Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fel fogom jelenteni a tanárt, mert kínozza a gyermekem!... fórum

Fel fogom jelenteni a tanárt, mert kínozza a gyermekem!... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
36. birebora (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 05:44

Szerintem is az angol tudását és azokat a képességeit kell kiaknázni amiben a kislány kiemelkedő a többinél. Meghozza az a gyümölcsét hidd el, de addig nagyon nehéz időszak áll előttetek ez kétségtelen.


Még egy: tudom, hogy nehéz, de nem tudtok közelebb költözni a nagy városhoz ahol minden tekintetben több lehetőség van? Hány éves a kislány?

nov. 12. 05:38

Lányok!


Álljatok már le! Én nem tudom kiről van szó, nem is érdekel. Számomra tökmindegy.

Ide irt valaki mert gondja van és valamilyen módon kiirta magából és tanácsokat remél.

Akinek egészséges a gyereke, unokája tegye össze a két kezét és adjon hálát a jó Istennek. Annál nagyobb baj és tragédia nem kell és nincs is, hogy az ember gyereke beteg. A FI sem áll sorban kétszer a közértben a betegségért. Ahogy senki. Azt gondolom, hogy aki épitőt nem tud hozzászólni az a negativ bántást se tegye egy ilyen témában. Ezek emberi dolgok.

nov. 11. 17:23
Sajnos nincs,kis városban élünk. Természetesen az a cél,hogy ilyen irányba menjünk,de sajnos csak megye székhelyeken vannak ilyen iskolák! Nyelvtanból is kiváló tanuló a kincsem,csak az átkozott matek....Ha az bejön neki semmi nem megy :(
nov. 11. 17:10
Olyan iskola nincs a környéken, ami kifejezetten idegen nyelv oktatásra szakosodott? Olvasom, milyen tehetséges a kislány angolból, egy ilyen nyelvi speciális iskolában siker élménye lenne, nem kellene félnie senkitől sem, mert mindenki elismerné a tudását.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Simple)
nov. 11. 17:04

Nagyon ügyes vagy! És akkor mi van?

Írd ide a nevem!

Jogom van hozzá hogy azt kérdezzek amit akarok,nem te döntöd el!

31. simple (válaszként erre: 27. - Globus)
nov. 11. 16:55
Én is rájöttem rögtön.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Birebora)
nov. 11. 16:44

Köszönöm!

Igen,nagyon megterhelő de itteni iskolába nem veszik fel!

Az osztályfőnök segítségével megtörtént a feljelentés!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
nov. 11. 16:42
Ja...! És egy órán kettő 1-es jegyet beírni,mert nem tudta még a kérdést sem időben leírni! Marha nagy empátia a pedagógus részéről,sót vonalzóval még rá is vert a kezére............... Csak nem merte nekem elmondani,mert már annyira fél! Tudod te mit beszélsz?
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Globus)
nov. 11. 16:36

Felvállalom én hogy ki lehet? Nem az én szégyenem,és a hibám sem mert én már mindent megtettem!

Kérdésekre: diszkalkulia zavar

:mentális és viselkedési zavar

:középsúlyos szorongásos és depressziós zavar

:tanulási és magatartással küzdő mentális zavar


És igen! 40 km-re kell járnunk,mert az itteni iskolába nem vették fel,mondván nincs erre megfelelő gyógy pedagósuk! Heti 2 alkalommal kap 2 óra fejlesztést de semmit nem ér,mert 10 gyermekre kell koncentrálnia a tanító nőnek!

Örülök Globus majonéz hogy neked ennyire vicces,hát nekem nem!

27. globus (válaszként erre: 23. - Amaunet)
nov. 11. 15:03
Van sejtésem, hogy ki lehet :)
26. birebora (válaszként erre: 20. - Apeeng)
nov. 11. 04:53

Számomra is ez az üzenete. Szörnyű. 40 oda, 40 vissza egy kisiskolásnak, brutál megterhelő és a szülőnek is.


Kedves FI!


Már rég meg kellett volna tenned a feljelentést.

nov. 11. 04:38
Nem szabadott volna megvárni mig idáig fajulnak a dolgok. Volt első, meg második eset, a harmadiknál léptem volna. De nagyot.
24. Egnisz
nov. 11. 00:19

Az én fiaimra meg ráfogták, hogy SNI-sek. Így dupla pénz jár a gyerekekre az iskolában. Rengeteget bántották a tanárok őket, tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Máshol vizsgálták a fiúkat és megállapították, hogy nem SNI-sek.

Aztán kijöttünk Németországba, 9 és 10 évesek voltak ekkor, és láss csodát, itt nem volt velük semmi probléma. Megnyugodtak, kiegyensúlyozottak lettek, sőt jól is tanultak, a kisebbik fiam osztályelső volt 5 év után németből német osztálytársak között.

Bocsánat, hogy beleszóltam.

nov. 11. 00:09

Szeritem a tanár azzal, hogy ugyan azokat a feladatokat adta a kislánynak, mint a többieknek éppenhogy nem akarta a kislányt "kizárni" a többiek közül. Kínozni meg főleg nem.

Egy magas rezgésszámon élő család, egy ideges anyuka szerintem nagyobb kihívás egy ilyen gyermeknek, mint aaz iskolaiak.

nov. 10. 22:42
Nyilván a gonoszságra és kínzásra nincs mentség
21. Sütikee (válaszként erre: 20. - Apeeng)
nov. 10. 22:32
Teljes mértékben egyetértek veled! Igen, nem egyszerű a helyzetük. És lehet hogy a másik felet is meg kellene hallgatni. Én óvónő vagyok, és láttam egy s mást.
20. apeeng (válaszként erre: 14. - 55Judit)
nov. 10. 22:17

Azt írja a fórumnyitó, hogy 40 km-re jár iskolába a gyerek..ez számomra azt jelenti, hogy nincs választása.


A tanár(ok) sincsenek jó passzban(ami nem menti fel őket a gonoszságtól)...


(egy vidéki iskolában az óra közben beszólt egy gyerek a tanárnak: - tanárnő! Nekem több a havi zsebpénzem, mint a maga fizetése...a tanár mielőtt sírva fakadt volna, összeszedte a cuccait, kiment az osztályból, be az igazgatóhoz...ahol letette a naplót az asztalára, elmondta mit is vágott a fejéhez egy diák, majd közölte hogy másnaptól nem tanár, kilépett ebből a rendszerből. ..valahol értékesítő munkatárs)


Nos a tanár-diák viszony függ a felek lelki állapotától..(ami nem jogosít fel "kínzásra")


Sajnos nekem is van két SNI-s unokám...nem lennék a tanáruk az biztos.


Bocsánat, hogy közbepofáztam

19. Sütikee (válaszként erre: 18. - Myra)
nov. 10. 21:26
Pontosan! A lányomnak könnyített tornát javasoltak a szeme miatt, mert majdnem 8-as dioptriás. Tanár nem tartotta be, egyből intézkedtem! Nem vártam se heteket se hónapokat.
18. Myra
nov. 10. 20:49
Már rég intézkedni kellett volna. Ne halogasd, nagyon nagy károkat okozhat a gyerek lelkében.
nov. 10. 20:37
nem tudod átíratni másik iskolába? A lányom diszlexiás, ő is küzd rendesen a kémiával és a szövegértéssel, de nincs ennyire ki idegileg a suli miatt. Ő lelkisebb, szorongóbb lehet, ha ennyire kiidegeli a tanár.
16. 55Judit (válaszként erre: 14. - 55Judit)
nov. 10. 20:35
És csak most néztem vissza, hogy a kérdésem előtt a gyerekről az ég világon semmit nem árultál el, csak egy kérdés után azután támadsz. Nyugodjál meg, én nem bántottalak.
15. Sütikee (válaszként erre: 13. - Xochipilly)
nov. 10. 20:34
Diszkalkulia mellett lehet még diszgráfia is, ha több időt hagynak neki értő olvasásból. De hogy a körmeit tépi meg ilyesmi, biztos van ott más is, és erről valóban nem ő tehet. Maximálisan megértem FI-t, és igen, ha a szép szó nem használt, fel is kell jelenteni. De nem kell támadni.
14. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 20:31
Igen, én tisztában vagyok vele. Azzal is, hogy különféle problémákkal élhet egy ilyen gyermek. A tanárai is tudják ezt? neki megfelelő iskolába járatod?
13. xochipilly (válaszként erre: 12. - Sütikee)
nov. 10. 20:29
A leírás alapján nekem az jött le, hogy diszkalkuliás a kislány. Persze lehet, hogy tévedek. Anyukám kolléganőjének a lánya is az, voltak felmentései a suliban de ugyanúgy le tudott érettségizni végül mint a többiek. Kár, hogy még vannak a pályán olyan "pedagógusok" akik szerint ez nem egy veleszületett állapot hanem a gyerek saját hibája 😖 Fel is kell jelenteni ha terrorizálja a gyereket.
12. Sütikee (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 20:20

Az SNI státusznak nagyon tág határai vannak ám. A leírásodból viszont nem derül ki, hogy konkrétan mi a probléma. Lehet SNI pl egy donga lábú gyerek, ahogy egy hiperaktív, ADHD-s, aspergeres, autista, ami szintén lehet enyhe vagy durva autizmus, ennek is vannak fokozatai. Próbáltak neked segíteni a fórum tagjai, de úgy látom, hogy elvárod, hogy tudjuk, mi a konkrét betegsége a kislánynak. Ezt a fórum indítódban nem írtad, hogy beteg.

Hány éves? Hányadik osztályos? Speciális iskolába jár?

nov. 10. 18:46
Nem támadok,dehogy is! Van egy SNI státuszú beteg kislányom,akinek jogai alapján jár az iskolában plusz dolog.Számológép,dupla idő az értő olvasáshoz,a szöveges feladatok kihagyásához,stb....És van egy tanár kémiából.aki leszarja ezt,ugyan azt követeli tőle mint egy egészséges tanulótól. A lányom beteg, nem kicsit,hanem nagyon! Kínjában letépi a körmeit és vagdalja magát annyira fél a tanártól!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
nov. 10. 18:39

Tisztában vagy az SNI fogalmával? Tudod,hogy milyen hátrányokkal él egy ilyen gyermek? Gondolod hogy napi szinten én és Kislányom miken megyünk át? Neki gyötrelem a mindennapok,nem hogy egy fizika-kémia óra! Nem érti a számokat,még azt sem tudja hány óra van,mert az agya annak a féltekének nem dolgozza fel! És ezt nekem és neki kell átélni napi szinten,és képzeld angolból meg zseni! Most indul megyei szintű versenyen,ahol esé

lyes az első hely!

nov. 10. 18:33
Semmi konkrétumot nem írsz,mindenki csak a sötétben tapogatózik.Hiába reagálsz kissé támadóan.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Enissa)
nov. 10. 18:26
Ámen!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Liliom10)
nov. 10. 18:25
Megtörtént,ma vették fel a jegyzőkönyvet!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook