Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta alatt mivel lehet enni a tésztát szénhidrát-napon? fórum

90 napos diéta alatt mivel lehet enni a tésztát szénhidrát-napon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. okt. 9. 20:23
Nem kell ennyire szigorúan venni. Én ettem tejföllel, lekvárral, paradicsomos milánói szósszal, bolognai raguval.
36. Rola
2008. szept. 30. 20:38
Sziasztok! Szh. napon a kedvencem a tarhonya volt.Kevés vajon megpirítom a tarhonyát, só ,bors, egy kis paprika, paradicsom. Olyan, mint a keménytarhonya, csak nincs benne krumpli. Szerintem nagyon finom és laktató!
2008. febr. 22. 12:13
Javasolom, hogy itt a portálon kattints rá a 90 napos diéta c. szövegre, ott rengeteg receptet találsz, van fehérje napra, keményírő napra, szénhidrát napra való. Gombát szénhidráttal nem szabad enni, mert a gomba FEHÉRJE, tehát csak fehérje napon fogyasztható. De lehet enni darástésztát, mákostésztát, dióstésztát, zöld tésztát (ezt úgy készítem, hogy a zúzott fokhagymát megfuttatom egy teáskanálnyi olajon, isteni illata lesz, beleteszem a kifőtt zöldtésztát, s máris lehet fogyasztani. Jó étvágyat). Sikeres fogyást!
34. lewente (válaszként erre: 4. - Dorec)
2008. febr. 18. 18:34
és milyen izű volt?,,
33. Mocori
2008. jan. 4. 14:21
paradicsommal, gombával, dióval, zöldséggel
2008. jan. 4. 14:16
mák, dió, lekvár, káposzta
2008. jan. 3. 18:19

Sziasztok!


Épp nézem, hogy ti krumplit (krumplis tészta) is esztek szénh. napon? Meg gombát? Igaz, ez zöldség, de tiszta fehérje.

Szerintetek ne vegyem olyan szigorúan? Hiszen a krumpli pl. keményítő.

2007. nov. 4. 10:59

sziasztok

Van a receptjeim közt egy "csokor" szh-os kaja pont errea napra! :)

2007. okt. 30. 10:39
lekvár, kakaó, gríz, paradicsomszósz
2007. szept. 26. 12:36
Lehet enni lekváros tésztákat is.
27. Yo-yo
2007. jún. 15. 10:26

Reszelsz káposztát, hozzá egy sárgarépát, egy ici olivaolajon wok-ba megpiritod, kis só és egy kevés szójaszósz.Kész hozzá egy kis teljes kiőrlésű tészta mutatóban.

Hasonlit a kinai sült tésztátra ez a kotyvalék.


A keménynitőnapon is szénhidrátot eszel, ez pont úgy cukormokekulákat tartalmaz mint a szénhdirát.

26. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Notredame)
2007. jún. 15. 09:58
Pont a hideg tésztákat akartam írni, friss zöldséggel, nagyon finom :D.
25. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Smithy)
2007. jún. 15. 09:57

Jah ezen az ásványvizen jót mókáztam annó, Update 1... wáááh. Azóta is mindig felhozom.


Nekem ott vesztette hitelét, amikor kijött a diétája, egészen szimpi volt, persze tudom, hogy Atkins és testkontroll vegyítve, de mindegy. Majd sorra jelentek meg a polcokon a különböző termékeken az Update feliratok. Nah, akkor kicsit már elgondolkoztam, nem más, mint jó kis pénzbevétel, de rá se ránts, ettől még lehet valami jó.

Aztán egyszer azt nyilatkozta, nem attól lesz valami Norbi feliratú, hogy valóban fogyaszt, vagy nem hízlal, hanem ha ő úgy gondolja!!!, hogy jó. Szóval itt máris hitelét vesztette az egész számomra...

24. notredame (válaszként erre: 19. - Séninéni)
2007. jún. 15. 09:16
HA szereted a csiposet , tehetsz ra csipos paprikat is! s keszitsd spagetti tesztaval, az illik hozza!!! es tenyleg isteni!!!!!
2007. jún. 15. 09:14

Probald meg, hogy megpiritasz-olivaolajon- egy kis hagymat majd rateszed az aprora szeletelt sargarepat. Ha szereted tehetsz ra egy kis zellert is.

- vagy hagyma cukkini, maggioranna. A csalad tobbi tagjanak a vegen osszekeverheted egy kis tejszinnel. Igy nem kell ketfelet fozni.

- vagy piritasz egy kis kockakra vagott padlizsant, fuszerezheted ahogy neked tetszik, s osszekevered a tesztaval.

- vagy csak aprora vagott husus paprikat piritasz meg

-de megprobalhatjatok a hideg tesztat is, amikor osszekevered a nyers zoldsegekkel azokat a zoldsegeket teheted bele amiket szeretsz s beteszed a hutobe. Nyaron a nagyhosegben meg udito is.

Mindenkinek jo etvagyat!

2007. jan. 11. 22:18
Káposztásan is lehet
21. mti
2006. okt. 4. 11:58
Ha szereted a mustárt próbáld ki azzal a tésztát. Tudom nagyon pórossan hangzik, de mikor meguntam a kakaós, darás, mákos, paradicsomost ez bejött.
20. mily
2006. okt. 3. 11:00

Lehet kapni norbitlan teljeskiörlésű tésztát is Igaz dupla annyi mint a sima durum! :))

Javaslom a pestos olivaolajas esetleg egy kis fokhagymás tésztát imádom!! Mi szoktunk diósat is enni. Lehet kapni növényi tejszínt néha azt is használjuk ha már elegünk van a tejföl nélküli tésztából :))) Amúgy a módosított 90 napos javasolja is hogy minden nap együnk fehérjét, csak mértékkel és ha lehet akkor a fehérje nap kivételével ne húst.

Szóval szerintem ha vki túrós csuszára vágyik csak rajta, de a szalonnát felejtse el :)))

2006. okt. 3. 10:17
Oliva olaj+sok fokhagyma!!!!!!!!!!!!!Isteni ajánlom mindenkinek!!!!!!!!!!
18. AAnyUU
2006. okt. 1. 13:44
Olívaolajon pirítasz egy kis darab karikára felvágott metélőhagymát. Ha szétesett, a megfőtt tészta levéből kanalazol rá egy keveset és amikor szottyos, szórsz bele curryport(esetleg sózod, igény szerint) Ebbe forgasd bele a tésztát...Nagyon finom, különleges íze (és szine) van...
17. emilia (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. szept. 18. 19:33
Szoktam csinálni teljesörlésű lisztből kicsi noksikat és csak vizzek keverem. Kinézetre nem valami látvány, de sok zöldséggel igen fincsi. Vokban szoktam a zöldségeket sütni és teszekbele különböző érdekes füszereket, úgy még finomabb.
16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Smithy)
2006. júl. 12. 18:28
persze hogy nem változtatott semmit ,nem is az a lényeg. adta a nevét és ezáltal esetleg növelte az adott ásványvíz eladását. ez csak PR. de abból legalább az ügyes :)
15. Smithy
2006. júl. 12. 09:51

Ja hallod én is így vagyok vele!!! Az óbudai gyárt egy ásvaányvizet amit én azóta veszek, hogy létezik. Csak ezt szeretem. 1 éve jött Norbi, nem változtatott rajta semmit csak ráírta, hogy "Norbi". Életem egyik legnagyobb dilemmája volt, hogy továbra is ezt vegyem-e, ezzel gazdagítva Norbit akit hát... nem kedvelek.

Szerintem azok az emberek akiket lefogyasztott lefogytak volna más módszerrel is ha annyi pénzt időt és energiát ölnek bele.

Szép napot!

14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Smithy)
2006. júl. 12. 09:19

Bio boltban lehet nem Norbisat kapni, mert ez utóbbinak horror az ára :((.


Norbitól lábrázást kapok, ha meglátom, hogy valami Norbi termék, máris nem kell. :(((( De nem bántom, nyilván segített már pár embernek :)).

13. Smithy (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. júl. 12. 09:07

Szia! Van teljes kiörlésű lisztből készült búza. Mondjuk Norbi gyártja, én nem venném meg, és nem is ajánlom senkinek csak mondom, hogy van.

Szép napot!

12. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Veres)
2006. júl. 12. 06:21

Nyami :))))))))))).


Én már tudományos alapon direkte párolok bele zöldséget, brokkolit, káposztát, gombát. Lehet nem lenne szabad, de a rostra szüksége van a szervezetnek! Így csökkentem a tészta mennyiségét a zöldésgek mennyiségével. Átírom a 90 napost :).

De napi 26 g rostra van a szervezetnek szüksége. A tésztában nincs rost :(, csak a zöldségekkel lehet kicsit pórolni, vagy még ananászt eszem délelőtt. Most olcsón lehet egész ananászt kapni egy-két piacon (100 Ft alatt vettem egy nagyot - és rettenetesen finom). Abban van úgy 8g... ez is több a semminél.


Kár, hogy nincs teljes kiörlésű lisztből készült tészta, mert az jobb lenne, lenne benne rost.


Jah, még azt szoktam, hogy paradicsomos szósz, gomba a kifőtt durum tésztára, és még egy-két kanál búzakorpa, amit úgy felvesz az egész. Persze jobban fűszerezem a paradicsomot, ami elveszi a korpa ízét és hígabbra is csinálom a szószt. :)))).

11. veres
2006. júl. 12. 06:13
Én legutóbb tarhonyás lecsót ettem, isteni volt és végre nem tészta, mert azt annyira nem bírom, és fél óra múlva éhes leszek tőle
2006. jún. 25. 21:27

Én szoktam olyat, hogy kifőzöm a tésztát, olyan alakút, amihez épp kedvem van ;-) (higgyétek el, még ettől is lehet az embernek jobb kedve... :-D), aztán teszek rá egy kis szójaszószt, és egy kis kínai fűszerkeveréket a Kotányitól (szecsuáni csípős). Nekem nem is kell rá más, esetleg meg lehet bolondítani egy picike konzerv gombával. Mindíg tudnám enni. :-)

Aztán írtam korábban, hogy nem darát, hanem morzsát pirítok rá, én ezt szoktam natúr enni, cukor és lekvár nélkül, úgy is finom - szerintem, de ez már tényleg ízlés dolga. Na és nem a legextrább étel, az igaz. (Én is sokkal-sokkal-sokkal jobban szeretem a sós tésztaféléket, de ha kedvem van, épp az édeset is megeszem.)

9. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Ördög)
2006. jún. 15. 21:30

Nem akarok kötöszködni, de általában zöldségtelenül is, azaz nagyon nagyon kevés zöldséggel.


Igen, lehet mákos meg mizés is tényleg (de én az édes tésztát ki nem állhatom). Krumplival meg olyan sok... Káposzta... hm... ez jó ötlet :D.

2006. jún. 15. 19:17
A 90-naposban sokféleképpen lehet enni a téstát! A lényeg az, hogy ne hússal, húsos szafttal, tejfölösen, halasan, vagy sajtosan! De belefér akár a mákos,- darás,-krumplís,-káposztás stb. De ha nagyon érdekel, nézd meg a "mindmegette.hu"-oldalon. Bocsi, de nem reklámnak szánom! Én is ezt a diétát csinálom éppen (május óta).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook