Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos baba nem forog fórum

4 hónapos baba nem forog (beszélgetős fórum)


27. pirosribizli (válaszként erre: 25. - Zelka31)
2013. dec. 2. 13:56

Az én kisfiam is 5 hónapos kora előtt néhány nappal fordult meg először.

A gyerekorvosunk azt mondta kicsit nyugodtabb mint a többi baba!:)

De ha aggódsz mindenképp kérd ki szakember véleményét.

2013. dec. 2. 12:59

Szia!


Itt egy tájékoztató füzet, amit gyógytornászok állítottak össze:

[link]


Ebben részletesen leírják, hogy mikor kell/érdemes aggódni a mozgásfejlődés miatt.

Ha nagyon aggódsz, esetleg kérj a háziorvostól beutalót fejlődésneurológiai kivizsgálásra, ha másért nem, megnyugtatásképp :)

2013. nov. 29. 12:16
Sziasztok!Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Kedden lesz 5 hónapos és még mindig nem forog... :(
2013. nov. 20. 21:33

4 hónaposan nincs mitől izgulni, ha nem forog.

Gyógypedagógus vagyok és bölcsis gondozó,nincs lemaradva semmiről.

Saját gyermekem 9 hónaposan kezdte csak, neki megkésett mozgás és beszédfejlődése volt.

Ma 14 éves, minden rendben van a mozgásával.

A legnagyobb fiam már 21 éves, ő is későn kezdett mindent, mászni, ülni 10 hó, állni 12 hó, menni 17 hó.Behozta, de ha félsz, érdemes megnézetni gyógypedagógussal, fejlődés neurológussal. Mozgással ilyenkor még rengeteg minden helyre hozható (ebből írtam a diplomát).

Írj nyugodtan, ha infó kell még: gyorgyifazekas@gmail.com

23. anya4005 (válaszként erre: 22. - 02cc8f2a95)
2013. nov. 11. 19:59
De!!! És egy sor elképesztő dolgot csinált eszement gyorsan. Ok,ő nem egy mindennapi gyerek,nem is lehet etalon,de mégis...ügyes!
22. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. nov. 8. 18:44
Ezt azért nem hiszem el! Hat hónaposan járt a fiad? ne már!
21. anya4005 (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 7. 21:16

Szia!

Nem jogos az aggodalmad,akkor izgúlj,ha a doki mond negatív véleményt! A nagyfiam 6 (!) hónaposan járt,a kicsi 5 hónaposan sem forgott. Lusta,és kétszer akkora,mint a bátyus! Mikor a dokinéninek megemlítettem,hogy nem forog,kinevetett és közölte,hogy "Ekkora testet nehéz mozgatni!".

Nem ide tartozik,de most meg azzal csesztet a környezetünk,hogy 20 hónapos és nem beszél. Erre szoktam mondani,hogy én is 3 évesen szólaltam meg,nem aggódjanak!

2013. nov. 6. 22:45
Minden baba más. Ha egyébként egészséges és normál izomtónusa van, akkor majd forog, ha ő maga forog és kész. Fogsz te még futni is utána :)
19. Tulli
2013. nov. 6. 21:08

Amúgy mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet, aki szereti a gyerekeket.

Itt a trailer:

[link]

Nézzétek meg! :-)

18. Tulli
2013. nov. 6. 20:53

Fejlődéneurológusok azt állítják, hogy nem jó, ha valamely mozgásforma kimarad a csecsemőknél. Szerintem ez nem feltétlenül igaz. Az én gyerekeim alig kúsztak, mégis kiváló mozgású gyerekek lettek, a finommotorikájukkal sincs baj stb.

Először én is aagódtam, de aztán hallottam, hogy pl. a mongolok kikötik a csecsemőket egy jó ideig, és mégi 1 évesen szaladnak, pedig előtte se nem kúsztak, se nem másztak igazából.

Nézzétek meg Thomas Balmés dokufilmjét, a címe Babies, érdekes! :-)

2013. nov. 6. 20:14

A 4 hónaposnak még nem kell forognia, az a 6. hónapban következik a kiskönyv szerint.


Az én kislányom 4 hósan 1x fordult át hasról hátra, valszeg véletlenül, legközelebb pedig 11 hónapos! korában. Addigra már bőven mászott és fel is állt. Én is próbáltam mindenféle játékos gyakorlatot, tettem köréje tárgyakat, mikor hanyatt feküdt, de nem érdekelte, ha hasra fektettem, egyből a pihenéshez, alváshoz helyezkedett vagy sírt. Próbáltam pléddel forgatni, üvöltve tiltakozott és belekapaszkodott a plédbe, hogy ne tudjam átfordítani. Amúgy meg nem maradt el semmiben. Ugyan egyedül járni csak 14 hósan tanult meg, de nagy biztonsággal, alig-alig esett el és hamar ki is egyenesedett a lába. Most 2,5 éves és semmiben nincs elmaradva a kortársaitól.


Ha nagyon idegesít, elviheted fejlődésneurológiára, de ennyi idősen szerintem felesleges ezen izgulni.

2013. nov. 6. 14:34

Az én babám majdnem 5 hónapos, de még csak oldalára fordul a hátáról. Kb. az 5.-6. hónapban kell hasról hátra fordulni, és a 6.-7. hónapban hátról hasra fordulni. 7. hónap után kúsznak, 8. hónap után másznak.

De ez nem törvény, minden baba másképp fejlődik. :-)

2013. nov. 6. 11:38

Sziasztok,


én is szeretnélek megnyugtatni, nem vagy semmivel elkésve. Az én fiam is "lustább" baba volt, később mozgott, mint a kortársai, sőt, járni is 15 (!) hós korában kezdett, mászni sem akart, csak a hasán csúszni.

Engem megnyugtatott az, hogy elmentünk a szakrendelőben gyermek gyógytornászhoz- mutatott pár játékos gyakorlatot, amivel lehet egy picit ösztönözni a piciket az új mozgás elsajátítására.


Illetve piciként sokat ijeszgettek bennünket, így nem hagytam annyiban, a biztosra mentünk és a sjaát megnyugtatásunkra elmentünk Bp Margit kórház fejlődésneurológiai osztályra egy vizsgálatra. Ilyen pici babákat is fogadnak és ők biztosan ki tudják szűrni, ha valami neurológiai, fejlődési rendellenesség vagy lemaradás van.

Nem sajnáltam azt a pár órát a megnyugvásért- bár ehhez kellett egy jó házi gyermekorvos, aki beismerte, hogy maga nem tud 100%-osan megbízható véleményt mondani, de hajlandó volt beutalót adni.

Ha bizonytalan vagy, inkább menj el gyógytornászhoz, fejlődésneurológiára- akkor megnyugodhatsz, hogy mindent megtettél és még hasznos tippeket is kaphatsz.


Minden jót.

14. spinneli (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 6. 11:23
Nekem 15-én lesz 4 hónapos a fiam, és ő sem forog még magától, egyelőre gyakoroljuk, de semmiről nem vagyunk lekésve-a mozgásfejlődés nem történik percre pontosan minden babánál.
13. Tulli (válaszként erre: 2. - Highlander73)
2013. nov. 6. 11:10
A "Türelem!" a fórumtulajnak szólt persze... :)
12. Tulli (válaszként erre: 2. - Highlander73)
2013. nov. 6. 11:09
Nekem is három van és tényleg mások... A fiam 4 hónaposan forgott, a lányaim csak 7-8 hónaposan, viszont mind a 3 szaladt 12-13 hónaposan.:-) Türelem!
2013. nov. 6. 11:01
Az en lanyom szinte sose forgolodott... talan 2-3 alkalommal, aztan fel evesen felult es elkezdett maszni.
10. Karyka
2013. nov. 6. 10:43
Dehogy baj, ne viccelj!!! 6 hónapos korára kell hivatalosan forognia hasról hátra és vissza. Az egészségügyi kiskönyvükben is benne van és a dokik is ezt mondják! SZóval nyugi!!
2013. nov. 6. 10:31

Szia!

Az én fiam 3 hósan a hasáról a hátára fordult mindig, aztán meg üvöltött, mert utált háton feküdni. És kb 10 hónaposan fordult hátról-hasra... Addig nem tudott. Csak sírt. Igaz kb 7-8 hónaposan felállt a kiságyában. Felhúzta magát. És állva nézelődött.

De négykézláb menni soha nem tudott, sem hason csúszni. Ezek kimaradtak nála. Most 10 éves. És nem volt egyébként a mozgásfejlődésével semmi baj. Időben ült, 1 évesen elindult. Ne aggódj!

8. nyecsus (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 6. 10:24

Szia!

Nekem 10 hónapos a picike fiam, és ő pl 5 és fél hónaposan fordult át először. Akkor is csak nagyon néha. A 4. hónapjában meg sem moccant, sőt, hanyattfekve útált lenni, mindig hason akart feküdni. Aztán szép lassan, rájött, próbálkozott, és ma már mászik feláll, a bútorok mellett járkál kapaszkodva, teljesen normálisan éli a 10 hónaposak életét :) NEM VAGY ELKÉSVE!!!!

Semmi baja, hidd el! Ő most biztos másban fejlődik...

2013. nov. 6. 10:23

Szia!

Tényleg minden baba más,

egy barátnőm babája félévesen kezdte a forgást,

őt is megnyugtatta a doktornő. És azóta már mászik.

az én babám 6 hónapos, 4 hónaposan kezdett oda

vissza forogni. :D

6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 6. 10:22

naná, hogy baj4 neked! :)


kisfiam 6 hónaposan fordult először hátról hasra... és már rég mászott, mikor kb 10hónaposan megtanult hasról hátra is megfordulni.

nem látom, hogy ennek bármi nyoma maradt volna a mozgásfejlődésében... bár még csak 3 lesz.


viszont tény, hogy szüléskor figyelték, mert volt szó róla, hogy sérült a jobb karja. sokáig nem is tartotta, mozgatta ugyanúgy, mint a másik karját.

5. Lili1983 (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 6. 10:21
Ne aggódj, nem elvárás egy 4 hónapostól hogy forogjon! Én úgy tudom, 6 hónapos koráig kell tudnia gond nélkül forognia! A kisfiam 20-án tölti a 4 hónapot, eddig 3xfordult hasról hátra. Ez kb. 2 hete volt, azóta sem csinálja, elfelejtette! Van még idejük...
2013. nov. 6. 10:18

Szerintem nézesd meg gyerekdokival, nincs-e valamilyen izomletapadás, vagy bármi hasonló.

Ha ezt kizárják, akkor csak várni kell!:)

Gondolom védőnőhöz egyébként is jártok (vagy ő hozzátok), vele is beszélhetsz erről.

2013. nov. 6. 10:18

Szia!


Dehogy jogos :)

[link] Ha valahol szóköz teremtődik benne, akkor vedd ki, úgy tudod megnézni :)


Négy hónaposan alkaron kell támaszkodni, nem forogni.


Tedd sokat hasra, azzal jól megerősödik a karja-háta :)

2013. nov. 6. 10:16
Ne aggódj,minden baba más!Nekem a fiam volt kis lusta.Mikor mentünk az oltásra a védőnőhöz már minden vele egyidős baba forgolódott,de Ő meg se moccant.Én is megijedtem,de a dokinénink megvizsgálta,nem tapasztalt semmi rendellens dolgot,csak egy kicsit "lusta" volt.Három gyermekem van,mindegyik más!
2013. nov. 6. 10:14

Sziasztok!


A fiam vasárnap töltötte be a 4 hónapot és még nem forog hasról hátra se vissza, sehogy sem. Hason fekve emeli a fejét és a mellkasát(amíg el nem fárad) és ennyi.

Ismerős kismamák ilyen idős babái már sorra forognak át.

Jogos az aggodalmam?


Első baba :)

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook