Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 19 hónapos fiaim nem akarják megenni a zöldséget kb. 1 hónapja. Mit tegyek? fórum

19 hónapos fiaim nem akarják megenni a zöldséget kb. 1 hónapja. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


16. anikko (válaszként erre: 15. - Anikko)
2011. dec. 16. 16:51
most látom, hogy 19 hónaposak, nem tudom beszélnek-e már, szóval a megbeszélés mennyire jön be nem tudom, de kicsit még szóval ha trükközöl akkor szerintem nem jönnek rá :)
15. anikko (válaszként erre: 15. - Ikrekanyukája)
2011. dec. 16. 16:49

Igen, szerintem is fontosabb, de egy gyereknek szűksége van arra a fehérjére amit a hús nyújt. Felnőtteknél más. A gyerek fejlődő szervezet, ahogy szokták mondani is, így nem jó ha nem kap húst. Vagy a mi esetünkben nem hajlandó megenni. Nálunk még mindig tart úgyhogy holnaptól megkezdődik a trükközés :)

Emlékszem unokaöcsikém csinálta azt, hogy nem volt hajlandó húst enni, mert látta, ahogy a nagymama levágja a csirkét. Viszont ő már elég nagy volt ahhoz, hogy lássa mi a hús és mi nem az, így nehéz volt vele. Amikor nálunk voltak vendégségben, akkor halat készítettem, mert azt ritkán evett, és nem a húsokhoz sorolta :) kérdezte is, hogy "ugye ez nem hús?" mondtam, "drágám ez hal! Tudom, hogy nem szereted a húst, direkt neked készült" Végülis nem hazudtam :)


Megértem, hogy nem akartad, hogy éhen feküdjenek le, bár szerintem ha nagyon éheznének megennék legalább a májat. Amúgy lehet hogy tényleg jobb lenne, ha olyankor nem kapnának semmit, ha nem eszeik meg a vacsit, mert ha következetes vagy akkor idővel talán javulhat a helyzet. Nem azt mondom, hogy mondd azt, hogy ez van és kész, ha eszed jó, ha nem éhen maradsz, de pl vacsinál szerintem meg lehet ezt is próbálni akár.

Próbáltátok együtt megbeszélni, hogy ki mit szeretne enni? És olyankor alkudni kicsit,

Meg eszembe jutott a zöldség fasírt, Lehet működne. Hány éves a gyermeked?

14. anikko
2011. dec. 13. 14:41

Az én kisfiam a hússal van így időnként, most is, csóválja a fejét, ha húst lát.

Én nem erőltetem, de ha úgy ítélem meg, hogy túl régóta nem evett húst, akkor trükközök. Krumplipürébe beleturmixolom :)

13. ebe747bfaf (válaszként erre: 9. - Era6805)
2011. dec. 13. 13:11
Az szupi,Én mindig irigykedve nézem ,ha a mellettem lévő asztalnál a gyerkőc eszi a zöldséget!
2011. dec. 13. 11:20
Kiskorban az én lányaim se ették meg az általad felsorolt zöldségeket, mióta ovisok azóta meg mindent megesznek. Az óvónők mindig dícsérik őket mert bármilyen gyümölcs, zöldség jöhet ők mindent megesznek.
2011. dec. 13. 11:18
Köszönöm a válaszokat, látom, nem csak én járok ebben a cipőben. A fasírt jó ötlet, ki fogom próbálni. Lehet, hogy az ovi/bölcsi tényleg fordulópont lesz majd. Szeretném, ha szeretnék a zöldségeket. Bár való igaz, hogy már nincs bennük annyi vitamin, mint régen.
2011. dec. 13. 11:03

Szia!


Szerintem kell nekik a zöldség. Az enyém 18 hónapos, és nem igazán rajong érte. De én úgy oldom meg hogy megcsinálom (pl. brokkoli, vagy spenót) hamis fasirtnak.

Zsemle beáztatva, reszelt sárgarépa, spenót egy evőkanáállal, tojás, kevés NAGYON kevés bors és só, egy tojás, ha kell prézli és lapos kerek kis formákat sütök amit a kezecskéjében is meg tud fogni. És imádja egyszerre 2-3-at is megeszik belőle.

Remélem tudtam vmit segíteni!

Jó "babázást" a továbbiakban is! :)

Ja és KELLEMES ÜNNEPEKET !

9. Era6805 (válaszként erre: 7. - Ebe747bfaf)
2011. dec. 13. 10:56
Szia!Az én fiam négyéves korig nem ette meg a zöldséget de a gyümölcs féléket sem.Mikor elkezdte az ovit attól kezdve ki megy a kertbe és a hagymától kezdve a karalábéig semmi nincs biztonságba,válogatás nélkül mindent meg esz.
8. gatto4 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2011. dec. 13. 10:53

Szia!

Én sem akarlak elkeseríteni, de kisfiam is kb két éves kora óta egyre válogatósabb lett. Előtte mindent megevett, most ott tartunk, hogy a húslevesből csak a tészta és a lé :S Pedig előtte az összes zöldséget és a húst is befalta előtte...

Szóval én is már sokmindennel próbálkoztam, de sikertelenül.

(valaki azt mondta, hogy kezdik megérezni az ételek valódi ízét (?) és ezért már nem ízlik neki minden úgy mint régen, most alakul az ízlésük, mi sem szeretünk mindent...)

Kitartást :)

7. ebe747bfaf (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2011. dec. 13. 10:47

Szia!


Nálunk is így volt és nem akarlak elkeseríteni ,most 16 elmúlt és utálja a zöldségeket.

Azt mondta nekem a doki,hogy ne erőltessem,mert úgyis tudják,hogy mikor és mit kell enniük.

A mai vásárolt zöldségek és gyümik 30%-ot sem érik el vitamin tartalomba mit régen!

jó egészséget Nektek.

2011. dec. 13. 10:47
Szerintem se eröltesd!!Úgy sem tudod beléjük tömni.Tapasztalat!!Bár az én ikreim már lassan 8 évesek,nem esznek nagyon zöldséget!!!!!!Sőt,az egyik egyáltalán nem!!
5. ficusbenjamicus (válaszként erre: 4. - Medina34)
2011. dec. 13. 10:45
Szia, hát, egyelőre nem tudok semmit csinálni, csak kivárni. Cékla, sütőtök, spenót, répa, lecsó - a kedvenc ételeik voltak tavaly ilyenkor, most meg köpi ki... És az a baj, hogy olyankor előfordul, hogy inkább adok egy vajas kenyeret, csak hogy ne legyenek éhesek... De nem akarom, hogy nonstop vajas kenyeret egyenek...
4. medina34 (válaszként erre: 3. - Ikrekanyukája)
2011. dec. 13. 10:32
Szia! Szerintem ne eröltesd. Főleg hogy a gyümit, lekvárt szívesen megeszik. Semmi nem fog történni, ha pár hónapig kimarad, majd újra lehet próbálni.
2011. dec. 13. 10:24
A gyümölcsöket megeszik, nyersen is, finom házi lekvárt is kapnak. A tejet egyáltalán nem isszák meg, fintorognak. Viszont esznek sajtot, túrót, joghurtot. A húsokat is megeszik általában. Milyen trükkök vannak arra, hogy megegyék a zöldséget? Krumpli, kukkorica, paradicsomszósz azért lemegy... De egy finom brokkoli, cukkini, vagy karfiol... esélytelen.
2011. dec. 13. 10:22
Eddig nagyon jó evők voltak, de pár hete a zöldségre fintorognak, kiköpik. Próbáltam már főzeléket, sima párolt zöldséget, husival vagy tésztával összekeverve... de semmi.
2011. dec. 13. 10:21
19 hónapos fiaim nem akarják megenni a zöldséget kb. 1 hónapja. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook