Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 7 nap zöldség - akár 6 kiló minusz fórum

7 nap zöldség - akár 6 kiló minusz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

98. jázmin (válaszként erre: 77. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 15:50

Szia!


Nos,nekem könnyen megy a zölddiéta,már fogytam is fél kilót.De anno a húsdiéta is jól tartható volt.ha ráállítom az agyam,nem okoz gondot.Nemrég pár napos böjtöt csináltam,az is nagyon jó volt.Nekem egy a bajom,hogy csak akkor tudok eredményt elérni,ha rajta van az összes gondolatom.Ha csak lazán csinálom,akkor össze-vissza eszem.

Amúgy ötletes vagyok,tudok fözni,nem okoz gondot a kaját összeállítása úgy,hogy még finom is legyen,ne pedig olyan,mint tehénnek a füszál:)


Bár a tehén szereti a füvet:)


Amúgy tavaly 76 kiló voltam,lefogytam atkinsszel 10 kilót,majd tartottam kb egy évig stabilan a 67-68 körüli súlyt.Most felszökött 70-re,s megijedtem.Mivel amúgy is akartam még egy 10-est ledobni,így eljött az ideje.Amúgy 168 magas vagyok.58-60 kiló az a súly,ami jól áll nekem.Most 69,5 vagyok.Ma reggel mértem.A zölddiétával fogytam fél kilót eddig.


Amúgy ma ettem:

-R:tejeskv

-T:tejeskv

-E:zöldségleves

-U:fél doboz sürü natúrjoghurt újhagymával-fokhagymával-ubival-borssal-petrezselyemmel-és sóval(no a sóból kevesebbet kellene ennem...)

-V:a másik felét tervezem a joghurtnak...vagy zsenge zöldbabot.Majd meglátom,éhségtöl függ.


Üdv

97. kisgé
2006. ápr. 21. 15:43
Mindenkinek zöldségben gazdag hétvégét kívánok és sok-sok kitartást!
96. kisgé (válaszként erre: 93. - Rozsa3)
2006. ápr. 21. 15:10

Hát, olyan szisztematikusnak tűnik, mikor ehetünk gyümit, meg kefírt.


Én vöröshagymát csöpp olajon megpirítok, rá egy kis piros paprika, majd rá a zöldbab, víz és megfőzöm.

95. kisgé (válaszként erre: 91. - Emagdi)
2006. ápr. 21. 15:09
Igen, ahogy 'szti írta. Mivel me még nem lehet kefírt ennem, ezért anélkül készítem el, szerintem be lehet csapni a pocinkat vele, hogy pörit eszünk.:)
94. rozsa3 (válaszként erre: 90. - Norci78)
2006. ápr. 21. 15:08

Gyors infó!

Mától úgy érzem abba kell hagynom az almaecet kúrámat. A gyomrom rendetlenkedik, szerintem az Atkins diétához jól párosítható, de a zöldséggel úgy érzem nem megy.

Első az egészség! Csak azt szeretném mondani, hogy óvatosan, nehogy valami bajod legyen :)

93. rozsa3 (válaszként erre: 92. - 'szti)
2006. ápr. 21. 15:04

Ez igaz. De. az akkor nem diétás.

Én is meg akartam kérdezni kisgét hogyan készítette.

Szándékomban áll készíteni, és én úgy fogom, hogy pici olivába megpárolom a zbabot, megszórom sok zúzott fokhagymával és teljeskiörlésű rozslisztel meghintem, mondjuk egy kanálnyi mennyiséggel. Ezt azon a napon készítem amikor szabad 2 szelet rozskenyeret enni. Akkor nem lehet belőle baj :)

Szerintem nem baj ha a napokat összekeverjük egy picit. Szerintetek?

92. 'szti (válaszként erre: 91. - Emagdi)
2006. ápr. 21. 13:19
Ugyanúgy, mint a rendes pörköltet, csak hús helyett zöldbabot teszel bele. Lehet a végén tejföllel/tejszínnel is megbolondítani.
91. emagdi (válaszként erre: 88. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 12:56
hogyan kell zöldbab pörköltet készíteni?
90. norci78 (válaszként erre: 86. - Rozsa3)
2006. ápr. 21. 12:49

szia!

Köszi az infot !

Már régebben hallotam róla de nem tudtam ,hogyan,meg feltem is tőle egy kicsit

De holnaptól elkezdem veszteni nem vesztek vele

89. emagdi (válaszként erre: 87. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 12:28

hát... ugyanakkora térfogatú zöldségnek és zöldséglének valóban nem ugyanakkora a cukor és szénhidráttartalma, de szerinteem csak azért, mert pl. 1 csészényi uborkából nem 1 csészényi uborkalé préselhető ki. (szóval a lé az "töményebb")


én nem puffadtam fel.

tegnap vegyes zöldséglevet ittam, biopont gyártmányút, a tescoban vettem. meglepően finom volt! (mondjuk 700 ft volt 1 liter, de 100% zöldség, és cukor-tartósítószermentes, állítólag bio termesztésű zöldségből). ugyanilyen márkából vettem mára spirulina italt. ez egész jó volt, bár bizarr sötétzöld a színe, a pénztáros kérdezte is, hogy úristen, mi ez!:) vettem még céklalét is ugyanebből a sorozatból, de azt még nem kóstoltam.


az a baj, hogy most így egy nap után valahogy már nincs kedvem nekiállni a "szilárd" salátának vagy uborkának, pedig most már ebédidő van....

88. kisgé (válaszként erre: 85. - Rozsa3)
2006. ápr. 21. 12:24

Néztem az adatlapod, a súlyodhoz nagyon jó a 3,3 kg 2 nap alatt. Mármint szerintem még gyors is. Nem baj, ha lemegy a víz rólunk kezdetnek. Épp most eszem a brokkoli,s.répa, karalábé levesemet, hát valami isteni!:)))


Igen, irtó nehéz ebből fogyni, főleg, hogy több mint 1,5 éve diétázom, illetve másként élek. Na most a kevés jó kajából(diétás, nem zsíros, sok rost, zöldség) már hová csökkentsek? Most durván nekiestem a sportnak, ebben látom a megoldást csak.

Még nem merek mérlegre állni!:))


HAJRÁ!!!!


Én viszont zöldbab pörköltet fogok vacsizni!!!!

87. kisgé (válaszként erre: 84. - Emagdi)
2006. ápr. 21. 12:17

aha! Logikus!:))) Csak én abból indulok ki, hogy ha a zöldséget, vagy gyümölcsöt lepréselik, magasabb a cukor és szénhidrát tartalmi, mint nyersen, vagy főzve akár.


Nekem is bejött a zöldséglé, de én rohadtul felpuffadtam tőlük. Te nem?

86. rozsa3 (válaszként erre: 80. - Norci78)
2006. ápr. 21. 11:43

Szia Norci78!

Itt az oldalon találtam az almaecetes témát. Kipróbáltam, bár én nem kedvelem a savanyú ízeket, kevés ilyen dolgot eszem, úgyhogy nem volt könnyű lenyelni.

2dl víz+1ek almaecet+1kk méz. Én a mézet elhagyom, nem hízókúrán vagyok. Kicsit ugyan féltem a gyomromat, de főleg az elején éreztem, hogy "melegem" lett amikor megittam. Szerintem most mármegszokta a szervezetem.


Szerintem a 2. 7 napot nem nagyon érdemes bevállalni, mert a szervezet úgy megszokta az elmúlt 1 hét alatt a kalória megvonást, hogy nem nagyon várható fogyás. Aztán ha valaki a 3. 7 napot is tudja vállalni az már hatásos és látványos szerintem.

Látjátok elméletben milyen jó vagyok?

Kész teóriáim vannak! :)

85. rozsa3 (válaszként erre: 78. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 11:37

Szia kisgé!


Köszi jól vagyok!

A mégleg 3 nap alatt 3,3 kg-ot csúszott lejebb. Persze tudom, hogy ez nem valódi fogyás, csak kiürült a gyomrom, és elkezdődött esetleg valami. Szerintem ezzel együtt gondolta az a valaki, hogy 7 nap alatt 6 kg-ot fogyott.

Igyekszem betartani a diétát,és most vettem észre, hogy a tadziki nem lesz jó mára. El is hagyom teljesen, majd joghurtos napon készítem el.


Tudod kisebb súlyból nehezebb, de látványosabb fogyni 1-1 1/2kg-ot, Az én esetleges 5 kg ingadozásom szinte meg sem látszik, csak én érzem :(

84. emagdi (válaszként erre: 83. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 10:45

szerintem igen. a zöldség meg a zöldséglé között csak a rost-anyag a különbség, nem?:))

(szerintem azért etet a diéta egybe-zöldséget, hogy a rostanyagot is bevigyük a szervezetbe)


nekem nagyon bejöttek ezek a zöldséglevek!!!

83. kisgé (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2006. ápr. 21. 10:37

Szia!


A többi napon is lehet zöldséglét inni? Nem mintha kívánnám!:)) Mondjuk én találtam káposztalét, tök jó, csak hát ugye savanyú, sokat nem tudtam inni belőle.

Én is érzem, hogy jót fog ez tenni és remélem, végig kibírom!:)))

82. emagdi
2006. ápr. 21. 10:34

sziasztok!

tegnap én is elkezdtem ezt a diétát, sikerült is kibírni, hogy egész nap csak gyógyteát és zöldséglevet igyak. (vettem bio zöldséglevet, iszonyat drága, de meglepődtem, hogy mennyire finom! úgy kellett visszafognom magam, hogy ne igyam meg egyszerre az egész üveggel:)))

meg persze főztem salaktalnítós teát, és zöld teát, és azt nyomattam egész nap... a wc-n törzsvendég lettem...:))


mai napra céklalé van beütemezve, valamint "spirulina ital", ez valami algás zöldséglé. hoztam salátát és kígyóubit dobozban ebédre és délutánra, meg persze megint a jó nagy adag teát.


remélem kibírom ezt az egy hetet. már annyira rá voltam éhezve a zöldségekre, szerintem jót fog tenni ez a diéta!:)))

81. kisgé (válaszként erre: 80. - Norci78)
2006. ápr. 21. 09:44

Szia!


Nagyon örülök, hogy jól érzed magad! Én is már 6-kor felébredtem, pedig csak 7-kor kellett volna. Én is energikusabb vagyok. Én nem álltam rá a mérlegre, majd csak a végén!!!! Nem szeretnék elkeseredni.:))


Almaecetet nem én iszom, hanem Rozsa, de van egy ilyen cikk, nézd meg..

80. norci78 (válaszként erre: 79. - Kisgé)
2006. ápr. 21. 09:36

szia!

Sikerült nekem is átvészelnem a tegnapi napot!!!!

És képzeld 3 kg kevesebbet mutatott reggel a mérleg!Persze ebből ma már bisztos visszajön v.mennyi,de akkor is!Teljesen fel vagyok lelkesülve,annyira frissen ébredtem,energiával tele!Most már bisazti megéri ezt a diétát csinálni!

Tényleg jó lenne tovább csinálni ,de nem tudom.ki tudja mit mondok a 7. nap után!

Az almaecet tényleg jó?Milyen arányban iszod,és mivel?

79. kisgé
2006. ápr. 21. 09:20

Sziasztok sorstársak!


Jelentem, gyönyörűen kibírtam az első napot. Nem voltam éhes, este 10 körül úgy ettem volna, de nagyon jól voltam. Ma kimondottan jól esett enni reggelre 20 dkg ubi, pari, retek, paprika tálat, kevés sóval. Főztem tegnap brokkoli, karalábé és répa levest és pirítottam gombát. Ma ez lesz a menü.

78. kisgé (válaszként erre: 76. - Rozsa3)
2006. ápr. 21. 09:18

Szia Rozsa3!


Nagyon ügyes vagy! Hogy érezted magad a második napon?

77. kisgé (válaszként erre: 73. - Jázmin)
2006. ápr. 21. 09:17

Szia!


Hány kilótól szeretnél megszabadulni? Én nem hinném, hogy egy hét alatt lemegy 6 kg, ha már 1 lemenne, boldog lennék, de ha 1,5, akkor k. boldog!:)

Nem tudnám 2 hónapig a zöldséget enni, de hát végül is főzhetsz főzelékeket rántás nélkül pl., meg rakott zöldséget: sokféle zöldségből. Pl. zöldbabot megfőzöl kevés olajon pörköltnek és karfiollal, vagy brokkolival és kefírrel összesütöd. Hú, ezt vasárnap meg is csinálom magamnak!

Nem baj, ha sokat írsz, nyugodtan, én szeretek olvasni lelkes hozzászólásokat!:)

76. rozsa3
2006. ápr. 21. 08:40

Ma van a 3. napom.

Terveim szerint a mai étkezésem:

R: 2 kv (üresen!)

T: Gyógytea

E: Francia alapú zöldség Marhahúsleves kockával ízesített főzőlében

U: Tatziki+ piritós

V: Lucskos káposzta zsírtalanított sonkalében


Most megyek szaunázni :)


Szép és sikeres napot mindenkinek!

75. rozsa3
2006. ápr. 21. 08:12

Sziasztok!

2 napon túl vagyok, és még élek. Na nem nagyon :)

Tegnap csak du. volt módomban enni, addig csak jázmin ízesítésű zöld teát ittam és valami sport Vitalide-t. Kínaiban kajáltunk és egy hős voltam.

Tenger gyumölcsei leves

Piritott bambusz gombával

Kv

Ja, ... és 2 cl bambuszrügypálinka. Igen ezt tényleg nem kellett volna. Szerintem ettől fájt este a gyömröm, vagy az üres kávétól, de majd meg haltam.

Gyógyteát főztem, gyermeklánfű+borsmenta+orbáncfű.

Ez jót tett.

1 parit ettem még este, fájdalomcsillapításra.

Ja, és csak reggel ittam almaecetes vizet, este már nem mertem.

74. Eve20
2006. ápr. 20. 21:07
Szia Tacus! Megkaptad az üzimet?
2006. ápr. 20. 16:14

Hali!


Természetesen hozzáveszem a joghurot,kefírt is,föleg meg hogy nem egy hétre tervezek.Hiszen ezekkel istenien lehet megbolondítani a zöldféléket,tuti kis önteteket lehet készíteni.Pl itt van a tzatziki is.Reszelt uborka fokhagymával,joghurttal.

Husit-sajtot nem akarok egyenlöre,csak nagyritkán.Nem nehéz nekem,mert én imádom a zöldeket,de a husit is.Anno atkinseztem,azt is szerettem,le is ment vele 10 kiló(azóta is tartom,de még kell -10),de ez a diéta is jó.

Gyümit is fogok enni,szóval az én étrendem nagyon változatosnak indul:)))

A húsikát amúgy majd a visszavezetö szakaszban szeretném beiktatni,meg a sajtféléket is.


Remélem sikerülni fog,mindenesetre nagyon bizakodó vagyok,mert érzem,így tavasszal jót fog tenni testemnek-lelkemnek-börömnek ez a kúra.

Jut eszembe,most olvastam,hogy csak nagyon kevés sót szabad használni,mert az iszonyatosan megköti avizet és sokkal nehezebb lefogyni ha sok sót eszel,mintha sószegény,de füszergazdag étrenden élsz.


Bocs,hogy ennyit írok,de ma szép idönk van,nagyon belelkesültem:)


Üdv

72. kisgé (válaszként erre: 71. - Jázmin)
2006. ápr. 20. 16:03

Szia!


Nem semmi, hogy ennyi ideig csak zöldségen akarsz élni. Én a helyedben azért némi roston husit bevinnék az étkezésbe később és zsírszegény tejtermékeket. Nehéz 2-3 hónapig csak zölcséget enni.:)

A gombás cuccot este már csinálom is, nagyon jó ötlet!!!! Én is arra gondoltam, hogy estére megfőzöm a zöldséget és cukkínit pirítok, már ha túl leszek itt az első napomon!!!


HAJRÁ!

2006. ápr. 20. 16:00

Sziasztok!


Nekem szuperül megy.Néha csábít ugyan a csokitojás az asztalon,még nem pusztította el a párom az összeset,de erös leszek:)


R:tejeskv

T:tejeskv

E:spárga kis hollandiese szósszal(ez egy vajas szósz),de mivel én nem 6 napra tervezek,hanem 2-3 hónapra,így nekem megengedett:)

U:semmi

V:görög saliszerü,sajt nélkül:)


Javaslat estére,azoknak,akiknek megterhelö a zöldevészet:

-vacsira fött zöldséget egyél,az nagyon telít.Jobban,mint egy nyers sali.Szerintem.

Pl:brokkoli,leves,karfiol,párolt zöldségek(kis joghurtos öntettel,fokhagymásan-borsosan vagy kaprosan,petrezselymesen ideális lehet).


vagy pl a brokkolit leturmixolhatod és krémszerü levest csinálhatsz belöle,némi darabokat a rágás illúziója miatt hagyni,ez is jó ötlet.


Vagy lecsót kell csinálni,de teflon edényben,ha lehet semmi olaj nélkül,vagy ha igen,akkor pirinyóval,hogy ne kelljen mellé kenyér:)


vagy petrezselymes-paradicsomos-hagymás párolt gomba.(majdnem mint a svéd gombasali)

oksika,ki kell küszöbölni a zsíradékot(olaj,vaj...),de próbálkozni kell az ízek miatt.


vagy grillezni cukkinit!Hú,hogy az milyen finom.Nekünk van egy négyszögletes serpenyönk,aminek az alja rácsos,így azon a zöldségeket,pl:cukkini,istenien meg lehet olaj nélkül pirítani(vagy ha valaki nem tudja anélkül,akkor picikét kenje át a zöldségdarabokat,de ne ússzon az olajban a zöldség).Füszerezed és nyami.

Amúgy sült húsokhoz is elöszeretettel használom ezt a teflonserpenyöt.


De nagyon sok jó zöldrecept van,ki kell próbálni öket,ötleteket és füszeres önteteket meríteni:),hogy ne legyen unalmas.


Drukk mindenkinek.Èn kitartok,mert ha annak a csajnak különösebb eröfeszítés nélkül sikerült ezzel 24 kilót leadni 3 hónap alatt,akkor nekem is sikerülni fog nyárra formába hozni magam.


Üdv

70. kisgé (válaszként erre: 69. - Courage)
2006. ápr. 20. 15:35

Szia!


Hogy buktál el? Mit ettél az első napon?


Nekem is eddig jó a pari, meg a zöldséglé.

2006. ápr. 20. 15:30

Sziasztok!

Gratula akinek sikerült:)

Én kibuktam már a leves napon...

Pedig este 6ig semmi bajom nem volt!

Megittam 7.5 sárgarépalevet meg ugyanennyi céklát. Finom volt komolyan! Aztán a vacsi...

De nekiesek újra. A 3. nap után már nem gáz sztem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook