Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hetes baba - szukseges tobb ora(5-6) alvas utan felkelteni?!? fórum

3 hetes baba - szukseges tobb ora(5-6) alvas utan felkelteni?!? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 16. 14:34

Koszi, csajok...nem az en babamrol van szo... csak kivancsi voltam...amugy ha eljon az en idom, akkor...hat nem tudom mi lesz...

De olyat en is hallottam, hogy nem jo ha felkeltik...viszont akkor ott van, hogy 3 orankent ennie kene...nem tudom en sem...

sogorek kisfiarol van szo, ugy nez ki hogy jo alvo, de napkozben ejjel viszont nem...igy aztan napkozben koltogetik...es nemigen tudtam mit mondani...nem mintha kerdeztek ...:-/

nah, de azert koszi... :-)

2011. aug. 16. 14:27
Amúgy meg a kórházban is utáltam a 3 óránkénti szoptatást, mert aludt volna a drágám, és felébresztették, hogy kihozzák. Nem szopizott, mert előtte 3 órával olyan jól lakott, hogy nem volt rá szüksége. A kezemben vagy mellettem fekve aludt tovább, végig aludta, hogy visszavitték az újszülött osztályra, tisztába tették. 2 óra múlva ébredt fel, hogy enne kicsit. Az Újszülött osztályos Szilvikének a mai napig hálás vagyok, hogy megbeszélhettem vele, hogy ha felébredt éjszaka akkor kihozta egyből, mert amikor a tejem nagyon bedurrannak a melleim, és nekem nem elég a fejés, le is kell hogy szívja. Amúgy felébred ő, ha éhes. Egy felnőtt sem eszik, akkor amikor más mondja! Csak akkor, amikor éhes is! :D
15. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Puszitolvaj)
2011. aug. 16. 14:20
Nem buta kérdés egyébként... sehol nincs leírva, hogy mit kell ilyenkor csinálni :) A második gyereknél majd könnyebb lesz. A kisfiam 2,5 éves, és még most is tele vagyok kérdésekkel. Rájöttem hogy anyukáktól kell kérdezni akik tapasztalatból beszélnek :D
2011. aug. 16. 14:20
Fel fog kelni, ha éhes. Használd ki ezt az időt. Amikor kapta az első oltását én 8 óra alvás után ébresztettem fel. tisztába tettem, nem volt lázas... Azt már soknak éreztem nappal... Megetettem és reggelig aludt utána ismét. A fürcsi ki is maradt...
2011. aug. 16. 14:20
Mi mikor hazajöttünk a 4. gyermekemmel a kórházból mindjárt aznap elaludt délben és este 8-ig húzta a lóbőrt. Én nem kelteném fel. Akkor szoktam csak, ha nem sokkal előtte ájult be, és hagyom kicsit pihenni, hogy ne legyen nyűgös pancsihoz. Aztán fürdés előtt 10 operccel felédesgetem, megfürdetem, még viháncol kézben, és fél óra múlva elaltatom. Reggelig alszik aztán! :)
12. slavi
2011. aug. 16. 14:20
egy ekkora csecsemő alszik éjszaka csak enni kel fel
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Puszitolvaj)
2011. aug. 16. 14:20
Attól is függ hány kg..De éjjel én nem kelteném fel.
2011. aug. 16. 14:20
Ha lenne gyerekem , én kelteném 3-4 óránként, hogy egyen. Be kell álljon a kis szervezetükben egyfajta ritmus.
2011. aug. 16. 14:19

Soha nem ébresztettem fel, pedig igen jó alvó volt a kisfiam. Az első hetekben napi 22 órákat is képes volt aludni. Volt, hogy kihagyott egy etetést is pont e miatt. Most 2,5 éves. Nemrég hagytuk abba a szopizást. Egészséges mint a makk és igen jól meg is nőtt.

Az idegrendszerének egyébként nagyon rosszat teszel, ha ébresztgeted.

8. t_marcsi (válaszként erre: 3. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 14:19
Egyébként ne nézzetek hülyének, de 10-től majdnem f5-ig aludt, ami rengeteg, és még csak 1 hetes volt. Az orvos se nézett hülyének, megnézette a bilirubin szintjét, és kiderült, hogy kicsit feljebb van a normáltól, mert keveset evett. Megemeltük az étkezésenkénti adagját, helyreállt a bilirubinszintje, utána már max. 3,5 óránként kérte a kaját (éjszaka rendes volt, volt hogy 5 órát is aludt egyfolytában :D)
7. Tandi25 (válaszként erre: 4. - Puszitolvaj)
2011. aug. 16. 14:18

szerintem próbáld felkelteni. nekün 1 hónapig felcserélte a nappalt az éjjellel a babánk, nappal hosszabban aludt, éjjel meg felébredt és 2 órát ébren volt...

nappal én kelteném a helyedben, de éjjel nem, azt rá bíznám.

2011. aug. 16. 14:18

Erről meg fognak oszlani a vélemények :)


Éjjel semmiképp.

Nappal meg van aki kelti van aki nem. A szakemberek is mind mást mondanak. Én gyerekorvosokkal dolgoztam, az egyik azt mondja igen, a másik, hogy nem.

Egyébként meg még pár hét és nem fog ennyit aludni egyhuzamban, szerintem addig használd ki...

2011. aug. 16. 14:17

Szia!

Szerintem mindenképpen fontos az etetés miatt! Az én kisfiam holnap lesz 2 hetes és ő is nagyon jó alvó, én max 4 - 4 és fél óránként keltem!

2011. aug. 16. 14:16

Bocsi, ha buta a kerdes, de kivancsi vagyok ha ez tenyleg igy van...

elviekben azt mondjak, hogy napkozben tobb ora alvas utan fel kell kolteni a babat...mert aztan ejjel nem alszik...

2011. aug. 16. 14:16
Én felkeltettem... elvileg 3 óránként kellene ennie, kivéve éjszaka. Nekem a kisfiam egyszer nagyon bealudt, és alig bírtam felébreszteni... tiszta pánikba estem :( Még a gyerekorvost is kihívtam :(
2. lolka78 (válaszként erre: 1. - Puszitolvaj)
2011. aug. 16. 14:16
Én felkelteném, táplálni, etetni kell, hogy szépen fejlődjön... bár most várom első babám, de valahogy ezt érzem, hogy ez helyes...
2011. aug. 16. 14:14
3 hetes baba - szukseges tobb ora(5-6) alvas utan felkelteni?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook