Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum mellett, hány napig normális, ha a gyerek lázas? fórum

Antibiotikum mellett, hány napig normális, ha a gyerek lázas? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 12. 16:02
...már úgy értem, a műtéttel
17. Kolibri (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 16:02
Igen, ez van nalunk is, de inkább kibirjuk nyárig, mert akkor otthon leszünk magyarországon.
16. Kolibri (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2012. ápr. 12. 16:01

Életünkben nem csináltak még egyik gyermekemnek sem tenyésztést, antibiotikumot pedig szedtek párszor...

Amikor a ma szedett gyogyszert felírta a doki, azt már úgy adta, hogy szóltam, a szokásos amoxicillin nem szokott jó lenni. Erre a doki azt mondta, Klaicid kellene, de az nincs, éppen kifogytak. Erre lett ez a mostani.

Itt vizitdíjat kell fizetni, de cserében minden gyógyszer, amit adnak már ingyen van. Épp kifogytak Klacidból...

15. t_marcsi (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 15:57
Hmm... utánajártam ennek az orrmandulaműtétes dolognak... lehet hogy a nagyobbikomnak ettől van állandóan középfülgyulladása... szinte még meg sem gyógyul, kezdődik mindig előlről. Minden náthának szinte már ez a vége :(
14. 9242a6388c (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2012. ápr. 12. 15:56

Antibiotikumot csak tenyésztés eredményétől függően lehetne adni, nem csak úgy felírni...Persze, általában széles spektrumú AB írnak, és ez lefed jó esetben igen sok kórokozót...De azért mindig ott van a rezisztencia esélye, vagyis amikor AB nem használ.

Nem tudhatod, mi lenne a jó, menjetek vissza az orvoshoz!

13. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2012. ápr. 12. 15:55
Hát... az orrmandula még a beszédben is akadályozhatja, úgyhogy ha azt mondták ki kéne venni, akkor én nem tiltakoznék nagyon... nekem most a picuri fiamnak a nyelvét akarják felmetszeni... a család szerint hülyeség, az orvos szerint gátolhatná a beszédfejlődésben... én meg úgy vagyok vele, inkább vágják fel amíg pici és még elfelejti, mint később, mikor mély nyomot hagy benne és esetleg kudarcélményeket a sikertelenség.
12. Kolibri (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 15:54
Ezt minden orvos pontosan így is csinálja, nem tudom, hogy itt miért adják mindig ugyanazt...
11. Kolibri (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 15:52
A sprayt mi is hasznaljuk, de az ég világon semmi nem jön ki. Azért gondolom, hogy éjszaka is az orrmanduláitól "fuldoklik", nem váladéktól. Az orrmanduláira mondták, hogy nagyok, ki kellene venni. De erről is mindent hall az ember pro és kontra... megmajd akkor, ha nyáron otthon leszünk.
10. t_marcsi (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. ápr. 12. 15:50
Nálunk mondjuk ugyanazt az antibiotikumot nem írják fel kétszer egymás után. Kb. 1,5 hónapja először középfül, majd kétoldali középfül, végül arcüreggyulladása lett egymás után. (ahogy kigyógyult az egyikből, jött a másik) 3 féle antibiotikumot is felírtak, mert azt mondták, hogy ugyanazt nem érdemes egymás után többször adni.
9. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Kolibri)
2012. ápr. 12. 15:48

Nálunk ez gyakran előfordul. Ilyenkor hátra szoktam fektetni, befújok az orrába tengervizes sprayt, hagyom egy picit hatni, és utána úgy szívom ki, hogy a másik orrlyukát befogom. Utálja, de így kijön egy csomó nagyon sűrű, letapadt trutyi. Egy alkalommal 2-szer szoktam ismételni.


Éjszakára BabyLuuf-ot kenek a hátára, az tisztábban tartja a légutait.


Nekünk ez vált be, ha nagyon el van dugulva az orra.


Antibiotikum mellett én még nem tapasztaltam 2 napnál tovább elhúzódó lázat. A helyedben visszavinném egy kontrollra, hátha másik gyógyszert kell hogy kapjon (bár ha vírusos a betegsége, akkor az antibiotikum semmit sem ér).

8. Kolibri (válaszként erre: 7. - 9242a6388c)
2012. ápr. 12. 15:46

ÁÁÁ, dehogy. Az a baj, hogy külföldön lakunk, itt rettenetesen gyenge az orvoslás. Mindig ugyanazokat a gyógyszereket írják fel, ezért gondolom nem is használ már...Ráadásul ezt konkrétan már szedte decemberben, akkor utaztunk haza, otthon elmentünk kontrollra, és persze kaptuk a következő adagot, mert bár láza már nem volt, de szinte betegebb lett a gyógyszer végére, mint volt...

A gyogyszertárban azt veszek, amit akarok, de hát, honnan szedjem, mi lenne jó?!

7. 9242a6388c (válaszként erre: 6. - Kolibri)
2012. ápr. 12. 15:39
Menjetek vissza az orvoshoz, lehet, hogy másik antibiotikumra lenne szüksége. Tenyésztést csináltatok mielőtt az orvos felírta az antibiotikumot?
6. Kolibri (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. ápr. 12. 15:36
De elvileg 5 napos antibiotikumot kapott.
2012. ápr. 12. 15:36
Az orrából semmi nem jön, de nem kap rajta levegőt, egész éjszaka majd leszippantja a helyéről az orrmanuláit. Rossz hallgatni...
2012. ápr. 12. 15:35
akár egy hétig is,de tovább nem lenne szabad.
2012. ápr. 12. 15:35
Hoppá, egy és-sel többet írtam...
2012. ápr. 12. 15:34
Kisfiam 2,5 éves, hétfőn lázasodott be. Este kezdte az antibiotikumot, de ma még mindig lázas. Arcüreg és fül és mandula problémái vannak, illetve arra kapta a gyogyszert.
2012. ápr. 12. 15:31
Antibiotikum mellett, hány napig normális, ha a gyerek lázas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook