Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 éves minidiktátor fórum

8 éves minidiktátor (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

116. d5bae51d10 (válaszként erre: 106. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 19:20
Mint tudjuk, hála Kis Nórának, aki bűnbakot keresett itt, én vagyok a gonosz mostoha nagymama. A véleménye felháborít, de elviselem. Teljesen rossz irányba vitte a topicot. A bűnbak szerepét nem vállalom. Ítélkezzen a saját élete felett.
115. d5bae51d10 (válaszként erre: 108. - Dd9dec5381)
2018. dec. 11. 19:17
Azért fél és szorong, mert három éves koráig azt képezték le neki a szülők a túlféltéssel, hogy a világ veszélyes. 38 fok melegben is sapkát kellett volna ráadnom, mert állítólag be volt gyulladva a füle. Ez most komoly. Négy éves volt akkor.
114. d5bae51d10 (válaszként erre: 105. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 19:14
Tök jó!
113. d5bae51d10 (válaszként erre: 107. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 19:13
Na mindjárt pellengérre tesz téged is az egyik kedves topic társ, Kis Nóra! :-) Nem elég, hogy sarok még fürdőszoba is? Nem én foglak pellengérre tenni, én egyetértek.
112. fincsi5 (válaszként erre: 72. - Michelle.r)
2018. dec. 11. 19:00
D
111. Lávli (válaszként erre: 110. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 18:05

Jah, azt hittem, a fürdőszoba sarka volt.

Örülök, hogy örülsz.

De te is tudod, hogy a belekötés nem ilyen, mint amire te most itt reagáltál hirtelen.

110. Bözsi néni (válaszként erre: 109. - Lávli)
2018. dec. 11. 18:02
Nem volt sarok, mint már írtam. De örülök, hogy bele tudtál kötni valamibe.
109. Lávli (válaszként erre: 107. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 17:29

Gondolod, hogy a sarkon múlt?

Az én gyerekem se hisztizett soha, a földhöz se verte magát, sarok nélkül se. Már csak kukoricára kéne térdepeltetni :DDD

2018. dec. 11. 17:10

Meglátásom szerint azzal is kéne a szülőknek fogalkozniuk, hogy a gyerek miért fél és szorong mindenhol máshol.

Aztán családi körben meg lerepül a szelep... Olyan ez a kislány mint egy kukta, fortyog belülről, aztán a legkisebb ellenálásra robban.

107. Bözsi néni (válaszként erre: 84. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 17:00

Egy 8 éves gyerektől már egyáltalán nem elfogadható, hogy hatalmas ordítással meg hisztivel reagáljon arra, ha valamit ő másképpen szeretne.

Például megmondhatná értelmesen is, nem?


Én még csak nem is becézném "sarkocskának". Sarok. Menj oda, gondold át, hogy mi nem volt helyes, mi és hogyan lett volna helyes.


Nálunk a fürdőszoba volt erre a célra, oda küldtem be átgondolni a dolgokat. Mondtam neki, szólj, légy szíves, ha átgondoltad és megbeszéljük. Már egészen kicsi korától (2-3 éves), és érdekes módon, nem volt hisztikorszak, meg "földhözveremmagam a boltban" sem.

106. Bözsi néni (válaszként erre: 84. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 16:49

És mi azzal a gond, hogy nem mindig az érvényesül, amit a gyerek szeretne?

Hanem el kell fogadnia, hogy másképp is történnek dolgok?


8 éves a kislány, igen, kell lennie olyannak is, hogy nem az ő akarata érvényesül. Attól nem rossz vagy kevésbe szerető, "drága" nagymama valaki, hogy valamire nemet mond a "kicsi kincsnek".


Nem körülötte forog a világ, és a nagymama esetleg nem szeretne vele aludni. Akkor mi van? Attól ő már nem is jó és szerető nagymama?


Ugyan már! 8 éves gyerekről van szó, sok mindent megért, tud és el is kell fogadnia dolgokat, szabályokat, határokat.

105. Mezei Virág (válaszként erre: 101. - 3526824478)
2018. dec. 11. 14:54
Mi a férjemmel megosztottuk a munkát, sok mindent meg együtt csináltunk. A gyerekek is segítettek már kicsi korukban is, mert közben jókat beszélgettünk. Ügyes felnőttek lettek. Fiam is meg tud csinálni minden házimunkát. Nem árt az ilyesmi! ;)
104. Nyamitörp (válaszként erre: 101. - 3526824478)
2018. dec. 11. 14:48
A másik véglet sem jó, az biztos és nem hiszem hasznosabb lenne nevelés szempontjából. Normálisan egyébként a gyerek megcsinál ezt-azt magától is. Néha kedvességből, néha azért mert érdekli őt.
103. Mezei Virág (válaszként erre: 102. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:47
Mert nekik eszükbe sem jut!
102. Nyamitörp (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 14:45
Igen. És ez egyre inkább így van. A nagy "szabadság" ára. Csak közben meg ők maguk is panaszkodnak a saját gyerekeikre, de azt sehogy se akarják belátni, hogy nekik kéne először változtatni.
101. 3526824478 (válaszként erre: 99. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:35

Igen a szülők itt a hibásak.


A ferjem pl pont az ellentétem.

Folyton dolgoztatná a gyereket. Merthogy gyermekkorában neki is mindent meg kellett csinálnia.... Kérdeztem és szerette csinálni. Mondta nem utalta. Akkor meg a nenikéd picsját eroszakoskodsz gyerekkel.... Na ilyenkor megy a vita. Úgy utalom amúgy az ilyet is.

100. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:33

Volt egy (?) korosztály, akiket nem neveltek meg a szülei. Szinte mindent rájuk hagytak.

Szóval a neveletlen szülők neveletlen gyerekei ma itt vannak. :(

99. Nyamitörp (válaszként erre: 98. - 3526824478)
2018. dec. 11. 14:28

Mi is rendes emberek lettünk. Úgy értem, azért mert gyerekkorunkban nem volt kötelező, azért még ellátjuk a feladatunk, de más azért más dolgokban voltak szabályok. Minden nem volt ránk hagyva.

Talán az lehet a gond, hogy a szülők is bizonytalanok, önbizalomhiányosak és így gyerek nem tudja kihez fordulhatna. Nincs egy stabil pont az életében. Ezt csak azért gondolom, mert Szederke írta, hogy idegenekkel szemben meg szorongó még köszönni is fél. Szerintem a szülőknek kéne magabiztosabbnak lenni, az adna biztonságot, nyugalmat a gyereknek is.

Pont a keret nélküli, szabályok nélküli nevelési mód tudja elbizonytalanítani a gyereket. Nem kap visszajelzést, hogy mit csinál jól és mit rosszul. Gyakorlatilag ő rá van bízva, hogy eldöntse mi a helyes. Egy 8 évesnek ez még komoly megterhelés.

98. 3526824478 (válaszként erre: 97. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:18

Érdekes az én szüleim is ilyenek voltak... Mondjuk én magamtól az egész házat kipucoltam (ablak mosás, porszivizas stb)

Én is mindent megcsinalok itthon a gyerekeimnek ne kelljen aztán mégse pofatlan velem pl a nagyobbik.

A tesóm meg egy gén a piás volt világ életében pedig ugyanúgy neveltek minket.


Nehéz mert egyéniség mindenki így nehéz személyre szabni módszereket.

Esetleg pszihologus aki tudna segíteni, talán ki tudja "javítani" a szülők hibáját

97. Nyamitörp (válaszként erre: 92. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 14:15
De ennek általában van valami oka. Minket pl. azért kíméltek mindentől a szüleink (nem fogtak be házi munkára, nem cipeltettek velünk szatyrokat, stb...), mert nekik már 6-7 évesen sok minden kötelező volt. Jobb, kényelmesebb gyerekkort szerettek volna nekünk biztosítani. Valami miatt ők is úgy látják, hogy ezzel tesznek jót a gyereknek, csak kérdés, hogy miért. Vagy megfelelési kényszer? Úgy gondolják, hogy az a jó szülő, aki mindent a gyerekre hagy? Lehet, hogy első körben nem a gyereket kéne pszichológushoz/pszichiáterhez vinni. :S
96. d5bae51d10 (válaszként erre: 89. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 14:14
És honnan tudod, hogy eddig nem????
95. Nyamitörp (válaszként erre: 89. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 14:12
Mert most csúcsosodott ki a probléma. Jobb későn, mint soha. Inkább most egy beszélgetés, mint az örökös rossz érzés.
94. Nyamitörp (válaszként erre: 84. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 14:10

Miért ne lehetne megmondani egy gyereknek, hogy hova üljön? Persze nem dől össze a világ, ha ő máshova akar ülni és lehet, hogy felesleges is megszabni ezt neki, de ha már kimondták, akkor legyenek következetesek. Én úgy értelmeztem, hogy azért kellett volna a túloldalra ülnie a kislánynak, mert így lett volna logikus a férőhelyek miatt. A másik probléma ebben a helyzetben, hogy a kislány itt is dührohammal meg hisztivel reagált és így érte el, hogy az ő akarata érvényesüljön.

És bár nem tudhatom, de én meg el tudom képzelni, hogy a kislánynak se lett volna semmi gondja azzal, hogy odaüljön ahova mondják, csak azért nem akar odaülni, mert azt mondták neki. Nekem eléggé akaratosnak tűnik.

Az alvásnál ugyanez a helyzet.

Itt szerintem nem Szederkével van a gond. A kislány már megtanulta, hogy hisztivel meg őrjöngéssel el lehet érnie, amit akar. Bevált módszeren nem változtatunk.

A gondolkodó sarkocskával nem értem mi a baj. Utána megbeszélik a dolgokat. Mondhatnánk nyugi saroknak is. Amíg hisztizik úgyse tudsz vele beszélni, de valamilyen módon azért jelezni kell a gyerek felé, hogy a hiszti nem elfogadott.

93. d5bae51d10 (válaszként erre: 90. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 14:09
Az ötlet jó. Ki fogom próbálni.
92. d5bae51d10 (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:08
A Menyemmel sokat beszélgettem. Ennek folyományaként egyszer elvitte a kislányt pszichológushoz. Ez körülbelül öt alkalom volt. Szerintem sokszor az a baj, hogy a szülők sem tanultak meg igazán szülőnek lenni. Két végletet látok a mai magyar társadalomban. Mindent megadok a gyereknek, amit tudok. Természetessé teszem, hogy az élet habos torta, nincsenek akadályok. A mások oldal meg egy másik réteg, akinek a gyerekeit az utca neveli. Szerintem a mi esetünkben túl nagy a védőburok, mindent annyira a jól akartak csinálni, hogy az már túl jól sikerült.
91. d5bae51d10 (válaszként erre: 89. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 14:05
Még mindig várom a megoldási javaslatodat Kis Nóra! Most meg kérdőmondatokkal támadsz...
90. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 14:04

Írj mondjuk egy jó módszert, hogy mit tennél, mikor a strandon ok nélkül összerugdos? csak úgy, mert épp el kell indulni az öltözőbe? Hogy kezelnéd a helyzetet?


Amíg így viselkedik, sehova sem vinném!


De van egy másik dolog, ami nekünk bevált alvásnál. A mi unokánk sem szeretett volna a másik szobában aludni, úgyhogy egy szivacs matracon aludt mellettünk. Megbeszéltük együtt, és 1 hétig jól elvoltunk. Nálatok ilyet lehetne?

89. 401f36ab4a (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 14:03

Most?

És az eddigi 8 évben miért nem?

Vagy miért pont most?

Azért ez így elég fura, nem?

88. d5bae51d10 (válaszként erre: 84. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 14:01
Nem tudom van-e saját gyereked. Ha igen, kérlek írj példát, hogy kezeled le, ha behisztizik. Üvöltesz vele, ráhagyod? Vagy kiemeled a szituációból és hagyod gondolkodni kicsit, majd átbeszélitek a problémát? Mit teszel egy hisztiző verbálisan és egyébként is agresszív gyerekkel, aki nem veszi figyelembe csak a saját komfortzónáját. Kvázi mindig annak kell lenni amit ő akar. Tehát piszkálódás helyett inkább írj egy konstruktív javaslatot, hogy kezeled le a helyzetet???
87. Nyamitörp (válaszként erre: 71. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 14:00

A férjed se fog már változni :-) Azért én bevándorló ide vagy oda, azért elmondanám a véleményemet. Vagyis inkább próbálnék beszélgetni a szülőkkel, hogy miért hagynak rá mindent a gyerekre. Nincs türelmük, energiájuk hozzá? Vagy félnek tőle, hogy kevésbé szeretné őket a gyerek, ha fegyelmezik? Vagy valamit kompenzálnak? Megpróbálnám megérteni őket és eloszlatni a kételyüket.

Az eddig ismeretek alapján azt gondolom, hogy a férjed fia olyasmi lehet, mint a férjed. Azért is emlegetem inkább a kislány anyukáját, hogy nála lehet megoldás kulcsa.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook