Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8 éves kisfiam önfejü, csökönyös és szörnyen makacs.Mi lehet az oka? fórum

8 éves kisfiam önfejü, csökönyös és szörnyen makacs.Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


17. MelisUK (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. dec. 19. 11:57
Talán épp a túlzott engedékenységnek köszönhető, hogy valamelyik évben is itt UK-ban több kábítószert értékesítettek, mint egész Amerikában. Lehet, hogy pont ezért tud úgy terjedni a drog manapság odahaza is? Mert anyuci mindig mindent megengedett, hát mi bajom lehet? Nem tudnak így ép ésszel gondolkozni az emberek, nincs miből tanulni.
16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Bucimacilaci)
2008. dec. 19. 11:54

Kedvesem, bántalmazásról és pofonról egy szóval nem írtam, csupán szigorról, fegyelemről. Itt UK-ban épp hogy mindent megengednek a gyerekeknek, kis felnőttként kezelik őket - ez kezd Mo-on is érvényesülni sok családnál. Nos, hogy itt élek, tökéletesen látom, hogy ez semmi jóra nem vezet. Ilyen eszméletlen rossz, csökönyös, akaratos gyerekeket életemben nem láttam, mint amilyenek itt vannak.

Nálunk gyermekek veréséről szó nincs, viszont Mo-on annál inkább érzékeltem a verést az iskolában órákon. Pedig mindig jó tanuló csendes lány voltam, de még én is kaptam!

Itt bizony sosem ütnék meg a gyerekeket (Skócia), bármit akar a gyerek, azt azonnal megkapja. Naponta új játékok, nap mint nap a kajázdákban (nem étterem) a gyerek magának választ ételt, tök mindegy, hogy az a legdrágább...

Tudom, hogy engem a szüleim nem úgy neveltek, hogy bármit megkapjak, amit csak akarok. Tennem kellett érte és ez így van rendjén. Ha rossz voltam, nem kaptam semmit, ha rosszul tanultam, szintén nem járt jutalom. Ellenben a jó viselkedést és jól tanulást mindig jutalmazták. De az általad írt 'két marha nagy pofon ököllel" soha nem jött szóba!!!

Kissé fogalmi zavarokkal küzdessz, nem erőszakos terrorról írtam, nem úgy kell a gyerekekkel foglalkozni, hanem ép ésszel, tudni kell nemet mondani is. Hisz te vagy a felnőtt, ne a gyerek irányítson!

15. Bucimacilaci (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. dec. 19. 11:28
Így is van. Egy két marha nagy pofon ököllel és mindjárt másképp fog állni a gyerek. A "UK" gyermeknevelésben egy hirhedt rövidítés. Ha jól tudom, nálatok nemrég vezették be (újra), hogy az iskolában a tanár üthesse a gyereket, szigorúan nevelési célzattal persze. Nem véletlen a hozzáállásod. Egyébként Timi, ha hallgatsz miss UK-ra, akkor jó eséllyel meg tudod nevelni a gyereket, még csak 8 éves, szóval nem nehéz megtörni. A kérdés pusztán az, hogy akarod-e ilyen áron, hogy jól viselkedjen. Itt jegyezném meg, hogy a bántalmazott gyerekből 8-ból 1x bántalmazó lesz.
14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Virág47)
2008. dec. 19. 09:53
Szerintem a túlzott engedékenység végett válnak makaccsá a mai gyermekek.
2008. dec. 18. 21:40
Az én gyerekem 3.5 évesen ezekkel a tünetekkel van megáldva
12. Virág47 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2008. dec. 18. 21:36
A szigor méginkább ellenállást vált ki! Meg kell próbálni toleránsan megközelíteni a gyerek akaratát, talán egy kis engedmény jót tenne a gyereknek is, meg a szülőnek is. Meg lehetne kérdezni a gyereket, hogy: "mi baj van, mit szeretnél?" Szerintem ezzel megnyílna a gyerek, és könnyebb lenne mindkettőjük számára a csökönyösség feloldása, mint probléma megoldása.
2008. máj. 26. 13:28
Egy kis szülői szigor segít az ilyesmin. Bármelyik gyerekből kezesbárányt lehet "faragni". Lehet h túlzottan a gyerek körül forog a világ, a szülők mindenben a kedvében akarnak járni. De ez nem jó! Azért makacsság és makacsság között is van különbség.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Mandy)
2008. máj. 26. 11:20
Kandúrkának is van makacs, önfejű gyereke, nem is egy, hanem 3. :)))
2008. máj. 26. 08:16
Én is úgy gondolom,hogy azért mert rájött,hogy akkor az lesz amit ő akar!Nem?
2008. máj. 26. 08:15
Legtöbbször azért, mert ezzel eléri amit akar.
2008. máj. 26. 07:36
Ilyen a természete. Valami sport jót tenne. Ott fegyelem van, és be kell tartani. Nem lehet hisztizni. Természetét nem tudod megváltoztatni, nem is szabad. Mindenkibe van valami hiba amiért idegeire megyünk valakinek, de ezekért a hibákért szeret minket a másik ember.
2008. máj. 26. 07:13

Az én 9 éves lányom is ilyen ám.

És mivel nincs családi konfliktus, se testvéri féltékenység, se iskolai kudarc, és nem érzem azt sem, hogy bármit is elrontottam volna Vele kapcsolatban.....én is csak arra tudok gondolni, hogy ilyen természet, ez van :-/


Kedves Kandúrka, miért szeretném megváltoztatni? Kölcsönadnám egy hétre, megnézem Te hogy bírnád ;-)

Szerintem utána Neked is az lenne a véleményed, hogy meg kéne változtatni :D

2008. máj. 26. 06:58

Mi az oka? Kit érdekel?

Gondolom azért tetted fel ezt a kérdést, mert nem fekszik, hogy ilyen. De akkor miért nem azt kérdezed meg, hogy hogyan tudnád megváltoztatni?

Erre a kérdésre a válaszom: nem tudom.

Viszont felmerült egy újabb kérdés: miért akarod megváltoztatni?

De erre már neked kéne válaszolni.

2008. máj. 26. 06:46
Csatlakozom Katához, meglehet valóban ilyen az alaptermészete... Az én egyik gyermekem (a három közül ) is ilyen. Ha kizárható valami külső ok (családi konfliktus, testvér féltékenység, iskolai kudarc stb. ) akkor fogadd el olyannak amilyen. És főleg ne rágd magad azon, hogy "mit rontottál" el.
2008. máj. 26. 06:33
A megoldást neked kell megkeresned! Oka sok minden leghet, pl. testvéri féltékenység, elvált szülök, iskólai gond, stb.
2008. máj. 26. 06:18
Talán ilyen, és kész. Oka? Ezt neked kell tudni. Nem ismerjük a gyereked.
2008. máj. 26. 00:56
8 éves kisfiam önfejü, csökönyös és szörnyen makacs.Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook