Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 hónap alatt -42 kg fórum

5 hónap alatt -42 kg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 5 hónap alatt -42 kg

47. Madár (válaszként erre: 44. - Be0f9391c8)
2008. márc. 24. 22:04

Sziasztok!

Nagy gratula a kitartásodhoz, és az eredményhez!!!!

Mivel nekem volt már egyszer gyomorfekélyem, azt szeretném megkérdezni tőlek, hogy szerintetek megpróbálhatnám-e ezt az éhgyomorra reggelente citromozást???

46. kiss78
2008. márc. 24. 20:42

Sziasztok!


Meglepodve olvastam a "csodatietarol"-citromle es paradicsom? Nem tul drasztikus ez? Mibol nyer a tested eleg energiat hogy egesz nap mukodni tudjon?

Es a regi jol bevalt mozgassal mi tortent? Megertem, rohano vilagban elunk, de napi fel ora setara, biciklizesre stb. mindenkinek lenne ideje.

45. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - Be0f9391c8)
2008. márc. 24. 19:07
A citrom az egyik leg lugosítóbb gyümölcs,nem csinál savat,inkább semlegesíti a meglévőt.
44. be0f9391c8 (válaszként erre: 37. - Napfenyvirag)
2008. márc. 24. 18:40

Szia napfenyvirag!

Már le írtam többször is,hogy nem volt semmi savam,se akkor sem azota.Nálam minden ok!!

43. be0f9391c8 (válaszként erre: 39. - Dundy)
2008. márc. 24. 18:37

Szia dundy!

Olypos,és facsartat!

42. be0f9391c8 (válaszként erre: 3. - Free)
2008. márc. 24. 18:36
Nem lett semmi savam,nem fájt,nem égett a gyomrom,sem a paradicsomtol,sem a joghurtol,és a citromlétől sem!
2008. márc. 24. 13:47

Helló!

Én már évek óta alkalmazom magamon a citromlé gyógyító hatását. Nálam csak annyi a szabály, hogy éhgyomorra iszom és utána várok kb.10-15 percet, hogy lemenjen.(mármint mielőtt nekikezdenék a reggelimnek) Természetesen friss citromlevet facsarok!

Különösen jó, ha méregteleníteni akartok, minden reggelt ezzel indítani. Én leginkább akkor szoktam, amikor pl. úgy jön ki, hogy este teli gyomorral fekszek le vagy ilyenkor, ünnepekkor, a nagy zabálások idején. Lepucolja a gyomor + bélfalat. Szerintem ne féljetek magatokon kísérletezni, próbáljátok ki, egy-két pohár citromos víztől senkinek semmi baja nem lesz, aztán figyeljétek, hogy reagál a szervezetetek!

Ha langyos, meleg vízbe facsarod, különösen jól esik, szinte érzed, ahogy megkönnyebbül a szervezeted! Egy kicsit fegyelemre, türelemre tanít, amikor fáradtan kivánszorogsz a konyhába és legszívesebben csak bedobnál egy péksütit vagy legurítanál egy tejeskávét, de muszáj megállnod... Utána meg hálás vagy az akaraterődnek, hogy kitartott melletted, mert olyan jól érzed magad a bőrödben!

Arányok: ahogy épp jól esik, én egy bögre vízhez, 1 egész citromot facsarok.

Párom régebben refluxtól szenvedett, ő is esküszik erre!

40. kryssz (válaszként erre: 13. - Free)
2008. márc. 24. 11:43

Kedves Free, igazán nem bántó számdékkal írom e sorokat, azonban azt gondolom, kicsit alaposabban kellett volna utánna nézned ennek a savasodás témának, márha valóban ennyire érdekel! Nem tudom,m iből gondolod, hogy a citromlé természetsen savas! Merthogy leírva nem sok helyen - ha egyáltalán valahol - láthattad, az biztos! Íme Ferencsik István sokak által ismert - s elismert természetgyógyásznak a citromról, citromkúráról a szervzetre gyakorolt hatásáról szóló írása, valamint egyéb érdekességek a citrom erősen lúgosító hatásáról:


A citrom extrém savassága nem egyenlő azzal, hogy az emberi testet savasítja! Sokszor ezt a két dolgot összekeverik: a citrom az egyik legsavasabb gyümölcs, de talán a leglúgosítóbb, vagyis leginkább a savasodás ellen működő gyümölcsnek számít a földkerekségen! Emellett nyugtatja az idegrendszert, megnyugtatja az ideges, haragos embert, segít kiegyensúlyozódni egy-egy stresszesebb időszakban.


A citrusfélék közül egyedül a citrom lúgos hatású, ezért ha valakinek túl savas a szervezete, fogyasszon sok citromot! Használata belsőleg, kúraszerűen ajánlott. De a szép bőr érdekében a már kifacsart citrommal nyugodtan kenegethetjük a bőrünket, akár masszírozásképpen is. Arcra, testre, kézápolásra, pl.: mosogatás után.


Sok esetben a nehéz emésztéssel járó panaszok is enyhülnek, és a bőr csodás fiatalos kinézete, ezek után már csak a hab a tortán.


A citrom felold és eltávolít minden kóranyagot a szervezetből, ezért és kivételes újjáépítő tulajdonságai miatt ajánlott, hogy a napirendünkből ne hagyjuk ki, de évente legalább egy alkalommal végezzünk citromkúrát!


Nagyon hatásos a citromkúra az alábbi panaszok esetén:

-angolkór,

-vérszegénység,

-növekedési zavar,

-túltápláltság,

-ízületi gyulladások,

-PCP,

-magas vérnyomás,

-reuma,

-vese-megbetegedések,

-ödémák keletkezése,

-májbetegségek,

-vese-, epehomok és -kő oldása,

-féreghajtás,

-lázcsökkentés,

-bél- és húgyúti gyulladások,

-mindenféle egyszerű gyulladások,

-sebek kezelése,

-herpesz,

-nyálkahártya-sérülések,

-torokgyulladás


A citrom a legértékesebb oldó és méregtelenítő gyümölcs. Fogyasztása, sőt kúraszerű fogyasztása - sokak nagy ijedelmére - betegségtünetekkel jár. Ennek magyarázata az, hogy a korábbi hibás életmód következtében krónikussá vált betegségeink, méregtelepeink ismét akuttá válnak.


A citromot az alábbiak szerint be kell iktatni az étrendbe.


A kúra első napján reggel ébredés után nyomjunk ki porcelán- vagy üvegprésen, vagy saját kezünkkel egy érett citrom levét, és azt apró kortyokban, nyállal alaposan elkeverve igyuk meg. Csak a levét! A héját, annak vegyszeres kezelése miatt ma már egyáltalán nem szabad felhasználni!


Második nap már ebéd előtt is fogyasszunk egyet,

harmadik nap már vacsora előtt is, negyedik nap reggel már kettőt - és így tovább, amíg a kilencedik nap el nem értünk a napi 3x3=9 citromot.


6-10 napon keresztül tartani kell a napi kilenc citromot, majd először a vacsora előttit, majd az ebéd előttit eggyel-eggyel csökkentjük.


A reggeli egy citrom fogyasztását jó és rendszeres szokásunkká tesszük.


Így tehát az egy kúrához szükséges citrom mennyisége 180 db. (Célszerű a nagybani piacon beszerezni, ott ugyanis legkevesebb 40%-kal olcsóbb, ha egész ládával veszünk. Ez 9-12 kg ládánként.)


Soha ne igyunk csapvizet néhány csepp friss citromlé nélkül. A rossz, szennyezett, holt városi vizeket revitalizálja, újból élővé teszi!


A bolti konzerv citromlé sem kúrára, sem másra nem alkalmas!!!!


A citromkúra idején ajánlatos a kálcium és a magnézium pótlása (ezeket kivonja a citrom a szervezetből)

39. dundy
2008. márc. 24. 09:28

Szia Rolcsi!

Milyen citromlevet ittál? Frissen préseltet vagy boltit?

38. Free (válaszként erre: 37. - Napfenyvirag)
2008. márc. 24. 08:30
A hozzászólások eleje fele megtárgyaltuk, hogy a citromlé nem savas, hanem lúgos, pont úgy, mint a paradicsom, ezért nem lett sok a sava Rolcsikaandriskának!
2008. márc. 24. 07:19
Nincs hozzászólás a sok citromlével kapcsolatban?
36. anuta (válaszként erre: 31. - 2577cdcc12)
2008. márc. 23. 21:59
Én is osztom a véleményedet nem kell elnézést kérnie.Vannak olyan emberek akik,"azonnal "szeretnék a fogyást és nincs lelki erejük szép lassan, egészségessen fogyózni.Nekem is nehezen menne és tuti belebuknék a fél,vagy egy éves fogyiba.Az egy másik dolog ,hogy utána kell nagyon vigyázzni,hogy ne másszon vissza az a sok kiló.....
35. be0f9391c8 (válaszként erre: 34. - 2577cdcc12)
2008. márc. 23. 21:13

Igen tudom tartani,mint irtam nem tudnék többet enni..

A terhességem alatt (56-72kg)-ra híztam vissza.63kgval jöttem haza,most 60kg vagyok.

34. 2577cdcc12 (válaszként erre: 33. - Be0f9391c8)
2008. márc. 23. 20:49
És így mennyi jött vissza? Vagy tudod tartani?
33. be0f9391c8 (válaszként erre: 31. - 2577cdcc12)
2008. márc. 23. 20:47

Szia villers!

Most már eszem "rendesen",ami azt jelenti az én esetemben,hogy reggelizem,ebédelek,és utána már csak gyümölcs,zöldségek.Ha akarnék is zabálni mint régen,de legalábbis többet enni,akkor sem tudok,mert a gyomrom össze ment,és nem megy a kajálás.Már nincs citromlá,de paradicsom igen.

Köszönjük a gratuláciot,a Biankám nevében is aki 14.én volt 1éves!!

2008. márc. 23. 20:31
A gyomrodat nem készítette ki a sok citromlé ?
31. 2577cdcc12 (válaszként erre: 30. - Be0f9391c8)
2008. márc. 23. 20:29

Azt mondd meg inkább, hogy most hogy kajálsz. Még mindig diéta, vagy visszaálltál a normális étekezésre.

Egyébként nem kell elnézést kérned senkitől, mindenkinek szíve-joga, hogy milyen módszerrel fogy le. Ha neked így megy... Gratulálok a kislányodhoz!

2008. márc. 23. 20:20

Sziasztok!

Én azt egy szoval sem mondtam,hogy nem viselt meg a hirtelen étel megvonás,de csak 1-2 hét volt furcsa utána a szervezetem hozzá szokott!Azt sem mondtam,hogyezt bárkinek is utánam kell törvényszerüen csinálnia,én csak le írtam azt ami nekem bevált.A gyomromat nem viselte meg sem a citromlé,sem a paradicsom.Nem volt még 1kanálnyi savam sem.

Hála a JO Istennek lett egy egészséges,gyönyürü szép kislányom 3600gr,53cm.Ö is és én is egészségesek vagyunk.Nincs gyomor bajom,sem fekélyem,sem cukrom,sem semmi más betegségem a fogyokúrátol.

Egy jele azért van annak hogy hirtelen ennyit fogytam:meg ereszkedett a böröm de az nagyon,viszont ezt csak a párom látja.

Most jol érzem magam így ahogy vagyok.

Nem állt szándékomban megbotránykoztatni senkit a történetemmel,...elnézést.

29. 2577cdcc12 (válaszként erre: 27. - 189e7a0266)
2008. márc. 23. 17:18

Egyébként Norbi -10kg/hónap-ra is azt mondta, hogy csak 1 hónapig csináld, utána térj vissza a hagyományos Norbi kajálásra. A Nagy Fogyásnál is rendszeres volt az orvos, mert "kissé" szarul voltak az emberek. A fehérjeturmix? Ez nem tudom, hogy jön ide, de elég sok sportoló van, aki nem tud megenni annyi fehérjét normál táplálékból, mint amennyit kellene. Mert ugye egész nap csirkét enni, elég unalmas. Eredetileg nekik készültek. Az, hogy már az átlag ember is rátalált, abból adódik, hogy jó ízűek, kedvező összetételűek, és kalóriaszegények. Az Atkins "atyja" miben is halt meg? Nézz, utána, ha annyit tudna az egészségről, még talán mindig élne. És meg lehet nézni, hogy orvosok mit vélekednek róla, ez az a diéta, amit a legtöbben elitélnek egészségkárosító hatása miatt.

Az meg, hogy valaki egy életmentő műtétre készül, és azért fontos a gyors fogyás, az meg azt hiszem nem összehasonlítható mással. Ahogy Laconicgirl is írta, ennek a káros hatása valószínűleg kevesebb, mint ha a műtét elmaradna.

28. c299b9bcdc (válaszként erre: 27. - 189e7a0266)
2008. márc. 23. 16:49

ugye Te sem hiszed el komolyan hogy a nagy fogyásban lévő fogyásmennyiségek egészségesek voltak???? hogy miért nem tiltották be? talán, mert jó üzlet, mert ettől ájulnak el az átlagember, hogy húú xy mennyit tudott fogyni... miről szól Norbi élete is? elsősorban az üzletről...


a fehérjeturmix még önmagában nem baj, az mindig attól függ, hogy mellette mit kajál az ember és mennyit mozog... lehet drasztikusan is fehérjediétázni és lehet ésszel is...


a fehérjeporok között is van jó és rossz összetételű is, nem lehet általánosítani. az egész napi kajálást kell nézni összeségében nem csak önmagában a fehérjeturmixot.


az Atkins is egészségtelen hosszútávon, főleg ha a delikvens tényleg szó szerint veszi, és agyon nyomja magát zsíros kajákkal, (nesze neked koleszterin...)


s bár a nagy súlyúak hirtelen fogyasztásáról még nem hallottam, de egy műtéti sürgősség indokolhatja a drasztikus fogyasztást, mikor is ez utóbbi valószínűleg a kisebbik rossz, mert a beteg olyan rossz állapotban van, hogy muszáj a kockázatot bevállalni. de akinek van ideje, mert nem áll műtét előtt annak mi indokolja a rohanást????


azonkívül egy 1-2 heti drasztikus diéta egész más kategória, mint egy 5 hónapig tartó.

27. 189e7a0266 (válaszként erre: 26. - C299b9bcdc)
2008. márc. 23. 16:34

Szerintem nagy súlynál akkor sem drasztikus. Egyébként utána számoltam, és ha levesszük az első két heti valóban drasztikus 11 kg-os fogyást, akkor heti 1,5 kg-okat fogyott.

Egyébként ha tényleg annyira durva dolog heti 1,5 kg-ot fogyni, Norbi miért hirdeti a -10kg/hónap könyvét? Miért nem tiltották be a Nagy Fogyást? Miért lehet fehérje turmixokat kapni? Miért sikeres az Atkints, ami ugyancsak annyi fogyást ígér? Miért van az, hogy a nagyobb súlyúakat egy komolyabb műtét előtt hirtelen, 1-2 hét alatt lefogyasztják? Hmm....

26. c299b9bcdc (válaszként erre: 21. - 189e7a0266)
2008. márc. 23. 09:45

a heti közel 2 kiló fogyás az igenis drasztikus, százszor el lett már mondva, elég csak rákeresni a neten hogy az orvosok, dietetikusok max heti 1 kiló fogyást ajánlanak, ha valaki hosszú távon diétázik... de egyébként is ha ebbe még ha csak egy kicsit is komolyan elgondolkodik valaki és kicsit is konyít a biológiához, anatómiához simán magától is tudhatná


én meg azt nem értem, hogy még mindig vannak emberek, akik azt hiszik a heti 2 kiló minusz az normális egészséges fogyás...? hihetetlen, de komolyan


kitartás persze továbbra is jeles, csak ilyet ne mondjon már senki hogy ez nem volt drasztikus..

25. d606bc0fd7 (válaszként erre: 24. - Anuta)
2008. márc. 23. 09:21
Köszönöm szépen :)
24. anuta (válaszként erre: 23. - D606bc0fd7)
2008. márc. 23. 08:45
Anetta!!Te sem panaszkodhatsz:)Neked is jár egy gratuláció !
23. d606bc0fd7 (válaszként erre: 19. - 1e8f358d6a)
2008. márc. 23. 08:37

Gratulálok, nagyon jól nézel ki :)


Én is nemsokára elérem az álomsúlyt, most -19 kg-nál tartok :)

Igaz, én lassabban fogytam, de legalább nem kellett lemondanom azokról a dolgokról, amiket szeretek.

2008. márc. 23. 08:28
Az a sok citromlé hogy-hogy nem okoz gyomorproblémát?
2008. márc. 23. 07:07
Nem értem, miétr jön mindenki azzal, hogy drasztikus, és hirtelen? Ha kiszámolod, heti 1,9 kg-ot adott le átlagosan.
20. anuta (válaszként erre: 19. - 1e8f358d6a)
2008. márc. 22. 20:34

Gratulálok !

Nagyon csini vagy!!!

2008. márc. 22. 20:01

Hát, az én diétám se volt pite, de ez aztán tényleg drasztikus. És még nekem mondták, hogy keveset ettem, és minimálisra csökkentettem a szénhidrát-bevitelt.

Mindenesetre nagyon gratulálok, 100 nőből max 5 tudta volna ilyen lelkiismeretesen és kitartóan végigcsinálni a diétát.

2008. márc. 22. 18:53

Szia, rolcsikaandriska!


Nagyon nagy dolog, amit tettél!!!


Én is hasonló cipőben járok; addig nem lehet gyermekem, míg le nem fogyok.


Minden elismerésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook