Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 3 hónapos gyermekem nem fogom senkire bízni, még anyára,... fórum

A 3 hónapos gyermekem nem fogom senkire bízni, még anyára,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
38. Ágio8405 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 13:15
Sokunk van/ volt vele így. Pici is még hozzá.
37. Miss Angel (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 12:26

így már érthető,hogy sógornőből kicsit sok..és könnyű helyzetben sem vagy,mert ebben a szituban,ha próbálod finoman tudomására hozni ezt,megsértődik.

lehet már ezzel nem foglalkoznék,tulajdonképpen neki kellene észre vennie,hogy ezt nem illik,én sem venném szivesen,meg szerintem senki-ő sem-,ha végezném a munkámat,foglalkoznék a gyerekemmel,férjemmel,de nem hagynák.előbb utobb beszéllni kellene vele,bár lehet szerencsésebb lenne,ha most a férjed tenné....

2022. ápr. 16. 09:49
És igaz ezzel elmarok mindenkit magamtól, egyedül fogok maradni.
2022. ápr. 16. 07:51
Tudom már sokszor túlféltő vagyok, de még számomra pici ahhoz hogy már otthagytam valakire hosszabb időre, van hogy ki rohanok boltba, de az hogy most pl egy fodrászatot nem vállalnék be a gyerekemet másra hagyva. Ami még sokszor kiakaszt az a puszilgatás. Majd mikor már megy a járás papa mama és bárki is megkaphatja hosszabb időre. Sajnos én a féltésben óvásban átesek a ló túlsó oldalára, ezen javítanom kell. És úgy látom fele-fele az aránya ennek a kérdésnek
34. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Adele41)
2022. ápr. 16. 07:03
Én is így gondolom. Amikor a szomszédasszonynál született az unoka, és jöttek a fiatalok, a házbeliek amit műveltek. Rögtön fogdosták kezét, lábát, belehajolnak a babakocsiba, mert kb. 30 cm-ről kell megcsodálni a babát. Hát attól a látványtól még én is frászt kaptam.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 06:56
Mondd meg neki szépen, kedvesen, csendesen: "nem az a gond, hogy szeretsz babázni, hanem az, hogy túl gyakran jössz, és túl sokáig maradsz. Próbáljunk meg valami olyan rendszert kialakítani a látogatásaidban, amely nekünk is jó, nem csak neked! Oké?"
32. jucika33 (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2022. ápr. 16. 06:26
Mondjuk én nem értem, miért kell más gyerekét kézbevenni? Ha a kezembe nyomja, hogy "tartsd kicsit, amíg elmegyek pisilni.", az rendben van. De soha eszembe nem jutott más kisbabájához hozzáérni. (Bár más embereket sem tapogatok, ha nem muszáj.) Amikor megszületett a kisebbik lányom, pár óra múlva az egész család felvonult és mindenki fogdosni akarta. Engem a frász kerülgetett, hogy leejtik, fertőzést kap... stb. A nagyobbik lányomnak is rögtön a kezébe nyomták, hogy fogja (a kb. 12 órás babát), én meg az ágyból alig birtam tiltakozni. Aztán valahogy túléltük, megnőttek. De rossz emlék.
31. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 21:23

Ha ennyire ráér a sógornőd, megkérheted, hogy segítsen be a háztartásban ! Elmosogathatna, felmoshatna, főzhetne valami egyszerű ebédet Neked. Nekem hajdanán ez lett volna a segítség, hogy picit pihenni is tudjak.

A baba nem játékszer, nem tudom, mit szeretne a sógornőd. Esetleg szoptatás után böfiztethetné ő, és akkor volt az ő kezében is. Én mondanám neki, hogy max. hetente jöjjön egyelőre, majd szólsz, ha ennél sűrűbbre vágysz.

2022. ápr. 15. 21:11
Köszönöm a válaszokat, a teljes valóságot nehéz kettő mondatban leírni, igaz az is hogy nehezen adom oda bárkinek is a gyermekem, de mindig van lehetősége dajkálni, és nem teljesen zárkózom el. De amikor délelőtt direktbe áthívom hogy babázzon, reggelizzünk, meg akkor foglalkozhat vele, pelenkázás, játszás. Cicis úgyhogy etetni csak én tudom. Erre még aznap 3 után is beállított , én akkor kint kocsiban altattam, majd főztem takarítottam, hogy mire férjem hazaér legyen rend és kaja. Ez kb hat óra, ő lefürdik kajált, nyolckor van fürdetés, és sógornőm addig ott ült velünk a nappaliban. (Nappali konyha egy légtérben). Ez egy nap volt, olykor a délutáni nálunk levést heti 3x is megteszi, azért mert a szomszédban lakik így bármikor átugrik. Oda adom a gyereket mikor jön, szokta dajkálni, van hogy boltba elugrok, addig vigyáz rá, de nem gondolnám hogy ilyen sűrűn velünk kellene lennie, keresztanyja lesz fiunknak, neki nincs most barátja, egyedül él. Az ami dühít igazából hogy adok lehetőséget neki dajkálni velünk lehet, csak legalább akkor ne jönne sűrűn mikor a férjem velünk lehet
29. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Adele41)
2022. ápr. 15. 17:58

Itt nem arról van szó, hogy a járvány miatt ne menjen.

Ott lehet, de a gyereket nem dajkálhatja.

Lehet, hogy mire hívná a f.i, már ő nem akar menni.

Akkor lehet új fórumot indítani, hogy senki nem akar vigyázni a gyerekre.

28. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. ápr. 15. 17:56

Akkor meg kell mondani neki, hogy ne jöjjön.

Azt viszont nem értem, ha ott lehet órákat, miért nem foghatja meg a gyereket.

27. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 16:25
Hja és az nem rábízás ha ott vagy vele amikor a sógornőd babázik.
26. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 13:40

enyhe túlzásnak érzem én is,amit írsz,bár a gyerek még kicsi,érthető,ha félted.

bár konkrétabban is kiírhattad volna a vallomást,hogy jobban megértsük...

25. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Babyapocakban)
2022. ápr. 15. 13:36
mindig lesznek olyanok,akiket ez tesz boldoggá,jó sok egyéb öröm lehet az életükben :))))
24. Channa* (válaszként erre: 21. - Adele41)
2022. ápr. 15. 13:25

A vallomást író nem az influenza és egyéb betegségek miatt nem akarja engedni a rokonokat, hiszen a sógornő egész délutánokat ott ül nála, hanem azt nem akarja, hogy pl. a sógornő felvegye és babázzon, illetve rajtuk kívül senki ne tegye.


A kettő teljesen más.


Járványos időszakban mindenkire tekintettel kell lenni kortól függetlenül, mert ugye nem tudhatjuk, hogy pl. a nekünk enyhe tüneteket okozó betegség másoknál, hogy jelentkezik. Nem csak kovidra gondolok! És ha ilyen helyzetben azt mondja valaki, hogy most ne gyertek, simán érthető, és ha még meg van a magához való esze a másiknak, akár tudja magától is, hogy ilyenkor nem megy;)


De mint olvashatjuk, itt nem erről van szó.


A sógórnő ott ül, de nem érhet a gyerekhez. Influenza szempontjából, épp elég, ha egy légtérben vannak, azaz már mindegy lenne, ha kicsit felvehetné....


Megmondom őszintén, engem igazán nem tud lázba hozni egy baba sem. Én nem is szeretem más gyerekét dajkálni. Ha baba lesz a családban vagy az ismeretségi körömbe, én max. rápillanot, és nagyon nem szeretem, ha noszogatnak, hogy vegyem fel. Nem tudok mit kezdeni egy csecsemővel.


Tehát, én nem értem a tiltást és azt sem, ha valaki ezért képes órákat sóvárogni...

23. andi6020 (válaszként erre: 17. - Babyapocakban)
2022. ápr. 15. 13:18

Mások a tapasztalataim.

A "nyakamon ülés"-ben egyetértünk.

22. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 13:04

Két külön dolog amit írsz szerintem. Mert az, hogy minden nap ott van órákig, az zavaró, és szerintem meg is kéne neki mondani, hogy ez teher neked, és ne jöjjön.

A másik fele, hogy egy nem annyira pici már, hogy ha valaki szeretné ne dajkálhassa kicsit. Tudom, hogy ez a te dolgod, jogod van eldönteni, hogy nem engeded, de szerintem inkább bűnteted ezzel valami miatt a "kedves" rokont. Hogy miért, azt csak te tudhatod. Ez persze nem jelenti, hogy ott kell hagyni vele egyedül, de semmi rossz nem történhet vele, ha ott vagy te is, szóval én igazából nem értem...

2022. ápr. 15. 12:42

Nyugodj meg! Igazad van! Akkor is igazad van, ha ezt mások nem értik meg és nem tudják elfogadni! Mi/én is ugyanezt éltük át anno, influenza szezon kellős közepén akartak jönni babát látogatni boldog-boldogtalan rokonok. NEMET mondtam a - Férjem támogatott. Volt, aki megértette, volt aki megsértődött.


Neked a saját és a pici gyermeked érdekeit-egészségét-nyugalmát-fejlődését kell szem előtt tartanod és mond meg a nem kívánatos vendégeknek-rokonoknak, amit őszintén érzel-gondolsz.


A sógornőd meg fogja érteni a döntésed, ha Ő maga is Édesanyja lesz egyszer.


Ha eljön az idő, akkor Te magad hívod el Őt, addig legyen türelemmel. Innentől már az ő érzelmi intelligenciáján múlik, hogy megértő lesz vagy megsértődik.


Kitartást és csodás babázást kívánok!

2022. ápr. 15. 12:30
Ha én lennék a sógornőd, tuti nem mennék hozzád többet. Egésznap ott ülni, hogy 5 percre a kezembe vehessem a gyereket?
19. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 12:19

Igen, önző vagy. Mi baja lenne a kicsinek ha jön a sógornőd és a kezébe nyomod a babát? Riszálja egy félórácskát azt megy a dolgára. De így hogy csak áhítozik arra hogy a kezébe vegye, vagy ne adj' isten megetesse - ha cumisüvegezik - persze hogy ott van órákig és várja a csodát hogy egyszer majd csak a kezébe veheti. Igen, önző és kegyetlen dolog. Ha nem hagyod, meg fogja unni egy idő után és nem megy, de akkor már akkor se fog vigyázni a kicsire amikor kellene.



Férjem első házasságából lévő lányának született gyereke, azt hittem teljes jogú nagymamája leszek. Hát nem lettem. Hiába kértem nem kaptam meg a gyereket, nem hozták át nekem. Pár éves volt a gyerek bezzeg akkor már jó lett volna ha vigyázok rá, de akkor már én mondtam nemet. Most hogy van saját unokám meg már nem is fogom pesztrálgatni.


Vigyázz mert könnyen járhatsz igy még te is!

2022. ápr. 15. 11:09
Mondjuk túlzásokba sem kell esni, egy 3 hónapos babát, nagyszülő, testvér miért ne foghatná meg picit. Kicsit megdajkálja, aztán úgyis visszaadja. De ha minden délután hívatlanul beül a sógornőd, azt tényleg terhes lehet, engem is zavarna. Gondolom a férjed testvére, ő nem tudja vele szépen lerendezni, sértődés nélkül?
17. babyapocakban (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2022. ápr. 15. 09:57

Ez nem határozza meg mi lesz 1-2 év múlva, vagy akár 5-6 éves korában a gyereknek. Miért ne maradna meg mással később, ha 3 hónaposan csak a szülei voltak vele?!

Majd pár hónap múlva ráér ez a dolog teljesen.


Ha meg a nyakamon ülne valaki minden egyes nap, én is megbolondulnék.

16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 15. 09:52

Jaja.

Aztán majd ne csodálkozz, ha egyrészt senki nem akar majd segíteni, másrészt a gyereked nem marad meg senkivel. Csak anya meg apa kell.

2022. ápr. 15. 09:49
Őrület, hogy mindig hibáztatni kell mindenkit.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. ápr. 15. 09:35
6-os hsz-ben írja, hogy egész délutánokat ott ül, fürdetésig, nem csak beköszön... akár van újszülött, akár nincs, ez azért fárasztó lehet.
13. globus
2022. ápr. 15. 09:18

Miért ne babázhatna picit a nagyszülő? Pár percre felveszi a karjába, megölelgeti, együtt örültök, ezer éve így működik családokban. Azért ül nálad órákat, mert nem engeded. Hidd el, ha megkapja, megnyugszik.

Nyilván a legközelebbi vér szerinti rokonságra vonatkozik.

2022. ápr. 15. 09:12

Szuper vagy!

Így simán megtudod alapozni, hogy majd később elmondhasd, nincs segítséged.

Ez úgy is olyan menő manapság;)


Persze, a több órás ott ücsörgést én sem szeretném, de...

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. ápr. 15. 08:53

Ugyan már! 3 hónapos, még nem csinál mást, mint szopik és alszik. Az anyja pedig örül, ha közben nyugodtan csinálhatja az egyéb dolgát, vagy éppen ő is pihenhetne közben egy keveset.

Arról nem beszélve, hogy ebben a kovidos, influenzás világban fokozottan kell vigyázni arra, hogy ne kapjon el semmi vírust, hiszen még most alakul az immunrendszere.


Ha valakit szépen megkérnek, hogy ritkítsa a látogatást, és ezen besértődik, akkor besértődik. Most első a család, a baba és a mama egészsége, és megfelelő életritmus kialakítása.

10. jucika33 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. ápr. 15. 08:36
Az, hogy megköszöni a kéretlen buzgolkodók segítségfelajánlásait, és udvariasan visszautasítja, nem elvadítás. Reméljük, a hogy a többiekben is van annyi intelligencia,hogy annyit mondanak " Persze, megértelek, még kicsi a baba. Nem akarunk erőszakoskodni. Mindenképp szólj, ha majd úgy érzed, szükséged van egy kis kikapcsolódásra... stb. Akkor ott leszünk."
2022. ápr. 15. 08:33
Erre majd akkor is gondolj, amikor szarban leszel és szükséged lesz segítségre! Nyugodtan vadíts el mellőled mindenkit, hogy véletlenül se szeresse a gyerekedet, se téged senki! Aztán majd jön a nyafi, hogy Jajj szegény fejed, hát nincs aki segítsen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook