Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 6 hetes kiscicát lehet fürdetni? Hasmenés után fórum

6 hetes kiscicát lehet fürdetni? Hasmenés után (tudásbázis kérdés)


1 2
15. g_eszter (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 25. 10:31
Forralt tejet adtál nekik? Én a nyers tejről hallottam, hogy hasmenést okoz náluk. Kicsi korában az enyém is ivott párszor, azóta nem kell neki, de csak forraltat és nem lett baja.
2012. jún. 25. 10:30
köszi a hajszáritó jó ötlet nagyon hideg van nálunk :(
13. g_eszter (válaszként erre: 12. - G_eszter)
2012. jún. 25. 10:29
Hajszárítóval megszárítottam utána a cicát, vigyázva, hogy ne legyen túl meleg a levegő.
2012. jún. 25. 10:28

Az én cicám 5 hetesen került hozzám, eléggé büdös volt. Ahogy hazavittük, 1 órán belül fürdött is (anyukám rendes samponnal fürdeti a saját macskáját, azzal volt megfürdetve az enyém is). Mostmár lassan 2 éves és semmi baja. Szerintem nyugodtan megfürdetheted.

Az enyém azóta nem volt fürdetve, mert mindig szép tiszta, ápolt.

2012. jún. 25. 10:20

most már tudom... hasmenés már nincs csak a szöre összeáll a mindentől

mindegy megmosdattam babashamponnal, nagyon kicsit tettem a lavórba egész jól viselte, lemostam a hátát popsiját körömvirággal bekentem becsavartan friss lepedőbe azt most itt van az öleben. elöször remegtt, most alszik.

2012. jún. 25. 10:01

Szia látom nagyon eltérőek a tapasztalatok.


Régi cicás vagyok, én simán megfürösztöttem őket, és fürösztöm a mai napig is. Prüszkölés, karmolás sincs, hozzászoktak.

egy ilyen hasmenés után számomra természetes, hogy jó alaposan lemosnám. Én hajszárítóval átszoktam fújni őket.


A tejről én is hallottam, hogy cicáknál hasmenést okozhat, gondolom, mint az embereknél van amelyiknél igen és van amelyiknél nem. A közel 20 évet élt fajtatiszta (azért írtam le, hogy az, mert állítólag ők érzékenyebbek) cicám imádta a tejszínt is, és semmi baja nem lett se a tejtől, se a tejszíntől.

Okozzon sok örömöt a cicókád!!!

9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Editta16)
2012. jún. 25. 09:46
Csak nagyon picit áttörölni neki langyos vizes puha anyaggal. Fürdetni semmiképpen!
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Editta16)
2012. jún. 25. 09:24

Macskának, mindegy, hogy pici vagy nagy, tilos tejet adni, mert nem bontja le a szervezetük. Van, hogy kiscicát el is visz.

Nekünk, mikor magára maradt a kiscicánk, akkor tejpótló port kellett vennünk neki. Attól a hasmenés is eláll.

Fogj egy szivacsot, és azzal mosd át tiszta vízzel. Így hasonló, mint mikor a mamája tisztogatja. Nem bombáznám vegyszerekkel, mert ezek a kis nokedlik nagyon érzékenyek.

2012. jún. 25. 09:15

A macskának szokott hasmenése lenni a tejtől, a mieink meg sem isszák!

Macskasamponnal nyugodtan moshatod! Érdemes a fülébe is belenézni, mert az ilyen piciknek gyakran atkás a fülük!

2012. jún. 25. 09:09

volt féregtelenítve?

a babasampon hülyeség volt, félreértettem a kérdést(úgy értettem, h egyszer összef*sta magát, és akkor lehet-e)

milyen tejtől van a hasmenés?

2012. jún. 25. 09:01
bocs babasampon :))
2012. jún. 25. 09:00
a tejtől van azt mondta az állatorvos. Most már hasmenése nincs de állandóan enne s kakil, s be van gyulladva. Lemosogattam óvatosan meg bekentem körömvirággal, de az egész gubancka csupa a büzbomba. A cicasampon jól hangzik, lehet ilyen piciket is ? Egyébként eszik játsziik jó kedvü, z állatorvos szerint nem kell semmi neki .
2012. jún. 25. 08:51
hasmenése miért lehet? ez nagyobb gond, nem?
2012. jún. 25. 08:50
igen. babasampon, jó alapos lemosás.
2012. jún. 25. 08:49
6 hetes kiscicát lehet fürdetni? Hasmenés után -
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook