Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 éves minidiktátor fórum

8 éves minidiktátor (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2018. dec. 11. 13:13

Gondolkodó sarkocska egy "pedagógus" "nagymamánál"?


Ha nekem ilyen anyósom lenne, megkérném, hogy üljön be a sarkába gondolkodni, a gyerekemet meg "beszélgető sarkocskára" buzdítanám ... - a másik nagyszülőknél.

Lehet, ott máshogy is viselkedne.

55. d5bae51d10 (válaszként erre: 52. - Globus)
2018. dec. 11. 13:13
Ezt hogyan értelmezzem?
54. Nyamitörp (válaszként erre: 50. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 13:12

Talán meghozza az eredményt. Persze benne van a pakliban, hogy te leszel a gonosz, akinek nyűg az unoka, de az embernek elsősorban saját maga felé kell elszámolnia a lelki ismeretével és mérlegelni kell, hogy mit bír tolerálni.

Lehet, hogy a kevesebb együtt töltött idő alatt több jó élmény ér, mintha ott aludna. Meg így nektek is könnyebb lesz türelmesnek lenni.

53. d5bae51d10 (válaszként erre: 51. - 401f36ab4a)
2018. dec. 11. 13:12
Szerintem nem nagyon van előismereted arról, hogy hogyan foglalkozunk a kislánnyal. A véleményeddel egyetértek. Azzal nem, hogy még mindig felnőttekkel kellene aludnia. Ha figyelmesebben olvasnál, benne van a cikkben az is, hogy mindent megkap. Odafigyelésben, szeretetben, törődésben. talán túl sokat is. Szó nem volt arról, hogy nem szeretjük a kislányt, nem foglalkozunk vele, nem írtam, hogy buta lenne. A cikk egy probléma felvetése volt. Az számunkra természetes, hogy okos és szép kislány.
52. globus (válaszként erre: 43. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 13:10
Jó, ha nagyobbra szeretnéd.
51. 401f36ab4a (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2018. dec. 11. 13:08

Nagyon egyet értek veled. Meg globus törölt hozzászólásával is.

Aki nagymama, az akként is viselkedik, szeret, rajong, kedvesen nevel, boldog, ha vele akar aludni a kislány, nem csak kifogásai vannak a "csaj"-jal kapcsolatban, akiről egyetlen jó szó nem hangzott el eddig.

Minden gyerek annyira unoka, amennyire nagyszülő a nagyszülő. Minden éremnek két oldala van. Ha tetszik, ha nem.

50. d5bae51d10 (válaszként erre: 49. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 13:07
Egyelőre ritkítottam a nálunk alvást. Most pl. jönnek vasárnap ebédre, de nincs ott alvás szombaton.
49. Nyamitörp (válaszként erre: 48. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 13:07

Szívesen:-)

Tényleg nagyon nehéz helyzet, mert nyilván szeretitek a családot, nektek is hiányoznának, ha nem találkoznátok, de nem szolgálja a kislány és a család érdekét, hogy mindent rájuk hagyjatok. Ráadásul ezt nem is lehet elvárni tőletek sem, hogy mindenben igazodjatok hozzájuk.

Remélem, hogy javul valahogy a helyzet, de fogalmam sincs hogyan. :-S

48. d5bae51d10 (válaszként erre: 47. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 13:00
Ilyen irányban haladunk. Köszönöm a konstruktív, kötekedésmentes javaslatot.
47. Nyamitörp (válaszként erre: 38. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 12:59

Te is tudod, hogy itt az anyukával van probléma, ő viszont nem fog, nem akar erről tudomást venni.

Írtad, hogy nem akarod a férjed elválasztani a családjától, ebben az esetben szerintem nem is érnél el vele célt. Nektek nyugisabb lenne az élet, de ettől még a kislány viselkedése nem javulna.

Szerintem próbáljátok ritkítani a találkozásokat és azok időtartamát. Ne vállaljátok, hogy ott aludjon a kislány, mondjátok meg, hogy annyira szófogadatlan, hogy ti így nem akarjátok vállalni a felelősséget érte. Ott lehet nálatok, ha van ott szülő is. Hátha mégis megunja az anyuka a gyerek viselkedését, ha non-stop az ő gondja lesz.

46. d5bae51d10 (válaszként erre: 45. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 12:58
Nem állni szokott, ülni.
45. d5bae51d10 (válaszként erre: 44. - Lewisc)
2018. dec. 11. 12:57
Igen, van gondolkodó sarkocskánk.
44. lewisc
2018. dec. 11. 12:57
A nagyszülők házában be kell tartani az ott érvényes szabályokat. Ha megszegi a "csaj" (??), akkor állhat a sarokba.
2018. dec. 11. 12:54
És ez az én problémám nem a tiéd.
42. d5bae51d10 (válaszként erre: 41. - Globus)
2018. dec. 11. 12:53
De a kedvedért írhatom, hogy minden rendben. Legyen az én dolgom, hogy mit vállalok fel, és mit nem.
41. globus
2018. dec. 11. 12:52
Tiéd? Férjedé is?
2018. dec. 11. 12:51
A fotó csak illusztráció.
39. Nyamitörp (válaszként erre: 33. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 12:48

Ez szerintem sem nevelés.

Nálunk gyerekkoromban egyébként elvárás volt a szüleink részéről, hogy ha akarunk valamit, akkor el tudjuk mondani, hogy miért, tudjunk érvelni a dolog mellett. Ha meg tudtuk őket győzni, akkor lehetett az, amit mi akarunk. De hisztivel, meg akaratoskodással nem mentünk semmire.

38. d5bae51d10 (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2018. dec. 11. 12:46
Régebben teríteni is szívesen segített. Most mindenből kihúzza magát. A dirigálásával addig nincs gond, amíg el tudja fogadni azt az álláspontot is amit a szülő képvisel. Bocs, Fincsi, de egy 8 éves gyerek inkább aludjon már egyedül és ne a nagyszülőit túrja ki anya támogatásával az ágyból. főleg, ha otthon is egyedül alszik.
37. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 12:41

Ahogy a gyerekek idősebbek lesznek, egyre inkább próbálják a saját akaratukat érvényesíteni, meg egyre több dologról tudják, hogy mit és hogyan szeretnék.

Még ez jutott eszembe, hogy a szóhasználatot sem árt megválogatni. Először ti meg szülők esetében. Ne fogalmazzatok radikálisan, próbáljátok kerülni a negatív hangzatú mondatokat. Ahelyett, hogy mit nem szeretnétek, inkább azt mondjátok, hogy mit szeretnétek. Ilyesmire gondolok.

36. d5bae51d10 (válaszként erre: 31. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 12:34
Régebben az én Mini Diktátorom is érdeklődéssel figyelt, sok mindenben segített a konyhában. Mára már teljesen érdektelen. Csak a videózás érdekli. Reggeltől éjfélig mese, ha hagynánk. Se a kutyák, se társasjáték, se tengeri malac semmi...
2018. dec. 11. 12:34

Két dolgot nem értek; 1:mi a gond azzal, hogy a gyerek szervezi az ülésrendet?

Nagy a család, sok eseményt megünnepeltek, ő a gyerek, a többi még pici, nem tud játszani velük. Mi lenne, ha otthon már a terítésnél segítene, ő tenné az evőeszközöket, tányérokat, és mondaná is, ki hova ül....már írni is tud, csinálhatna ültető kártyát.


Ezt azért mondom, mert valahol itt megy át hisztibe, ahogy olvasom.


2. Nagyszülők vagytok, ebből kifolyólag nagymama vagy! Nem hozott, nem "mostoha", születésekor a családban voltál, tehát a nagybetűs nagymama!


Ne pedagógus legyél, mikor nálatok alszik, hanem viselkedj nagymamaként! Aludjon veled, vagy veletek, ha azt szeretné.:)))


Az én kajlám gimis korában is elment bicajjal a nagyanyjához, mert vele akart lenni, és ott is aludt.


És egyetemistaként is volt, hogy 2-3 napig ott készült fel 1-1 vizsgára. Csak ennek a rajongó szeretet volt az előzménye, amit kicsiként kapott tőlük, nagyszülőktől.

34. Szegfű_ (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 12:32

Alapvető probléma, hogy a gyermek személyisége kialakul 6(!) éves korára. Ezen valamelyest lehet korrigálni max 9 éves koráig. Mivel a kislány már 8 éves, eléggé bukott ügy a dolog. Nevelni kellett volna, értelmes kereteket szabni a dolgoknak és akkor nem alakult volna így. Egyetlen korrekciós lehetőség, ha kb most azonnal 360fokot fordulnak a felnőttek a gyerek körüli kérdésekben (szándékosan nem szülőket írtam, mivel nem csak ők vannak hatással a családból a gyermek személyiségére) és elkezdik keretek közé fogni az alapvető normákat, illetve bevonnak egy gyermekpszichológust is a dologba, és 100% együttműködnek vele mindenben. Így némileg talán javítható a helyzet, de teljesen jó nem igazán lesz.

Leszögezném, egyetlen mondatomat sem sértésnek szántam.

33. 585a7aa9ec (válaszként erre: 28. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 12:21

Ez teljesen így van, de pl sok szülő mit csinál?

Valamelyik nap láttam a nőgyógyászaton egy anyát, egy 5 év körüli kisfiúval.

A telefont akarta hogy zenét halgasson, ugye az anya nem engedte, erre hatalmas üvöltés, és hiszti vette kezdetét.

Az édesanya erre egy zacskó gumicukrot nyomott a kezébe csak hogy a gyerek kussoljon végre, na szerintem ez nem nevelés, ha nem tudja lenyugtatni, csak akkor ha lekenyerezi valamivel, ezt már most nagyon rosszul csinálja, szerintem.

32. Nyamitörp (válaszként erre: 31. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 12:20

Van IA szám, abban van egy sor: "Így nem fog menni, én mondom nem, hogy ennyi szülő lett neveletlen."

Ebben az esetben gyanítom, hogy anyukára igaz ez a megállapítás.

31. Nyamitörp (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2018. dec. 11. 12:18

Engem ráz a hideg az ilyen véleményektől. Lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem így látom. Állítólag bűn rossz gyerek, úgy törölgette a tányérokat, edényeket, amiket elmosogattam, mint a kis angyal. Igaz, azért csinálta, mert szerette volna, ha megtanítom egy kártyajátékra, én meg mondtam neki, ha segít, akkor gyorsabbak leszünk. De egy hangja nem volt törölgetés közben, semmi hiszti, semmi mikor végzünk már.

Igen, a példa mutatás is fontos. Magunkkal is következetesnek kell lenni.

30. d5bae51d10 (válaszként erre: 24. - Karott)
2018. dec. 11. 12:14
Köszönöm a véleményt. Tartalmas és tanulságos volt.
29. michelle.r (válaszként erre: 28. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 12:11

Persze, hogy nem hülyébbek. Nagyon vicces, ahogy az előző generációk vélekednek a következőkről. Nyilván elfelejtve, hogy róluk mi volt az előzőek véleménye ;)


Egy gyerekkel vagy következetes vagy, vagy elvesztél. Magyarázhatsz egy gyereknek a helyes viselkedésről, ha azt látja, hogy káromkodsz, ha valaki bevág eléd, ha neked koccan, vagy hőbörögsz a kollégáidra. Ofkorsz általános alanyként, nem neked címezve ;)

28. Nyamitörp (válaszként erre: 26. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:51

Most már nehéz változtatni, sok türelem és következetesség kell. Sok szülőnél látom, hogy rászól a gyerekre egyszer-kétszer, aztán, ha a gyerek nem fogad szót, akkor inkább elfordul és úgy csinál, mintha nem látná. Közben meg meg van róla győződve, hogy ő mindent jól csinál, mert hát rászólt a gyerekre, de az ő gyereke olyan rossz, hogy semmi nem használ. Meg sokat hallom, hogy a mai gyerekek...

Érdekes, akivel betartatják a szabályokat és időt szánnak rá, az a gyerek nem "hülyébb", mint a "mi időnkben".

Ja, meg nem árt, ha olyat kér a gyerektől, amiről el is tudja neki magyarázni, hogy miért nem szabad. Nem csak parancsolgat. Illetve ugyanúgy dicsérni is kell, meg megköszönni dolgokat.

27. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 11:47

Szia!


Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de mindenképp a szülőkkel kéne beszélned.

Magyarázd el neki, hogy ha a gyerek nem tanulja meg, hogy mit jelent, hogy valamit nem szabad, azzal nem csak a család életét keseríti meg, de veszélyes is. Máshol se fog azzal foglalkozni, hogy mit szabad, mit nem. Pl. vonaton: kihajolni veszélyes, metrónál biztonsági sáv, zebrán piros lámpa, stb... Úgy, hogy ha magukért és értetek nem hajlandóak is változtatni, akkor tegyék meg legalább a gyerekükért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook