Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemista lett a gyerekem! fórum

Egyetemista lett a gyerekem! (beszélgetős fórum)

2011. márc. 22. 07:14

Én nem szülő, hanem egyetemista vagyok az ELTE-BTK-n és így a csoporttársaimat elhallgatva, akik nagyon vidékről jöttek fel pestre, úgy 25-30at fizetnek albérletre, de lehet jelentkezni koleszekbe, ami úgy 12ezer körül van, de a koleszbe ugyanolyan papírokat kell beadni mint a szoc. támogatásra, szal keresetkimutatás stb.

diákhitelt nem ajánlom, mert nagyon kedvesen hirdetik, de ha az ember nem figyel oda, nagyon felhalmozhatja, és 3 hónappal a diploma után már el kell kezdeni törleszteni, és valljuk be, manapság, nem biztos, hogy sikerül a diploma után már 3 hónappal olyan munkalehetőséget találni, amiből meglehet élni és még a hitelt is fizetni tudja :/

3. aa66d84753 (válaszként erre: 2. - Sany69)
2009. máj. 30. 14:13
ja én is ennyit számoltam kb. :-(
2009. máj. 29. 15:08

Szerintem 70-100 ezer. Ha nincs ösztöndíj, vagy diákmunka. Ennyivel kell számolni.

Diákhitel a lehető legkönnyebben hitelhez jutási lehetőség, de nem szabad elfelejteni, hogy a fiatal felnőtt mindjárt adóssággal kezdi az életét. De ha nincs más megoldás, akkor ok. Mindkét egyetem színvonalas, biztos el tud helyezkedni utána.

2009. máj. 29. 14:24

Olyan szülők hozzászólását várom, akiknek most megy egyetemre, vagy már egyetemista gyerekük van.

Szívesen venném vidékiek tapasztalatait, anyagi szempontból is. Mennyiből lehet havonta kijönni, albérlet, étkezés, jegyzetek stb. Mi a vélemény a diákhitelről?

ELTE prog. informatika, vagy Corvinus gazd.informatika. Van valakink összehasonlító véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook