Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 37 évesen teherbe esni fórum

37 évesen teherbe esni (beszélgetős fórum)


1 2
31. philippagregory (válaszként erre: 27. - Kittus3)
2021. szept. 15. 09:22

Köszönöm! 🙂


Ezt a halogatás dolgot testvérrel kapcsolatosan teljes mértékben megértem. Nekem az első terhességem problémás volt, emiatt a végén 4 hetet kellett kórházban töltenem. Ez évekre meghatározta a testvérhez való hozzáállásomat. A karrierem is fontos volt, így ez is hozzájárult nálunk a nagy korkülönbséghez. A férjem már évek óta könyörgött a 2.-ik gyerekért.

30. Kittus3 (válaszként erre: 15. - Nemsüti)
2021. szept. 14. 20:53

Én is így neveztem a kisfiam anno❤️❤️❤️

Akkor a Tri-regol sem akadályozta, ha egyébként is rendben van az egészségem. Azért egy általános kivizsgálásra elmegyek🙂

29. Kittus3 (válaszként erre: 17. - Napocskaszemű)
2021. szept. 14. 20:49
Köszönöm, hogy ezt megírtad😊Boldog baba várást kívánok nektek🤗
28. Kittus3 (válaszként erre: 20. - Borian)
2021. szept. 14. 20:46
Puszi Nagyidnak.. Remélem mi is ilyenek leszünk😀❤️
27. Kittus3 (válaszként erre: 24. - Philippagregory)
2021. szept. 14. 20:44
Tudtál segíteni 🙂Gratulálok a gyermekeidhez.
2021. szept. 14. 20:41
Mondhatom azt is hogy több energiám, türelmem van vagy csak a hozzáállásom másabb, mint mondjuk 5 éve. Akkor azt éreztem, hogy még kell "váltanom a világot" csak nekem egyedül, mert a maximumot kell ki hozni mindenből..
2021. szept. 14. 20:37
Sziasztok! Örülök a sok pozitív tapasztalat a és hogy ezt megosztottátok velem/Velünk. Nekem ez megerősítés nem döntésben, hanem lelkileg. Nos a történethez hozzá tartozik, hogy én azért sem szültem hamarabb kistesót, mert úgy éreztem nem vagyok képes több felé figyelni(marmint ott volt a fiam a pörgős munkám a háztartás stb..) nem is éreztem magamban késztetés hogy jöhet a következő. De egy éve ez valamiért megváltozott bennem, jó ideje pedig minden gondolatom an benne van.. Mint a kisfiam érkezés előtt.
24. philippagregory (válaszként erre: 1. - Kittus3)
2021. szept. 14. 11:33

Szia!


Nekem friss az élmény, júliusban született a kisfiam 9 év korkülönbséggel. 38 évesen elsőre összejött, úgy hogy előtte évekig fogamzásgátlót szedtem. A várandóságot nehezebben viseltem mint a lányomnál, a szülés pedig gyors volt. Aggódtunk mi is a korkülönbség miatt, de a lányom imádja mindig puszilgatja stb. Remélem tudtam segíteni 😉

23. Borian (válaszként erre: 22. - Nemsüti)
2021. szept. 14. 09:36

Én huszonévesen nem tudtam volna elképzelni, akkor még annyi fontos új teendőm volt.

Most sem tudnám. A kamaszok életének menedzselése (továbbtanulási tervek, arra való készülés, tanfolyamok, nyelvvizsgák, jogsiszerzés, sportversenyek, edzőtáborok szervezése, bírói tanfolyam stb. stb.) nagyon pörgős dolog, ahhoz képest egy bébi lightos, de most nem tudnám már hová beilleszteni. :-)

22. Nemsüti (válaszként erre: 20. - Borian)
2021. szept. 14. 09:33

Értem én amit írsz 😉 akkor úgy mondom nekem már fárasztó lenne. Imádom ahogy a gyerekem nő, nem tudnék megszokni mégegyszer pelenka, éjjeli műszak, bölcsi,ovi...stb

Mert megszoktam már a kis nyugodt életem, egy baba nagyon nagy változás.

21. mmacus (válaszként erre: 17. - Napocskaszemű)
2021. szept. 14. 09:30

Én semmi előnyét nem tapasztaltam a nagy korkülönbségnek:( (10 év van köztünk az egyetlen testvéremmel.) Semmilyen életkorban nem tudtunk igazán testvéri kapcsolatot kialakítani.

Talán emiatt alakult úgy, hogy mindkettőnknek kis korkülönbséggel születtek a gyerekeink.

20. Borian (válaszként erre: 18. - Nemsüti)
2021. szept. 14. 09:21
De hát a 37, 38, 39 még nem kor!! Majd 80 után... De a 95 éves nagyim pl. szeretett volna újra virgonc 80-as lenni. :-)
19. Nemsüti (válaszként erre: 17. - Napocskaszemű)
2021. szept. 14. 09:14
Mondjuk az én fiam nagyon nem szereti a babákat. 😃 Úgy egy öregember nem morog, mint ő, mikor babasírás hallatszik valahonnan. 😀
18. Nemsüti (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. szept. 14. 09:09

Nem feltétlen a fizikai fittsegre gondoltam. Egyszerűen csak a kor. FI most 37, mire baba lesz, ő már 38 vagy 39.

Megvan a rend az életben is. Ezt fejbe nehéz koordinálni

2021. szept. 14. 09:02

Szia!

Betöltöm a 37-et mire megszületik a második gyermekem. (8 év lesz köztük.) Eddig jól viselem a várandósságot, hasonló mint az első volt, pedig azóta egy betegséggel is együtt kell élnem. A nagy korkülönbségnek is vannak előnyei és a testvérek egy életre (remélhetőleg jó) testvérek maradnak egymásnak. A nagy szeretettel várja a kicsit, ennyi idősen még inkább meg lehet vele beszélni, eddig semmi féltékeny érzés nem dominál nála, sőt!

Csak bíztatnálak és hidd el a korod miatt se aggódjál!

16. Borian (válaszként erre: 14. - Nemsüti)
2021. szept. 14. 08:27
37 évesen nem elég fitt és teherbíró? Ugyanmár! És 50 felett most javítottam a szintidőmön (úszás).
15. Nemsüti (válaszként erre: 12. - Kittus3)
2021. szept. 14. 08:21
Maga a terhesség nyilván oké ha nem vagy beteg vagy elhízott. Tri-régiókkal nekem van tapasztalat, 10 évig szedtem, abbahagytam és 1 hónap múlva ott volt a kis parazitám bennem❤️❤️❤️❤️
2021. szept. 14. 08:20
Én a másik tábort erősítem, ami meg nincs a hozzászólások között. Hasonló korú vagyok, szinten 10 éves a kisfiam. Én már nem tenném. Ennyi idősen sztem már nem vagyunk elég fittek és teherbírók. Meg a gyerekemnek sem akarnék rosszat, hogy eddig csak ő volt, erre most ennyi év után lesz egy tesója. Akivel ugye sosem (na jó, talán 30 év múlva) lesz túl szoros kapcsolata.
13. Borian (válaszként erre: 1. - Kittus3)
2021. szept. 14. 07:59
Nekem nincs összehasonlítási alapom, mert csak 30 fölött szültem. 38 évesen a másodikat, első próbálkozásra jött össze, ahogy az első is, igaz, sosem szedtem fogigátlót. A terhesség jól telt és a gyerek is túlélte anyaságom első 13 évét. :-)
12. Kittus3 (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2021. szept. 13. 21:35
Köszönöm! Ezektől a hozzászólásoktól/tőletek kezdenek elszállni a korán jött aggodalmaim😊
2021. szept. 13. 21:27
Fiatalka vagy még, sima ügy. Családban többen szültek 40 előtt közvetlenül.
2021. szept. 13. 21:25
Sajnos jellemző rám, hogy rögtön a legrosszabbra gondolok🥴😄Köszönöm a bíztatást!
9. Kittus3 (válaszként erre: 8. - Jooeva)
2021. szept. 13. 21:23
Találtam itt egy régi fórumot és tele van ilyen hozzászólásokkal olyanoktól mint pl az ismerősöd. 40 körül szültek minden probléma nélkül. Sőt talán még jobban megtudják élni az anyaságot, mint fiatalabb korukban. Köszönöm a bíztató szavakat😊
8. jooeva (válaszként erre: 1. - Kittus3)
2021. szept. 13. 20:43

Egyik ismerősöm most 42 éves, van egy 17 és egy 14 éves gyereke. Elvált, új szerelem, most már 1 éves a kisbabájuk és minden tökéletes. Se a terhességgel, sem a szüléssel nem volt gond. Bár azt mondta neki a doki és a szülésznő, hogy a női test 10 év után már "nem emlékszik" a szülésre, de pikk-pakk ment a dolog.

Ja, és teherbe esés előtt volt egy eü.kaparása, mert a spirál nem volt jól elhelyezkedve vagy valami hasonló. És azonnal megfogant a baba.

7. Kittus3 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. szept. 13. 20:39

Köszönöm 😊

Nézelődök...

6. vigyefene (válaszként erre: 5. - Kittus3)
2021. szept. 13. 19:58

Ha ráérsz olvasgass itt is.

[link]

5. Kittus3 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. szept. 13. 19:21
Pontosan, nem vagyunk egyformák. Pozitívan hat azért, hogy van aki 55 évesen szült. Lehet csak túl aggódom a dolgokat.
4. Kittus3 (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2021. szept. 13. 19:18
Teljesen igazad nem egyszerű a válasz meg persze nem vagyunk egyformák. De örülök, hogy nektek jó tapasztalataitok vannak!
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Kittus3)
2021. szept. 13. 18:47
Ismerek olyat is, aki 55-éves korában szült, de nem vagyunk egyformák.
2021. szept. 13. 18:45

Szerintem komplikáltabb a válasz mint fekete vagy fehér. Természetesen huszon évesen könnyebb, de 37-évesen sem nagyon nehéz. Az én második feleségem is annyi idős volt, nem történt semmi probléma, sőt egyáltalán nehézség.

Biztos vannak más példák is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook