Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2 hetes bolhás kiscicát mivel lehet "kezelni"? fórum

2 hetes bolhás kiscicát mivel lehet "kezelni"? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Guruljka (válaszként erre: 51. - Ata06)
2017. okt. 18. 23:11

Két hetes cicát nem mérgezünk féreghajtóval.

Még vemhesség alatt az anyát lehetett volna, most már várni kell.

53. Ata06 (válaszként erre: 52. - Katie_rose)
2013. szept. 5. 20:42
Én is eü-s. :) És én se vitatkozni akartam, csak a véleményemet elmondani!
52. katie_rose (válaszként erre: 51. - Ata06)
2013. szept. 5. 20:40

Fiatal vagyok (Bár ez relatív... Ki az öreg?) és eü-s. :)

Na de egy szónak is száz a vége. Nem a vita kedvéért indítottam a fórumot.


Köszönöm a hozzászólásokat ismét! :)

51. Ata06 (válaszként erre: 50. - Katie_rose)
2013. szept. 5. 18:22

Nem mi van ha! Nézz utána! Ahol a bolhák vannak ott galandféreg peték is.Remélem nem kapjátok el!

Nem szedünk megelőzésként gyógyszert? Tudnék sorolni!:) Bár Te biztos még nagyon fiatal vagy!:)

50. katie_rose (válaszként erre: 49. - Ata06)
2013. szept. 5. 14:43

Én meg annak a híve vagyok,hogy a bolha és a bolhairtás épp eléggé leterheli a cicuk szervezetét. Nem tömök beléjük csak azért is valamit,mert mi van ha.. Ez olyan,mint ha mi is folyton minden gyógyszert szednék...megelőzésként.

Lényeg a lényeg bízom az állatorvosunkban. 6 hetesen megkapják a féreghajtót.


De értem és köszönöm a cicák iránti aggodalmad! :)

49. Ata06 (válaszként erre: 48. - Katie_rose)
2013. szept. 5. 11:39
A férgek nem mindig látszanak a kakiban, de Te tudod! Én a megelőzés híve vagyok!
48. katie_rose (válaszként erre: 47. - Ata06)
2013. szept. 4. 22:39

Köszi :)

De az állatorvosunk más elvek szerint dolgozik. Meg amúgy is az oltással "szokták" egyszerre.

Persze ha tényleg férges lenne, én is erőltetném,de egyelőre nem tartom valószínűleg.

47. Ata06 (válaszként erre: 46. - Katie_rose)
2013. szept. 4. 21:24
2013. szept. 4. 14:59

Hűű mennyit írtatok. :)


A cicák bundájából ki lettek fésülve illetve csipesszel szedegetve a bolhák. Az anyacicát és a kiscicák helyét kezeltük minimálisan vegyszerrel. Állatorvos féreghajtót nem javasolt 2 hetes cicáknál... majd 6 hetesen legkorábban.

45. Ata06 (válaszként erre: 44. - Timycat)
2013. szept. 2. 14:33

Igen tudom, hogy a fórum a bolhákról szól, de..... úgy gondoltam mivel a férgek a bolhák következményei , így nem árt megemlíteni ezt is.

Sokan erről még mindig nem tudnak, így nem baj, ha ez is szóba kerül.

A pervenció sajnos még mindig nem mindenki számára egyértelmű.:/

44. timycat (válaszként erre: 43. - Ata06)
2013. szept. 2. 01:18

Én is kész, kifejlesztett termékeket használok. A fórum témájában lévő 2 hetes cicákra meg a mamára én tuti nem vegyszerrel kezdenék, először fürdetnék, fésülnék, eceteznék, a helyüket átmosnám, fertőtleníteném, illetve a dobozt és rongyot kidobnám.


Ami a férgeket illeti, természetesen a féreghajtó az alap ez nem is kérdés. Egyébként ha féreg van a végtermékben akkor már elég nagy gáz van, odáig sem szabad eljutni, így emlegetném az előttem korábban leírtakat, megelőzés, 3 havonta féreghajtó paszta.


A fórum a bolhákról szólt, amire frontline sprayt használok, kivéve a sziáminál aki spot-ont kap. Amin fújóka van attól már rettegnek a cicóink és ha már úgy is utálnak aznap a frontline miatt kihasználom az alkalmat a fülatka mentesítő fülcseppre is, így 2 havonta az is van, ugye az agyonemlegetett prevenció.


És ismételném azt is hogy a mamacicát kell úgy helyzetbe hozni, hogy mire megszületnek a kiscicók még a féreghajtó, bolhairtó és egyéb nyavalyák hatóideje alatt, de ne közvetlen ezek alkalmazása utána legyen

43. Ata06 (válaszként erre: 41. - Timycat)
2013. szept. 2. 00:59

Nagyon jó orrod lehet! :O

A férget nem mindig lehet látni a végtermékben. Fújással meg csak a külső élősködőket tüntetheted el.

Én továbbra is a kifejlesztett termékekben bízom csak! Annyi betegséget átadhatnak nekünk is, szerintem fő a biztonság! A férgektől már rengeteg ember vakult meg és jutott el a tüdejébe a féreg vagy a májába - sőőt időnként a csontba és az agyba is eljutnak-, hogy számomra az a biztos, ha azokat a termékeket veszem és használom, amik kifejezetten erre lettek kitalálva.

42. timycat (válaszként erre: 37. - Ata06)
2013. szept. 1. 23:38
ez 1-2 napra megoldás csak (próbáltuk lovaknál rovarok ellen)
41. timycat (válaszként erre: 36. - Ata06)
2013. szept. 1. 23:37

Mióta az eszemet tudom macskám van, többnyire akadt kutya is, sőt nyúl, papagáj.


Odáig fejlesztettem az állatkáim ismeretét, hogy elég beleszagolnom a bundájukba, hogy tudjam "fújunk" noha még bolha/pete/piszok nem látszik a bundusukban, nem vakaródznak; egyszerűen csak megváltozik a bunda illata.

Most ez halál h.lyén hangzik, de én illat alapján alkalmazom a megelőzést és nem szokott bolha lenni, ahogy féreg sem és a fülatkát is rögtön kiszúrom (bár annak amikor már szaga van rég késő)


szóval talán másnak...

40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Ata06)
2013. szept. 1. 23:36

Én is.

Ráadásul kullancs meg egyebek ellen is kell védekezni.

39. Ata06 (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2013. szept. 1. 23:33

Lehet, én maradok a spot-on-nál. :D

Nem vagyok pepecselős és a biztos megoldás híve vagyok. :P

38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Ata06)
2013. szept. 1. 23:29
Diófa levelét szokták áztatni X ideig, majd a leszűrt lével megfürdetni az állatot. Állítólag ez remek bolhairtó. Én még nem próbáltam.
37. Ata06
2013. szept. 1. 23:17

Nézd mit találtam!


"Az 1:2 arányban összekevert almaecet és víz az egyik leghatékonyabb bolhaírtó szer. Ami még külön figyelemreméltó, hogy olcsóbb, mint a gyári készítmények, és nem tartalmaz esetleg káros kémiai anyagokat.


A dél-európai országok háziállattartói hagyományosan használják erre a célra a különféle illóolajokat. Bevált recept, hogy 1 evőkanál olívaolajhoz 2-3 csöpp levendula- és eukaliptuszolajat kevernek, és időnként ezzel bedörzsölik a kutya vagy macska nyakát, hajlatait, hasát.


A bolha és tetű elleni – mai, korszerű technológiával gyártott – nyakörvek szintén a régi tapasztalatokhoz, ősi receptekhez nyúlnak vissza.


Akinek kedve van, maga is elkészítheti. Az állat nyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem műszálas textil zsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni:


2-3 csöpp levendulaolaj (vagy friss levendula)

1/2 teáskanál kakukkfű (ha van, akkor friss!)

1 kávéskanál édeskömény,

1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagyma,

1 teáskanál tiszta alkohol (vagy vodka)


A keveréket annyi szénsavmentes ásványvízben kell tenni, hogy az a belehelyezett kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán az állat nyakára (kutyák esetén a nyakörv mellé) kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen."

36. Ata06 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2013. szept. 1. 22:47
A féreg irtás főként azért kerül képbe, mert a bolha a közti állat aki terjeszti a féregpetét. Ha bolha van ,akkor féreg is!
35. Ata06
2013. szept. 1. 22:46

Ha bolhás, akkor 2 hetes kortól már féregteleníteni is kell, különös tekintettel a bolha fertőzöttség miatt is.


" A gyógyítás és megelõzés mindenféle férgesség esetében ugyanúgy történik:

A gyógykezelés lényege a féregtelenítés. Fertõzöttség esetén a férgek fejlõdési ciklusát figyelembe véve 2 hetente féregtelenítünk, mindaddig míg a fertõzöttség fenn áll.

Javasoljuk az állatok negyedévente történõ féreghajtását, a vemhes állatok félidõsen és a várható fialás elõtt 2 héttel történõ féregtelenítését. A megszületett kölyköket 2,4,6 és 8 hetes korukban kezeljük, majd mint a felnõtteket negyedévente.

A féregmentességhez az újrafertõzõdést is meg kell akadályoznunk. A fertõzött állatok bélsarát össze kell gyûjteni, különösen féregtelenítés után, hiszen a környezetbe került petékkel az állat újrafertõzheti magát, vagy fertõzheti társait. A háztartásban élõ kutyákat, macskákat javasolt egyszerre féregteleníteni.

Gondot kell fordítanunk a hatékony bolhairtásra is, hiszen köztigazdaként jelentõs szerepet töltenek be a galandférgesség terjesztésében.


És még egy szó, talán a legfontosabb: a féregfertõzöttségek zöme ZOONÓZIS! közegészségügyi jelentõséggel is bír. A legnagyobb veszélynek a gyermekek vannak kitéve, játék közben állati bélsárral, petékkel szennyezett kézzel a szájukba nyúlnak. Fontos az alapvetõ higiéniai szabályok betartása, kutyával, macskával való játék után mindig kezet kell mosni, az udvaron lévõ bélsarat, szennyezett macskaalmot el kell távolítani."

2013. szept. 1. 22:45
Lényeg, hogy a fórumindító kapott tanácsokat, alternatívákat, tud választani.
33. timycat (válaszként erre: 32. - Ata06)
2013. szept. 1. 22:40

Nem a féregirtás hasznosságát kérdőjeleztem meg. Hanem a különböző módszerek közötti választásnál nem mindegy mit tartunk szem előtt.


Egyébként a megelőzés híve vagyok... mama cicát célszerű még jóval a szülés előtt kezelni, meg úgy általában folyamatosan vigyázni az állatkáinkat, nem kell megvárni azt hogy egy állat bolhás vagy férges legyen ahhoz hogy "kezeljük".

32. Ata06 (válaszként erre: 31. - Timycat)
2013. szept. 1. 22:30

Érdemes-e? Ez nem hiszem, hogy kérdés a veszélyeket tekintve. Már amilyen veszélyeket hordoz a bolha fertőzöttség!

A spot-onok közül is egyik állat bírja ,amit a másik esetleg nem. Ha azt írják, hogy lehet 2 napos kortól, akkor meg próbálnám, mert nagyobb veszélyt jelent a vérszívás, a féreg fertőzöttség, mint amilyent egy gyártó által is ajánlott termék.

Ha bármi gond lenne, akkor még mindig le lehet mosni és orvoshoz szaladni. Az embereknél is előfordul, hogy felírnak egy gyógyszert és utána derül ki, hogy nem bírja a szervezetünk, ettől függetlenül megvesszük, mert javulást remélünk tőle!

A galandféregbe bele is halhat és a vérveszteségbe is!

Ha a környezetben vagy a cicában csak egy darab bolha is marad, akkor kezdődik minden elölről, sőőőt még szenved is szegény!

Ráadásul ha elszaporodik a környezetben, akkor nem könnyű és nem is olcsó mindenhonnan kiirtani!

31. timycat (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2013. szept. 1. 21:58
oké lehetni lehet (meg még számtalan más mindennel lehet ha csak azt nézzük, hogy lehet főleg idézőjelben a kezelni szó) csak kérdés érdemes-e :S
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2013. szept. 1. 21:56
Oké, de ettől függetlenül az eredeti kérdés az volt, hogy "2 hetes bolhás kiscicát mivel lehet "kezelni".
29. timycat (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. szept. 1. 21:43
oké, hogy 2 napos kortól "ígérik" de én tuti nem használnám mamacicára és a kismaccsokra, tekintve, hogy a frontline az 5 éves sziámimat is totál kiütötte -noha korábban nem volt tőle baja - de akkor remegett, nyáladzott, habzott, hörgött :S szaladhattunk vele dokihoz
28. Ata06 (válaszként erre: 24. - Artista bonita)
2013. szept. 1. 21:22

Tenyésztésnek hívják ezt is? :O

Én nem így tudom! :/

27. Ata06
2013. szept. 1. 21:11

Nem véletlenül találták ki ezeket az anyagokat kutató laboratóriumokban.

Gondoltak ekkor az állatokra is mert nem csak szenvednek ilyenkor, hanem galand féreggel is fertőződnek. Meg gondoltak itt a gazdikra ismert legyünk őszinték azért nem kis munka bolha fésűvel irtani és nem is 100%-os. Így állandóan újra fertőződnek. Mert ha nem rögtön pusztul ki az egész populáció, akkor egy ördögi kör alakul ki.

2013. szept. 1. 14:47

Vitát nem akartam indítani. ahány ház,annyi szokás.

Egyik és másik módszer is lehet hatásos vagy hatástalan.

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Artista bonita)
2013. szept. 1. 13:02

Ne haragudj, de idézlek:

"a kiscicákat mindenképpen kezelni kell, de most még csak így lehet"


Én is segíteni szeretnék, és nekem is az a célom, hogy tisztában legyen minden lehetőséggel.


További szép napot! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook