Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 6 hetes kiscicát lehet fürdetni? Hasmenés után fórum

6 hetes kiscicát lehet fürdetni? Hasmenés után (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 6. 17:38
ma meghalt a kiscicám ferci. eltemettük. nagyon nagyon hiányzik :(
44. Arianne113 (válaszként erre: 43. - Mariann63)
2012. júl. 1. 20:08
az anyacicával együtt kaptak féreghajtót egy hónapja. egyébként tejet adok nekik, de forralva, és felvizezve, mert nem akarom hogy hasmenésük legyen, párizsit ilyesmit alapból nem esznek. azt hiszem felhívom az állatorvost is.
43. Mariann63 (válaszként erre: 42. - Arianne113)
2012. júl. 1. 20:05
Egy ekkora cicának még nem kell párizsi, stb.Állatorvosnak kéne őket látni,anyamacskástól, mert lehet, hogy férgesek és azért nem híznak.A doki azt is megmondaná, hogy soványak vagy egyszerűen kistermetűek.
2012. júl. 1. 19:39
az a nagy helyzet, hogy a cicáim 6 hetesek, mégis a velük egy idős cicákkal szemben nagyon kicsik és soványak. nemtudom mire gondoljak, lehet hogy azért mert az anyamacska sem nagy, vagy mert valami gond lehet? nincs teje az anyamacskának elég? próbálom őket mostmár etetni, de nem akarnak az egyik próbálkozik úgy ahogy... kezdek aggódni..
2012. jún. 29. 15:29
A hasmenése elmúlt teljesen? Jól van a picike?
2012. jún. 28. 00:15
értem. nem fogom sűrűn fürdetni a cicáimat az biztos, csak akkor ha tényleg szükségét látom. egyébként a bolhanyakörvre és társaira én is gondoltam, csak nem tudom mi hatásos és milyen kortól lehet alkalmazni, mert az anyamacska kinti, a kiscicák viszont bentiek lesznek. így most még nem látom értelmét bolhaírtózni, mert kintről úgyis behozza a bolhákat az anya, majd ha már nem járkál be a házba akkor fogok nekiállni. bonyolultnak látszik a téma de nem az. két szintes lakásban lakunk, az első egész szint a miénk, hely lesz nekik, de az anyamacska úgy lett szoktatva hogy kinti legyen. Őket már nem merem kirakni mert az anyacicát is vadássza a kutya, mellesleg ő az anyós cicája, és ő határozott úgy hogy kinti lesz. Remélem kicsit érthető. Kíváncsi voltam hogy mennyi időközönként érdemes fürdetni, vagy vizes szivaccsal vagy puha ronggyal letörölgetni őket. A mostani fürdetés az úgy nézett ki, hogy beletettem őket egy kicsi vízbe, és a kis lábukat mostam meg, illetve a kakás részt, popsijukat, tehát alulról. Lehet hogy ezután is így fogom csinálni, mert azt elhiszem hogy nem tesz jót a teljes fürdetés.
39. 2a4f521b34 (válaszként erre: 34. - Arianne113)
2012. jún. 27. 20:18

bolhák ellen tényleg nem a fürdetés (még ha bolha elleni is a sampon), hanem bolhanyakörv, cseppek és társaik a jó megoldás. Ha kapsz egy bolhás macskát nyilván először megfürdeted, hogy elpusztuljon az összes egyszerre, de utánna már másképp kell védekezni.

Szerintem is, a macska tiszta állat, ha nincs különösebb oka nem kell fürdetni. Szőrét fésülni rendszeresen és kész.

2012. jún. 27. 19:42

Miért nem vagyok oda a cica fürdetéséért??


A macskafélék nem szeretik a vizet.A vizes részeket általában

elkerüli, ha véletlenül reá fröccsen, rázza lábát, bundáját azonnal

tisztogatja, a vízcseppektől. Biztosan hozzá lehet szoktatni, eltűrik de nem szeretik. Szerintem, kín szenvedés részére a fürdés, de a gazda részéről is egy kaland lehet, mivel biztosan védekezni próbál, s a gazdit jól összekarmolja.Ilyenkor szokott a gazdi megharagudni rá, és megválik kedvencétől.

A sok fürösztés a szőrét teljesen megváltoztatja, nem védi meg semmi a bőrét, könnyebben válik beteggé, ellenálló képessége legyengül .


A vakaródzását okozhatja a sok sampon, amitől szárazzá válik

a bőre, mint az embernek. Sajnos az ő bundájukat nem lehet

lehúzni, hogy majd alatta bőrápolóval bekenem, a tiszta bundát

meg ráadom. Egy egészséges macska nem igényli a fürdetést!!!


Példa az internetről: két cica fürdetése. !!! magáért beszél!!!


[link]


[link]


Nem kötekedem, de az Én cicáim kint járnak az udvaron.

Az ajtón-a bejárati- és szoba ajtón , egy kutya-macska bejáró

van. Azon közlekedik, a kutyánk, és a macskánk. A helyüket

ahol aludnak és tartózkodnak, be van szórva bolhairtóval, s

időközönként a takarón amin alszanak, kimosom, újra felterítem,

és alatta beszórom. bolha -irtóval. A bolha időszak, párzásnál,

mikor más kandúrokkal érintkezik, s nyáron: amikor a serkék

a melegben kezdenek kikelni. De mivel állandóan a helyük le

van kezelve bolhát nem vettem észre rajtuk. Ennek ellenére

biztosan akad egy-kettő bennük, hiszen nem lehet teljesen

ki irtani, mivel az udvaron más idegen cica is megfordul, s

érintkezhetnek velük.


A vakaródzásuk abból is adódhat, hogy a régi szőr

összegabalyodik és húzódik, így vakaródzik, és letépi magáról azt a szőrmennyiséget, -Én ollóval leszoktam vágni, ha ilyen szőrgubacsot meglátok rajta, és engedi is. Ez által.,nyugodttá válik az állat.


A kiscicák a fürdetés által is kaphatnak fertőzést, mert nem tudni

milyen vegyi alkotókat tartalmazhatnak az alkalmazott samponok amivel fürdetik.

Így bele kerülve a szemébe, fülébe gyulladást okozhat.


Az Én véleményem szerint, egy egészséges macska nem igényli

a fürdetést,!!!!!


Ha nagyon muszáj és elkerülhetetlen a piszok eltávolítása , a szőrét, egy gyenge vizes ruhával lehúzva mivel azt még engedi, és a bőréig nem koszolódik, csak a szőr felülete, ezért, az a felső szőrzet vizes lesz, a többit ő maga letisztogatja.


Így van ez a lábával is, ha sáros lesz, addig tisztogatja , amíg az utolsó sárdarab is eltűnt a lábáról.


üdvözlettel: betty

37. Mariann63 (válaszként erre: 36. - Arianne113)
2012. jún. 27. 14:27
Én is veszekedtem a kisfiammal tavaly, hogy addig dédelgette a piciket, amíg megfos...tosodtak, de a doki megnyugtatott.Nem a fiam volt a bűnös, hanem a vírus.Az meg akár egy cipőtalpon is hazajöhet a házba.Gyorsan vidd el, ha teheted, akkor hamar rendbe jön.
36. Arianne113 (válaszként erre: 35. - Mariann63)
2012. jún. 27. 12:57
múlt hónapban voltam a két kicsivel, most ezek szerint akkor vele is mehetek... nem vagyok boldog, mellesleg nem az anya miatt lett hasmenéses hanem mert valami olajos tejet itatott vele anyós, vagyis nemtom mivolt benne de az anyamacskának szánta elvileg... rá kellett szólnom azóta beteg a kicsi előtte kutya baja nem volt de el fogom vinni mindenképpen. Amúgy miért ellenzik a fürdetést sokan? szerintem nincs benne semmi rossz, benti macskáknál. abban egyetértek hogy nem kell minden nap, de ritkán megengedhető, főleg az én kiscicáim csupa koszosak mindíg meg mondtam hogy az egyik folyton kakás :D persze nem rendes fürdetésre gondoltam amúgy csak a kakis részt mosom le, nem akarom megfürdetni őket mert még kicsikék ahhoz szerintem.
35. Mariann63 (válaszként erre: 34. - Arianne113)
2012. jún. 27. 11:26
Állatorvosnál kapsz pici macskára való bolha elleni cseppet.A pocikája mehet vírusos fertőzéstől is.Ha okkersárgát kakil és büdös, akkor el kell vinni a dokihoz, mert a vírus magától nem múlik el.Viszont napok alatt elmúlik kezelve.( Mi is tavaly így jártunk, 1 hetes korukban egyszer csak ment a hasuk)Az anyamacska viszi haza a fertőzést.
34. Arianne113 (válaszként erre: 33. - Betty53)
2012. jún. 27. 10:55

az én macskám állandóan kakás. a fürdetés ezért szükséges, és azért, hogy a bolhák ne egyék meg szerencsétlent. ne mindennapos fürdetésre gondolj, csak akkor fürdetek ha szükségét látom.


hát a hasmenés.. nálunk ez úgy történt hogy a kiscica meg lett etetve. nem én etettem meg, én úgy vagyok vele hogy nem erőltetem rá, majd ha úgy érzi hogy eljött az ideje hogy egyen akkor eszik. szóltam anyósomnak hogy ne etesse a kismacskát mert beteg lett miatta azóta nem eteti, remélem meggyógyul. nem mindegy hogy az a macska kinti vagy benti. Benti macskánál nem hagyhatja az ember hogy megegyék a bolhák, mert van amikor rajtam fekszik éjszaka vagy a lábamnál alszik. Velünk él gyakorlatilag. Én nem engedhetem ki a cicámat, mert a kutya vadássza őket szó szerint. Egyetértek veled de nem mindenben, a gyakori fürdetés valószínűleg nem jó, de néha szükséges.

2012. jún. 27. 10:22

Kedves hozzászólók cica fürdetéssel kapcsolatosan!


Nekem anyacicám van , de soha nem fürdettem még meg.

Maximum egy enyhén nedves törölközőt, végig húzok

a bundáján, és ő letisztogatja magát. Olyan a bundája mint

a hó. Szőrét fésülni csak szoktam.

A kiscicáit pedig a mama cica tartja rendben, és addig

szopnak amíg igényük van rá és a mama már nem engedi.

Így a szervezetük sokkal ellenállóbbá válik minden

betegséggel szemben, és vidám, játékos nagy cicává fejlődhetnek.,

Egészséges macska szaguk van.


Olyanok mint a csecsemők!!


A fürdés által , könnyebben fázik meg,a szervezete

nem lesz olyan ellenálló.' Nagyon szobacica lesz'..


A tejtől az én cicám hasa is megy., húst pedig

nyersen adom, mivel ők ragadozó állatok, s úgy

érzik a nyers húson mint ha ők fogták volna.


Nekem ez a tapasztalatom, elnézést, ha a többiekkel

szembemegy.!! üdv. betty

2012. jún. 25. 12:59
köszi utánanézek mindenképpen. úgy sajnálom szegénykémet csak fekszik és alszik nem is játszik vagy nyávog mint ezelőtt. :( most fürdettem meg a piciket, meg is szárogattam őket hát meg lehetne zabálni olyan kis aranyosak puha a szőrük meg jó illatuk is van :) igaz még kicsit most utálnak érte, de hát majd megszokják, igyekeztem nagyon gyorsan végezni, és gyorsan szárogatni őket hogy túl legyenek rajta.
31. Vigyorex6 (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2012. jún. 25. 12:39

[link]


Tavaly mi ilyet használtunk az árván maradt cicánál. Laktózmentes.

Rajta is van a csomagolásán, hogy megállítja a hasmenést, és megelőzi a kialakulását.

30. Vigyorex6 (válaszként erre: 28. - Arianne113)
2012. jún. 25. 12:32

A tejpótló porban van valami hatóanyag, ami megfogja a hasmenést.

Remélem jobban lesz!

2012. jún. 25. 12:29
egyébként én is megfürdetem a piciket, 3 kiscicám van, elég kis koszosak mert játszanak ugye belefeküdnek mindenbe, persze langyos vízben egy kis tusfürdővel, és aztán megszárítgatom őket egyenlőre csak a tappancsukat mosom meg a hátsó felüket a nagyobb fürdetést majd ha nagyobbak lesznek akkor lesz hogy szokják.
2012. jún. 25. 12:25

úgy kiakadtam.. képzeljétek el nem tudtam miért beteg a kismacskám erre kisült hogy anyós tejjel meg zsíros szarokkal eteti, és szerencsétlen elég beteg.. 5 hetes cica, nem tudom hogy megmarad-e de dühös vagyok hogy a hátam mögött csinálja és hogy valaki hogy lehet ilyen buta...


mit tudnék kezdeni a picivel hogy meggyógyuljon? :( mit adhatnék neki? gondoltam egy kis párizsira, vagy nem is tudom tejet semmiképp még forralva sem adok most neki.

27. Mariann63 (válaszként erre: 24. - Editta16)
2012. jún. 25. 12:23
Az okos macska csak vicc volt, remélem, nem bántottalak meg vele.:))Régebben még próbálkoztam tehéntejjel, akkor voltak rossz tapasztalataim.(30 éve még nem volt cicatej, semmi.)
26. bnedora (válaszként erre: 24. - Editta16)
2012. jún. 25. 12:13
Én még nyersen sem szeretem nekik adni a húst, bár főve meg nemigen eszik meg:-)
2012. jún. 25. 12:12
Tejet csak forralva szabad nekik adni.
2012. jún. 25. 11:59

nem csináltam még inteligenciatesztet ,egyébként is produktiv váalszokat várok kedves Mariann63 amit eddig meg is kaptam.

Tejet nem kap többet,mert amióta nem adok neki elmúlt a hasmenése. Számomra egyértelmü hogy ez a macska s állitólag legnagyobb százalékuk nem birja. Kivételek biztos mindig vannak. Ez a cica egyébként hazicica, remélem szivós. Volt már egy cicánk 18 évet élt de az pár hónaposan került hozzánk. Ez a kis nokedli (nagyon jóóóóó) még bébi. Akit érdekel főztem neki rizst azt mind megette s most csend van. Rá fogom szoktatni arra amit mi eszünk, most még kap friss csirkehus a rizs mellé de csak estére.

csak ne lenne olyan büdi ijjjjj

23. Mariann63 (válaszként erre: 19. - Githaj)
2012. jún. 25. 11:32
Okos macska nem is issza meg a tejet.Az enyémet láthatóan megmérgezte a szomszéd, ijedtemben próbáltam tejjel itatni.Eszébe nem volt meginni.(szerencsére magától meggyógyult 1 hét alatt)
22. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Vigyorex6)
2012. jún. 25. 11:24
tehát pontosítva: "rajtam kívül is"
2012. jún. 25. 11:22
Mondjuk, ahogy olvasom, a topic indítónak is azt mondta az állatorvosa, hogy a tejtől van, és szinte mindenki azt írta rajtam kívül, hogy tejet ne.
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Githaj)
2012. jún. 25. 11:16

Etethetsz a kutyával is krumplit. Meg fogja enni, ha szereti a zöldségfélét. Csak semmit nem hasznosít belőle.

Egyébként néhány állatorvost megjártunk, de mindegyik rosszul van, ahogy meghallja a macska és tejivás összefüggést.

Örülj neki, hogy jól bírják a tieid.

A 18-as hsz jól szemlélteti, hogy miért ne kapjanak tejet.

19. githaj (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2012. jún. 25. 10:58

Macskának, mindegy, hogy pici vagy nagy, tilos tejet adni, mert nem bontja le a szervezetük. Van, hogy kiscicát el is visz.


Ezt nem tudom honnan vetted,én mindig tejjel hoztam helyre a mindentmegzabáló macskáimat, foleg tavasszal mikor minden bogarat osszezabáltak. Most is van két nagy, meg három kicsi és napi szinten kapják a tehéntejet kenyérrel, plusz az anyjuk szoptatja a kicsiket és cicatápot is kapnak.

2012. jún. 25. 10:37

dehát van macskatej a boltokban. A laktózt nem tudják leontani, azért nem jó nekik. Nem tudom meddig szopiznak a kiscicák, de ha anyatejpótlásra kell neki, akkor meg van tápszerük is, pl. egy link:

[link]

Kisállat -(eledel)kereskedésekben biztos lehet kapni

17. b-zs
2012. jún. 25. 10:36

nyugodtan megfürdetheted, a tiszta víz is csodákra képes, esetleg egy kevés samponnal (felhigítva vízzel) átmosod, leöblíted, megszárítod. Én is rutinos cicafürdető vagyok, ha kicsi korától szoktatva van a fürdetéshez, akkor nagykorában sem tiltakozik ellene. Épp tegnap fürdettem meg a macskámat, ilyen melegben jót is tesz neki, és nagyon jól érezte utána magát..

Tejet csak a házicicáinknak adtunk, a perzsa cicánk nem kapott, mert nem bírja a gyomra, ahogy sok más kaját sem..

2012. jún. 25. 10:33
Van kifejezetten cicatej a macskakaja boltokban, én kis vízzel higítva adtam nekik,ha nagyon picik voltak.Hasmenésnél én is babasamponos langyos vízzel lemostam a hátsó felüket.Tehéntej se macskának, se embernek nem való, csak a kisbociknak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook