Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy baba hamarabb ül mint forog? fórum

Egy baba hamarabb ül mint forog? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 28. 14:39
általában nem
32. Mariann7533 (válaszként erre: 31. - Dzsigg)
2009. okt. 4. 10:59
Az biztos.Hidd el,azok a lányok nagyon értik a dolgukat.És lehet,hogy semmi szükség nincs rájuk,de legalább megnézték.
31. dzsigg (válaszként erre: 29. - Mariann7533)
2009. okt. 4. 09:36

Jaj,nagyon rosszul voltam napokig emiatt,most valami nyugtato jel is!

Mindenesetre egy gyogytornàszt akkor is felkeresek,àrtani nem àrthat.

30. dzsigg (válaszként erre: 28. - V.kler)
2009. okt. 4. 09:35
Olvastam,köszi:)
29. Mariann7533 (válaszként erre: 27. - Dzsigg)
2009. okt. 4. 09:32
Nagyon ügyes!Akkor mostmár minden rendben lesz.Az orvosokról annyit,hogy sajnos elég sok orvos nem ajánlja a gyógytornát,ha csak megnézetés céljából is.Hogy miért alakult ki ez a nagyon buta dolog,azt nem tudom,és sokan mások sem értik.Még egyszer nagyon gratulálok a baba ügyességéhez.
28. v.kler (válaszként erre: 27. - Dzsigg)
2009. okt. 4. 09:32

Szia!


Na ugye, én megmondtam! :-) (a másik fórumon válaszoltam...)

27. dzsigg
2009. okt. 4. 09:29

:):):)

Ebben a pillanatban fordult àt hàtrol hasra,hasrol hàtra.

Elöször!

Egymàs utàn 3-szor!

26. dzsigg (válaszként erre: 25. - Mariann7533)
2009. okt. 4. 09:27
Én ezt megteszem,tölem ne függjön.Csak furcsa,hogy nem mondtak semmit,pedig leelenörizte,hogy miket tud.
25. Mariann7533 (válaszként erre: 22. - Dzsigg)
2009. okt. 4. 09:24
Tudod az a baj,hogy az orvosok nagy többsége azt szokta mondani,hogy majd megfordul,van még idő,stb...Azután amikor már látja az ember,hogy valami nem stimmel,akkor már nehezebb segíteni.Próbálj valahogy beutalót kérni egy gyógytornászhoz,vagy ha arra van mód,akkor magánúton megnézetni.Hidd el,megéri.
24. dzsigg (válaszként erre: 23. - Virgilius)
2009. okt. 4. 09:21
Igen,vagyis picit van màr emelve,de ez se magas.
23. virgilius (válaszként erre: 22. - Dzsigg)
2009. okt. 4. 09:07
Fekvőkocsiban ül fel?
22. dzsigg (válaszként erre: 21. - Mariann7533)
2009. okt. 4. 09:02

Orvosm szerint minden rendben van.

Egyébként furcsa,hogy àgyon,földön nem ül fel,csak a babakocsiban...Megfogja a babakocsi oldalàt,és felhuzza magàt,és nézelödik,természetesen,nézelödés közben màr nem fogja a babakocsi oldalàt.

2009. okt. 4. 08:59
Tessza35 igazad van.Az tényleg fura,hogy nem forog.Én megmutatnám gyógytornásznak.
20. 3388f1d995 (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2009. okt. 4. 08:48
Ez a baba hat honapós nem a mászáson van a hang súly hanem azon,hogy nem forog hanem fel ül.
2009. okt. 3. 21:59
Szia.Én a sorrendiséget nem tudom,hogy fontos e,de az biztos,hogy fontos,hogy másszon.Az,hogy ne maradjon ki semmilyen folyamat.Ha csak egy napot mászik,de másszon.Az szerintem nem olyan nagy gond,hogy előbb ül,de a mászás nagyon fontos.
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. okt. 3. 21:03
Akkor féreértettél- pont ugyanezt mondtam amit te azzal a mondatommal!!!! Nem a mászás kihagyása az ok- sokan csupán erre egyszerűsítik le az egész folyamatot.
17. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Gavrilo1)
2009. okt. 3. 20:27

"nem szabad leegyszerűsítve a mászás kihagyására visszavezetni"

ácsi!

ne keverjük össze az okot az okozattal!

a mászás kimaradása nem ok, hanem már csak okozata lehet az idegrendszer fejlődésbeli késésének vagy problémájának.

Tehát a mászás is egy jelzőtünet.


Bármely mozgásfejlődési fázis kimaradása oka LEHET későbbi tanulási-, figyelmi-, magatartási zavarnak.


Oda kell figyelni rá.

16. dzsigg (válaszként erre: 10. - Hancsalean)
2009. okt. 3. 19:55
Hàt ezzel ràm ijjesztetél az biztos!
15. Gavrilo1 (válaszként erre: 12. - Pumukli75)
2009. okt. 3. 14:33
Minden baba más. Az én kislányom már öt- hat hónaposan teljesen szilárdan ült. De pl. kuszni, mászni később kezdett és most az 1 éves szülinapja után kezdett el önállóan járni. Legnagyobb fiam már 5 hónaposan kúszott és nem volt még fél éves mászott 8 hónaposan felállt, de ő a mászást részesítette előnyben és csak 11 hónaposan indult el.
14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Hancsalean)
2009. okt. 3. 14:30
Lényegében én is erre gondoltam, hogy nálatok ez egy komplex mozgáskoordinációs probléma.
13. hancsalean (válaszként erre: 11. - Gavrilo1)
2009. okt. 3. 14:20

A kisfiad legalább csúszott, tehát tudta ingerelni az idegrendszerét ezzel a mozgással.

Nem véletlenül fontos a hinta, pörgés, forgás, ringatás, babakocsi a kicsiknek. Mind inger a belső fülben lévő folyadék továbbítja.

Én hiába tettem le, hogy guruljon, másszon. Semmit nem csinált, azon kívül, hogy felkapaszkodott és felállt, majd lépegetett és egyedül ment.

Ülni se tudott egyedül, de ha elesett, akkor se tette ki sokáig a kezét. (3 alkalommmal voltunk koponyaröntgenen).


Ő is rendkívül értelmes, több nyelven megtanult számolni, próbál beszélni, óvodás korban fújta az ABC-t, a számokat, betűket ismerte 3 nyelven.


És egy gyógytornász javasolt egy jó tornát, amit "okosító" tornának is neveznek. Ott ingerlik a gyermek idegrendszerét, ahol lemaradása van.

2009. okt. 3. 14:05
Sziasztok!egyetértek Hancsaleannal a mászás nagyon fontos és a sorrend is..amugy az én fiam 11hónaposan ült stabilan egyedül..
11. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - Hancsalean)
2009. okt. 3. 14:05

én is hallottam már hogy nem igazán jó ha kihagy a gyerek mozgásformákat. De pl. az én legkisebb fiam sem mászott (ő fenéken csúszott), de nála semmiféle elmaradás nincs. Inkább előrébb van a korabeli gyerekeknél. Ő most töltötte a 8-t.

De ahogy olvasom nagyfiadnál ez komolyabb probléma és szerintem nem szabad leegyszerűsítve a mászás kihagyására visszavezetni. Ez szerintem sokkal összetettebb az ő esetében, bár valószínűleg korai fejlesztés segíthetett volna.

2009. okt. 3. 13:53

Azért nem árt odafigyelni!

A nagyobbik fiam nem mászott, ez egész sor problémát hozott elő az évek során.

Mindenki megmosolyogta, hogy ülni nem tudott egyedül, mászni egyátalán nem mászott, csak kúszott pár hónapra rá, hogy megtanult járni.

7 hónaposan kapaszkodva, 9 hónaposan egyedül ment.

Eredménye:

Az idegrendszere nem elég fejlett, illetve lemaradása van, szemüveget kapott, vizeletvisszatartási gondjai lettek és figyelemzavara.

Nem buta gyerek, mielőtt bárki ezt hinné, sőt rettentő okos. De nem tud nyugton ülni, figyelni, tanulni, várakozni, vagy uralkodni az érzésein.


Első gyermeknél nem tudtam mire kell figyelni, nem volt internetünk sem. De ajánlom minden anyukának, hogy keressen fel gyógytornászt, ha nem mászik a babája, vagy valamit nem a megfelelő sorrendben csinál!

2009. okt. 3. 11:48
Igen ma ült fel elöször,de egyre gyakrabban teszi.Furcsa nekem,de talàn megkérdem a védönöt.Mindenesetre köszi a vàlaszokat:)
8. 3388f1d995 (válaszként erre: 2. - Dzsigg)
2009. okt. 3. 11:45
Az én kis fiam csak most próbál meg fordulni ülni már egyedül is szépen ül.Nem vagy el késve semmivel az egyik baba hamarabb csinál dolgokat még a másik nem.Mi sem vagyunk egy formák..Akkor a gyermekeinktől miért várjuk el,hogy mindent a nagy könyv szerint csináljanak.Majd a saját igénye szerint ő is meg fog fordulni..Legyél türelmes...
2009. okt. 3. 11:22
Nem hinném, hogy gond lenne, én pl. annak idején nem tudtam felülni. Ez kimaradt-ha ülni akartam, először felálltam a kiságyban, és úgy ültem le. Minden más ment, a felülés nem. Szóval szerintem nincs ez kőbe vésve, mit mikor és hogyan kell csinálnia a babának.
2009. okt. 3. 10:55

Hát szerintem meg nem igazán jó, ha előbb ül, mint forog. De egy gyógytornászt kéne megkérdezni. Rakd minél többet le a földre vagy nagy ágyra, hogy legyen helye/alkalma tornázni!

Az én fiam is nagyon hamar ült/állt, de a mozgásfejlődés szempontjából ez nem igazán ideális. Forgás-kúszás-mászás sorrendje jó, ha megmarad.

2009. okt. 3. 10:35

A fiam is mindent összevissza csinált :) Mindennél előbb mászott, majd olyan 8-9 hónaposan ült, de már hat hónaposan állásba húzta magát, majd nem sokkal 11 hós kora előtt megtanult járni, bár állni egyedül még nem tudott. :)


Szóval akár ülhet is előbb, mint hogy bármi mást csinálna...

4. Roni24 (válaszként erre: 2. - Dzsigg)
2009. okt. 3. 10:26
Most nézem, hogy 6 hónapos a babád és felül! Ez azért nagy szó! :)))) Nagyon ügyes, légy büszke rá! :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook