Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. osztályos lett a gyerekem fórum

3. osztályos lett a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
28. 388b941089 (válaszként erre: 27. - Pipőci)
2010. szept. 8. 14:46
azt nem értem, h miért engedték suliba őt? nem vették észre az oviban, h gondok vannak??
2010. szept. 8. 10:56

Ha így tennék, akkor az én gyerekem lenne az osztály hülyéje.

A nyár elején teljesen elkeseredtem, mert azt sem tudtam elképzelni, hogyan jutott el a harmadik osztályig a gyerekem. Íráskor betűket hagyott ki, tévesztett, helyesírásról nem is hallott, ákombákom volt a füzete, amibe egész évben 2 -azaz valóban kettő- oldalt írtak. A matek szöveges feladatoknak neki sem állt, gőze nem volt, hogyan kezdje el őket. A műveleteket jelző jeleket -ha több volt egymás alatt-eltévesztette. Nem tudta, milyen művelet, ha valaminek az összegét, különbségét, hányadát, szorzatát kérik kiszámolni.

Mi az ország azon részén lakunk, ahol aprófalvak vannak. Öt falunak van egy iskolája, a miénk negatív értelemben a legrosszabb, de ha belegebedek, akkor sem tudom máshová járatni. Reggel 1 órát, délután 45 percet utazik. Közben nincsen járat, amivel suli után előbb megjöhetne, pedig lehetne, gyeden vagyok. Máshová nem megoldható a közlekedés. Mielőtt valaki felvetné...van munkahelyünk, kocsink, de akkor sem tudjuk elvinni máshová, mert a munkahelyen is kell kezdeni időben... :(

A tanárok kiégtek, nem nagyon érdeklik őket a gyereket, mert nyíltan kimondják, hogy problémás a gyerekközösség (lassan a fele roma származású és ezt nem tudják tolerálni). A rendőrség az iskolában szinte mindennapos. A gyerekek cipőt, ruhát, kaját, pénzt, tanszereket lopnak egymástól... úgyhogy boldog vagyok, fiam reumás, 30 eFt-os gyógycipője van, arra várok, mikor telefonálnak, hogy nem találja...

.... visszatérve az eredeti témához :)

Muszáj tanulni vele. Két évig vettem figyelembe, hogy biztos fáradt, hadd pihenjen. Idáig jutottam vele. Nem tudom tovább ezt gondolni. A hétvéges kevés, ráadásul el szeretne menni kicsit nagymamához, barátokhoz.

Most hétközben nem mehet el sehová délután hétfőtől csütörtökig. Akkor tanulunk 5-6-ig. Péntek délután egy közeli barátjához megy játszani. Szombaton nagymamázik, de délben tanulunk egy-másfél órát és elpakolunk hétfőre. A vasárnap szabad teljes egészében. Ez nem szentírás, de azért lehetőség szerint betartatom....

3 perces állatmeséket olvasunk, nagyon szép könyv... de most vége... ugyanis a Vuk a kötelező olvasmány. És nincsen sok idő rá, utána az alapján dolgoznak, feladatlapokat töltenek. Szóval ez is muszáj.

Sajnos, itt a gyerek szinte "eszköz", akit programozni próbálnak és ha nem állsz mellé, akkor nagyon sanyarú sorsa lehet. Ráadásul az enyém izületi beteg, nem mindegy, hogy tanul, mi lesz belőle.

Úgyhogy hajrá.... :)

26. Szabokisandi (válaszként erre: 25. - Pipőci)
2010. szept. 8. 08:54

Csak mint szülő mondom, hogy egy ekkora gyereknek otthon már nem szabadna tanulni. És megoldható. Éppen a harmadikat kezdte a fiam új iskolában, ahol bent tartották a tankönyveket, egy szál tolltartóval járt haza, nem volt lecke, nem volt hétvégére sem rájuk zúdítva ezer feladat, mégis szinten vannak a kortársaikhoz képest. Matekversenyeken szerepelnek.

Mi felnőttek is elfáradunk a napi 8 óra munkától, nekik is sok reggel 7-16-ig az iskolában figyelni, viselkedni, szabályokat betartani, elvárásoknak megfelelni. Az otthoni lét nem erről kellene hogy szóljon, hiszen nyilván nem zökkenőmentes, mert játszana, fáradt, nem tud már úgy figyelni.

Én olyanokat olvastatnék vele a helyedben, ami érdekes. Akár egy neki való újság, amiben őt érdeklő dolgok vannak, neki való mennyiségben. És csak nagyon kis ideig olvastatnám, hogy ne utálja az egészet.

A leckét leellenőrizném és a gyakorlást hétvégére hagynám. Fáradtan úgysem tud már koncentrálni.

2010. szept. 8. 08:01

Nagyon örülök a fórumnak és a tanárnéniknek főleg!

3. osztályos a fiam. Nekem az a gondom, hogy nincsen egyértelmű elvárási szint. Azt mondják, értelmes a gyerekem, mégsem tanul jól. Nyáron is tanultam vele végig, most is kell neki itthon gyakorolni. Ő 4-ig van suliban, 5-től 6-ig tanulunk vele itthon.

Az olvasás neki sem megy túl jól, szólamokban olvas, viszont keveset téveszt. Nem tetszik nekem, én ilyen korban már folyékonyan olvastam idegen szöveget. A másik a matek....

Tanárnéniket kérdezem a következőkről:

- hogyan tanuljunk és mit itthon?

- mik az elvárások egy ekkora gyerekkel szemben (matek, olvasás, írás, helyesírás)

- hogyan lehet hatékonyabbá tenni a tanulást?


És persze szülőktől kérdezem, hogy nekik esetleg mi vált be a gyerekeikkel szemben? Kiadványok? Újságok? Bármi... ?

Az én fiam itthon kevés hibával dolgozik, jól gondolkodik. Tegnapi év eleji matek felmérője 66 százalékos... :( Nagyon elkeseredtem....

2010. szept. 8. 00:24

Most elmegyek aludni, majd holnap visszanézek, hogy mit írtál.

Jó éjszakát

23. Szabokisandi (válaszként erre: 22. - Szabokisandi)
2010. szept. 8. 00:24

az idegen nyelv nagyon nehéz a diszeseknek

főleg, hogy erőltetik már ilyenkor is az írást

2010. szept. 8. 00:21
megint csak azt tudom írni, hogy ki kell erőszakolnod a vizsgálatot, mert teljesen más értékelés jár neki, ha diszes
21. mamcili (válaszként erre: 18. - Szabokisandi)
2010. szept. 8. 00:15
Az olvasási gondok miatt félreolvas dolgokat...
2010. szept. 8. 00:14

Nyáron így még az iskolaváltást sem mertem bevállalni, mert oda meg 2 év környezetet és


általában 2 év idegennyelvet kellett volna pótolnia...

és nem beszélve hogy a suli a szánkban van, így betegségem esetén is könnyebben engedem el egyedül...


és most döbbentünk, hogy az emelt nyelvi képzés miatt még fél évig nem tanulnak környezetet...

hogy lehet hogy egy kisgyerek nem tanul környezetismeretet?

erre mindig a nyelv a takarózás...még úgy is hogy mi támogattuk a környezetóra megtartását..

heti egy óra már nem oszt a dolgon...szerintem...

2010. szept. 8. 00:07

elsőbe itthon maradtam vele a második félévben és délutánonként én tanultam vele...


tanév végére szinte már önállóan tanult...


aztán vissza kellett állnom 8 órába...

és a gyerekem kínlódott mindennel az olvasástól kezdve...

Mikor év végén kértem az évismétlést azt mondták, hogy nem indokolt...

hogy nincs vele gond csak lusta, hiába mondtam hogy ez nem igaz...

inkább az a gond hogy lassabb tempóba jobban halad...

És zavarja a környezet is...

nevtanba rengeteg segítséget kapok, de az nem helyettesíti az iskolai hiányokat..

18. Szabokisandi (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:55

Nem boldogul önállóan?

Vagy hogy érted, hogy próbálkozik

17. Szabokisandi (válaszként erre: 15. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:55

vidd el és ragaszkodj hozzá, hogy felmérjék erre

sokkal jobban jár, mert a fejlesztés is használ

az én lányom januárban lesz 16 éves, 3 éve jár és már nincs gondja az olvasással

a helyesírást nem a nyelvet pedig szóban értékelik neki

nem mindegy, hogy mennyi kudarc éri...

16. mamcili (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2010. szept. 7. 23:54

oké..

segítsetek...


Napköziben leginkább csak próbálkozik, és nálunk valahogy csak a mennyiséget nézik és nem a minőséget...

2010. szept. 7. 23:53

én viszont valamennyire rálátok a dolgokra...


és nekem is van egy disz gyanúm,

amit valamelyest igazolt a nyári mérés,

de mivel nem hivatalos, így nem veszik figyelembe...


Pedig az iskolában is van egy két tanár aki azt mondja hogy szüksége lenne az egyéni fejlesztésre, de...

2010. szept. 7. 23:48

azért kérdeztem az olvasási gondot, mert én hiába vittem a lányomat a nevelési tanácsadóba mindenféle szakemberhez, nem állapítottak meg semmit

aztán hetedikben, mikor már máshol laktunk, csak kiderült, hogy diszlexia, diszgráfia...

és végigkinlódta a hét évet így....

13. Szabokisandi (válaszként erre: 9. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:38

ezt sajnos ismerem

de mért viszi haza a leckét?

mi a fenét csinál a napköziben?


Már ötre is elfárad szegény, nemhogy 6-7re

12. Boszy28 (válaszként erre: 8. - Cacuska)
2010. szept. 7. 23:32
Én is az vagyok, szívesen segítek. :)
11. mamcili (válaszként erre: 8. - Cacuska)
2010. szept. 7. 23:28
oké...
10. mamcili (válaszként erre: 7. - Szabokisandi)
2010. szept. 7. 23:28

még most is szótagolunk és betűket hagyunk ki...

Nyáron mérték azt mondták nincs meg a második osztályos szint minimumja...

ezért nyáron együtt működve rengeteget olvastunk és beszéltünk az elolvasottakról..

Nyár végére fél éves lemaradást hoztunk be, de a kiadott további feladatokra már most nincs módunk...

8- fél 9-kor fektetem, mert 6 kor kelünk...

2010. szept. 7. 23:25

nekem pl...

hogyan álljunk neki a tanulásnak

én úgy tanultam, hogy aznap lecke és tanulás mikor megkaptuk

és a következő napra ismételni...

de mikor?

5 ig suliban van a gyerekem

a lecke már most haza jön, pedig nincs annyi még...

akkor lecke ellenőrzés javítás...

és szinte már este 7 óra van

és akkor még nem olvastunk, tanultuk a szabályokat, gyakoroltunk, stb...

amit az iskola elvár...


Dolgoznom viszont kell...

2010. szept. 7. 23:22

Szervusztok!

Mint tanító néni... lehet én is tudok segíteni majd egy-két dologban:)

7. Szabokisandi (válaszként erre: 5. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:22
mit jelent, hogy küzdötök az olvasással?
6. mamcili (válaszként erre: 4. - Szabokisandi)
2010. szept. 7. 23:21

ha tudsz valamiben majd te is segíts...

Bár még év eleje van, de már most is hallok rengeteg gondról...

ezért gondoltam ezt a fórumot :)

5. mamcili (válaszként erre: 3. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:19

pl, mi még mindig küzdünk az olvasással...

de mindenki azt mondja ez normális...

nekem ez viszont nem igazán elhihető...

4. Szabokisandi (válaszként erre: 3. - Mamcili)
2010. szept. 7. 23:18

Nekem kettő már túl van a harmadik osztályon, egy meg még soká jut el az iskoláig

De tapasztalataim azért vannak - ha gondolod

3. mamcili (válaszként erre: 2. - Szabokisandi)
2010. szept. 7. 23:17

igen

néha jól jön, ha másik azonos évfolyamos szülőkkel beszélgetek adott problémákról...

Lánykám van most lett 3.os és gondoltam szívesen beszélgetnénk azonos osztályos anyukákkal, apukákkal, tanárnénikkel... :)

2010. szept. 7. 23:12

Például?

Fiú vagy lány?

Mármint a gyerek, aki harmadik osztályos lett?

2010. szept. 7. 23:10

Beszélgessünk...

Mindenféléről, ami minket érint.

Segítsünk egymásnak...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook