Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. osztályos lett a gyerekem fórum

3. osztályos lett a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
118. mamcili (válaszként erre: 115. - Pipőci)
2010. szept. 22. 21:49
további sok piros pontot és örömkönnyeket nektek :)
117. Pipőci (válaszként erre: 116. - 388b941089)
2010. szept. 22. 17:27

Az eszemmel tudom, de azért nehéz kivárni...előfordul, hogy elkeseredik az ember. Legalábbis én. Annyira akartuk, csináltuk, elment a nyár és nem ennek kellett volna lenni a fő programnak. Most okosabb leszek én is, lépést tartok a tananyaggal, nagyon figyelek. A gyerkőcnek is tetszik, hogy dicséreteket kap, most láttam a tájékoztatóját, benne " hangos olvasása hibátlan" bejegyzéssel.

Tudod, nem vagyok ehhez hozzászokva... :)

Egyébként Te szigorú vagy amúgy a kislányodhoz? Milyenek a hétköznapok? Ő szívesen tanul?

116. 388b941089 (válaszként erre: 115. - Pipőci)
2010. szept. 22. 15:49
gratulálok! látod meglett az eredménye a munkának; a sok munkának egyébként mindig megvan a gyümölcse :)
115. Pipőci (válaszként erre: 109. - 388b941089)
2010. szept. 22. 15:07

Elmegyek nyílt napra és utána elmondom, isten'uccse, mert már engem is kezd érdekelni. Tegnap volt SZM gyűlés, képzeljétek, csak a rendezvénytervről volt szó 2 órán át a végéig... :S A többiről legközelebb. Van egy értelmes pasi, elég nagyszájú, de hiába csatlakozom hozzá, nem bejárós, helyi a fia...

Más... tegnap a fiam matek pirospontot hozott haza! Ez nagy szó, alig-alig adogat a tanárnéni, eddig két évig nem is volt piros-fekete pont, csak ha jó a feladat, akkor egy "pipa". Kérdeztem tőle, hogy érzi magát... azt mondta, alig tudta megállni, hogy ne legyen nagyképű, mert nagyon megdícsérték, nehéz feladatra kapta, ami hibátlan lett. A magyar dolgozatra pedig azt mondta, sokkal nehezebbre számított, szerinte nem volt vészes, tudta. Kiváncsian várom...

Egy hülye pirosponton este elsírtam magam titokban. Tudjátok, milyen sok munka volt ez a nyáron... A férjem is nagyon megdícsérte, láttam, hogy milyen büszke volt. Kellett már valami pozitív a lelkünknek, hogy legyen áttörés.

114. mamcili
2010. szept. 21. 23:22

Fórum - Gyerekcipőket osztanak (Aranyág, Barabás Éva)

ezt nézzétek meg

én már regiztem...

113. Szabokisandi (válaszként erre: 110. - Mamcili)
2010. szept. 21. 22:58

lehet, hogy kevés, de sok mindent meg lehet csinálni

és ha kevés marad, arra könnyebb rávenni, hogy még csinálja meg...

112. Szabokisandi (válaszként erre: 111. - Mamcili)
2010. szept. 21. 22:58

Szerintem itt nem is erről van szó

Hanem hogy nem is akarják megoldani.

De mért kell a gyerekeket szivatni?

111. mamcili (válaszként erre: 108. - Pipőci)
2010. szept. 21. 22:10

SZMK értekezleten nem lehetne ez ügyben segítséget kérni az iskolában?

hogy a távolabb élő gyerekek napközis tanulását igyekezzenek megoldani, bár tudjátok, hogy ez nem egyszerű dolog...

110. mamcili (válaszként erre: 109. - 388b941089)
2010. szept. 21. 22:07

hát ezt leginkább őt kell megkérdezni...

és egy óra sokszor kevés a leckékre...

és akkor még nem olvasott tanult a gyerek...csak írt...

109. 388b941089 (válaszként erre: 108. - Pipőci)
2010. szept. 21. 14:37
hát ezt nem hiszem el! ha ilyen kevés a gyerek, akkor miért nincs idő a napköziben megírni a házit? el tudná ezt nekem vki magyarázni, h pontosan mit is csinál a napközis tanár?????????????????????????
108. Pipőci
2010. szept. 21. 09:16

Elolvastam a linket. Tényleg érdekes, de jobban is ki lehetett volna fejteni. Akkor elküldtem volna az iskolába emailben...

Nálunk ez a nagy időhúzás azért van, hogy a tanároknak meglegyen az óraszámuk. Kevés nagyon a gyerek, egy osztályba úgy kb. 10-en járnak. A helyben lakók az órák végén hazamennek, így a bejárósokon csattanik minden. Az én gyerekem 6-kor kel fel és délután 4 óra után ér haza. Ezzel szemben a helybeli 7 óra-negyed 8-kor kel fel és ha 6 órája van, akkor is 2-re hazaér. És persze sok helybeli sokszor jobban teljesít, ami nem csoda, többet tud pihenni és így többet, hatékonyabban tanulni... Valahogy meg kellene ezt oldani, ugyanis az öt faluból járó gyerekek 90 százalékát a bejárósok teszik ki... :S Tudom, hogy minderről nem tehet a tanító és a szülő sem, főleg nem a gyerek, de mégis kellene valamiféle rendszer, ami segítséget nyújt... mert így a mi gyerkőceink folyamatos hátrányban vannak.

Tegnap mondta a fiam, hogy ma nyelvtan dolgozatot írnak. Kicsit játszottak itthon az udvaron, aztán mondtam neki, hogy gyakoroljunk. Láttam rajta, hogy nagyon fáradt, kedvtelen. Nem is játszani akart már, hanem hozzábújni az apjához a szobában az ágyon és kicsit valóban pihenni, lazulni. Diktáltam neki pár mondatot, szót, kérdeztem tőle elméletet, voltak hibák, kijavítottuk, nem volt vészes, de lehetett volna jobb is. Szerintem már nem figyelt. Hogy lehet így tanulni?

Emlékszem, én is bejárós voltam, de városon laktunk. Busszal is a 6. óra után hazaértem 2 óra körül. Ebédeltem, kicsit jöttem-mentem, aztán tanultam. Kevesebb idő alatt sokkal hatékonyabban tanultam, mint most a fiam, pedig őt még segítem is. Nem tudok rá jobb szót, fáradt. Egyébként a tanárok is panaszkodnak, hogy fáradékonyak a gyerekek. De mikor pihenjenek hét közben? Én még azt sem mondhatom, hogy a fiam húzza az időt este... nyolckor pizsamásan, vacsi és fürdés után az ágyban van, előfordul, hogy alszik is...

107. mamcili
2010. szept. 20. 21:47

[link]


itt is van...

106. mamcili
2010. szept. 20. 21:46

Minap olvastam egy Vekerdy cikket döbbenet volt...

A iskoláról szólt...ha megtalálom belinkelem ide elég érdekes...

105. mamcili (válaszként erre: 103. - Szabokisandi)
2010. szept. 20. 21:46

hát nagyon nem...

Mi is 6 kor kellünk és a múlthéten volt olyan, hogy negyed 10 kor fejeztük be mert suli után hagytam egy órát a játszón játszani... :S

104. mamcili (válaszként erre: 102. - Pipőci)
2010. szept. 20. 21:44

Jól teszed...

mi kb. 5-fél 6-tól csináljuk ezt...

De ma jó dolog történt.. a gyerekem úgy jött haza hogy kész volt a lecke, csak ellenőrizni kellett :)

Haladunk :)

103. Szabokisandi (válaszként erre: 102. - Pipőci)
2010. szept. 20. 21:34

helyes, jól teszed

nem kéne egy 9 éves gyereknek 12 óráznia....

102. Pipőci
2010. szept. 20. 07:11

Az volt a legviccesebb a számomra, hogy kérte az igazgatónő, ne tanuljanak sokat itthon a gyerekek, nehogy megutálják a sulit... :S De most komolyan...

Matek, helyesírás, olvasás... kb. egy óra vagy kicsit több. De ez akkor munka, nincsen benne játékos rész. Délután 4-től 7-ig megoldandó, utána fürdés, vacsi, fekvés, mert reggel 6-kor kelni kell fel. És akkor tényleg hol van a játék, a szórakozás, a pihenés? Holnap lesz szülői szervezeti gyűlés, azt hiszem, próbálok szólni az új rendszer miatt...

101. Pipőci (válaszként erre: 96. - 388b941089)
2010. szept. 20. 07:04
Az jó nagyon. Azért ha "csak" olvasni kell és anya jól felvezeti, akkor szerintem könnyebb odaültetni (akár az ágyra, én a minap kihívtam a fa alá, a padhoz, amikor szép idő volt), mint a leckét írni és akkor jön még, ha nem ért valamit...
100. mamcili
2010. szept. 19. 22:08

én szeretem tudni mit tanul a gyerek...

szívesen foglalkozom is vele...

de nem mindegy hogyan kell...mert kötelező...

vagy mert egy kis gyakorlásra...tapasztalat szerzésre van szüksége...

2010. szept. 19. 22:06

olvasás...ha csak az maradna nem érdekelne...

de az a baj, hogy sokszor sok marad...

98. mamcili (válaszként erre: 95. - Szabokisandi)
2010. szept. 19. 22:04

hát még én, mint anya... hogy sajnálom, hogy idő nincs a szabad játékra

tapasztalatszerzés sem nagyon van az anyagi körülmények miatt...

ami másnak megvan nekünk csak ippeg vagy egyáltalán...

És most nem ajnáltatni szeretném magunkat, mert a nehézségek ellenére iszonyat jól megvagyunk

csak az a gáz mikor sírva jön haza a gyerek...mert ő nem volt nyaralni...cifrábbnál cifrább helyeken...

Örült hogy a strand (1) és a játszótér lehetősége megadatot...

97. 388b941089 (válaszként erre: 94. - Pipőci)
2010. szept. 19. 16:31
Budapesten élek születésem óta és igen abban igazad van, h tuti nem tudom elképezelni, h milyen lehet "ott" vidéken. :)
96. 388b941089 (válaszként erre: 93. - Pipőci)
2010. szept. 19. 16:30
az iskola által nem klappol, úgy értem :))) vm iszonyat rossz rendszert alakítottak itt ki, az nem tetszik :O nálunk pont fordítva van, azt mondják, h a leckét bent megcsinálják, viszont arra már nincs idő, h még olvassanak is, szóval azt itthon kell gyakorolni!
2010. szept. 18. 22:49

Én ezen az egészen ki vagyok akadva. Mintha csak ki akarnának cseszni a gyerekekkel és a szülőkkel is. Felnőtt fejjel nem fogják fel, hogy a gyerek elfárad a napi 8 óra figyelésben és szabályok betartásában? Nekik is kell a pihenő. És arról meg nem is beszélve, hogyha még otthon is nyüstölve vannak, akkor végképp megutálnak mindent, ami a tanulással, az iskolával kapcsolatos. Nem az volna a cél, hogy szívesen tanuljanak???? Nem sikeresebb a tanítás, ha örömmel tanulnak a gyerekek?

A mi sulinkban ezt meg tudják valósítani, feltételezem, hogy máshol is meg lehetne.

Nagyon sajnálom, hogy nem jut idejük játékra, mesére, családi életre...

94. Pipőci (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2010. szept. 18. 21:09
Ez nekik sértő kérdés... :) Kis közösségben nem nagyon ajánlatos feltenni. Legalábbis nálunk nem... :( Nem láttam, hol élsz, falun vagy városban, de szerintem nehéz számodra elképzelni, hogy most, a xxl. században falun -főleg aprófalvakban-milyen az élet... Megvannak az előnyei, de a hátrányai is. Szerintem számodra egy csomó dolog hihetetlen lenne, ha elmesélném, még a sulival kapcsolatban is... De itt más az élet, mások az emberek. Pozitív és negatív értelemben is.
93. Pipőci (válaszként erre: 79. - 388b941089)
2010. szept. 18. 21:02

45 perc a tanóra a napköziben, 3. és 4. osztályos gyerkőcök vannak egyben. Nem adtak elég időt. Arra szeretnék őket rászoktatni, hogy otthon tanuljanak. Mert ez kutya kötelességük, a szülőnek pedig az ellenőrzés. A suliban most csak olvasni fognak hangosan. Nekem ezt az igazgatónő személyesen mondta egy beszélgetéskor.

Mindig feltételezed, hogy valami nem klappol abban, amit írok. Mi értelme lenne írnom, ha füllentenék??? Semmi.

92. mamcili (válaszként erre: 91. - 388b941089)
2010. szept. 17. 21:10

sok a lecke és lassúbbak a gyerekek a gyorsakhoz képest...:)

mert mindig a leggyorsabb és a második gyerek a tempó...

91. 388b941089 (válaszként erre: 90. - Mamcili)
2010. szept. 17. 21:07
de nem is értem... nálunk soha nem marad itthonra lecke, itt nagy gondok vannak
90. mamcili (válaszként erre: 89. - 388b941089)
2010. szept. 17. 21:02

azzal, hogy a tanárt szeretik...idén úgy néz ki nem lesz nagy gond...

de...nagyon rossz, hogy a gyerek még itthon is estig tanul...

Holott már én is vagyok annyira fáradt, hogy legszívesebben ledőlnék vacsi után megnézni az esti mesét és után a ágyban mesélnék neki egyet mielőtt elalszik..de erre nem sok alkalmunk volt az idei évben még...

17 nap alatt egyszer...

89. 388b941089 (válaszként erre: 88. - Mamcili)
2010. szept. 17. 20:58
hát elmondom neked, h a mi napközis tanítónk se egy csúcs pedagógiai szempontból, vannak kivetnivalók, általában túl engedékeny, de olyan még soha nem volt, h nem ellenőrizte le a gyerekek leckéjét délutánonként. Ja és hozzáteszem, h a gyerekek nagyon szeretik, mert ő is nagyon szereti őket. :))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook