Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 éves minidiktátor fórum

8 éves minidiktátor (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

206. d5bae51d10 (válaszként erre: 202. - Bözsi néni)
2018. dec. 14. 05:14
Köszönöm Bözsi néni. Mindennel egyetértek.
205. 60d7865544 (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2018. dec. 14. 05:10
Ott a pont.
204. Nyamitörp (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2018. dec. 13. 22:31
Ez szerintem is jó tanács. Esetleg ha szeret rajzolni a kislány, akkor meg lehet kérni, hogy készítsen egy rajzot a családról. Az is beszédes lehet.
203. Mannamarie (válaszként erre: 176. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 22:27
Ha csak veletek van, akkor is nyomja a hisztit? Vagy akkor visszafogja magát?
2018. dec. 13. 21:50

Hűha, jó sokan támadtak itt téged.

Én viszont jó pár dologban igazat adok neked. Például hogy ne falrepesztö üvöltéssel, hisztivel próbáljon megoldani, elérni dolgokat. Mert 8 éves gyerekről beszélünk, könyörgöm, nem 2 évesről!


Ő már tudna értelmesen kommunikálni, ha akarna! De tudja, hogy az ordítás célravezetőbb. Én például tuti, hogy higgadtan, nyugodtan megmondanám neki, hogy csak értelmes szóból értek, üvötésből nem, felőlem üvölthet, ameddig akar.


És ha velem akar aludni és én meg nem szeretném, az nem annak a jele, hogy nem szeretem eléggé. Jogom van kipihenni magam egy fárasztó nap után, egy másik előtt. A szeretet nem az, hogy egy ágyban fekszünk, még akkor is, ha én nem tudok aludni úgy, nekem szar.


Én a helyedben értelmes emberként bánnék vele, a maga szintjén. És megértetném vele, hogy értelmes kommunikációval mindent elérhet, megbeszélhetünk. Hisztivel, otdítással viszont semmit. Megmondanám neki egy ordítós hiszti után, hogy ha ordít, hisztizik, akkor levegőnek fogom tekinteni, mert az ordításból nem értem, mit szeretne. És az ordításával bánt másokat, azt meg miért tűrné bárki is?


Hidd el, megérti. Nem hülye, csak kicsi. Egy 8 éves meg már nem is annyira kicsi. Csak manapság divat agyonbabusgatni, és még a 18 évest is kisgyereknek titulálni.

201. d5bae51d10 (válaszként erre: 200. - Mazsinka)
2018. dec. 13. 18:37
Köszönöm, ez konstruktív és használható vélemény volt.
200. Mazsinka (válaszként erre: 181. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 18:14

Nem akartalak megsérteni. Nem gondolom, hogy gonosz mostoha vagy, habár vagy háromszor használtad ezt a szót magadra. Nem hiszek a mostoha szóban, szerintem nem vérszerinti gyereket is lehet sajátként szeretni, nevelni. Hozzáállás kérdése. Talán engem is azért húz fel ez a téma, mert a férjem is hasonló módon nevelkedett. Hűvös anyja van, aki soha nem mutatta ki megfelelően a szeretetét. Attól ő még szerette a maga módján, szépen nevelte, de benne gyerekként nem az élt, hogy szereti az anyja, persze felnőttként már felfogja. Nem voltak nagy ölelések, összebújások, puszik, nem mondták el neki, hogy büszkék rá, szeretik stb. Nem volt együttalvás, a gyerek nem a család része volt, hanem a felnőttek alárendeltje.


Mivel nem a te feladatod a kislány nevelése, ezért én azt mondanám, hogy kedvezz neki, persze szabj logikus határokat, inkább legyen cinkosod, mint egyfajta utálatos ellenség-kép. Akkor talán jobban megnyílik, és el tudtok beszélgetni olyasmiről, hogy mikor hogy szabad viselkedni, a hiszti mennyire dedós dolog, ő pedig már okos nagylány, ilyesmi. Nem megmondóemberesen, hanem mint mama-unoka szövetségesekként. Akkor talán arról is beszél majd, ha bántja valami, ez a kistesó téma netán vagy valami olyasmi, amire nem is gondoltok. Ha egész nap mesét néz, hisztire bármit megkap, akkor kétlem, hogy otthon elbeszélgetnek vele a tettei okáról, következményeiről, minőségéről egy laza teadélután mellett. Egy biztos, a szülei a könnyebb utat választják. Csak hosszú távon az nem biztos, hogy jó.

199. d5bae51d10 (válaszként erre: 198. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 15:02
Ez aranyos. :-)
198. dd9dec5381 (válaszként erre: 195. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:57
Bátyám a családi legendárium szerint pont letojt engem. Mikor meglátott a kiságyban végigmért oszt sanyi. :) Sosem féltékenykedtünk egymásra, de túl jóban sem voltunk, eljátszottunk egymás mellett.. Aztán fiatal felnőttként közös kocsmatúrák során összeverődtünk,sokat bandáztunk együtt.
197. Anyucikóni (válaszként erre: 188. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:55

Ezt anyu bacta el, még nagyon az elején. Mindeninek hisztizik a gyereke, tök normális dolog. Csak valaki megoldja, valaki meg nem.


Nekem talán egyszer állt le a 2 éves a közértben, mikulás környékén, hogy ilyen meg olyan csokit kér (mondanom sem kell előtte evett meg egy fél mikulást) és vinnyogva hisztizett. Gondolod hagytam? Kezemből a kosár letesz, gyerek felkap a vállamra és kiviharzottam a boltból, mentem vagy 100 m-t vállamon a kapálózó gyerekkel. És akkor ott elbeszélgettünk elég határozottan. Azt hiszem azóta nincs ezen a téren gondunk. :)

196. Anyucikóni (válaszként erre: 190. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:51
Látok olyat magam körül, ahol elcseszték. Ott a nagytesó konkrétan gyűlöli a húgát, többször a saját szememmel láttam, ahogy szántszándékal okoz neki fizikai fájdalmat. A másik kistesó fejére (8 hónapos) meg már rátette a nagypárnát...khmmm..és ez egy iskolás gyerek.
195. Anyucikóni (válaszként erre: 193. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 14:49
Persze. Tudom. Én is ismerek jó és rossz tesókat is, akár olyat akik most kisgyerekek, akár olyat akik már felnőttek. Ez éppenhogy a tesók személyiségétől függ...ki mennyire tudja feldolgozni. Valaki pikkpakk túllép rajta, valakit meg egy életen át kísért..
194. Anyucikóni (válaszként erre: 191. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:47
Hogy én majd magasztalom a kislányt. Értem miket írsz. Meg is értem és bazi szar lehet ezt átélni. Nem fogom őt kihozni az "áldozatnak" csak nézzetek mögé, honnan indult a dolog és akkor talán még lehet kezdeni valamit.
193. dd9dec5381 (válaszként erre: 185. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:45
Akkor neked más a tapasztalatod mint nekem.. Csak annyit akartam ezzel kifejezni, hogy nem mindenhol megy a hájp a kistesó irányába.
192. Anyucikóni (válaszként erre: 190. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:45

Mert szerintem innen adódik a probléma lényege.

Értem én, hogy nagylány, de ő egy olyan típus, aki nem tudja feldolgozni, hogy van helyette fontosabb/szebb/okosabb/cukibb/szerethetőbb..

191. d5bae51d10 (válaszként erre: 189. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:45
És mit nem fogok visszaolvasni tőled???
190. d5bae51d10 (válaszként erre: 189. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:44
Ezt nem annyira értem. Ha utálod, miért emeled ki a kistesót mindig?
189. Anyucikóni (válaszként erre: 186. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:43
Én már csipőből utálom ezt a kiscsaj a leírásaid után, ugyhogy ezt tőlem biztos nem olvasod majd viszont.😂😂😂
188. d5bae51d10 (válaszként erre: 184. - Fincsi5)
2018. dec. 13. 14:42
Ez engem nem is érdekel. Nem érdekel, hogy mennyibe kerül a csizma. Az sem érdekel, hogyan érte el, hogy megkapja. Nem voltam jelen. Annyit tudok, hogy az anyja nem akarta megvenni neki, de a hiszti miatt mégis megkapta. Tehát megerősítettek benne egy magatartás modellt, hogy a világ akkor működik, úgy hogy neki ok legyen a komfortzónája, ha ordít. Mert ki tud hisztizni mindent . Ez a baj. Velünk ez így nem működik.
187. Anyucikóni (válaszként erre: 184. - Fincsi5)
2018. dec. 13. 14:41

Épp ezt akartam irni én is. Az alvás témát el kell engedni.

Hasonló korú a fiam, születésétől külön szobája van itthon. De a nagyiéknál ő a nagypapa mmellett alszik. Mondjuk ők a mamaval külön szobában alszanak, de igy alakult. Most hogy sulis lett, csináltak neki külön szobát, és azóta ott alszik, megbeszélték előre. De biztos vagyok benne, ha megkéri a papát, hogy néha ott aludjon mellette, megengedi.

186. d5bae51d10 (válaszként erre: 182. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:40
Erre inkább most nem írok semmit. Remélem, hogy soha nem lesz olyan jelenet a fiaddal nyilvános helyen amit mi éltünk át. Nincs megkülönböztetett figyelem a kistesó felé, csak annyival több, amennyit az életkora miatt igényel. Mondjuk még pelenkázzák, a nyolc évest meg nem kell. Nincs kirekesztve a családból a nagyobb sem. Kell egy egészséges testvérféltékenység, de ne magyarázzunk már meg mindent ezzel. Egy nyolc éves lánynak szerintem már kellene annyi szociális érzékenységének lenni, hogy vagy normálisan elmondja mit szeretne, vagy tudomásul veszi mire kérik a szülei. És nem egyből ordít, mint egy sakál. Szerintem ez nem normális, de a végén még piedesztálra emeljük itt őt.
185. Anyucikóni (válaszként erre: 183. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 14:37
Én is a "kicsi" vagyok, épp ezért írok így ahogy.😉
184. fincsi5 (válaszként erre: 181. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:37

Olyanokkal ne foglalkozz, ami nem nálad, nem veletek történik.:)) Biztos nem kell hitelért szaladni az anyjának, ha megveszi.



Valahogy azt kell elérned, hogy veletek ne hisztizzen. Most komolyan: ha egész nap jól elvagytok, csak az esti alvás a gond, miért nem engedsz neki? Ha külön szobája van, nagyapa lehet, szívesen cserélne vele, vagy te alszol egyedül ő meg a helyeden, ha nem tudsz mellette pihenni. Nem naponta alszik nálatok, és ahogy nő, egyre kevesebbszer fog.


A "nem köszön" témát meg hagyjátok, mert már a találkozáskor felhúzza magát mindenki.

183. dd9dec5381 (válaszként erre: 182. - Anyucikóni)
2018. dec. 13. 14:33

Nemár :) szegény kicsire lassan ördögpatát és szarvakat ragasztasz. :)

Én amúgy "kicsi" vagyok, bár csak másfél évvel, de pont hogy rám nem jutott elég idő és figyelem. Még fotók sincsenek nagyon rólam. Rossz volt az időzítés, besikerültem egy nyári uncsi estén. :D

182. Anyucikóni (válaszként erre: 172. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 14:24
Megint a kisteso. Kapjabe. Üljön egyszer ő a nagyiék mellé. Látod, megint ki van rekesztve ez a kiscsaj, csak mert kisteso.
181. d5bae51d10 (válaszként erre: 178. - Mazsinka)
2018. dec. 13. 14:15
Olvasatom szerint, mikor az egész napon a gyereké, együtt csinálunk mindent, az ő javaslatai alapján is, nem gondolom, hogy azt a lepedőt húzhatod rám, hogy mellőzöm a leányt. Azért mert este 10 után már szeretem, ha a saját ágyában van? Csak érteném, hogy előismeretek nélkül miből vontok le a ti nézőpontotokból atom biztos következtetéseket? Lassan már önmagam is kezdem elhinni, hogy én vagyok a GONOSZ MOSTOHA. A porbléma felvetésem a fórum elején nem is az én és az unoka kapcsolatának az elemzése volt, hanem az, hogy tehetetlennek érzem magam azzal szemben - és ez első sorban nem is minket érint "nagymamát" és a vérszerinti nagypapát, hanem inkább a szülőket - tehát tehetetlennek érzem magam azzal szemben, hogy az unoka mindent üvöltéssel és hisztivel akar elérni. Pl. ha a cipőboltban meglát egy csizmát, ami nem túl olcsó, addig ordít az anyukájának, míg meg nem veszi neki, hogy béke legyen. És azt gondolom, hogy ezekhez a szituációkhoz édes kevés köze van annak, hogy velem alszik-e a gyerek vagy nem éjjel, ha nálam van. Nem is vagyok jelen a cipőboltba.
180. d5bae51d10 (válaszként erre: 178. - Mazsinka)
2018. dec. 13. 14:00
Tájékoztatlak, hogy nincs pedagógusi szerepköröm. 15 éve nem tanítok. Tehát nem jelmezem az agyas tanár előadása. Mindenkinek vannak olyan érzelmi gátjai, amit nehezen vagy egyáltalán nem tud lebontani. Az én életemből kimaradt az anyaság, ezért nehezebb érzéseket közvetíteni. Kvázi én a saját anyámat sem tudtam igazán megölelni soha, most sem tudom, de ebbe ne menjünk bele. Tehát ha van is egy falam, az nem tudatos, hogy miből van a habarcs benne nem tudom. Szerintem, hogy egy ember ne szorongó felnőtt legyen, a mintát a szülői házból kellene hozni. Na nekem olyan nem volt. Jó apa és jó anya szerintem az lesz, aki előtt ott van a jó minta. Nekem nem volt. Lehet, hogy szerencsés az a gyerek aki nem hozzám született. Én szeretni tudok, de ezt a szeretet kifejezni csak visszafogottan.
179. d5bae51d10 (válaszként erre: 174. - Mazsinka)
2018. dec. 13. 13:55
Érdekes feltételezés részedről: "mert én azt mondtam" nem válasz. Miből gondolod, hogy ez lett volna a reakció? Sajnos csak most esett le, hogy belőled is csöpög a segítőkészség és a jó indulat irányomban. Már bánom, hogy megpróbáltam normálisan válaszolni neked. Sajnos te is azok közé tartozol, akik minősítenek, nem konstruktív javaslatokat írnak. Tégy ki nyugodtan egy nyaktilót és belehajtom a fejem... Tehát vállalom a gonosz nagymama szerepét rendicsek?
178. Mazsinka (válaszként erre: 176. - D5bae51d10)
2018. dec. 13. 13:54
Vérszerinti, nem vérszerinti, tökmindegy. Ha érzi, hogy szereted, akkor nem fogja érdekelni. Én inkább örülnék, hogy az unoka próbál kötődni. Jobb lenne, ha azt mondaná: fúj, nem alszom a nagyinál, utálom a nagyit? Szerintem nem. Nem akarok indiszkrét lenni, de szerintem te is felhúzol egy falat magad köré, nem akarsz felengedni ebből a pedagógus-nem vérszerinti-nincs saját gyerekem szerepből, emellett otthon is mellőzve van a kistesó miatt, plusz nulla szabályok, csak a tablet. Akkor nem is csoda, hogy ilyen, amilyen.
177. d5bae51d10 (válaszként erre: 173. - Fincsi5)
2018. dec. 13. 13:49

Sajnos Fincsi nem látsz annyira a lapok mögé, mint a közös múltunk alapján gondolod. Sok minden változott azóta. Nem tudom mit tartasz értelmetlen szabályoknak. Valószínű, hogy friss nagymamaként majd lassan Te is átértékelsz mindent. Szóval felesleges az ítélkezés.


"Ráadásul keveset van gyerekek közt, inkább csak az iskolában." Ezt az állításodat mire alapozod? tudod egy folyóba ritkán lépünk kétszer. Ebben az irányban sokat fejlődtek hála az égnek a dolgok. Néptáncol, táborozik, szüli napi bulikba megy, ő hozzá is járnak a kis barátnői. Írtam, sok minden változott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook