Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 4 hetes kislányom egyre kevesebbet alszik napközben (összesen 4-5 órát). Mitől lehet? fórum

4 hetes kislányom egyre kevesebbet alszik napközben (összesen 4-5 órát). Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)

24. M_Marcsa (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2008. szept. 29. 21:42

Jujj, elnéztem.

Már nagyon nem aktuális...

23. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - Kiscsirke)
2008. szept. 29. 21:40

Helyes, nem is gondolj pótlásra.

Igyál, egyél, pihenj, szoptass igény szerint. A kereslet-kínálat beáll, elég lesz a tej a babának.

22. moncsi39 (válaszként erre: 17. - Kiscsirke)
2008. szept. 29. 21:36
Tapasztalatom szerint a mecsek tea nagyon jó! Én mind a 4 lányomnál ezt használtam és semmi gond nem volt velük, legalábbis ezen a téren. :)
2008. máj. 6. 09:51

Ezekután 10kor elaludt este, és reggel 5-ig aludt...

Vajon most ezekután ez lesz vagy csak az egésznapos fent létnek köszönhetem?

2008. máj. 5. 21:59
Eddig tök jól aludt, amint megírtam, hogy nem alszik. Erre ma megint össz-vissz 5 órát aludt napközben. :(
2008. ápr. 30. 22:17
Nekem is volt ezzel probléma, de már átvészeltük, és most már ő mondja (20 hónapo) hogy aludni, álmos! Türelem kell hozzá, ami sajnos tapasztalat, hogy nem mindig van! De lesz ez még sokkal jobb is ! Fel a fejjel!
18. Serry
2008. ápr. 30. 21:25
Sajnos nem tudom. Mi anno úgy jártunk,h még laktoherb-et sem ihattam, mert annyira érzékeny volt a köményre. Érdemes erre odafigyleni.
2008. ápr. 30. 21:11
Használta valaki a mecsek teát hasfájásra? Milyen? Én most olyat vettem.
2008. ápr. 30. 19:57

Sziasztok!


Ma sokkal jobb napunk volt, és éjszakánk. Napközben együtt aludtunk 3 órát :) Nem tudom mitől lehet ez. Egyszer nagyon rossz, egyszer meg alszik, mint a tej. Mondjuk ma kevesebbszer evett többet.

15. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - Kiscsirke)
2008. ápr. 30. 13:14
ne adj pótlást, szoptasd igény szerint.
14. Serry
2008. ápr. 30. 10:15

Próbálj meg aludni vele, ha igényli a közelséged vedd magad mellé. Ha nem sír hanem nézelődik te tudsz pihenni. Nem baj ha nincs kész a mosogatás, a mosás stb.. Ha megtudod oldani hozzál valahonnan magadnak kaját menüt. Míg elmész érte sétáltok egy kicsit. ebben a jó időben nagyokat tudnak kint aludni. Igyál sokat bármit ami ajánlott, legyen meg a napi 3liter. Lehet az szoptatós tea, viz ,gyümölcslé, alkoholmentes sör stb. A tejről annyit érdemes tudni, h nem éri meg napi 2 bögrénél többet inni ( nem attól lesz több az anyatej). Ha sokat iszol előbb allergizál.

Szóval most ez első 2 hónapban mindenképpen pihenj sokat és próbálj meg napirendet alakítani. Nem baj ha a házimunka kicsit elmarad. Mert ha tud majd aludni és neked is elég lesz ha ebéd után pihensz vele fogsz haladni a többivel.

Nekem az első kisfiam volt hasonló, ő hasfájós volt. Így amikor végre aludt én is aludtam vele.

Mennem kell mert a kicsi már rettentően tiltakozik, h sétáljunk.

2008. ápr. 30. 09:48

Sziasztok!


Pótlással nem akarok próbálkozni, inkáb ba tejemet akarom valahogy megugrasztani. Iszom a teát, szedem a bogyót. Valószínűleg lehet, hogy tényleg ugrása van. Meg front is van.

Viszont ma éjjel istenes volt. Kipihentem magam. Este nemakart elaludni. Gondoltam akkor 10-kor, hogy cicire teszem. Pár perc és elaludt. Végül 3/4 4-kor kelt csak fel. Utána 6-kor, és most 9-kor! Viszont most megint nem alszik :)

Nekem éjszaka nagyon sok tejem volt. 10 perc alatt ki tudta szopni azt a mennyiséget, amitől utána egyből aludt. Pihentem. Ma reggelre viszont megint csökkent :( Nem tudo mmit kéne csinálnom, hogy nappal is legyen annyi, mert attól úgy látszik nincs semmi baja. 10-3/4 4-ig majdnem 6 óra telt el, és ez volt az az idő, ami a tejemnek kellett, na meg az alvás...

2008. ápr. 30. 07:28

ilyen a gyerek,ennyi. nekem a lányom is ilyen volt. két héttel a születése után már nappal nem is akart aludni. most is a mai napig nem alszik nappal, már másfél éves kora óta,mig a fiam átaludná az egész napot

ha egészséges és jól fejlődik akkor ne foglalkozz vele. ilyen

inkább éjjel aludjon:))

11. Rekus (válaszként erre: 9. - Kiscsirke)
2008. ápr. 29. 22:33

Nem lehet, hogy fejlődési ugrása van? Ilyenkor hirtelen több tejre van szüksége, mint addig. Próbáld meg szaporítani a tejcit. Igyál sokat, amennyit tudsz pihenj, aludj, akár vele együtt. A házimunka ráér.:) Rakd gyakran cicire, akár kétóránként vagy gyakrabban is. Ha ez a baj akkor a tej szaporításával pár nap alatt rendeződik a helyzet.

Ha szereted az alkoholmentes sört, akkor az nagyon jót tesz a tejtermelésnek:) De vannak homeopátiás bogyók, meg valakinek a laktoherb vált be (Bogimnak meg fájt tőle a hasa).

10. Serry (válaszként erre: 9. - Kiscsirke)
2008. ápr. 29. 22:30
Pótlással már próbálkoztál? védőnővel gyerekorvossal beszéltél erről? Iszol eleget?
2008. ápr. 29. 22:09

Sziasztok!


Az a baj, hogy csak egy ideig van el, aztán elkezd sírni. Ráteszem cicire és megnyugszik. Ma kipróbáltam, és két órát is elvolt cicin, úgy hogy csak az eleján evett, aztán már csak szopta, és kész. Egyszerűen azt veszem észre, hogy a közelemben szeret lenni, de állandóan nem lehet. A gyarapodása jó. 3 hete hoztuk ki a kórházból 3000 g-al, most 3750 g. Viszont van mikor mérem mennyit eszik (nem mindig), és amikor 80 g-ot akkor van hogy elég neki, van hogy nem, viszont ha 100 g felett eszik, akkor kidől általában. Viszont annyira fáradt vagyok már, hogy a tejem meg úfy vettem észre, hogy lecsökkent, és nem tudja kiszívni egy mellből ezt a mennyiséget, csak nagy nehezen 2 mellből. Ezt is mostanság 40-60 perc alatt. Szóval nem értem. A hasa a kaki és a puki előtt szokott fájni, akkor kicsi tornával kijön minden, és megkönnyebbül. a következtetést levonva: 120 g és alszik. De én most ezt nem tudom neki megtermelni, mert fáradt vagyok. Eddig pedig volt bőven tejem, aludt is. Éjszaka van tejem, mert pihenek, és akkor meg is eszi az adagját, és alszik tovább. Ez egy ördögi kör :(

Egyébként este 7-kor fürdetjük, utána szopizik. Ekkor általában megeszi a 80-120 g-ot. 20-21 óra körül elalszik, 2 körül megint felkel, ilynekor általában fél-1 egy órűt vagyunk fenn. Aztán fél5-6-ig megint, utána negyed8-8 között megint felkel, eszik, és nem alszik. Max velem az ágyban kb 40 percet. Azután 11-kor megint eszik, és nem alszik el negyed 4-ig. Utána fél 7 körül kel fel, és kezdődik minden előlről... Én meg semmit nem tudok csinálni... Mert szinte csak a kézben van el. :(

2008. ápr. 29. 21:51

Lányom már egy hetesen naponta egyszer két szopi között nem aludt semmit. Aztán fél évesen már csak néha olyan fél órákat. Igaz este hétkor kidőlt, de túlzás nélkül mondom, hogy a nappal kelt. Közel 3 éves koráig éjszaka olyan éjféltől-"reggelig" kb 6-10-szer kellett hozzá felkelni, hogy egy-egy mililiter vizecskével benedvesítse a nyelvét. Próbáltuk leszoktatni, de képes volt 2-3 órát is visítani éjszaka, ha nem mentünk oda hozzá. Mindez aközben, hogy nappal egyetemre jártam. Aztán az éjszakai ugráltatást abbahagyta, de továbbra is a nappal együtt kelt fel, de télen sem aludt tovább 6 óránál. Az oviban az utolsó 2 évben talán 3-szor aludt délután.

Következtetés: nem volt túl nagy alvásigénye.

Ha nyugodtan el van míg nem alszik, akkor ne agódj miatta. Ha álmos lenne úgyis aludna. Fel a fejjel:-)))

2008. ápr. 29. 21:37
Az én babám 2-3hónaposan csinálta ezt.keveset aludt nappal,meg este is...és nálunk az volt az oka,hogy akkor nem nagyon vittem ki a hideg miatt az udvarra.azóta minden nap kint van,alszik a babakocsiba és azóta nappal,meg este is többet alszik.hát ezt elég értelmetlenül írtam,de a lényeg h sokat legyen levegőn.szerintem...
2008. ápr. 29. 21:26

Attol fugg, mit csinal mikor nem alszik. Ha nezelodik, nyugodt, es elvan egyedul, akkor egyszeruen nincs igenye tobbre. Ha gyakran nyugos, akkor lehet hogy nem eszik annyit, hogy elegedett legyen, csak epp eleget ahoz, hogy ne sirjon. Az enyem is 4 hetes most, es ha sokat eszik, mindig rogton kidol, de ha csak eleget, akkor vidaman nezelodik, mosolyog...

Egyebkent mennyi idonkent eszik nappal?

2008. ápr. 29. 21:26
Az én gyerekeim mindig keveset aludtak.Most 15.hónaposak,és előfordul,hogy 20percet alszanak egész nap. :(
2008. ápr. 29. 21:20

Úgy látszik,ennyi az igénye.

Már,ha az éjszakát végig alussza.

2008. ápr. 29. 21:16

Szia!

Azt nem tudom, hogy mitől lehet, de az én lányom ugyanebben a korban szintén nagyon keveset aludt. 4 és 8 hetes kora között napközben kizárólag a szoptatások alatt aludt..

Azóta is nagoyn rapszódikus a napközbeni alvása, hol jobb, hol rosszabb, de sosem aludt olyan sokat, mint amit másoktól hallok, hogy alszik a csecsemőjük.

2008. ápr. 29. 21:15
Nem lehet, hogy fáj a hasa?
2008. ápr. 29. 21:10
4 hetes kislányom egyre kevesebbet alszik napközben (összesen 4-5 órát). Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook