Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 éves minidiktátor fórum

8 éves minidiktátor (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2018. dec. 11. 11:46
érvelhetsz egy elkényeztetett hisztis gyereknek. Miért mit csinálsz vele? könyörögsz neki nagyon szépen hogy hagy abba drágaságom? Vannak nagyon dúrva gyerekek, rosszak neveletlenek, kibírhatatlanok, persze hogy a szülő hibája, de ha már el van kapatva azt már jószóval nem bírsz vele, de ez csak az én véleményem.
25. michelle.r (válaszként erre: 11. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:43
Persze, tanítsuk arra, hogy ha az érvek elfogytak, jöhet az erőszak.
24. Karott
2018. dec. 11. 11:42

Először is, próbáld meg kívülről nézni a helyzetet.

Az apróságokat el kell engedni pl. köszönés. Gondolom, pedagógusként tudod, hogy egy gyerekből akkor lesz köszönő felnőtt, ha a szülők példát mutatnak, s köszönnek. Egy bizonyos korban a "köszönj szépen, Sárika" már kontraproduktív, s a köszönést lehet megutáltatni vele csak.

A lényegre térve, a gyerek nem hibás, hanem a szülők. S a nevelésbe sem szólhatsz bele. Javaslatot tehetsz, de csak akkor, ha kérdeznek, pláne, hogy az anyós-meny kapcsolat eleve érzékeny.

Biztos vagyok benne, ha átgondolod, belátod, hogy ebben a helyzetben a gyerek is szenved. Kell minden gyereknek a korlát, szabály. Egész egyszerűen azért, mert biztonságérzetet ad. Ez most nincs, s kapálózik csak, s ezért hirtelen bevezetni sem lehet sokat egyszerre. Csak fokozatosan, fontossági sorrendben.

Ezért azt teheted meg, hogy leülsz a férjeddel, s ezt megbeszélitek, s eldöntitek, mi a zavaró, ha nálatok van az unoka. Mi az, amit már nem tűrtök el (1-2 dolog). Ezt tisztázni, s bármilyen hiszti, manipuláció van (pl. nem köszönök neked. mert tudom, hogy zavar, stb.), tartjátok.

Gondolom, azt is látod, hogy nem csak ez az egy probléma van, a lánykának elég minőségi figyelem sem jut, azt is így követelné. Ebbe az irányba is lehetne párhuzamosan lépéseket tenni. Amikor ott van, játszani vele, hisz addig is jó irányba köti le magát.

Ezek az alapproblémát nem oldják meg, azt a szülőknek kellene, de kis kitartással elviselhetőbbé teszik a nálatok töltött időt. Ehhez meg kell egyeznetek a férjeddel, s össze kell tartanotok. Addig csak sajnálni tudunk, ha keveset panaszkodsz, ha meg sokat, akkor meg beszólni, ignorálni, ilyesmi, hisz mi is itt gyarló emberek vagyunk.

2018. dec. 11. 11:39
Valaki írta, hogy ha szemétkedik, mert ez már az, és ezt ő is jól tudja, be a taxiba, aztán irány haza. Kínlódjanak vele a szülei, ha már nem tudták megnevelni. Én a magam részéréről akkora pofont adnék neki, hogy a takony menetet vágna a nyakán, de mint írod, te nem teheted meg ezt. Viszont amíg a te házadban van, nem vagy köteles eltűrni az idegbajait, úgyhogy nyugodtan megbüntetheted. Pl. becsukhatod a fürdőbe, amíg nem hagyja abba az ordítást stb. De én egyáltalán nem is engedném, hogy odajöjjön, nem hagynám, hogy tépje az idegeimet.
22. unom (válaszként erre: 21. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:31
A pofon nem nevelés. Annyit tanul belóle a gyerek, hogy a kisebbet, gyengébbet szabad bántani.
21. 585a7aa9ec (válaszként erre: 17. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 11:26

Igen, a mi időnkbe még a tanár is nevelhette a gyereket, ha nem mutatott tiszteletet. Nekem még nincs gyerekem, épp babát várok, nem tervezem, hogy bántani fogom, inkább illemre és jómodórra nevelem.

De láttam rengeteg példát pl a nővérem is, a fia kicsinek, elviselhetetlen volt, rossz, vendégségbe ment, piszkálta a tv, a hifit, és hiába szóltak rá, hogy nem szabad, akkor is csinálta, de ez egy gyenge példa volt, némelyik gyerek, egyszerűen tényleg annyira el van kapatva,hogy már nincs más választás, csak a szigor.

Annak idején én is kaptam pár frászt a tanároktól, és mi történt? Tiszteltük, és többet nem csináltuk azt amiért kaptuk, sokszor tényleg nincs más választás, sajnos.

20. d5bae51d10 (válaszként erre: 13. - Icuska538)
2018. dec. 11. 11:09
Köszönöm Icuska.
2018. dec. 11. 11:09

Azt gondolom, hogy nincs olyan gyerek, aki sosem próbálkozott hisztivel zsarolni. Nekik ez a fegyverük... Le kell fegyverezni a kis gengsztereket, ami nem egyszerű, de muszáj.

Én is elbeszélgettem az unokámmal, megkérdeztem miért teszi és, hogy neki ez jó-e? (nem)

18. d5bae51d10 (válaszként erre: 15. - Syria)
2018. dec. 11. 11:08
Jártak pszichológushoz. Öt alkalommal voltak. Inkább anyukának kéne pszihológus.
17. d5bae51d10 (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 11:08
Bözsi néni! Ha a suliban ad egy fülest a tanár a gyereknek, feljelentik gyerekbántalmazásért. Lehet, hogy engem is feljelentene a menyem, ha nyakon csapnám a kisasszonyt. Azzal természetesen egyetértek, hogy az a bizonyos makarenkói pofon jól jönnek. Mi még körmöst is kaptunk a suliban...
2018. dec. 11. 11:07
Még egy vélemény ne vágd pofon ennek én sem vagyok hive..de kicsit erélyesebben helyre teheted....
15. syria (válaszként erre: 6. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 11:03

Nem valószínű, hanem biztos, hogy ez nem csak nálatok probléma.

Az is biztos, hogy a gyerek anyja, apja magatartása vezetett oda, hogy a kislány kezelhetetlen, hisztis lett.

A megoldás valószínűleg a nevelési tanácsadó.

14. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:03

Ezzel nem értek egyet. Azért verni egy gyereket, mert nem nevelték?


Nem ő tehet róla, mégis neki lekeverni egy akkorát, hogy a fal adja a másikat? Inkább a szülőknek!

2018. dec. 11. 11:02

Szia Ildikó! Osztom a véleményt az előttem szólókkal. Egyébként kevés kivétellel ugyanazok fognak hozzászólni....én a helyedben nem tűrnék mégha mostoha mama vagyok sem.Ezt a férjednek meg kéne érteni te miattad is és a szülőknek változtatni .

.de talan ők nekik ez igy jó. Egyébkent elvem hogy amit

a gyermek kiejt a száján kívánságban azt nem feltétlen

kell teljesiteni ...sem rögtön sem később.

.

12. d5bae51d10 (válaszként erre: 11. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:01
Na aki lekeverhet neki, az nem én vagyok. Hanem az apja, meg az anyja. Esetleg a nagyapja. De ő sosem tenne ilyet.
2018. dec. 11. 11:00
A témához hozzászólva, ha a 8 éves gyerek így viselkedik az gáz. Nincs nevelve, kuicsit helyre kellene tenni, de ha ráhagytok mindent, az csak rosszabb lessz. Én akkorát lekevernék neki hogy a fal adja vissza a másikat, sajnos sokszor már nincs más út.
10. d5bae51d10 (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 11:00
Bizonyosan nem. Tőlem, biztos hogy nem.
9. 585a7aa9ec (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 10:57

igazad van, ne hagyd magad, azt írsz ki amit akarsz, amíg nem bántasz vele senkit.

Én a múltkor hozzászoltam egy bizonyos fórumhoz elmondtam a véleményem, és a torkomnak estek.

8. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 10:54

Elnézésedet kérem, hogy ismételten megbántottalak. Természetesen kiírhatod bárminek, akárhányszor.


És úgy gondolom, nekem sem kell külön engedély hozzá, hogy én meg megírjam a véleményem, tekintve, hogy nem zárt, hanem nyílt fórum.

2018. dec. 11. 10:51

Szedereke!

Hiába is nyitsz újabb fórumokat, itt ezt nem tudja senki a szülők helyett megoldani.

Én egészen biztosan nem engedném meg, hogy nálunk hagyják, mert nem tud, és nem is akar viselkedni. Mindenki gondoljon erről azt, amit akar. Nem kell mindent megtenned, lenyelned azért, hogy visszaélhessen azzal is, hogy ő fogadott unoka.

Diktátor, mert megengeditek neki mindannyian...

6. d5bae51d10 (válaszként erre: 4. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 10:48
Valószínűnek tartom, hogy ez nem csak nálunk probléma, kíváncsi vagyok egy tágabb kör véleményére is.
5. d5bae51d10 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2018. dec. 11. 10:47
A fórum volt az alapja a cikknek. Nem bántódtam meg. Sajnos tudom a helyem a családban. Sajnálom, hogy egyre nagyobb divat itt a Hoxán, hogy számon kérjük egymástól, hogy mit miért csinálunk. Miért ne írhatnám ki cikknek is, ami foglalkoztat? Kitől kell ahhoz engedélyt kérnem a Hoxán kívül - hogy kiírjak egy cikket?
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 10:23

A helyedben egyébként tuti nem egyeztem volna bele, hogy kitúrjon az ágyamból.


Ha nem akar egyedül aludni és ordít, akkor taxiba ültem volna vele, és az üvöltő gyereket hazavittem volna a szüleinek.


Tudom, nem a te unokád, de a te lakásod, a te ágyad is, és a te füled meg idegeid.

3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. dec. 11. 10:19

Szia!


Ne haragudj, de nem értem, miért nyitottál erről új fórumot.

A régiben is megbántódtál, mikor megírtuk, hogy az a gond, hogy a gyerek egyáltalán nem volt és nincs nevelve, és ebben partnerek vagytok ti is.


Neked a férjeddel kellene beszélned, a szülőknek meg nevelési tanácsadóba járni gyerekestül. Plusz a férjed megmondhatná a gyermekének, hogy nevelni is kell azt a gyereket.


Nem a gyerek a hibás ebben, ha nincsenek határok, szabályok, ha nem tanítják meg neki, hogy mi a helyes és a helytelen, ott anarchia van. És szerencsétlen kölyök nem tud mihez igazodni, hát csinálja, ami eszébe jut.


Maximálisan a felnőttek hibája!

2018. dec. 11. 09:43
Azt hiszem, mindent elmondtam a témáról a korábban indított fórumban. Továbbra is az a véleményem, hogy a gyerek a szülők viselkedését, érzelmi állapotát utasítja el, azon a módon, ahogy arra képes. Amíg anyuka nem változtat, a gyerek sem fog.
2018. dec. 11. 09:35
Elgondolkodtam. Mi indukálja egy nyolc éves gyermekben, hogy verbálisan is, fizikálisan is agresszív legyen velünk, a szüleivel és a testvérével? Mindent megkap, lehet, hogy pont ez a baj...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook