Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. osztályos lett a gyerekem fórum

3. osztályos lett a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
88. mamcili (válaszként erre: 86. - 388b941089)
2010. szept. 17. 20:53
csak a mennyiséget nézi, és csak ha van idő rá, (észreveszi) akkor javíttatja velük...
87. mamcili (válaszként erre: 84. - 388b941089)
2010. szept. 17. 20:52

és egyre több ilyen példát hallok ...

Sajnos...


de ugyebár nekünk is dolgozni kell

én a 8 órás béremből sem jövök úgy ki, mint ahogy szeretnék...


a hatóra az felérne egy érvágással

egyszer már padlóra tettem így magam...

akkor elsős volt, de fél év alatt a gyerek 60%os tudása 80-90 közé ugrott fel...

86. 388b941089 (válaszként erre: 85. - Mamcili)
2010. szept. 17. 20:51
a napközis tanár nem ellenőrzi le nekik? nálunk igen
85. mamcili (válaszként erre: 83. - 388b941089)
2010. szept. 17. 20:49

mert sokszor a max. 40 perc kevés nekik..

és mint már korábban írva lett ellenőriznünk kell, hogy elkészült a leckéivel...

Én viszont a hibákat és a hiányokat bepótoltatom vele..

84. 388b941089 (válaszként erre: 82. - Mamcili)
2010. szept. 17. 20:49
az én gyerekem megírja a leckét a napköziben, de hidd el én is inkább itthon tanulnék vele délutánonként, de nem tehetem sajnos, mert 4ig dolgozom :(((((((((((((
83. 388b941089 (válaszként erre: 80. - Mamcili)
2010. szept. 17. 20:47
akkor miért kell otthon leckét írni???
82. mamcili (válaszként erre: 76. - 388b941089)
2010. szept. 17. 20:41
Én is kivenném, de 6 órás bérből nem élnénk meg...
81. mamcili (válaszként erre: 72. - Pipőci)
2010. szept. 17. 20:39

mi is hasonló választ kaptunk...

azzal a különbséggel: -ne várjuk el a megfelelő és mennyiséget, mert sok a gyerek...

Nekünk viszont inkább a tanulni valót haggyák itthonra, mert az olvasásként gyakorlás szinten meg tudja csinálni...

pedig gyakorlatiasan sok mindent könnyebb megtanulni...és erre a napköziben tuti lehetőségek lehetnének...


De nem ekkora létszámmal...a tanároknak nehéz 30 gyereket hibátlanra ellenőrizni és felhívni a figyelmet...

Napköziben nem engednék 15-nél több gyereket egy csoportba...

2010. szept. 17. 20:35

na most az utolsó válaszomtól reagálok a leírtakra sorba...


Igen én is tudom, hogy aludnia kéne, de este 6 után próbálkozzunk egy fáradt gyerekkel leckét íratni, miközben nyelvet fordítasz hogy ellenőrizni tudd a leckét, ja és a gyerek közben hulla éhes és vacsoráznia is kéne....

Hát ezért húzódik a minden...

Egyébként 8 kor altatás nélkül 2 perc alatt elalszik...és a többi nap sem kell altatni...de reggel nehéz is kiszedni az ágyból....:(((((((((


DE napköziben vagyunk!!!

a tanulási idő másfél óra, ami rendszerint rövidebbre sikerül...mert késve indultak fel vagy elhúzódott a foglalkozás vagy....és mindig van ok...

Sőt Ő még ügyeletben is benn van...még plusz fél egy órát...

79. 388b941089 (válaszként erre: 78. - Pipőci)
2010. szept. 17. 09:54
hááát itt valami nem klappol... :S biztosan adnak sztem elég időt arra a gyerekeknek, h megcsinálják a házijukat a napköziben... hánytól hányig van a tanulási idő??
78. Pipőci (válaszként erre: 76. - 388b941089)
2010. szept. 17. 09:32

De jó lenne! Nem tud hazajutni semmiképpen. Teljesen kész vagyok.

Nem értik az aggodalmaimat, a szülők lázonganak, a tanárok csak önmagukat védik, nincsen közös hang, közös szó. Jobban elfáradtam a suliban egy óra beszélgetéstől az igazgatónővel, mint a műszakomtól... :( Tudnék mesélni... de tömören annyit, hogy szerintük a gyerekekkel van csak a gond és a társadalommal.

77. Pipőci (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2010. szept. 17. 09:30
Olvasnak. Ennyi. Mondjuk hülyét is csinált a gyerekekből... elővetette a leckét és nekiállította őket, aztán pár perc múlva közölte, hogy ennyi volt, olvasás következik. A többit majd otthon. És azt mondta, hogy a gyerekem szemtelenül lassan reagált a kérésére (több másik kisgyerekkel együtt).
76. 388b941089 (válaszként erre: 72. - Pipőci)
2010. szept. 17. 09:14
ha ez tényleg így van, akkor viszont ki kell venni a gyereket a napköziből
2010. szept. 17. 08:54
Tegnap voltam szülőin.Annyi program és szakkör lesz hogy a gyerek nem tud majd választani mire menjen.
74. uracsvivi (válaszként erre: 72. - Pipőci)
2010. szept. 17. 08:53
Hát azért ez nem így működik...
73. 388b941089 (válaszként erre: 72. - Pipőci)
2010. szept. 17. 08:45
na jó....nekem ez magas... akkor elárulná a drágalátos igazgatónő, h a napközi mire való és a napközis tanár mire veszi fel a fizetését???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
72. Pipőci (válaszként erre: 71. - 388b941089)
2010. szept. 17. 07:50
Napközi... tegnap voltam a suliban. Azt mondta az igazgatónő, hogy a napköziben direkt (!) nem fogják engedni, hogy a gyerekek megcsinálják az írásbeli leckét, mert a szülők kutya kötelessége, hogy ellenőrizzék, megcsináltassák a gyerekükkel otthon...
71. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Mamcili)
2010. szept. 16. 08:51
nem vagytok napközisek?
70. Szabokisandi (válaszként erre: 69. - Mamcili)
2010. szept. 15. 22:41

semmiképp sem

és még csak év eleje van...

egy ekkora gyereknek addigra már aludnia kellene...

2010. szept. 15. 22:05
ma este negyed 10-ig készült a leckénk...Normális ez?
68. Szabokisandi (válaszként erre: 67. - Mamcili)
2010. szept. 13. 21:42
köszi, nekem is ilyesmi ugrott be, de nem dokumentumfilm, hanem mozifilm
67. mamcili (válaszként erre: 66. - Szabokisandi)
2010. szept. 13. 21:23

egyik természetcsatornán már én is néztem...

tornádókat kergettek és közben azt is mutatták, hogy kell térképet olvasni, meg kiszámolni cifra dolgokat :)

66. Szabokisandi (válaszként erre: 65. - Mamcili)
2010. szept. 13. 14:52

Én még ezt a viharvadászt sosem hallottam.

Bár, ahogy most leírtam, kezd derengeni néhány film, ahol ilyenek lehettek... :P

65. mamcili (válaszként erre: 63. - Pipőci)
2010. szept. 11. 23:40

Mond neki, hogy a viharvadászok rengeteget tanultak:)

És ez nem is hazugság:), mert nagyon tudni kell hozzá számolni, földrajzot...olvasni...stb...

64. mamcili (válaszként erre: 62. - Szabokisandi)
2010. szept. 11. 23:35
Köszi az ötleteket nagyon hasznosak...
2010. szept. 11. 09:07

Sziasztok.

Gyorsan írok, de már ma nem leszek, éjszakára megyek dolgozni és még holnapra is elő szeretnék készülni...

Először is lusta a gyerekem. Valóban és abszolút. Csak azzal foglalkozik, ami tetszik neki és ez nem a tanulás. Nagy viharvadász szeretne lenni (hurrá, ez minden anya álma!). Amikor rá van "kényszerítve", bármit megtanul, legyen az matek vagy magyar. Csakhogy én ezt már utálom. Egy délután tanulta meg az egész szorzótáblát, mert akkor már annyira nyüstölte a tanár a suliban, hogy egyszerűen azt mondta, idegesíti. Úgyhogy kérte, segítsek és bevágta az egészet. Az ABC dettó...

Próbálja mindig elsinkófálni a tanulást. Én két évig itthon alig tanultam vele. Valóban nagyon sajnáltam, hogy beteg, érték atrocitások emiatt, és valóban, ahogy Vanessza is írja (és nem haragszom rá egyáltalán, sőt, tisztelem, hogy tudott tőlem elnézést kérni, amiért másként érzünk) speciális, mert más, mint a többi. Csakhogy az én fiam ezzel gyakra visszaél... 9 éves, kiskamaszkodik, visszabeszél és kedvenc mondata a "te nem tudod, milyen betegnek lenni és az is maradni" című. Elmondhatom azt is, hogy mi úgy neveltük 7 évig egykeként, hogy mindent megadtunk neki, amire ránézett... ajándékokat kapott heti-kétheti alkalommal csakúgy, az őszi falunapkor (bucsukor) ő 30-40 eFt-ért szokott vásárolni, a férjem most hozatott neki Németországból villanymotoros távirányítós autót az udvarra súlyos ezrekért... mert szerette volna. Szóval elkényeztetett. Másokkal nagyon jó a természete, imádja a kicsiket, a 2 éves testvérét példás módon gardírozza, mindent megtesz, csak tanulni ne kelljen. Ez van. És most oda kell lépnem.

Azért is írtam, hogy mondjuk van öt összeadás egymás alatt és bebigyesztesz egy kivonást, akkor ahelyett is valószínűleg (80 százalék), összead. Azt hiszitek, érdekli?

Tegnap olvasott nekem egy történetet a költöző madarakról hangosan. A kis piszok, tudja, hogy imádom a gólyát és a fecskét... :) Azt hitte, ezzel lekenyerezhet. De nem egészen. Jó volt, de azért mégsem tetszett. Úgyhogy szépen, nem bántón megmondtam neki. 3-szor olvasta el, a végén teljesen folyékonyan, szépen, én megtapsoltam, nagyon megdícsértem, ez tetszett neki (de nem annyira, hogy ma is önállóan esetleg nekiálljon).

Volt az iskolában egyébként a kicsik körében diszre felmérés, ki is szűrtek néhány gyereket, azt hiszem, őket külön is tanítják és talán szóban kiegészíthetik a dolgozatot, de ezt csak hallomásból tudom...

A lassított tanmenet és amit Vanessza írt az olvasásról... hát én is úgy gondoltam. Ha van idő még fejlődni, akkor adjunk neki. Csakhogy azért a gyakorlat meg más. Ugyanis a másodikas gyerekeknek matekból bejöttek a szöveges feladatok...Tavaly a gyerekek nagy része a dolgozatban neki sem állt ezeknek vagy valami hülyeséget írt be. Mégis a felmérőben mondjuk a 8 feladatból kettő szöveges... És felolvassa a tanárnő egyszer, aztán passz... :(

Amit én elértem, az sem valami jó most... a nyáron kiemelten szöveges feladatokkal foglalkoztunk egy ideig. Itthon levezettük, de a fiam a dolgozatban nem. Gyors felírta a nyitott mondatot, kiszámolta és kész. A 6 pontból azt hiszem kettőt kapott, pedig jó lett, csak hiányos. Szerinte túl egyszerű volt... Szóval akkor jól csinálom vagy nem? Nem tudom.

Azt viszont tudom, hogy így nem hagyhatom.

Egyébként nekünk van egy jó programunk diszeseknek is szól és főleg kisiskolásoknak, számítógépen lehet vele tanulni, nagyon jó, most megpróbálom még amellé leültetni... merthogy a gép azért nagyon tetszik neki.

Arra vágyom, hogy a suliban tornádókról, viharokról szóljon az oktatás, mert akkor az én gyerekem az elsők közt érne oda... :) Dehát írás, olvasás, matek is van a világon!

2010. szept. 10. 22:15

Sziasztok

Kár ezért a sok indulatért. Ne bántsátok egymást. Nekem is beteg a gyerekem, jól tudom, milyen érzés vele szigorúnak lenni. Szerencsére tünetei nincsenek, de a 20 cm-es vágás a mellkasán sosem engedi elfelejteni azt az 5,5 órát, ameddig a szívműtétje tartott.

És itt be is fejeztem a saját kis életem.


Eszembe jutott egy tanítónő ismerősöm hogyan tanult az amúgy jótanuló lányaival, hogy ne legyen olyan egyhangú, mint a suliban.

Pontosan nem tudom a témakört, ezért próbálok valami kisebb gyerekeknek valót kigondolni.

Mondjuk az öt érzékszervet hogyan tudja megjegyezni?

a) kimegyünk a konyhába és kóstólgatunk, aztán bekötjük a szemét és mindenfélét érintünk hozzá (hideg, meleg, szúrós, kellemes), súgunk a fülébe aztán tapsolunk egy hangosat stb...

b) amit meg kell tanulnia, azt papírokra írjuk és meghatározott helyén a lakásnak eldugjuk a papírokat (ő is ráírhatja, kapásból egyszer már leírta, diszeseknél segítenek a színek), miután tudja mennyi papírt kell megtalálnia, addig keresi, míg meg nem találta mindet - végén jutalom! Közben meg lehet kérdezni tőle, hogy mi hiányzik még.

c) boltosat játszunk vele: anya az idős néni, akinek otthon maradt a szemüvege, nem tudja elolvasni, melyik a baracklekvár, vagy bármi

megkéri a boltost (a gyereket), hogy olvassa el

aztán amit a kosarába tett, azt adja össze,mert a néni nem tudja, van e elég pénze

Észre sem veszi, hogy tanul, örül, mert anya, apa játszik vele

d)Törteknél tortát rajzolunk (szépen ki lehet

díszíttetni vele) egyforma cikkekre vágjuk és torkos apa 5/8-át megeszi, mennyi marad a többieknek stb...

TUdom munka mellett nem könnyű ötletelni és kivitelezni, de a győzködés sem tart kevesebb ideig. Ezután, ha le kell ülni és írni pár mondatot (mondjuk arról, mit játszottunk ma), már talán könnyebben megy. Főleg, ha megígérjük, hogy ez a vége és utána mehet játszani...


Diszeseknek van egy jó oldal a diszlexia.hu, kedves szakemberek fórumokon válaszolnak a kérdésekre. Van egy játék cd-jük is, drága, de részletre kifizethető. Akit érdekel,megírom a címét, de a honlapon is biztos ráakadtok hamar.


Szebb napokat itt a fórumon és otthon is!

61. mamcili (válaszként erre: 55. - Uracsvivi)
2010. szept. 10. 20:49
ha bármi gondolatod beszélgetnél valamiről én is szívesen fogadom, mert nekem egy jó ötlet is most rengeteget tud segíteni...
60. mamcili (válaszként erre: 53. - 388b941089)
2010. szept. 10. 20:48

Én tudom hogy nem támadtad...


Csak sokszor másként értelmezünk dolgokat...


Én is remélem hogy segíteni fog a könyv...

Mert ha kiderül mi a gond valójában az hegyeket tud megmozgatni...


Én is azt gondoltam, hogy lusta a gyerekem...és nekem is mondták, hogy tudja mit olvas, csak...

De kiderültek dolgok, hála egy régi pedagógusomnak...aki ma egy elismert szakember...

Ma már olvas ír és számol akár egyedül is :)

és ez csak a nyár eredménye...

És megvan az idei első 5-se :)

59. 388b941089 (válaszként erre: 58. - Pipőci)
2010. szept. 10. 16:59

Ne haragudj kérlek, tényleg nem akartam semmi rosszat neked. Gondolom az egész minden miatt rengeteg negatív érzelem gyűlt benned össze. A kisfiadat pedig a betegsége miatt tényleg nagyon sajnálom, őszintén mondom ezt! És le a kalappal a kitartásod és az akaraterőd előtt, amit a kisfiadért teszel meg!

Én pusztán pár kérdést tettem fel azzal kapcsolatban, amiket leírtál. De hozzám hasonlóan más is tett fel hasonló kérdést, ill. hasonló hozzászólásokat is írtak. Nem bántani akartam a kisfiadat, és sajnálom, h ilyen rossz iskolába kell járatni a gyereket, mert nem nagyon más lehetőség. Viszont eszembe jutott egy kérdés: ha 4-es korukra kell megtanulniuk rendesen olvasni, akkor miért baj most, ha a kisfiad néha téveszt vagy szótagolva olvas? Még ráér ezek szerint "fejlődni".


És igen, még mindig úgy gondolom, h a te kisfiad "speciális" (de nem rossz értelemben), hiszen te is "speciálisan" kezeled őt, (te magad írtad) mind az elvárások és mind minden más tekintetében. Mivel egy egészséges gyerekkel szemben azért reális elvárásokat lehet felállítani, míg egy "beteg" gyerekekkel szemben már nem annyira reálisan látja az ember a dolgokat. :) én sem látnám!


Reméljük azért megjön a kedve a kisfiadnak a tanuláshoz és fogják érni őt sikerélmények, amik ösztönzőleg fognak rá hatni. :)


Minden jót! :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook