Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan csináljak étvágyat az 5 éves gyermekemnek? fórum

Hogyan csináljak étvágyat az 5 éves gyermekemnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 30. 10:07

2 nap nuku kaja.

3 nap mindent megeszik kérés nélkül.

A cicámnál bevált.

2008. júl. 15. 06:02

Vitacolan szirupot adtam egy időbe a gyerekeknek vitaminként és annak van egy étvágygerjesztő hatása.Nálunk jó volt.Illete 2 étkezés között nem kapnak nasit és akkor bizony megy a kaja.

Olyan is van, hogy éppen mikor ebéd lenne nem kell nekik vagy 3 falat után ők jól laktak, fél óra múlva meg jönnek, hogy mégis éhesek és akkor bizony nem adok nekik.Bevált, mostmár ha evés van, akkor esznek.Próbálom az oviban kialakított rendszert tartani itthon is.

2008. júl. 14. 11:10

szeretem ha a feltálalt étel nem csak finom, hanem étvágygerjesztően gusztusos, szép, mutatós..színek, ízek, harmónia..a lányom kicsi korától megszokta a mindenkori terítést, a szép tálalást, a finom formákat, ízeket...

apró kicsi falatkák, finoman..no és a műsor, ami hozzá jár egy kicsi gyereknek...a gyümölcsdarabkák szép kis tányéron, ezer a praktika...főleg, ha nem erőltetjük:)))Ma már látom a mozdulatain, a terítésén, a szalvétahasználatán, a gyakorlatban is, amit tőlem kapott, vagy a Nagyitól, Apától..például úgy teázik,ahogy az édesapja tette:))

2008. júl. 14. 10:58
Nekem még C vitamint adtak a szüleim...lehet hogy segít.
39. 14775640c4 (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2008. júl. 14. 08:59

igy van. meg aztán ugyis behozza.tehát ha kijött a foga,vagy elmúlt a baja ami miatt nem eszik, akkor pár nap és ugy behozza mint a huzat.

esetleg lehet adni neki béres cseppet.

38. 14775640c4 (válaszként erre: 37. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 08:57
igen. meg igazából mint ahogy felnőttben is van nagyétvágyú és kis étvágyú,a gyerekben is van ugyanez
2008. júl. 13. 23:32
Én is rosszétvágyú voltam. Anyukám mind panaszkodott a doktornéninek. A doktornéni megnyugtatta hogy egészséges vagyok, ne aggódjon mert elég amennyit eszek.Nem tudom mennyire súlyos az étvágytalansága. Mert ha súlyos el kell vinni orvoshoz, de ha az orvos ugyanazt mondja mint anyunak hogy nem kell aggódni, akkor rá kell bízni hogy mennyit egyen. Anyumék mindig örültek mikor a jóétvágyú unokatesóm nálunk volt, milyen jó nincs vele gond mert jóétvágyú...ma kövér. Nekem a játszáson járt az eszem nem az evésen. Ameddig mozgékony a gyermek és nem beteg nem kell tömni állandóan.
36. 1366d1807f (válaszként erre: 19. - Sodrak)
2008. júl. 13. 19:47
Jaj, dehogynem! Amit otthon nem akart megenni, nem erőltettem, átvittem a szomszéd nénihez. Aztán pedig átengedtem. Na, ott aztán megette. De ügyeltem arra, hogy ne legyen ismerős a tányér.
35. Cszsuka (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. jún. 19. 22:47

Akkor hagyd elmenni, én is azt tettem, csak közben mindig megkérdeztem, hogy befejezte-e és mondtam, hogy egészségére, s mehetett játszani. Tök jó, mert megszokták, s most is úgy állnak fel az asztaltól, hogy megköszönik az ebédet. :)

Pár nap alatt nem fog lefogyni, úgyhogy szerintem nem baj, ha nem eszik. Képzeld magad a helyébe! Gondolom, neked is vannak napjaid, amikor nem kell a kaja! Nem???:P

34. McKenzi (válaszként erre: 32. - NÁgi)
2008. jún. 19. 22:26
ez kedves ötlet! :)
33. McKenzi (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2008. jún. 19. 22:25

A nagy adagot ő kérte! Amúgy olyan, hogy ha nem kér valamit még csak az orra közelébe se tudom vinni a kanalat, annyira elutasítja. Most három napja alig eszik, de észrevettem, hogy egyszerre jön a négy szemfoga - gondolom ez vette el az étvágyát.

Amikor ennyire nem eszik mint most, akkor szoktam neki adni joghurtot vagy túrórudit de most még azt sem ette meg. Ez mindig akkor van, ha jön a foga, és minden alkalommal három napig tartott, tehát remélem holnap már visszajön az étvágya!

Asztalhoz ültetés nagyon jó ötlet, megvalósítása folyamatban :))) az van ugyanis, hogy hamar elunja magát ilyenkor a székében..

32. NÁgi
2008. jún. 19. 22:22
Az én Aposom úgy hozta meg a kedvét az unokájának, aki nem ette a gyümölcsöt, hogy az almából, körtéből figurákat faragott. Bocs, de nekem csak ennyi a tapasztalatom.
31. Cszsuka (válaszként erre: 30. - 14775640c4)
2008. jún. 19. 22:12
Igen, asszem ebben a témában egyezik a véleményünk:)
30. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2008. jún. 17. 14:48

bizony:))

sőt van olyan ismerősöm aki meg is teszi.

soszor akkora adagot szed a gyerekének hogy még én is lesek.

a gyereknek harmadannyi gyomra van, igy lehet ami nekünk kevés neki sok.

múltkor mondta keveset eszik a gyerek. reggelire 1 szelet kenyér.

pedig az a gyerek hasnak pont elég.

nekem is van úgy hogy eltolja nem eszi. fogom elteszem. ennyi.

nem is kell mindenáron ennie

29. Cszsuka (válaszként erre: 27. - McKenzi)
2008. jún. 17. 14:32

Azért ne adjál neki felnőtt adagokat!

Ismerek olyat, akinek azért lett túlsúlyos a gyereke, mert kiskorában beleerőltette a kaját!

Ha nem édességgel helyettesíti az evést és marad ilyen (nem sovány és nem kövér), akkor továbbra is az a véleményem, hogy amikor itt az ideje, kínáld meg, s ha eszik, eszik. Ha nem, nem.

Én mindig leültettem kiskorában az asztalhoz, akkor is, ha nem evett, hogy szokja meg a család rendjét. De nem erőltettem, ha nem evett. Azzal pedig nem szabad belediktálni a kaját, hogy utána kap édességet! Ezeket ne feledd, akkor nem lesz baj, hidd el nekem! :)

28. 14775640c4 (válaszként erre: 5. - B8669bde37)
2008. jún. 17. 14:24

és mi van akkor ha csak ebben a korban van?

a gyerekek tudják mennyi kell nekik.

és lehet hogy most se nem nő se nem hízik, igy nincs oka hogy megegyen egy fél lovat:)))

de persze ez csak akkor állja meg a helyét amúgy előtte normálisan evett.

ha pedig mindig ilyen étvágytalan volt akkor vagy azért van mert ilyen és hát ahány gyerek annyi féle, vagy valami más. pl. vitaminhiány.gondolok itt a vashiányra. de ezt már orvos.

27. McKenzi (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2008. jún. 16. 21:44

csak most vettem észre, hogy válaszoltál, bocs, hogy ilyen későn reagálok! 22 hónapos és kb. 12 kiló, nagyon arányos, nem vékony. Most már megeszi a kenyeret is. Most, hogy jó idő van többször sétálunk, játszóterezünk, sokkal jobb az étvágya. Szerencsére már nincs gond, korábban előfordult, hogy néhány napig keveset evett, akkor tényleg felfújtuk ezt a dolgot a férjemmel, bár akkor is mondtam neki, hogy nem ez a jellemző, de hát mind a ketten aggódósak vagyunk, az anyósom meg pláne. Az unokatesó ugyanennyi idős de sokkal nagyobb az étvágya, elkerülhetetlen az összehasonlítás. Most lent voltunk anyósoméknál és már ő is nyugodt, mert a kicsi most rendes felnőtt adagokat evett :)

(kint volt egész nap a jó levegőn:)

2008. jún. 15. 17:39
Nekem hála nincsenek ilyen gondjaim.Mind a 3 gyermekem jól eszik.
25. Cszsuka (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2008. máj. 6. 19:56

Az nagy baj, mert ha nincs rost, igen sok gondja lesz, ha még nincs.

Egyébként hány kiló és hány éves a gyerkőc?

Biztos, hogy muszáj az evéssel nyaggatni?

A kisebbik gyermekem, mikor megszületett, egyáltalán nem akart szopni, pedig lett volna mit. Később, mikor etettem, akkor enni nem akart. Egyszerűen annyira érdekli a világ és a benne zajló események, hogy az evés harmadrangú a számára.

11 éves, 38 kg és előfordul, hogy nem reggelizik, mondván, hogy nincs ideje (sokszor 5-kor felkel, hogy fél 7-re elkészüljön, de nem vekkerrel, ennek ellenére nem ér rá enni), s ha du 4 után jön haza, akkor is csak egy szendvicset visz, menzára nem jár, mert nem ízlik neki.

Az orvos azt mondta, nem baj, amíg nem kórosan sovány. Nos, hát, én is ezt mondom ebben az esetben: ha nem kórosan sovány, akkor nem számít, mennyit eszik, csak a megfelelő tápanyagot külön be kell juttatni a szervezetébe.

2008. máj. 6. 16:21
Minél kevesebb nasi, minél több mozgás a szabad levegőn...
23. McKenzi (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2008. máj. 6. 15:35
hát a túlzások mindenképp - de nálunk inkább az volt a probléma hogy igazi kis húsevő - a köretet, kenyeret nem szereti annyira..
22. Cszsuka (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2008. máj. 6. 15:12
Hát igen, ez elég csalóka, mert ez az elmélet, de a gyakorlat nem. Minél több szénhidrát tartalmú ételt eszik valaki, annál inkább a szénhidrátot kívánja, s nem pedig a teljes értékű élelmiszert. Az immunrendszer gyengüléséhez vezet, s a betegségek rizikófaktora is megnő.
2008. máj. 6. 14:43
A szénhidrát növeli az éhségérzetet - így én inkább arra figyeltem, hogy legyen elég szénhidrát az ételeiben
2008. máj. 6. 14:25

Én a sajátjaimmal kipróbáltam:

Két hétre minden olyan élelmiszert kivontam az étrendből, amiben cukor van.

Ezenkívül ezalatt az idő alatt nem kaptak tejet.

Teljesen rendszeressé tettem az étkezésüket, két étkezés között nem volt nasi. Tízóraira volt alma vagy más gyümölcs. És sok vizet kaptak üdítők helyett. Ezt időnként megismételjük, gyerek számára nagyon jó tisztítás. Ilyenkor észbekap a szervezet, az ízlelőbimbók visszanyerik érzékenységüket és a sejtek felismerik a valódi táplálékot.

Ezenkívül persze természetesen jöhet a levegő és a mozgás minden mennyiségben.

19. sodrak
2008. ápr. 5. 07:48

Szerintem nagyon jót tesz az étvágynak a szabad levegőn való mozgás. Legyetek sokat levegőn.

Még nem tapasztaltátok, hogy "idegenben" jobban eszik a gyerek? Ez is megoldás lehet. : )))

18. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 5. - B8669bde37)
2008. márc. 20. 10:59
Láttad már a club tv-n a Vásott kölyköket?Ott mindig van olyan gyerekekről szó akik ilyen evés problémával küzdenek!Lehet hogy szakember kéne!Esetleg kérd a védőnő segítségét,vagy ha azzal már nem vagytok kapcsolatban akkor a gyerekorvosét!Ők biztos tudnak ajánlani valamit vagy valakit!
17. 09d65bf33d (válaszként erre: 13. - Encike 2)
2008. márc. 20. 06:53

Komolyan nem hatott semmit? Persze nem biztos, hogy minden gyeek étvágytalanságának ugyanaz az oka...

Nálunk pl.arra,hogy le se bagózzuk és eszünk, semmit nem csinált, vagy max odajött megnézni, hogy mit eszünk és ment tovább játszani. Volt hogy reggeltől estig semmit nem evett, tehát kb. 10 órát volt étel nélkül minden probléma nélkül. Igaz, csak pár napig bírtam idegekkel a dolgot...

16. nyusz33 (válaszként erre: 14. - Living-fan)
2008. márc. 19. 20:22

Erről eszembe jutott egy külföldi házaspár barátunk, akikkel úgy 14 éve hasonló problémájukról beszélgettünk. Ott a nagyobbik gyerekről volt szó, kb. 4 éves lehetett, vagy még annyi se. Akkor született meg a kistesója.

Rémregény volt náluk egy étkezés: mindenfélével próbálták rávenni a kislányt, hogy egyen - de ő aztán nem.

Ott apuka volt csak kooperáló az ötletemmel, ami pontosan egyezett azzal, amit living-fan leírt. Így aztán megbeszéltünk egy alkalmat, amikor anyuci a kicsivel elment rokonokhoz. akkor mi mentünk látogatóba, gyerekestől. Az enyéim jó étvágyuak is volta ráadásul.

Amikor leültünk az asztalhoz enni, a kislány máris futott elbújni. Nem törődtünk vele. Terítéket se rakott neki apukája, és kedélyesen beszélgettünk, eszegettünk, amikor előmerészkedett. Először csak körözött, egyre szűkülő körökben. Aztán rákérdezett, hogy mit eszünk. Apukája kedvesen odavetette neki, hogy mit, majd folytatta a félbehagyott mondatot, és szó szerint le se bagózta a kislányt. Hamarosan kért egy pici kóstolót. Aztán tányért. De arra is mindig csak nagyon fukar módon rakott neki, hogy biztosan kevés legyen.

Az az egy alkalom elég volt, hogy meggyőzzük az apukát, hogy semmi baj a gyerekkel. Onnantól már az ő dolga volt anyukát meggyőzni. Az volt a nehezebb.

Ez azért is fontos, mert, ha van a családban valaki, aki ezt a témát folyton felhozza, akkor nehéz változtatni, vagy lehetetlen.

Az biztos, ha lelki haszon nem származik a nem-evésből (például az, hogy olyankor tényleg övé a figyelem) akkor nem fogja megérni. És önszántából még egyetlen kisgyerek se halt éhen.

Azért azt is vedd figyelembe, hogy, ha mindezt megoldottátok, még egyáltalán nem biztos, hogy nagyevő lesz a gyerekedből. De a grafikon, amin bejelölik a gyerekek súlyát, azért tartalmaz úgynevezett percentileket, mert MINDENHOL kell lennie gyereknek azon belül. Attól lesz ott az átlag, ahol, hogy pontosan ugyanannyi gyerek nagyobb annál, mint amennyi kisebb. Ha valaki a 10 percentilnél tart, akkor 100 gyerekből 90 nagyobb nála. NA ÉS? Ha mindenki mondjuk a 30 percentil fölött lenne, akkor feljebb kerülnének az értékek - és végül mégiscsak jutnának gyerekek a 10 percentil alá is :)

15. berdor (válaszként erre: 14. - Living-fan)
2008. márc. 19. 15:59
pont hasonlót gondoltam megfogalmazni, csak megelőztél :)
14. living-fan (válaszként erre: 1. - Kicsiszilvi)
2008. márc. 19. 15:08

Azt írtad, főleg lelki okai vannak.

Akkor próbáld a lelki oldalról becserkészni.

Valószínüleg ez egy játszma a részéről.

Olyan, mint egy gombnyomásos játék "ha eztcsinálom,(pl.nem eszek) MINDIG ugyanúgy reagál az anyukám. Én irányítok, pedig ő a nagyobb"

Lepd meg. Reagálj másképp.

Például készülődj neki az ebédnek mint máskor, rakj az asztalra mindenféle finomságot, de neki ne tegyél kajcsit. Sőt, akár terítéket se. Kezdjétek el az evést, és várd meg a reakcióját.

Ha odamegy és érdeklődik hogy mit esztek, vagy hogy kaphatna-e ő is, természetesen adjál neki, de csak nagyon keveset.

Ne lássa rajtad, hogy zavar téged, ha nem eszik.

Ha kér még, megint csak picit adj neki.

Jó eséllyel pár alkalom után már ő lesz az első az étkezőasztalnál, nehogy valamiből kimaradjon.


Azért azon is gondolkozni kellene, miért kezdte ezt a játszmát.

Jut elég időd rá, hogy csak vele foglalkozzál? Nem csak úgy mellesleg?

Középső gyereknek lenni a legnehezebb.

Tudom, nem egyszerű ennyi gyerekkel. de gondolj bele: amikor ő megszületett, volt tesója, ami tök jó, és még az anyukája is vele foglalkozott, mert ő volt a pici. Aztán megszületett a kistesó, a nagytesó meg suliba ment, az anyu a kistesóval foglalkozik, mert most ő a pici, majd hazajön a nagytesó a suliból, és akkor jön a tanulás, és megint kimarad mindenből... :(

Nem csoda, ha ezek után bármit megtenne, amivel felkeltheti az anyukája figyelmét.

Ha mellélőttem, ne haragudj, csak találgatok :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook