Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma mibe kezdenétek, ha lenne rá mód? Családi vállalkozás. fórum

Ma mibe kezdenétek, ha lenne rá mód? Családi vállalkozás. (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. invisible (válaszként erre: 76. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 20:06
Ezek téleg jó hirek és irtam is ... :)neked.
76. M0ncsa (válaszként erre: 75. - 4fbd4b2862)
2012. febr. 3. 13:39
Orulok, hogy jo hirekkel szolgalhattam :)
75. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 74. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 12:39
Kicsit lemaradtam...köszi:))
74. M0ncsa (válaszként erre: 73. - 4fbd4b2862)
2012. febr. 3. 12:33
2007 ota mar 600e, PLUSZ adnak mindenfele tamogatast is, ami nem szamit bele a 600k-ba. Jobb, mint a minimalber.
73. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 72. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 12:29
Én 300.000-ig tudtam...
72. M0ncsa
2012. febr. 3. 12:27

Jajjj, embrek, csak panaszkodtok, de nem neznetek utana.

Ezt talaltam, tessek:


"Bevételek


Ha a mezőgazdasági kistermelőnek, mezőgazdasági őstermelőnek az adóévben elszámolt jogszabály alapján kapott támogatások összegével csökkentett őstermelői tevékenységből származó éves bevétele nem haladja meg a 600 ezer forintot, ez után a bevétele után nem fizet adót, mivel a törvény úgy rendelkezik, hogy ebből a bevételből jövedelmet nem kell figyelembe venni."


[link] - innet.

Magyarorszagon kedvezobbek az ostermelok feltetelei, mint itt...

2012. febr. 3. 12:19
Semmi olyanba amihez kell a Megyei Kormányhivatalok alá rendelt Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság engedélye. Nem tudom, hogy más megyékben hogyan működik, de Somogyban kegyetlenek.
70. M0ncsa (válaszként erre: 69. - 4fbd4b2862)
2012. febr. 3. 12:18
Biztosak vagytok benne?? en sem tudtam am, hogy mizu, amig utana nem erdeklodtem, azt hittem EVt kell nyitni meg minden...
69. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 67. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 12:09
Sokkal kedvezőbbek mint itthon...nálunk miért nem mehetnek így a dolgok?
68. Pahet a vadász (válaszként erre: 67. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 12:03
Szlovéniában ahogy olvaslak jobbak a lehetőségek.. humánusabb és gazdabarátabb a rendszer...
67. M0ncsa (válaszként erre: 66. - Hebrencs)
2012. febr. 3. 12:01

dehogyis, jol gondolkodsz.

de miert ne kezdened kicsiben? Sajnos megintcsak helyi infokkal tudok szolgalni, de:

az ostermelok nem szamlaznak, hanem kataszter utan fizetnek atalanyadot. Ez viszont 4 hektar alatt olyan kis osszeg, hogy az adhivatal nem foglalkozik vele. Nekunk kb. 1,5 hektarunk van, es ezen azert rengeteg mindent meg lehet termelni :) Az onbiztositas is fakultativ, en el fogom intezni, de nem kotelezo. Lenyeg a lenyeg, h egy kozepes meretu kertben, ha nem dolgozod fel az etelt, hanem nyersanyagkent eladod, lenyegeben csak a magok arat kell beruhaznod, meg legfeljebb a piaci stand berleti dijat (de ha van engedelyed, az ut szelen is arulhatsz egy asztalon, kozteruleten elvileg barhol.)


Ha erdekel, nezz utana, Mo-n mi a szitu.

66. hebrencs (válaszként erre: 61. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 11:54

sajna tudom hogy nem egyszerű :(

de mivel itt a kérdésben az is benne volt, hogy "ha lenne rá mód" így bátorkodtam leírni hogy én mit tennék ha lenne rá módom :)

egyenlőre még az anyagi forrás se lenne meg rá, de hát álmodik a nyomor ;)

65. M0ncsa (válaszként erre: 63. - 4fbd4b2862)
2012. febr. 3. 11:53

:D

kerdezz, felelek mindenre :p (amire legalabbis tudok, no)

64. M0ncsa (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2012. febr. 3. 11:52
PS.: nem kell hozza ceg, sem maganvallalkozas! Itt Szloveniaban ostermelokent fizetheted magad utan a jarulekokat, ami a minimalber jarulekainak kb. 1/3-a, es biztositva is vagy, meg a munkaidod is ketyeg, nyugdijjarulek, minden. U Vojvodini bi moralo biti isto :)
2012. febr. 3. 11:51
Moncsa,Te az én emberem vagy...:DDD
62. M0ncsa (válaszként erre: 44. - Invisible)
2012. febr. 3. 11:50

invisible,

ha erdekel az ostermeloi tema, a gazdalkodas (es mondjuk van foldetek, ahol lehet termeszteni es/vagy allatot tartani), irj privit, es segitek, ahol tudok :)

61. M0ncsa (válaszként erre: 40. - Hebrencs)
2012. febr. 3. 11:48

Latom, ezen a forumon ertekelik a realis hozzaallast :D Kiraly.

A felsorolt otleteid remekek, de ez is rengeteg penz am. Eloszor is, ha helyben akarsz fozni (akar teat is, nem beszelve a sutirol, hacsak nem rendeled), akkor eleve ugy kell kialakitani a konyhat, hogy atmenjen az ANTSZ brutalis megfelelesi vizsgajan. Mivel itt mar nem nyersanyag arusitasarol van szo, hanem feldolgozasrol, be kell vizsgaltatni a termekeket evente, fajtankent (egy ilyen vizsgalat "darabja" itt pl. 100 euro. Ki kell szamolni, hogy megeri-e). HACSAK nem bizol meg ceget egy HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points, vagyis veszélyelemzés és kritikus ellenőrzőpontok, bovebben a wikin: [link] tervezet elkeszitesere, es az sem olcso moka.


Ha onellato tanyad van, es NEM dolgozol fel, viszont allatot tartasz, megintcsak egy csomo engedelyt kell kivaltani (es ezek kozul az ostermeloi meg a legkevesebb), biztositani az allatok eloirt szallasolasat es eteteset, szal rengeteg dologra oda kell figyelni.


A harmadik dolog, a biotermeles, meg nyilvan plusz koltseg, itt az eves ellenorzes - foldterulet meretetol fuggoen - 200 eurotol felfele penzbe kerul.


Amugy felreertes ne essek, nagyon dicseretesnek tartom es tamogatom a dolgot, azert tudok rola ennyit, mert az elmult 3 honapban reszletesen utananeztem a dolgoknak, pont azert, mert biotermesztessel fogok foglalkozni, amit - mily meglepo - weben ertekesitek :)))

2012. febr. 3. 11:39

Sziasztok!


Őszintén bevallom, most semmibe se vágnék bele...


Eddig arra készültem, mivel munkanélküliként rengeteg időm van, viszont elhelyezkedésre nem nagyon látok esélyt :(


Viszont most visszakoztam a januári járulékok láttán :(


Üzletet semmiképp se nyitnék, mert ahhoz rengeteg pénz kellene, engedélyek, és végzettség.


Csak olyat csinálnék, amit otthon, netről lehet csinálni, és nem kell hozzá nagy árukészlet.

2012. febr. 3. 11:28
szerintem manapság, ahogy én látom (Hoxa internetes megoldása mellett, mert az is jó ötlet, az emberek lusták, viszont kíváncsiak, és az internetről rendelnek, lásd 9. hsz.), az emberek esznek meg isznak, rengeteg péksüteményes bolt van, és látom, hogy van bennük forgalom, plusz a kocsmákban is, de ha nem is kocsma, nekem "szimpatikus" még mondjuk egy garázsban működtetett diszkont italok boltja, errefelé, nálunk az is megy - olcsó(bb) bor, sör, víz, üdítő satöbbi
2012. febr. 3. 11:27
egyébként faesztergályos valaki? mert mondjuk fa játék kockák-építők készítésével szerintem lehetne keresni, na nem milliomosra, de meg lehetne élni belőle ha a játék árakat nézzük
57. jozsi.38 (válaszként erre: 52. - Kobri29)
2012. febr. 3. 11:22
bocs de erre van már példa itt Mo-n egy megye jogú városban a helyi járaton elöl kell felszállni. ez máshol is megoldható szerintem és ott is van forgalom nem kevés+ a sofőrt kirúghatják ha az utas bliccel mert a bérletet jegy lyukasztást látnia kell
56. michelle.r (válaszként erre: 31. - Hoxa)
2012. febr. 3. 11:20
Valahova zsúfold be az esküvői ruhákat is :).
55. invisible (válaszként erre: 53. - 4fbd4b2862)
2012. febr. 3. 11:17
Igen kapok szociális segélyt ,és gyerekpótlékot.
54. Hoxa
2012. febr. 3. 11:10
Elsőként azt kell megnézni, van-e tőke a kezdéshez, ha igen, akkor mennyi. Utána lehet bármin is gondolkozni.
53. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 50. - Invisible)
2012. febr. 3. 10:58
Most munkanélküli vagy?Kapsz valami pénzt,munkanélkülit vagy ilyesmit?
52. kobri29 (válaszként erre: 45. - Anyegin)
2012. febr. 3. 10:58
Na igen, de egy forgalmas megállóban, ha mindenki elől száll fel, az iszonyatos időveszteség. Ezzel akár meg is lehet duplázni a járat menetidejét. :) Szóval nem mindenhol megvalósítható szerintem az elsőajtós felszállás.
51. kobri29 (válaszként erre: 42. - Hoxa)
2012. febr. 3. 10:56
Köszönöm. De hát vállalkozásba csak reális gondolkodással lehet belevágni. :)
2012. febr. 3. 10:55
Én sokáig takarítást vállaltam de sajnos erre már nincs szükség amióta ilyen helyzet van,így gondoltam hogy az élelem az mindég igényes és az is marad....hát ilyesmivel kellene foglalkoznom talán.
49. invisible (válaszként erre: 46. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:51
Semmi gond sok mindent félre írok még akkor is ha be van kapcsolva a helyesírásom a gépemen :D
48. hebrencs (válaszként erre: 43. - Anyegin)
2012. febr. 3. 10:51

jaj de jó! egy törzsvendég már tuti:)

mindenféle képen szólok :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook