Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 9, 5 hónapos, apadóban a tejcsi, reggel sok van, de ha napközben is szopiztatom, este tápszerrel pózolni kell. Küzdjek még? fórum

Kislányom 9, 5 hónapos, apadóban a tejcsi, reggel sok van, de ha napközben is szopiztatom, este tápszerrel pózolni kell. Küzdjek még? (tudásbázis kérdés)


16. mobidick (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2012. júl. 10. 13:10

Szia Kedves!

Nem gondoltál még arra, hogy a "többlet" anyatejedet esetleg ismerős kismamáknak felajánld, akár egy-egy óra gyermekmegőrzésért cserébe, hiszen nagyon drága az anyatej, mivel a begyűjtő állomások már alig léteznek.

Persze ki kell próbálni, hogy a fogadó csecsemő "bírja-e a Te tejedet". Ez így furin hangzik, de ez esetben tekintsd olyan szervnek, amit a pici immunrendszere megtámadhat, kilökhet.

Másik lehetőség:

Fagyaszd le, és tedd el főzelékekhez. Igaz a teljes tápértékéből veszít, de legalább a fele megmarad, ami szintén a BABÁDÉ LESZ. Én anyatejjel készítettem a főzelékeket a lányomnak. És ez már a vég: az uram véletlenül a gyerek sárgarépa főzelékét ette meg. Nem mertem elmondani, hogy készült, bár noszogatott, hogy miért olyan keveset főztem. Erről ennyit.

15. Roni24 (válaszként erre: 9. - Ezti)
2012. júl. 8. 18:46

Piszkálódik! =)


Szerintem nem kell ennyire túlreagálni a dolgot!

A lényeg, hogy a pici pocijába jusson az anyatejcsi, ha van elég, akkor le kell fejni és cumiból adni! Nem teljesen mindegy, hogy cumiból, vagy ciciből kapja meg? =)

Cumival is lehet bensőséges körülményeket teremteni, amit a szoptatással együtt annyira hangoztatnak, de ne csináljunk már katasztrófát abból, hogy nem szopizik a kicsi két éves koráig, nem kell erőltetni!


Az én fiam három hónaposan a fogatlan ínyével olyanokat tépett a cicimen ha megpróbáltam szoptatni akarata ellenére, hogy csillagokat láttam! =) =S

Nem ez a mérvadó persze, de ha nem akarja, erőltetni nincs értelme, inkább nézzük a jó oldalát: jobb ha a baba hagyja el a cicit, minthogy úgy ránőljön az anyjára, hogy le se lehessen vakarni róla két-három-négy év múlva se! =S


A megfelelő táplálkozás, nagyon sok folyadék (erről jut eszembe, iszol elég folyadékot, ebben a hőségben?) segít a tejtermelésben és bizony a tejszaporító teák is nagyon jók, de körülbelül annyira, mint egy fájdalomcsillapító tabletta! Van akinek nagyon bejön, van akinek nem használ! Ki kell próbálni! =)

14. wanita77 (válaszként erre: 9. - Ezti)
2012. júl. 8. 16:47
Arra írta, hogy azt írtad, hogy pózolni kell pótolni helyett. :)
13. 4561 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2012. júl. 8. 15:51

Lehetne sok mindent tanácsolni én javasolnék egy szoptatási tanácsadóval való konzultációt, telefonon, emailben vagy akár személyesen is ha olyan helyek laktok.


Én mindenképpen támogatom a szoptatást, mi majdnem másfél éves korig szopiztunk.

Jó ötlet a fejés, de biztos nem olyan hatékony, mint a szoptatás, és önmagában a tejszaporító teáktól nem lesz tejcsi, hanem a gyakori szopitól.


Sok sikert!

2012. júl. 8. 11:50

Ez mind szép és jó.De valahogy engem azért az kiakaszt hogy ha sokat szopik nem lesz beteg...

Egyik ismerősöm kislánya szopik még másfél hét van a gyerekek közt az én fiamnak soha nem volt baja míg az övé szinte mindig beteg pl.most is.én támogatom a szoptatást de ezeket a szövegeket nem szeretem.

11. Ezti (válaszként erre: 10. - Rewt)
2012. júl. 8. 11:08
Köszönöm!
10. rewt
2012. júl. 8. 10:59

A szakemberek azt állítják, hogy nincs semmi - ami meg tudná közelíteni az anyatej összes szükséges összetevőjét.


Az új embereke endogén enzim tárhelye az anyatejből alakul ki. Minél tovább tart a szoptatás, annál nagyobb "raktár" keletkezik.


Az élet folyamán a szerveztünk naponta termel endogén enzimeket. (Képletesen mondva : olyan kerámia csészéket, amelyben az anyagcsere folyamatok zajlanak mind a 350 vagy több milliárd sejtünkben.


Tehát ez enzim nem kell a szervezetnek felhasználásra, de mint eszköz - nélkülözhetetlen.


Sajnos ez az endogén-enzim képződés idővel csökken. Negyvenéves szervezetben már csak a 50 százaléka annak ami 20 évesen volt. Ennek pótlására exogén enzimeket "használunk" (Nyers, friss zöldség, gyümölcs) A húsban is van, de az enzimek - akárcsak ez emberi vér 43 fok felett tönkre mennek. A hőkezelt ételek - ilyen szempontból csak jó reklám de értéktelenek. Mind!!


A hosszan szoptatott gyerekek immun-rendszere különlegesen erős és viszonylag magas kort érnek el - betegség mentesen..


Ha a baba nem akarja az anyatejet keressük az okát. Nekem a kis állatok nem akarják az üzleti karalábé levelet, sárgarépát - a kertből igen..

(Nem tudok velük beszélni, nem mondják mi a baj..)

9. Ezti (válaszként erre: 7. - F1e23b97ee)
2012. júl. 8. 10:56
Te miről beszélsz???
8. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - F1e23b97ee)
2012. júl. 8. 09:39
:DDD
7. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. júl. 8. 09:22
Egyszer szívesen megnézném, hogy pózolsz esténként a tápszerrel :-))
2012. júl. 8. 08:38

nálunk picinek ! hósan is ezt csinálta, én lefejtem a tejet és megkapőta üvegből de ez oda vezetett, hogy napi 3 deci fölösleg lett, nem hiszem, hogy a fejés célravezető lenne, mert attól meg sok lenne a tej, bőven elég már neki ha reggel este kap, ha eszik mást rendesen. mi most 6 hósak vagyunk végigküzdöttük a 6 hónapot, mindenki hülyének nézett, hogy miért nem hagyom már abba....Most szopizik, de csak ha álmos, így elalszik rajta, így minden szopi fél óra, még 6 hósan is. Hozzátáplálást elkezdtük, de ugyanúgy szopik mellé...

én nem erőltetném, örülnék, ha idáig eljutnék, és ha majd nem kell neki inkább magától apadjon el, minthogy begyulladjon

2012. júl. 8. 08:25

Szia az én kisfiam 8hós volt amikor nem volt hajlandó szopizni.Én 1éves koráig szerettem volna de annak is örültem hogy addig tudtam.

Próbáltam kínálni de nem volt hajlandó még be kapni sem.

Hozzá táplálást mikor kezdtétek?-mennyire vagytok már?

Én úgy gondolom ha nem akar nem kell erőltetni igaz én is próbáltam de hát nem sikerült.jövő héten lesz 1éves amúgy reggel este kap tápszert vagy pépet.de hamarosan rátérünk a telitalra azt 12hótól lehet.

De beszéld meg a védőnővel.

Nyilván kapsz más választ is.

De minden esetre te döntőd el mit látsz jónak.

2012. júl. 8. 08:22
Szia Igaz hogy nekem még nincsen gyerekem ,még, de már rajta vagyunk az ügyön :) Ezért én azt írom ,hogy mit tennék ilyen helyzetben... Talán valami teával segítenék hátha lesz több tejem vagy esetleg valami más módot is kipróbálnék még :)
3. Roni24 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2012. júl. 8. 08:20

Szia!


Szerintem ne erőltesd, ha nem akarja, nem minden baba szopizik két éves koráig! =) A fiam csupán három hónapig volt hajlandó, a lányom 8 hónapig!


Nem kell küzdeni vele, nem történik semmi ha anyatej mellett - míg van - tápszert is kap, abban is megvan minden, ami neki szükséges! =) Az a fontos, hogy szépen, egészségesen fejlődjön boldog, kiegyensúlyozott kisbaba legyen, nem az, hogy feltétlenül anyatejen nőljön fel! Nagyon jó és nagyon sokat számít, hogy idáig is sikerült szoptatnod, de ha már nem elég neki, akkor pótold ki nyugodtan! =)


Esetleg még azt megpróbálhatnád -nem tudom lehet, hogy már próbáltad- hogy lefejed a tejcsit ami van és cumisüvegből adod neki, hátha csak lusti küzdeni érte, cumiból meg megy simán! =) Tejszaporító teákkal még a mennyiséget tudod növelni, ki tudja, hátha ki se kell pótolni! =)

2. Ezti
2012. júl. 8. 08:12

Sziasztok!

Lujzi 9,5 hós, kezdetektől csak anyatejes, éjszaka 2 hós kora óta nem kel. Mostanában egyre több gyümit/zöldséget eszik, de szinte csak reggel akar a tele cciből enni. Hiába teszem mellre, ha nem jön pár szívás után, nem kell neki, hiába van benne pici. 1 hete este szopi próba után tápszerrel kínálom, abból 220-at megiszik.

Én mindig szerettem volna sokáig szoptatni, 1-2 évig akár.

Most mit lehet tenni, ha ő nem akar a cicin dolgozni?

1. Ezti
2012. júl. 8. 08:09
Kislányom 9, 5 hónapos, apadóban a tejcsi, reggel sok van, de ha napközben is szopiztatom, este tápszerrel pózolni kell. Küzdjek még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook