Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hónapos gyermekem miért öklendezik és rossz az étvágya? fórum

21 hónapos gyermekem miért öklendezik és rossz az étvágya? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 6. 22:18

Igazából a háziorvoshoz én is elvittem kedden, mivel hétfőn volt egy kis egy napos láza. Azt mondta a dokinő, hogy apró hólyagok vannak a torkában vmi kis vírus miatt, de nem vészes 1-2 nap alatt elmúlik. Amúgy akkor nem is látszott betegnek, csak lázas volt, orra se folyt, semmi, tisztán vette a levegőt alvás közben is. A manduláit csak látta volna, ha gáz van velük, vagy nem? Antibiotikumot nem kaptunk, sőt semmi gyógyszert nem írt. De akkor lehet, hogy mégse múlt el még az a valami és irritálja a torkát?

Azért parázok ám ennyit, mert ő még a 2 héttel ezelőtti légúti nyavalya előtt sosem volt beteg...

2013. ápr. 6. 21:53
Vidd el Te is szerintem fül-orr-gégészetre, hátha olyat is látnak, amit a háziorvos nem. Jobbulást!
2013. ápr. 6. 21:51
Szia! Az én kisfiam 2,5 éves. Jó 4 hete járunk a háziorvoshoz. A torka vírusos, piros, azt mondta a dr. nő. A biztonság kedvéért elvittem fül-orr-gégészetre, mert éjjel az orrán nem tudott levegőt venni. Ott kiderült, hogy tüszős mandulagyulladása van. :( Kapott antibiotikumot. Igaz hogy Ő nem öklendezik, de szinte semmit nem akar enni. Gondolom a torka miatt. Bár a chips, gumicukor lemegy neki :)
2013. ápr. 6. 21:48

Szia.

Latom senki nem reagalt...

Esetleg piros a torka?

En el tudom kepzelni, hogy a fajos torok miatt nem akar lenyelni etelt es emiatt oklendezik...

Okosabbat nem tudok en sem. :-(

Az en lanyom 3 es fel eves mult, vannak "felvett szokasai" neha... Pl. most gyakran hunyorog. Regebben mas fura dolgokat csinalt, de egyszer csak elhagyta azokat. Mintha sosem lettek volna.

Hatha a Te gyerkocod is igy lesz! Sok sikert!

2013. ápr. 6. 18:48
Senki?
2013. ápr. 6. 11:24

Kislányom 21 hónapos. 1-2 hónapja nem valami jó az étvágya, sokszor gyűjtögeti a szájában a falatot, nem akar rágni, nyelni. Azért a reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora mindig megvolt, hízott is megfelelően, csak 2x annyi ideig tartott az evés, mint előzőleg. Kb. 2 hete kezdte el, hogy csak úgy spontán öklendezik, sokszor olyankor is, mikor étel sincs a közelben. Hányni nem szokott. Mikor kezdődött, beteg volt, fájt a torka, ráfogtuk erre, hogy valószínűleg a váladék miatt csinálja. A betegség elmúlt, az öklendezés és a rossz étvágy megmaradt. Elkezdtem neki Vitacolant adni étvágyjavítóként (gyógyszertárban ajánlották). 1 hete megint volt egy 1-2 napos betegség, ettől nem változott az étvágya semmilyen irányban. A szemfogai is most jönnek, valószínű, hogy ez sem tesz jót a dolognak, de azért öklendeznie csak nem kellene. Volt valakinél ilyen? Hogy oldódott meg? Volt vmi betegség is a háttérben, vagy esetleg a fogzás miatt?

Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook