Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 éves minidiktátor fórum

8 éves minidiktátor (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

146. Anyucikóni (válaszként erre: 144. - Babyapocakban)
2018. dec. 12. 15:06
Jogos. De kérdezhetem erre föl, hogy milyen család az ahol látjuk ezeket a gázos helyzeteket? Gondolok itt egy durva hisztire vagy ha mondjuk verik a gyereket vagy az ver vissza.
145. dd9dec5381 (válaszként erre: 143. - Babyapocakban)
2018. dec. 12. 14:41

Jó akkor ők épp tej-meg glutén meg minden kutyafüle érzékenyek...

De ne mondd, hogy nem láttál még olyan családot, ahol az "egészséges" táplálkozás túl van pörgetve.

Próbáljatok már kicsit olvasni a sorok között.

2018. dec. 12. 14:30

Idegesít, hogy mindenki mindenkiről ítéletet mond, holott senki nem jár más cipőjében.

Nem tudtok semmit egy utcán, strandon, étteremben látott családról.

143. babyapocakban (válaszként erre: 134. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 14:28
Simán lehettek tejérzékenyek, nem hiszem, hogy abból, amit 1x látsz, bárkiről tudnál mindent ahhoz, hogy jogosan ítélkezz.
142. Mezei Virág (válaszként erre: 141. - Judit87)
2018. dec. 12. 13:58
Szerintem sok jól nevelt gyerek is van, de a gyerekek egymástól is tanulnak. A rosszat vesszük észre,mert velük vannak gondok.
141. judit87
2018. dec. 12. 13:52
A mai gyerekeknek nincsenek szabályok és határok felállítva, így mindent megengednek maguknak.Nagyon sok a neveletlen, elcseszett gyerek, akik a szülők fölött érzik magukat.Ez mind a szülők és a társadalom hibái.Mindentől óvják, védik a csemetéjüket, így az ilyen gyerekekből felnőttkor ukra egy életre képtelen ember nevelkedik, akik nem tudnak helyt állni sehol mivel nem tanulták meg, hogy kell.
140. Nyamitörp (válaszként erre: 139. - Anyucikóni)
2018. dec. 12. 11:59

Azt én is becsülöm, ha törekszik valaki az egészséges életmódra. Felnőtteknél is. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem mindig az a jó, ami jó. Gyerekként nem voltam oda az édességért, aztán rákaptam. Nagyon jól tud esni, de ha nem tartom a mértéket, elég rosszul tudok lenni. Étkezésnél nem árt, ha nem az ízre meg az élményre gyúr az ember, hanem a hasznosságra, de az sem normális, hogy a gyerek féljen a kakaótól meg csokitól, mert otthon azt hallja, hogy az méreg.


Erről a játszóteres esetről meg egy mondás jut eszembe: "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz"

139. Anyucikóni (válaszként erre: 138. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 11:50

Én becsülöm az olyan szülőket, akik pl képesek egészségesen etetni a gyerekeket. Csak ne essenek át ló túloldalára.


Igen, az a baj, hogy rosszul fog elsülni a nagyonféltés. Nemrég láttam olyat, hogy a 7 éves meglepődött, mikor az apja azt mondta, maradjatok benn a játszótéren, mindjárt jövünk. Kérdezi: egyedül??? :O Erre odasúg a fiamnak, hogy "húúúakkor csináljunk valami rosszat" Bazzzeee...neeemááá!! Gyerekem csak pislogott, mit akar ez?!?! Ugyanis ő 5 éves kora óta egyedül jár le a játszóra, ha akar. Ha elmegyünk apával bevásárolni a közeli boltba, ő otthonmarad egyedül, megjegyzem 7 éves lesz.

138. Nyamitörp (válaszként erre: 136. - Anyucikóni)
2018. dec. 12. 11:30

Teljes mértékben igazat adok.

Az a baj, hogy annyi hülyeséget lehet összeolvasni a neten, látni-hallani a tv-ben. Sokan ezen információk alapján szeretnék jól nevelni a gyereküket. Belemerülnek az egészséges életmód rejtelmeibe, teóriákat gyártanak, nem gondolkoznak. Hallanak, olvasnak valamit, ami hihető számukra és ahhoz megrögzötten tartják magukat.


Tartok tőle, hogy valóban az általad vázolt két véglet lesz ezekből a gyerekekből.

Piszok rossz lesz nekik felnőttként rájönni olyan dolgokra, amit gyerekként a szüleiktől kellett volna megtanulniuk. Sőt szerintem a mostani fiatal szülők között is sok már a "Bödönke" és "Elevitke" :)

137. Nyamitörp (válaszként erre: 135. - Dd9dec5381)
2018. dec. 12. 11:25

Én is sajnáltam azokat a gyerekeket. Meg tudom érteni, ha valaki próbálja egészségesre nevelni a gyerekét. Ha nekem lesz majd, valószínűleg én sem fogok neki mindennap édességeget adni és ha ott vagyunk, inkább sütök én valamit, de ha megyünk valahova az más. Illetve nem fogom felnégyelni ha az iskolabüfében vesz magának egy kakaós csigát vagy néha megiszik egy kólát.

Ezeknél a szülőknél már csak azok bosszantanak jobban, akik a gyereküknek megtiltanak mindent, aztán meg alig várják, hogy elaludjon a gyerek és ők maguk meg benyomják a dugi csokit. Meg erőltetik a gyerekre a sportot, ők meg szabadidejükben tespednek a tv előtt és ha két utcával odébb kell menni, akkor már kocsiba ülnek.

136. Anyucikóni (válaszként erre: 134. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 11:23

Aranyközépút...jó kis közhely, de igaz. ;)


Nekem kisgyerekem van, de felfoghatatlan számomra, hogy a szülők mi a jó franctól féltik úgy a gyerekeket. Nem engedik el egyedül 100 méterre, nem mehet a mamához/baráthoz/nagynénihez aludni, mert jajjmilesz..és ezek csak példák. Ki tudja milyen agymenésekkel traktálják a saját gyerekeiket a szülők. Tudom én, hogy a világ veszélyes, de ha ki se próbáljuk, akkor a veszély mellett az élvezetet sem tapasztalhatják meg ezek a gyerekek.

Ez mindenképp vissza fog ütni. Vagy úgy, h Bödönke 200x-osan bátrabb lesz, ha anyu nem lesz a közelben mikor 10 éves lesz, vagy úgy, h Elevitke olyan nyámnyila lesz, hogy a sulibüfébe sem mer majd kérni egy üdítőt.

135. dd9dec5381 (válaszként erre: 134. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 10:52
Ez meg kegyetlenség... Ha az a gyerek amúgy egészségesen eszik, hadd kapjon már egy fagyit vagy főtt kukit, legyen néha más, mint a megszokott. A strand a móka, lazulás helye, kár hogy nem kiöltözve ülnek a medanszé szélén házi készítésű málnaszörpöt szürcsölve (még mielőtt, a hk. malnaszörp nagyon finom). Mindig ezek a végletek...
134. Nyamitörp (válaszként erre: 133. - Dd9dec5381)
2018. dec. 12. 10:10

Igen. Kíváncsi leszek ezekből a gyerekekből milyen felnőttek lesznek.

Pár éve láttam a strandon egy családot. Apuka-anyuka és 3 kisiskolás korú gyerek. Elmentek a büfébe, de csak hekket vettek. Nasinak meg anyuka elővette az előre megpucolt, feldarabolt sárgarépát. Szegény gyerekek olyan sóvárogva néztek másokat, akik jégkrémet meg palacsintát ettek. Ok, belátom, hogy a sárgarépa valóban egészségesebb, mint a fagyi meg a nutellás palacsinta, de azért egy-egy darabtól nem lesznek beteg. Kivéve, ha mondjuk gluténérzékenyek vagy tejallergiásak.

Mi sem kaptunk gyerekkoromban mindennap édességet (szerencsére én akkor még nem is voltam édesszájú), de az ilyen programokkor, mint strand, kirándulás, hozzá tartozott, hogy megehettünk mondjuk egy fagyit.

A másik véglet sem jobb persze, amikor a gyerek egész nap pizzázik, gumicukrozik meg kólázik. Pedig azok a szülők sem rosszból engedik a gyereknek.

Valahogy néhányan elfelejtenek gondolkozni meg mérlegelni.

133. dd9dec5381 (válaszként erre: 132. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 09:54
Mondanám, hogy ő bajuk, ők fognak vesződni velük, de miután előbb - vagy utóbb rászabadítják a félresikerült gyerekeiket a társadalomra, onnantól nézve nem is annyira magánügy...
132. Nyamitörp (válaszként erre: 131. - Mignon11)
2018. dec. 12. 09:50

Nagy divat újabban, hogy az anyukák túlféltik a gyereküket. Nem engedik szabadtéren játszani, mert jaj, mi lesz, ha elesik, összekoszolja magát, stb...

Minden orvosi diagnózis nélkül mentes diétára fogják a gyerekeket, mert az az egészséges. Tömik beléjük a vitaminokat meg étrend kiegészítőket, szintén anélkül, hogy bizonyított lenne, hogy a gyereknek bármiből is hiánya van. Betegség se kell hozzá, csak adják neki, mert az jó.

Nem szólnak rá, nem szabályozzák, hogy ne sérüljön a lelki világa.

Mostanában ez a meggyőződése sok szülőnek, hogy így tesz a legjobbat a gyerekének. Mert ők is csak a legjobbat akarják a gyereknek és ezt látják helyesnek. A többség olyan elvakult ezen a téren, hogy hiába is beszélnél vele. Majd meglátjuk és ők is meglátják, hogy hova vezet ez.

2018. dec. 12. 08:59
Basszus, mi baja a menyednek. Nem normális amit csinál.Ideje lenne leülni beszélni velük. Ne aszisztalj a butasagukhoz.
130. d5bae51d10 (válaszként erre: 128. - Lávli)
2018. dec. 12. 04:38
Köszönöm!
129. Lávli (válaszként erre: 126. - Amaunet)
2018. dec. 12. 04:10
Egyet értek veled.
128. Lávli (válaszként erre: 118. - D5bae51d10)
2018. dec. 12. 04:08

Kedves Szederke!

Fura ez az állandó agresszív megnyilvanulásod felém, most pl. azért, mert nem értek egyet egy sarokbaállítós nevelési módszerrel, és ezt viccel formában (kukoricára terdepel itt is sokmindenki, igaz? 😂) közöltem Bözsi nénivel. Ez az én eszmém cseréje volt, emgedtessék meg nekem :)

Kezet meg majd azzal fogok, akivel én magam óhajtok :)

Azért kívánom, hogy ez a zűrzavar szűnjön meg körülötted, és legalább az ünnepek teljenek majd békében és szeretetben. :) 🍀

127. Mezei Virág (válaszként erre: 125. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:50

Ezt ismerem én is...

Éppen ezért előre szóltunk gyerkőcnek, hogy ilyet nem szeretnénk többet látni. Nem akkor szoktunk vele beszélgetni, mikor áll a bál, hanem "békeidőben". De vele a szülei is elbeszélgettek sokszor. Már csak ritkán fordul elő műsor nála és tudom, a társai sem voltak különbek. Ő fiú, és van kishúga.

126. Amaunet
2018. dec. 11. 19:47

Szerintem egy 8 évessel már lehet arról beszélgetni, hogy hol, miként kell viselkedni. Ha netán hisztibe torkollik, akkor újra.

Ha a nagyszülők teherként élik meg a gyermek látogatását, akkor nekik kell majd látogatni a gyermeket. Ez is lehet egy megoldás. Akkor a szülők is ráébrednek talán, hogy bizony komoly problémák vannak.


Úgy általában korábban is foglalkozni kellett volna a nevelésével, még mielőtt ezek a magatartásbeli problémák megjelentek volna.

125. d5bae51d10 (válaszként erre: 124. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 19:42
Nem szólok bele a dolgukba, pont ez a baj. De nem is fogok. Ha velünk van tud viselkedni, mert határokat szabunk. De ha szülők is itt vannak, na akkor szabadul el a pokol.
124. Mezei Virág (válaszként erre: 123. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:38
Tudom, hogy az anyukájának kellene sokat beszélgetni vele ezekről a dolgokról, de rá nem lehet számítani. Te viszont megteheted, ez nem beleszólás a dolgukba. Ráadásul még értesz is a gyerekekhez. Biztosan előbb-utóbb rájönne, hogy változtatnia kell, ha szeretné jól érezni magát a bőrében, hiszen így neki sem lehet jó. 🍀
2018. dec. 11. 19:28
Tulajdonképpen érdekesnek és egyben felháborítónak is tartom - lehet jelenteni a Hoxának - hogy felvetek egy problémát, kikiáltanak bűnbaknak a háttér ismerete nélkül. (Kis Nóra) Könnyű okoskodni, névtelenül monitor vagy telefon mögé bújva. A többieknek köszönöm a konstruktív válaszokat. Szeretem ezt a nyolc éves kis csibészt, csak nehéz vele.
122. Mezei Virág (válaszként erre: 115. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:28

:(

Jajjjj! Ezt nagyon rosszul tették. Szegény kislány...

121. dd9dec5381 (válaszként erre: 115. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:27

Ejjj, nagy baj, mert akkor ez az alapvető hiedelme a világról; ahol meg biztonságban érzi magát, ott tombol.

Nagyon nehéz ezekről a dolgokról beszélni a szülőkkel, mert azonnali reakció a hárítás... Pedig ideje lenne belátni, hogy nagyon félrement valami.

Vannak a kislánynak barátai, egyéb társasági élete?

120. Nyamitörp (válaszként erre: 118. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:27

Ez lenne a lényeg. Nem a hibást kell keresni. Gyereknevelésben senki nem tud tökéletest alkotni.

A helyzetre kéne megoldást találni, de azzal nem juttok előrébb, hogy minősítgetnek titeket.

119. d5bae51d10 (válaszként erre: 108. - Dd9dec5381)
2018. dec. 11. 19:23
Pontosan így van. Hat éves volt, mikor jött a kistesó
118. d5bae51d10 (válaszként erre: 111. - Lávli)
2018. dec. 11. 19:22
Eszmecsere kéne, nem feszültség generálás. Fogj kezet Kis Nórával, akit nem szívesen látok ebben a topikban. Mivel nyílt fórum el kell viselnem az ő saját tökéletesnek hitt életével együtt.
117. Mezei Virág (válaszként erre: 114. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 19:22

:D

Mikor gyerekek voltunk, mi is segítettünk otthon, mert így hétvégén elmentünk együtt kirándulni, és az nagyon jó volt... És akkor még nem volt szabad szombat sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook