Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. osztályos lett a gyerekem fórum

3. osztályos lett a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
148. 388b941089 (válaszként erre: 147. - Mamcili)
2010. okt. 9. 18:51

peersze ne viccelj én is mindig ezt mondom . nem akarom megkeseríteni az életét a magas elvárásokkal, nem akarom, h frusztrálva érezze magát a tanulás miatt. :))) sem ők, sem mi sem vagyunk hibátlanok :) 7köznaponként csak annyit fogunk pluszba csinálni, h átnézzük a napi dolgokat, de tényleg csak átfutjuk, este pedig olvasunk egy mesét a babáinak, ezt még is élvezni. 7végén pedig azért elővesszük az egyes tanulnivalókat és gyakorolunk 1-1 órát.

okosan kell őket hozzászoktatni a nagyobb terheléshez azt pedig nem akarom, h gyomorideggel járjon iskolába, azt akarom,h boldog gyerekkora legyen. Emiatt sztem nem is fogom 6-8 osztályos gimibe sem vinni, mert ott viszont aztán már tényleg nagyon kell tanulni. :(

147. mamcili (válaszként erre: 146. - 388b941089)
2010. okt. 9. 17:49

bocsi akkor rosszul írtam

és igen pont ez az egy két hiba és már 80 %


de mi felnőttek folyton 100%-osak vagyunk?

gondold végig ledolgozod a 8 órád és utána haza jössz és nem a családodért "élsz" (főzöl...), hanem a munkahelyi dolgaidat csinálnád lefekvésig...Milyen érzés lenne benned...

Ugyanezt élik meg a gyerekek is szerintem csak kicsiben az iskolára vetítve ezt le...

nem értik hazajőve, miért nem rajzolhat, gyurmázhat nézhet egy mesét vagy mehet táncolni, mert szereti....miért kell estig tanulni gyakorolni és ne felejtsük el ők még csak alsósok...

146. 388b941089 (válaszként erre: 145. - Mamcili)
2010. okt. 9. 17:32

köszi a biztatást, ari vagy, de ezek az olvasás eredmények nagyon sz@rok, Vanessza ennél sokkal jobbakat tud.. tavaly 3 db dogája volt össz-vissz, ami 90% alatti volt...és a matek 89%ért is mérges vagyok hiszen rengeteget gyakoroltunk, elszámolt pár dolgot azért lett ennyi...:(((

ezeket ki kell javítani, sajna tényleg többet kell tanulni...de délután már szegények használhatatlanok.


én pont az ellenkezőjét veszem észre... már egy-két pont elvesztése 80%.. :O:O

145. mamcili (válaszként erre: 144. - 388b941089)
2010. okt. 9. 17:27

Vanessza

ez nagyon jó!!!!!!!!!!

Bárcsak nekünk is mindig ilyen lenne elégedett lennék...ezen könnyebb javítani...

Nem mindegy hány pontból lett ennyi...

Nem mindegy, hogy 20 pontból vagy 80 pontból és alsó tagozatban még elég alacsony a pontérték...sokszor egy két pont már 80 %...

2010. okt. 9. 17:01

hát akkor az eddigi eredményeinkről pár sorban:


matekfelmérő: 89%

szövegértés 1. doga: 78% :O:O:O

szövegértés 2. doga: 79% :O:O:O

környezet doga: 92%


szóval sajnos úgy látom fel kell kötnünk a gatyánkat nekünk is.. :((( ezek az olvasás dogák.. elkeserítőek, sokszor még én sem tudom, h mit írnék be a kérdésre.. sőt sokszor mást írok be, mint ami a javítókulcsban van... na mind1 hiába okos a gyerek, és elég sokat tanulunk, úgy látszik mégtöbbet kell...


és nálatok mi a helyzet tanulás terén?

143. mamcili (válaszként erre: 142. - Pipőci)
2010. okt. 5. 21:53

nem semmi

pedig találni kell valami megoldást...

a gyerekekkel is el kéne beszélgetni, hogy ezt így nem lehet...

hogy várhatják így el a szüleik, hogy figyeljenek rájuk...mikor esetlegesen ők sem fogadnak szót...

Nagyon nehéz lehet mindkét oldalon lenni...

tanár kontra gyerek

tanár kontra szülő

szülő kontra gyerek

és ez valami iszonyat bármelyik irányba nézzük...

a gyerek lázad, mert támadva érzi magát

a tanár megszorít mert félti a gyereket (és az állását)

a szülő meg tehetetlen, mert...

olyan értetlen helyzet ez az egész...

olyan mintha a gyerek nem értené sem a szüleit sem a tanárait

és folytathatnám...

valahogy közös nevezőre kéne jutni...

valahogy a gyerekeket is be kéne vonni ebbe az egész helyzetbe...felelősséget adni nekik a teteikért...mert a legegyszerűbb nekik azt mondani "hogy nem érdekel" közben meg belülről rágódik és örli magát és lázad de rendesen...

ami a tanulása rovására megy

142. Pipőci (válaszként erre: 139. - Mamcili)
2010. okt. 5. 07:09
Megy a csúfolódás, felhívtam az igazgatónőt, még mindig nem érzi, hogy valami nem stimmel... :( Én el vagyok keseredve, de nincs időm belemerülni, dolgoznom is kell. Október közepén lesz szülői munkaközösségi gyűlés, én ott kitálalok, aztán lemondok és hagyom az egészet, mert nincs segítség, nincs megértés... tudják, hogy úgyis az lesz, amit ők akarnak, elterveznek, nem is érdekli őket más, csak meglegyen az óraszámuk. Itt olyan dolgok mennek, hogy én már rá sem akarok gondolni... :(((
141. Pipőci (válaszként erre: 140. - Mamcili)
2010. okt. 5. 07:06
Konkrétan semmilyenek. Nyáron én tanítottam a fiamat erre, de a tanárnő azt mondta, nem kellett volna... Azért nem értem ezt, mert a könyvben vannak erre irányuló feladatok. Főként szövegesek.
140. mamcili
2010. okt. 4. 22:19

Hogyan tanuljátok, tanultátok a mértékegységeket és azok váltását?


Milyen típusú feladatok voltak, hogy jól megtanulják (1-2. osztályban)a mértékegységek használatát...

139. mamcili (válaszként erre: 136. - Pipőci)
2010. okt. 4. 21:29
mi a helyzet a suliban?
138. mamcili (válaszként erre: 137. - Mamcili)
2010. szept. 29. 23:01

Ehhez az egészhez, te egyedül kevés vagy...

Ezt saját tapasztalatból mondom...


És a madzagot felejtsék el...nem óvodások...meg kell tanulniuk... meg lehet állni a gyerekekkel többször...egy két programról lemaradnak megtanulják...főleg egy cirkusz vagy ilyesmi...


egy kicsi-egy naggyal nincs gond, mert a nagyobb felelőséget tanul s közben a kicsi is tőle, mire nagyobb lesz...

a tanárok meg egy elöl egy hátul...stb...

És minden egyes indulás előtt egyeztetni a szabályokat...

csendesen beszélgetsz az utcán, ne maradj le, ha megtörténne zárkózz fel, néz körül...stb...

fél év alatt megtanulják...

főleg ha ők mondják el és nem nekik mondják...és még dicsérik is őket a helyes válaszért, magatartásért...

Nem irigyellek. Pedig nálunk is vannak gondok...

137. mamcili (válaszként erre: 136. - Pipőci)
2010. szept. 29. 22:54

próbáljatok meg valami szülő-gyerek-tanárprogramot szervezni...

akár osztályonként akár iskolai szinten

közös kirándulás vetélkedők...stb...

És itt szinte, ahogy olvasom mindenkinek változtatni kell...

Nem kéne a jót lehúzni...stb...

Nincs iskola pszichológus? vagy drámapedagógus az iskolában?

136. Pipőci (válaszként erre: 135. - Uracsvivi)
2010. szept. 29. 15:31

Első felháborodásomban tegnap délután, miután megjött a gyerekem, azonnal felhívtam az igazgatónőt. Elmondtam, hogy ez negatív megkülönböztetés, gyerekek beskatulyázása (az alsós gyerekek közül nem rossz az igazgatónő unokaöccse és annak a kis barátja, a többi gyerek igen), ebből nincs visszaút, szerintem.

Ő megkérdezte, hogy akkor mit tegyen... merthogy szégyen, ahogy a gyerekek viselkednek és a tanárok nem tudnak velük dűlőre jutni, nem "bírnak" el velük...szerinte. Azt mondja, ez a gyerekközösség nyilvánosan "égő" a tanároknak és elegük van. Elmondta, hogy ez az ő véleményük szerint nem bántó senkire sem nézve. Mostmár csak azt nem értem, hogy akkor én mégis miért érzem úgy (megjegyzem, más szülők is jelezték, hogy nem tetszik nekik, de az iskola nem törődik vele).

Úgy érzem, hiába beszélek szépen a tanárokkal, igazgatónővel, egyfolytában azt hangoztatják, hogy nem tudnak segíteni a szülőknek, mert a gyerekek nagyon rosszak. Nekem speciel azt mondják állandóan azt mondják, hogy hiába vagyok gondos, normális, átlag szülő, aki törődik a gyerekével, mert amikor az visszatér ebbe a problémás közösségbe, akkor az viszi magával... persze nem pozitív irányba. Viszont mostmár nekem az a véleményem, hogy nem törődnek a gyerekek lelkivilágával és helytelen eszközökkel akarják őket "betörni". Nem közel kerülnek hozzájuk, hanem eltávolodnak tőlük...

Én nem tudom, mit tehetnék már... Lassan ciki lesz, hányszor megyek be a suliba, telefonálok ezrekért, mégis meddő beszélgetés minden.

Mit tehetnék még...?

Nagyon el vagyok keseredve. Gyerekem közölte tegnap holt nyugisan, hogy ő rossz gyerek, de nyugi, majdnem az összes gyerek az... de a tanárnéni szerint még megjavulhatnak, ha akarnak. Az én fiam önbecsülése a pincében van már, beletörődött, hogy ő "rossz". Lassan kész vagyok idegileg a suli miatt, nem is jár más az eszemben.

Szóval, tehetnék még ennél többet? Van ötlet az átiratáson kívül?

135. uracsvivi (válaszként erre: 134. - Pipőci)
2010. szept. 29. 13:25

Mi vaaaaaaaaaaan??????


És mi van a nyílvános megszégyenítéssel?

Ti szülők ezt hagyjátok?Fel nem foghatom.

134. Pipőci
2010. szept. 29. 07:38

Új fejlemények a suliban, mit szóltok hozzá?

Mivel a gyerekek nem tudnak sorban menni, kötél mentén vezetik őket a buszmegállóig. A "rossz" gyerekeknek van párjuk (a rossz gyerekek nyilvánosan ki vannak jelölve), egy nagyobb gyerek, aki példát mutat neki, segíti, vele mehet csak a sorban a kicsi (ha gond van, a nagyobb gyerek rendezi a kicsit, ez egyértelmű).

Igazgatónő szerint ezek jó megoldások. Mit gondoltok róla?

133. mamcili (válaszként erre: 132. - Pipőci)
2010. szept. 27. 21:00
én tavaly közértbe vettem meg :) a szélikét :)
132. Pipőci (válaszként erre: 130. - Mamcili)
2010. szept. 27. 06:59
Tavaly nekünk a Szélike királykisasszony... detto hiánycikk volt. Egy ismerősöm fakultatív programként körbejárta a közeli város antikváriumait és egy helyen talált egy régi kiadást... :)
131. mamcili
2010. szept. 26. 22:41
Van köztetek olyan akinek a gyermeke tanul vagy jómaga tud németül?
130. mamcili
2010. szept. 26. 22:33
nekünk a Tündér Lala és nem lehet megkapni...
129. uracsvivi (válaszként erre: 127. - Mamcili)
2010. szept. 24. 07:37
Vuk
128. Pipőci (válaszként erre: 127. - Mamcili)
2010. szept. 24. 07:33
Kötelező a Vuk, ajánlott a Bambi és a Kinizsi Pál.
127. mamcili
2010. szept. 23. 22:03
nálatok mi a kötelező vagy ajánlott olvasmány?
126. mamcili (válaszként erre: 125. - Szabokisandi)
2010. szept. 23. 22:01
igen ezt nagyon szeretem benne, hogy ha rájön tudja mit kell tennie :)
125. Szabokisandi (válaszként erre: 124. - Mamcili)
2010. szept. 23. 21:50
de rendes gyerek :)
124. mamcili (válaszként erre: 123. - Mamcili)
2010. szept. 23. 21:40

minap ezért lett a leckéje piros pontos, mert csak neki volt hibátlan...

Aztán Bocsánatot kért...

123. mamcili
2010. szept. 23. 21:38

mi már 3 éve németezünk

de folyton viták vannak, mert én utána nézek....

és legtöbbször kiderül nekem van igazam...

122. 388b941089 (válaszként erre: 120. - Mamcili)
2010. szept. 23. 08:48
mi angolozni szoktunk mivel most kezdtek angolt tanulni, tök élvezem én is :DDD
121. 388b941089 (válaszként erre: 117. - Pipőci)
2010. szept. 23. 08:47

igen, nagyon szigorú vagyok sajna... :(((( néha már a gyerek idegeire tudok menni, de mindenben elvárom az alapos munkát. Hétköznap nem nyúzom suli után már, csak olvasni szoktunk, de 7végén, mivel ez már a 3. osztály és igencsak sok a tananyag, ezért szombaton és vasárnap is tanulunk 1-1 órát, ha van rá módunk. Dogák előtt pedig keményen bele szoktunk húzni :)


Párom szokta mondani: "Orsi olyan, mint egy őrmester." Tudom, h a gyerekem okos, vág az esze, szorgalmas és kötelességtudó. De abban, h a gyerekeinknek jó eredményeik vannak, abban a szülőknek is nagyon fontos szerepük van. Tanító nénink szokta mondani, h igenis nagyon látszik az, h melyik gyerekkel szoktak otthon foglalkozni és melyikkel nem.


Amúgy nem vagyok mumus, csak következetes és elvárom a precíz munkát. Ha jó eredményt hoz a gyerek, iszonyat mód meg van dícsérve, h érezze azt, h megéri keményen dolgozni :))) persze néha becsúszhat egy-egy rosszabb eredmény is, nincs ebben semmi rossz, neki is lehet rossz napja. (82% volt a legrosszabb idáig, gyerek teljesen kikészült) Én csak azt szeretném, h a tudásához és a képességeihez mérten a lehető legjobb eredményt produkálja. :) Meg lesz az eredménye, biztos vagyok benne. :)


Sztem ne keseredj el, ha a gyerekkel foglalkoztok és segítetek neki, semmi probléma nem lesz. Csak ne "nyúzzátok" sokat, mert megutálja az egészet, nem lesz sikerélménye és akkor már nem lehet tenni semmit, elveszti a lelkesedését.

120. mamcili
2010. szept. 22. 22:45

képzeljétek már második napja úgy jön haza hogy hibátlanra kész a lecke :)

Már csak olvasunk

meg németezünk :)

119. Szabokisandi (válaszként erre: 115. - Pipőci)
2010. szept. 22. 22:26

Gratulálok a legénynek :)

Ez a legfontosabb, hogy lássa, van értelme sokat dolgozni és hogy sikerek is érik.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook