Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz alvó 7-10 hónapos babák. Nálatok hogyan és mennyi idő alatt jött rendbe a baba alvása? fórum

Rossz alvó 7-10 hónapos babák. Nálatok hogyan és mennyi idő alatt jött rendbe a baba alvása? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 24. 14:31

Sziasztok!

Van itt még valaki?

A lányom most 8,5 hónapos és kb két hete csinálja azt hogy nem alszik.Se éjjel se nappal.Nappal a max az félóra éjjel pedig 3-tól szinte folyamatosan fent van.Este 8-kor nagyon gyorsan alszik el egyedül,de a 2-3 óra az mindíg vízválasztó.Hulla vagyok,a férjem is mert felváltva járkálunk át.Eddig kézben ringatva pár perc alatt vissza aludt de 3 napja semmi nem segít.Ülök az ágya mellett a földön és simogatom.

Éhesnek nem éhes mert nem kér enni.Eddig minden gond nélkül átaludta az éjszakákat 3 hós korától.

Jön ugyan 2 foga de eddig az előző 6-nál ezzel sem volt gond.

Ma a gyerekorvosunk azt tanácsolta hogy vegyük magunk közé.Hát ezt nagyon nem szeretnénk,főleg hogy ő akkor egyből azt hiszi hogy anyáék játszani jöttek.

Szóval totál kész az egész család.És nem mellékesen jegyzem meg hogy a homeos cuccok semmit nem segítettek.

29. palenkas (válaszként erre: 1. - 10e84b259d)
2009. aug. 28. 14:57
Szia!NEm akarlak "MEGNYUGATNI", de épp én is akartam egy fórumot nyitni ezzel kapcsolatban. A kisfiam tegnap volt 7 hónapos, eddig 3 éjszakát aludt át. És éjjelente 5-6szor biztosan fent van. Felriad, megilyed, rosszat álmodik vagy nem tudom, már próbáltunk mindent. Sokáig 5,5 hós koráig hasfájós volt, 6 hós kora óta jönnek a foga, már 3 van. Én is hulla vagyok, sokszor nem tudom megnyugtatni, csak cicivel. De nálunk a nappali alvásokkal is probléma van. Először babakocsiban altattam, mert hordtuk az ebédet, az jól bejött, de mostmár nem jó a kocsi, mert annyit mozog, hogy felébred rá, mert szűk a hely. A kiságyában viszont nem alszik el, úgy ordit, hogy zeng a ház. Ilyenkor cici, és alszik. De szerintem ez nem jó megoldás, ha valaki tud mást, kérem írjon nekem is. Este is általában bealszik szopi közben, s úgy alszik, aztán kétóránként felébred, sír, néha meg tudom nyugtatni teával, cumival, de nem mindig. Hajnalban 5-kor még szopik, nem tudom tolni az időpontot, mert ordít, s szopi után még visszalszik de csak kicsit, s aztán sírva kel, ha nem alussza ki magát. Szóval egy kész tortúra. Már próbáltunk másik szobát is, az sem segített.
2009. aug. 27. 21:17
Nekünk 1 macistakaró nagyon bevált és a cumi,ő ezzel a két tárgyal megy aludni,és ő kéri ha álmos hogy tegye be a kis ágyába
2009. aug. 27. 21:15
Sziasztok!A mi kis manókánk,nagyon rossz alvó volt egészen 6 hónapos koráig,az óta átalussza az éjszakát.De napra pontosan 6 hónapos kora óta.
26. 10e84b259d (válaszként erre: 25. - Anyagi)
2009. aug. 25. 14:39

Szia, nagyon rendes vagy, hogy írtál. Már az is segít, hogy nem az én gyerekem csinál csak ilyeneket, másnál is előfordul. Erre a teás dologra én is gondoltam már.

Az is eszembe jutott, hogy kicsit variálnom kellene a vacsorán, fektetésen. Eddig előbb volt fürdetés, aztán vacsi, lehet, hogy meg kellene fordítanom és lefekvés előtt még cumisüvegből valami "töményet" adnom Neki. A tápszert persze nem eszi meg, nem szopizik már, gondoltam esetleg a rizstejre, vagy valami hasonlóra.

25. Anyagi
2009. aug. 25. 09:51

Nálunk, ha a gyerek 1 éves korában csak egyszer voltunk fent, akkor az jó éjszakának számított!

Aztán egyik pillanatól a másikra, elmúlt! Azóta ágyút lehet sütögetni mellette, az sem zavarja! Hogy mitől múlt el? Ki tudja?

Kitartás! Meg fog oldódni!!!


Amit elmesélnék azért : Egyszer csak rájöttem, hogy a tea nem ér semmit, ez a gyerek éhes!

Este tettem egy sűrű gyümölcslével töltött cumisüveget az ágya melletti asztalkára és megmutettam neki. Ha felébredt elvette, behörbölte és csend volt, visszaaludt!


Sok kitartást kívánok, mensokára már csak anekdotaként fogod emlegetni a dolgot kialvatlan kismamáknak!

24. rosanegra (válaszként erre: 23. - 10e84b259d)
2009. aug. 24. 15:22

Remélem nálatok is bevállik!

Közben még eszembe jutott, hogy az unokanővérem is hasonló alvásproblémával küzdött és náluk a fény volta zavaró. Kis éjjeli fénynél aludtak, de amint kiiktatta, tudott aludni éjjel a pici, bár ott nagyobbacska volt a baba, talán egy éves.

23. 10e84b259d (válaszként erre: 19. - Rosanegra)
2009. aug. 24. 13:07
Épp most próbálom a kamillateát. Hason sajnos nem szeret lenni, sokszor pont azért ébred, mert valahogy hasra keveredik álmában.
22. 10e84b259d (válaszként erre: 20. - 384a96e1cc)
2009. aug. 24. 13:06
Meglepő, nekem ilyen eszembe se jutott volna. Nálunk persze ennek kipróbálására még várni kell, Gergőm még pici. Köszi, hogy írtál.
21. 10e84b259d (válaszként erre: 18. - Erababa1111)
2009. aug. 24. 13:06
Igen, most teljesen körbe van párnázva. Az Ikeában vettem olyan rácsvédőt, amit körbe lehet rakni a kiságyba. Köszi, hogy írtál, akkor ezek szerint Gergők már csak ilyenek.:)
2009. aug. 23. 20:54
Sziasztok!Nekem már igen régi a történet,de meg osztom veletek hátha esetleg segit.Nagyon rossz alvó volt a fiam,és mindent ki próbáltunk vele.A gyerek orvosnak mondtam egyszer hogy segitsen,javasoljon valamit,mert egyszerüen nem alszik,én meg nappal már össze esek a fáradtságtól.Akkor ő csak ennyit mondott.."A gyerek ágy rácsaiból ki kell veni párat,hogy a gyerek ne érezze magát bezárva.Ha éjjel felébred,tudja hogy ki tud jönni..legfeljebb oda mászik közénk,de csend lesz." Furának tartottam, de ki próbáltuk...Onnantól mint akit elvágtak...Végig aludta az éjjelt,vagy ha felébredt sem nyafogott mert benne volt a tudat hogy ki tud jönni ha akar.Egyszer sem jött oda közénk!! Ekkor volt 14 hónapos a baba...Most 18 éves múlt a srác:))
2009. aug. 23. 19:55

Szia!

Nekem a 2 babámnál volt ilyen és az enyhe kamillatea segített valószínúleg, mert utána fokozatosan kezdett megnyugodni.

Nálunk a hasrafektetés és a hátsimizés is bevállt(ideig-óráig:)

2009. aug. 23. 19:47

Szia! Nekem is van egy 11hós Gergőm :) Nálunk is voltak problémák az alvással épp az általad leírtak miatt. Mostanában is felébred éjszaka 1x-2x, de hála Istennek általában visszaalszik.

Én eddig mindig úgy csináltam, hogy amint elkezdett nyöszörögni, ugrásra készen voltam. Figyeltem, hogy tovább nyöszörög-e. Ha igen, akkor sötétben felveszem, ringatom pár percig, vállamra hajtja a fejecskéjét, és alszik tovább édesen :) Nálunk ez bevált! Kezdettől fogva így csináltam, és eddig működött...

Egy kérdés: milyen ágyban alszik a fiad? Ki van "bélelve" az oldala valami puhával? Gergőm rendszeresen arra ébredt fel egy időben, hogy össze-vissza ficergett álmában és beütötte a fejét. Ezt a problémát megszüntettem, és elég jól alszik azóta...

2009. aug. 23. 19:27
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, remélem az elkövetkező napokban még lesznek újabbak. Mindenkinek a legjobbakat.
16. szankuviki (válaszként erre: 9. - 10e84b259d)
2009. aug. 23. 15:03

Tegnap volt pont 14 hónapos.

10 hónapos kora körül jelentkeztek nálunk is az alvással kapcsolatos gondok,és alig múlt 1 éves amikor külön szobába került.

Én csak leírtam a véleményem, azt nem tudhattam hogy klíma van, de nálunk az volt a probléma hogy zavartuk őt.Mióta ez megoldódott sokkal jobban alszik.De majd csak kitapasztaljátok neki mi válik be.Sok sikert hozzá.

15. borbelya (válaszként erre: 12. - 10e84b259d)
2009. aug. 23. 12:52
Figyu, nincs olyan hogy rossz megoldás!!!! Nektek ez vállt be. Ne idegeskedj ezen. Az enyém cumizik, és mindenki ezzel nyaggat, hogy miért. BAmióta befejeztük a szoptatást azóta nagyon sokat lóg a szájába, de mit csináljak? Ez van! A te gyereked, és nem más kel hozzá éjjel, hanem te. :) Kitartás!!!
14. borbelya (válaszként erre: 11. - 10e84b259d)
2009. aug. 23. 12:50
Viszonylag sokáig szoptattam, és sokszor az segytett.:( Nem a legjobb megoldás, de sokszor bejött, jól hozzá is szokott, de azért nem volt gond a leszoktatásssal. Ha felébredt (most is ez van néha) kivettem az ágyából, és csendben ücsörögtem vele picit, megnyugodott, és visszaaludt.
13. Krisztina3 (válaszként erre: 12. - 10e84b259d)
2009. aug. 23. 11:33
Ez tényleg nem jó,főleg,hogy már nem is igazán válik be.Nálunk egy halacskás kislámpa van a szobába,amibe úsznak a halak ezt nagyon szereti,nézi,megnyugtatja és altatja.
12. 10e84b259d (válaszként erre: 10. - Krisztina3)
2009. aug. 23. 11:22
Nem szopizik már, de sajnos ki kell jelentenem, hogy komoly cumisüveg függőség van kialakulóban nála. Egy betegséggel kezdődött ez a rossz időszak, akkor sokszor csak úgy tudtam visszaaltatni, hogy teázott és ivás közben elaludt. Erre persze jól rászokott. Tudom, tudom, hogy ez aztán a lehető legrosszabb megoldás, de egyszerűen semmi más nem vált be. Mostanra ez a módszer is kezd csődöt mondani sajnos.
11. 10e84b259d (válaszként erre: 4. - Borbelya)
2009. aug. 23. 11:20

Amikor megébredt, hogyan altattad vissza?

Nekem most a 3-4-5 óránkénti kelés édeni állapotnak tűnik ahhoz képest, hogy néha 30-45 percenként fent van a babánk.

10. Krisztina3 (válaszként erre: 8. - 10e84b259d)
2009. aug. 23. 11:19
Szopik még?Nem a cici miatt ébred fel?
9. 10e84b259d (válaszként erre: 7. - Szankuviki)
2009. aug. 23. 11:18

Nálatok hány hónapos a baba most?


A meleg nem nagyon lehet ok, mert klímás a lakás. Gergő a tesójával alszik egy szobában, pontosabban inkább vagy én, vagy az apukája alszik a nagylány ágyában, hogy a többiek legalább tudjanak aludni.

2009. aug. 23. 11:16
Gergőm napközben maximum másfél-két órát alszik több részletben. Tehát nálunk sem áll fent az, hogy napközben sokat aludna.
2009. aug. 23. 11:12

Sziasztok!

Írtam egy kisregényt és elszállt.Most újra próbálom.

Lehet probléma az is ha túl meleg van a szobában.Amiatt is lehet a nyugtalan alvás.Éjszakai alvás nálunk akkor javult drasztikusan amikor saját szobájába költöztettem.Elmúltak az esti 1,5 órás nyafik hogy nem akar aludni, és szinte mindig átalussza az éjszakát azóta.1hónap alatt 1 kezemen meg tudom számolni hányszor kellett bemennem hozzá, akkor is elég volt odaadni a cumiját és alszik is tovább,és ebben benne van az is hogy 4 rágófoga kezdett kijönni egyszerre kö9ltöztetés után 1 héttel.Nálunk nagyon bevált.Est 9-től reggel fél 8-8 ig alszik, nappal pedig azóta általában egyszer 2-2,5 órát, de van hogy 2x 1-1,5 órát.Sokkal kipihentebb és jobb kedve van.

Remélem sikerül nektek is rendezni az alvás problémát.

6. Krisztina3 (válaszként erre: 5. - 3667336370)
2009. aug. 23. 10:55
Az biztos,hogy nem alussza ki magát napközben.pedig a túlalvás is lehetett volna az ok.
5. 3667336370 (válaszként erre: 3. - Krisztina3)
2009. aug. 23. 10:51
összesen két óra , délelőtt 40 perc délután kb másfél ...
2009. aug. 23. 10:47

Ez annyira babafüggő. Én majdnem másfél éves koráig keltem hozzá szinte 3-4-5 óránként. Az én kisfiamnak egyszerre jöttek a fogai, másfél évesen már kint volt az összes, úgyhogy rendesen megszenvedtünk vele. Kitartás!

HA a fogai jönnek akkor javaslom a homeopátiás bogyókat (Camomilla vulgaris)rá!!! Nagyon jó, nekünk nagyon sokat segytett. Sőt csakhogy tetőzzem nagyon érzékeny a kisfiam pocakja, még most is, arra nekünk az eszpumizán vállt be.

2009. aug. 23. 10:43
Szia! Napközben mennyit és hogyan alszik?
2009. aug. 23. 10:41
csatlakozom. :S Nálunk ugyanez van, bár nem minden éjjel.
2009. aug. 23. 10:35
Sziasztok. Lassan 10 hónapos a kisfiúnk, aki kb május közepe óta egyre rosszabbul alszik éjszakánként. Kezdetben csak többször megébredt, mostanra már szinte óránként ébren van, és kb két éjszakánként előfordul, hogy órákig nem alszik vissza. Minden altatási módszert kipróbáltunk már, néha több, néha kevesebb sikerrel. Nem is elsősorban a nemalvás okaira vagyok kíváncsi, mert arra vannak ötleteim és megpróbálom a babám ilyen irányú problémáit orvosolni (fogzás, pocifájás, mozgásfejlődés, stb.) Olyan anyucik jelentkezését várnám, akik átestek a babájukkal ezen és megköszönném, ha elmesélnék meddig tartott ez az időszak és hogyan állt vissza, mennyi idő alatt rendeződött az alvás. Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook