Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 7 nap zöldség - akár 6 kiló minusz fórum

7 nap zöldség - akár 6 kiló minusz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2006. ápr. 19. 21:00

Én ma spenótot főztm magamnak vacsorára. Természetesen rántás, meg minden nélkül.

Napközben salátavariációk s házilag centrifugált almalé volt a menü.

Eddig OK vagyok!

37. rozsa3
2006. ápr. 19. 16:17

Jó ez a lelkesítés, mert majdnem bűnbe estem.

A páromnak melegítem a rémfinom töltöttkáposztát, sonkalében meg egyebek. Olyan illata van! De van sok apró is, azt talán holnapra be lehet iktatni. tehát megvígasztaltam magam. :)

Így délután azért nem könnyű, és az ecetes vizet nem akarom kihagyni, olyan nehezen szántam rá magam.

Nem finom!

2006. ápr. 19. 15:56

Még annyi,hátha segít valakinek a tervezésben,hogy vacsira spárgát tervezek(jó vízhajtó hatása van,s nagyon finom).


Üdv

2006. ápr. 19. 15:50

Sziasztok!


Látom szépen van érdeklödö:)Szerintem senkinek nem árt ez a diéta,jó kis tavaszi nagytakarító ,nem?:)

Régebben olvastam az egyik fórumon,hogy egy csajszin(lehet,hogy már írtam valahol ezt,de fö az ismétlés) szülés után 24 kg fölösleg maradt.Fogta magát és 3 hónapig! kizárólag zöldséget,kefírt meg gyümit evett(gondolom rengeteget variációban,amúgy uncsi lenne),s gyönyörüen lefogyott.

Hm.

Megpróbálom én is,hogy amíg le nem megy ez a francos 10 kg rólam,addig csak zöldet eszem.Ok,tovább fog tartani,mint nektek ez a kúra,de majd beszámolok,hogy milyen eredménnyel.

Nos,ami itt most érdekes:

-1.nap,lénap:nem nagy ügy...,semmi bajom nem volt.Tea,víz..profi vagyok benne:))))semmi savat csináló folyadékot nem szabad szerintem ilyenkor,mert megnehezíti a dolgot.pl:narancslé.

-2.nap,zöldnap:én ma még csak ebédeltem,nem reggeliztem.Kis tányérka,zsenge,friss zöld hüvelyes párolt zöldbab.Nyami.


Jah, a tejeskv-t nem hagyom ki,de nekem ennyi a bünöm...eddig:)))))))


Üdv

34. Manon
2006. ápr. 19. 15:09

Helló!

Nagyon mozgatja a fantáziámat ez a fogyi! hétfőig figyelem az itt leírt tapasztalatokat, aztán bevásárolok a hétvégén sok fini zöldséget, és én is kipróbálom! remélem nem bukok meg hamar!:)

33. rika
2006. ápr. 19. 15:00

Én is elkezdem hétfőtől. A párom ugyis elutazik és csak vasárnap jön haza. Legalább lemérem, hogy látványos lesz-e...:)

Ebbe a diétába legalább tele ehetem magam káposztával...:)

32. tápió (válaszként erre: 29. - Rozsa3)
2006. ápr. 19. 14:04

Sziasztok!


Én ma kezdtem és bírom. Megittam reggel 3 dl salaktalanító teát. Reggel cukor nélkül egy kávét. Délelőtt uborka magában+ fél l. zöld tea.

Délben uborka.Vizet legalább 2 l-t megiszom.délután és este is csak ubit eszem+ kínai kel. Én nem iszom zöldséglevet.

Ebben a diétában,ha végig nézzük az ehető dolgokat,szerintem úgy kell étkezni,hogy minél kevesebb tartósítószert együnk,igyunk. Én nagyon szeretem a zöldeket,ezért tuti végig csinálom.

31. Tacus
2006. ápr. 19. 13:56
A tegnapi ebéd után ugy döntöttem, hogy ma megporbálom, igy is volt egészen 1 oráig. Ittam zöldséglevet, meg teát, de 1 ora fele olyan rosszul lettem, hogy ennem kellett, mert másképpen elájultam volna. Mivel éppen uton voltam, igy betértem egy MC-be és ettem 1 adag salit. Utána jobb volt a helyzet. Azt hiszem a lé napokat én kihagyom.
30. kisgé (válaszként erre: 29. - Rozsa3)
2006. ápr. 19. 13:12

Ma kezdted?

Én megyek parilét, meg zöldséglét venni! :) Nem tudom, hogy birom majd, veszek zöld teát is, úgyhogy nagyon fogok igyekezni!

29. rozsa3 (válaszként erre: 27. - Kisgé)
2006. ápr. 19. 13:05

Sziasztok!


Én is sajnálom, hogy nem jönnek a lelkesítő igék:)


Elkezdtem, csak egy kicsit csalok.


4 db közepes parit engedélyeztem délelőtt, gyógyteát és kávét, cukor és tej nélkül. Nem is volt olyan rossz!


Gondolom nem olyan nagy bűn, hogy a züldség rost anyaga is bekerül a szervezetembe, remélem nem nagy baj, de nem akarok közértbe menni, és nincs itthon ivólé, mert nem nagyon szeretem.

2006. ápr. 19. 13:03

Sziasztok!

Én hétfőn kezdem, addig csak Norbizok, mert beteg vagyok, antibiotikumot szedek. De hétfőtől!!! Kíváncsian olvasom addig a tapasztalataitokat!

27. kisgé (válaszként erre: 25. - Rozsa3)
2006. ápr. 19. 12:57

Úgy látszik, mindenki kidölt!:)))))

Én holnap kezdem!

26. angita
2006. ápr. 19. 12:45

Sziasztok!

Elég jónak tünik ez a diéta!

Én holnap akarom elkezdeni,aki már elkezdte hamarabb ,nem írná le ,hogy miket evett?

Mert szerintem elég negy segítség lenne!

Előre is köszönöm!

25. rozsa3
2006. ápr. 19. 08:56

Milyen volt az első napotok?

Kibírtátok?

24. Tacus
2006. ápr. 18. 21:17

Sziasztok,


Elvileg ma kezdtem, de délben felmentünk anyuékhoz, és olyan finit csinált, hogy nem tudtam ellenállni neki. :(((((

Majd holnap ujra probálkozok.

2006. ápr. 18. 21:05

Sziasztok

Én a kezdést holnapra terveztem, mert ma bolondokháza volt. Holnaptól hajrázok.

Mindenkinek sok sikert:)

22. Eve20
2006. ápr. 18. 20:40
Sziasztok! Van olyan aki végigcsinálta már ezt a fogyit sikeresen? Én is hasonló fogyit csinálok, de eszem a zöldég mellé időnként hamlettet, vagy Korpovit kekszet. Vagy így nem olyan hatékony?
21. rozsa3 (válaszként erre: 19. - 189e7a0266)
2006. ápr. 18. 18:02

Én 1 nappal le vagyok maradva, csak holnap kezdem. A savanyúkáposzta nagyon jó, az már önmagában is zsírt éget, persze akinek bírja a gyomra, hogy esetleg csak 1 kg savanyúképosztát egyen egész nap. Lehet, hogy meg fogom próbálni.


Érdeklődve figyelek :)

20. kisgé (válaszként erre: 18. - 189e7a0266)
2006. ápr. 18. 15:20

Aha, jó! Írjatok ide! Szerintem salátalevélből sokat lehet enni, nem?

Én holnap megyek bevásárolni és megeszem a kész kajákat holnap (csirkemell, sajt...) és csütörtön nekiállok. Szombaton bulizni megyek, remélem fogom bírni, majd száraz vörösbort iszom, azt úgy is szeretem!

2006. ápr. 18. 15:08

Most találtam egy receptet. Megeshet, hogy a saláta helyett ezt fogom holnapra megcsinálni. Van esetleg valakinek valami jó kis zöldségleves receptje?


Zöldségleves savanyúkáposztával


Hozzávalok 2 személyre:

2-3-sàrgarépa

bors

pirospaprika

ételízesítő

1 fehérrépa

1 kisebb zeller

1 vöröshagyma

1-2 gerezd fokhagyma

20-25 dkg savanyúkáposzta

babérlevél

pici olaj


Elkészítése: A vöröshagymát felkockázzuk, kis olajon megdinszteljük, belekarikázzuk a zöldségeket. Megpároljuk, felöntjük vízzel, beletesszük a savanyúkáposztát és a fűszereket ízlés szerint, majd megfőzzük, kb. 25-30 perc. Jó benne a friss paradicsom és zöldpaprika is.

2006. ápr. 18. 14:57

Ki kezdte el ma? Én igen! Most egy kicsit azért tudnék enni, de alapjába véve jól bírom. Holnapra répából, paradicsomból, salátából, uborkából csinálok salit. Egyéb ötlete valakinek? Ki mit tervezett?


Kisgé!


Szeritnem, ide is írhatjuk nyugodtan, hogy ki mit evett az adott nap, mert akkor meg tudnánk vitatni, hogy esetleg ki hol rontott, illetve kinek mi vált be a legjobban. Benne vagytok?

17. rozsa3
2006. ápr. 18. 14:45

Sziasztok!

A legjobbkor találtam rátok, én is csatlakoznék, nagyon jó az ötlet. Egyedül semennyire nem megy, és ezt a diétát jónak találom.

Holnap csak paradicsomlevet, gyógyteát (bodza, gyermekláncfű,máriatövis, aranyvesszőfű) és az edzéshez ásványvizet iszom.

16. tápió (válaszként erre: 2. - 189e7a0266)
2006. ápr. 18. 11:45

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok. Igaz ma kedd van,és Én már ettem ide nem illő dolgot,de holnaptól Veletek tartok!

15. kisgé
2006. ápr. 18. 09:53

Sziasztok!


Én is neki akarok állni, de csak kb. 2 nap múlva. Vezet valaki naplót, hogy megnézhessem, miket és hogyan esztek? (Azt tudom, mit lehet, de mégis, lássam).


g

14. Tacus
2006. ápr. 18. 09:24

Én ma sio paradicsomlevet iszok cukor nélkül. Ebédre csinálok zöldséglevest, aminek a levét én a zöldségeket meg a Mano kapja.


Ti mit isztok ma?

13. Tacus
2006. ápr. 17. 21:57

Ok holnap kezdünk!!


A krumpli és társai csak kérdés volt mert a 90 naposba lehet. Majdcsak kibirom krumpli nélkül.


Számomra a legnehezebb, hogy nekem minden nap kell valami finit fözni a családnak. Mivel ök nem fogyoznak igy normál kaját kell csinálni, amit a férjem másnap eltud vinni a melohelyére. Igy nehéz. De nem baj, megállom!!!

2006. ápr. 17. 19:47

Annyira örülök csajok!


Akkor mindent beloe! Holnaptól kezdjük!


Csak ügyesen az első napon! Folyadékot csak. Én a zöldséglé helyett reggel és este light gyümilevet fogok inni. Délben pedig zöldségleves levét.


Kíváncsi vagyok, hogy jövő kedden ki miről fog tudni beszámolni. Én minden nap leírom majd, hogy mit ettem.


Egyébként szerintem sem biztos, hogy jó a burgonya. A Savanyúkáposztáról (nyers) azt hallottam, hogy nagyon jó.

2006. ápr. 17. 17:57

Sziasztok!


Szerintem rizs,burgonya,kukorica és az összes magas szénhidráttartalmú zöldség az,ami nem lehet benne.Talán.De én is bizonytalan vagyok ebben,talán mert régebben atkinseztem(eredményesen),így valószínüleg ebböl a korszakomból maradt meg ez az ötlet.Amúgy szerintem fött zöldség jöhet...pl:karfiol,kelbimbó,zöldbab,tökfélék-cukkini...de a szárazbab már szerintem nem.

Pl:grillezett cukkini..hmmm,nyami.Vagy párolt tök,levesböl a karfiol effélék.

Nyersen meg az összes salialapanyag,ami eszünkbe jut.Fodros sali,zöldsali,kerek sali,lyukas sali:),retek,pari,ubi,paprika.

Mondjuk valamiért a káposztáról is azt gondolom,hogy nem okés.....(nem tudom miért).

Biztosan azért,mert nem szeretem pl a székelykápit:)Max a savanyúkápi.


Jöhetnek az ötletek:)


Üdv

10. ilda
2006. ápr. 17. 10:25
Én is csatlakozom hozzátok .
9. Courage (válaszként erre: 8. - Tacus)
2006. ápr. 16. 21:47

Sziasztok!


De jó, hogy iylen sokan elkezdjük:)

Szerintem krumplit nem lehet...mert ugye főve az már "holt" tápláléknak minősül a testkontroll szerint és úgy már nem lúgosít. Ne haragudj ha tévedek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook