Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisegítő iskolás lesz/ lett a gyerekem fórum

Kisegítő iskolás lesz/ lett a gyerekem (beszélgetős fórum)


2010. okt. 12. 20:17
Köszönöm a jókívánságokat. Egyenlőre zuhanórepülésben visszafelé fejlődik(az autizmus területén, nem értelmileg), de remélem,csak utánzásról van szó, v. még mindig meg van zavarodva az új helyzettől. Úgy látszik, most ilyen hullámzó periódusa van.Szerencsére úgy néz ki, csak itthon, az iskolából nem panaszkodnak rá.DE: ritkán már magától is mesélgeti, mi történt, ami egy autistánál nagy szó, úgyhogy remélem, hamarosan a többi is rendeződik.Vizsgálatra még tervben van a Vadaskert,csak a kistestvérnek nőni kell még kicsit.
13. mamcili (válaszként erre: 11. - 7c6a7335be)
2010. okt. 7. 23:01

Autisták az újdonságok egy részét nehezen fogadja, ezért volt a kezdeti nehézség, de hihetetlen gyorsan meg tudják szokni és át tudna állni rá :)

sok sikert és sok örömöt nektek az életben :)

2010. okt. 4. 14:11

Örülök a jó hírnek. Majd csak alkul ki jó személyes kapcsolata gyerekekkel, meg nevelőkkel is. Meg remélem, Neked is sikerül a tanító(néni)vel jó kapcsolatot kialakítani, hogy bizalommal fordulhass hozzá, meg hogy megtaláld a lehetőségeket, amik sokszor rejtve vannak, direkt nem reklámozzák, mert esetleg drága, nehézkes stb., de hasznosak, szükségesek.

Gondolok itt esetleg iskolán kívüli lehetőségekre, szakemberre, vizsgálatra is.

2010. okt. 4. 13:33
Némi kezdeti botladozás után (sírt, vissza akart menni óviba, a tanítókat próbálta bosszantgatni) belerázódott talán, már szeret menni, és dícsérték is, úgyhogy remélem,rendben lesz,és 8 évig nem lesz iskolaproblémánk(merthogy még előkészítős).
2010. júl. 28. 12:29
Én rendszeresen nézem az oldalt, ha van vki, aki szeretne a témában beszélgetni, tapasztalatokat megosztani, írjon!
2010. júl. 18. 20:53
Kihalt?
2010. júl. 13. 21:12
Már nem vagyok teljesítményelvű, de az voltam sokáig, állandóan feladatokkal edzettem szegény gyereket.Ehhez mondjuk az is hozzájárult, hogy ő látványosan nem csinált semmit, ugrálással, ceruzapödrögetéssel egész napok mentek el, ami nem túl fejlesztő. Most is egész nap fel-alá futkos, ugrál, val. hiperaktív is,igen figyelemzavaros, de a gyógyszerekről sok ellenvéleményt hallok. Erről van vkinek véleménye? V. majd az iskolában úgyis jelzik,ha vmit tenni kell ez ügyben?
7. 21d51b640a (válaszként erre: 5. - 7c6a7335be)
2010. júl. 12. 15:06
Gondolom akkor testi problémája nincs, és akkor sportolhat ugyanúgy, mert az jó dolog, és abban el is érhet valamit ha kitartó, mert az nem intelligencia függvénye.
2010. júl. 12. 15:03

Én is egyetértek 3. mamcili hozzászólásával.

Biztosan vannak lehetőségek, különösen, hogy van a zenéhez vonzódása. Szerintem egyelőre "csak" szeretsd a gyereket, készüljetek az iskolára lelkiekben. Aztán ott érdeklődj majd, hogy milyen lehetőségek vannak. Szerintem egy dolog elég lenne, pl néptánc vagy zene. Maradjon ideje játszani, tesókkal, saját kedvteléseire. S ha meg tudod állni, ne szállj be a versenybe semilyen szinten, pirospont, különóra, külön fejlesztő játék(ezek tudtommal iskolán belül óraren szerint járnak), bár ez az iskola lehetőségeitől függ.

Javaslom, ha kezedbe kerül Vekerdy Tamás vmelyik könyve, előadás részletek a neten is vannk, Nők lapjában is ír. Szóval nagyon érdekes, elgondolkoztató és megfogadandó dolgokról ír, nem teljesítmény elvűen közelíti meg a problémákat.

2010. júl. 12. 14:27

Köszönöm a hozzászólásokat! Én is azt remélem, végre helyére kerül, bár az esélyek kicsik, ő autista.(Szerencsére nem a legsúlyosabb, IQ-ra pedig határeset (74),a testvéreivel, akik nála kisebbek, sokat játszik.). Sajnos az iskolában sok durva nagyobb gyereket láttam, némelyik szerintem inkább az otthoni nevelés hiányosságaival, mintsem valódi fogyatékossággal küzd. Az 1.-2.-asok közt szerencsére ezt nem láttam, talán már jobban odafigyelnek, és ezek a gyerekek normálba kerülnek.

Én egyenlőre úgy látom, kicsi az esély, hogy ő önálló felnőtt legyen, de még kicsi, nem akarom bezárni előtte a kapukat, ennek örülök, hogy elméletileg még akár érettségizhet is. Ő egy örökmozgó gyerek, nagyon jó zenei érzékkel, jó hallással, jó lenne, ha lenne lehetőség egy próbára ezen a téren is, de itt úgy látom, az iskolák reklámja nem egyezik a valósággal (a normálaké sem). Van vki, aki próbálta sportra, zenére járatni fogyatékos gyermekét? Foglalkoznak vhol egyáltalán ilyesmivel, érdemes keresgélni?

2010. júl. 9. 22:36
Nem kell tartanod az iskolától,mert itt fejlesztő pedagogusoknak illetve szak embereknek kell dolgozniuk.Az én lányom is ilyen iskolába jár,az oviban mindig külön ült és nem tudott be illszkedni és játszani a többi gyerekkel,nagyon sajnáltam őt mire rá jöttem nem érti a játékokat stb mert lassabbban fog az esze,és ezért inkább nem is játszott és zárkozott lett az oviban.Nagyon féltem az iskolától,vagyis őt féltettem de 1 hónap múlva az én lányom kinyilt,játszott szaladgált,és be nem állt a szája nem ismertünk rá,meg találta a helyét.A tanárok nálunk nagyon jók ,és olyan mint egy nagy család.Szerencsére nem a magán tanulóságot választottam mert azt is felajánlották,de ugy éreztem kell,hogy gyerekek között is legyen a lányom.A tovább tanulásban is egyre több a lehetöségük,és most van a szociális minisztérium elött valamilyen kérelem,hogy ezeket a gyerekeket ,segitsék könnyebb tanfolyam elvégzésére ahol öregeket és betegeket tudnak segitséggel ellátni mert őnekik nagyon jó a segitő készségük a szociálisan hátrányba kerültekkel szemben.
3. mamcili (válaszként erre: 1. - 7c6a7335be)
2010. júl. 9. 19:47

lehet belőle nagyon ügyes és sikeres gyermek a maga kategóriájában.


Sportolási lehetőség neki is van és sok minden más is

sok helyen zenei fejlesztés is van...

Ezt iskolája válogatja, de hidd el minden tőlük tellhetőt meg fognak tenni érte.


éretségizhet, ha képes lesz rá...


nem tudom mi a gond vele, de ha jó iskolába kerül rengeteget fejlődhet,

és ha te is szeretnéd segíteni, az ottani tanárokkal érdemes tartanod a jó kapcsolatott

és segítséget kérned, ha bármi gondod van,

te hogyan csináld, hogy tud őket segíteni...

2010. júl. 9. 12:47

Szia, hát attól függ, hogy mennyire "kisegítő" kategória a a fiad. Húgom is kisegítős, és szín ötös tanuló, igaz már 11.-es, de az iskoláknak van egy színvonaluk, nagyon elmarad a rendes iskolától. Húgom is olyan hiányosságokkal küzd, amiért engem kb. 4.-be megbuktattak volna.


Amúgy majdnem mindenre van lehetőség, érettségizhet is, de van azt hiszem valami különbözeti vizsga.


Hát a szakmákból nagyon rossz a felhozatal, fiúknak csak kétkezi munkák általában, és ahova húgom járt minden fiút bicikliszerelőnek, és minden lányt virágkötőnek küldtek tovább. Csak az "értelmesebbeket" küldték már milyen szakmára, viszont ha nem muszáj hagynia a szülőnek, mert neki nagyobb döntésjoga van.


Voltam egy párszor, régen mikor mentem érte a suliba, voltak nagyon "debil" gyereket, nem tehetnek róla, de ez van. Meg nem tudom hol laksz, de sok helyen az indiánokat oda rakják egyből, úgyhogy a légkör sem a legjobb...:)

2010. júl. 9. 12:35
6 éves fiam szeptembertől kisegítő iskolás lesz. Mit várhatok? Milyen lehetőségei lesznek? Tanulhat zenét, sportolhat? Szerezhet utána értelmes szakmát? Jogosítványa lehet-e? Még mindig sok a normál iskolákból magatartása miatt kiszórt gyerek? Nem veszélyeztetik a többieket? Van- e átjárhatóság a normál iskolák felé, ha jól megy az iskola? Írjon, aki hasonló helyzetben van v. volt, vagy bármilyen kapcsolata van a témával!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook