Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos babának pigmenthiányos a retinája. Tud valaki segíteni, hogy ez pontosan mit jelenthet a továbbiakban nála? fórum

8 hónapos babának pigmenthiányos a retinája. Tud valaki segíteni, hogy ez pontosan mit jelenthet a továbbiakban nála? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 15. 08:29
Ja, küldj priviben egy üzenetet, ha érdekel, szívesen segítek!
2010. ápr. 15. 08:28

Vakfoltokkal járhat, meg hogy fontos lezs jó minőségű UV szűrős napszemüveget biztosítani neki, mert mert azon a területen nemcsak nincs szín, de a sugárzás is nagyobb kárt tehet a szemében, úgy olvastam egyszer régen, de erről inkább az orvossal konzultálj, tudok Pesten egy szuper gyerekszemészt , ha érdekel. én is hozzá járok, s a gyerekeket hozzá viszem.

Van honlapja, azon is tájékozódhatsz utána.

Szerintem nagyon profin végzi a vizsgálatokat, nagyon figyelmes, nem sikkad el a részletek fölött és türelemmel válaszol minden kérdésre!

8. 9c74ec0b72 (válaszként erre: 7. - Xti_)
2010. jan. 20. 21:57
köszi a választ!
7. xti_
2010. jan. 20. 20:59
az enyém is pigmenthiányos, persze az is számít, hogy mekkora területen. látótér-kieséssel jár, illetve vannak területek, ahol látok ugyan, de nem élesen. nekem már ez a természetes, elboldogulok így is, de érnek kisebb balesetek, mert térlátásom sincs. de nem olyan szörnyű az én esetemben.
6. 9c74ec0b72 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2010. jan. 20. 20:29
nekem ennyit mondott, részleteket nem tudok. még most kell majd bejelentkezniük egy szemklinikára, ahol kivizsgálják
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 9c74ec0b72)
2010. jan. 20. 20:21
mindössze ennyit mondott nekik az orvos?
4. 9c74ec0b72 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2010. jan. 20. 20:20
köszi. talán ezt nem mondom egyenlőre az ismerősömnek, így is eléggé megijedt. de köszi a választ
2010. jan. 20. 20:11

ezt nevezik -tudomásom szerint- oculáris albinizmusnak

a látásromlás sajnos progresszív és sokszor társul hozzá hallászavar, siketség is.

Genetikai vizsgálatot szoktak végezni.


Remélem, nem az én tippem jön be.

2010. jan. 20. 19:55
Az ismerősöm 8 hónapos kislányánál azt állapította meg a szemész, hogy valószínűleg pigmentjiányos a retinája, és ez később az éleslátását befolyásolhatja. Ezen kívül +5 dioptriás látásromlást is diagnosztizált. Tud valaki segíteni abban, hogy ez pontosan mit jelenthwt a továbbiakban nála?
2010. jan. 20. 19:53
8 hónapos babának pigmenthiányos a retinája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook