Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Praktikákat és ötleteket kérek, hogyan tudnám este időben lefektetni, de inkább reggel időben felkelteni 3 éves kisfiamat..?! fórum

Praktikákat és ötleteket kérek, hogyan tudnám este időben lefektetni, de inkább reggel időben felkelteni 3 éves kisfiamat..?! (beszélgetős fórum)


2010. jún. 3. 11:01
Szerintem ne erőltesd, különösen nyáron, mikor sokáig jó idő van és világos. Majd ősszel úgyis kialakul, mert vagy fáradtabb lesz estére a korai keléstől és azt úgyis észreveszed vagy nem.
27. Olgi1977 (válaszként erre: 12. - Nagymara)
2010. jún. 3. 10:58

Az én nagyobbik lányom is kb 1,5 éves kora óta csak nagy harcok árán alszik el. Ő sem igényli. Bezzeg a kicsi (4 éves) mai napig igényli, sőt kidől, amint leül kicsit.

Gyereke válogatja. A nagy is lefekszik a kicsivel és akár 2 órát is fekszik csendben mozdulatlanul a sötétben, de nem alszik el.

És ezek után este 1/2 10-kor alszik el mindkettő, még ha 8-kor ágyban is vannak.

Én is éjjeli bagoly vagyok. Már a pocakomban is 10 után virgonckodtak mindig.

Sőt a két hónapos kisfiam is 1/2 10 körül alszik csak el, pedig nincs zsivaly

26. tündér74 (válaszként erre: 25. - Tamianyu)
2010. máj. 31. 12:32

Ez így van, fontos a határozottság, de szerintem nem minden szoktatás kérdése, mert a gyerekek változnak, ahogy nőnek. Változhat az étkezésük, az alvásigényük is.

Például kisfiam rengeteg gyümölcsöt evett régebben, most meg csak az almát eszi meg, azt is néha. Pedig nem így szoktattam.

Alvásnál is hiába vagyok határozott, hiába van napirend, ha nem tud elaludni, nem tudok mit csinálni. Pedig napközben eléggé kifárasztom, mégis este 10 körül alszik csak el. Délután már nem alszik mindennap. Pedig pár hete még mindennap volt alvás.:((

25. Tamianyu (válaszként erre: 22. - Bebekriszti)
2010. máj. 31. 09:18

Szerintem egy gyerek sosem kicsi ahhoz,hogy tudja a szülő dirigál és nem fordítva...Ezt már pár hónaposan is megértik,persze a határozatlanságot rögtön kihasználják.Nekem az a véleményem,hogy minden csakis szoktatás kérdése.

Legalábbis nálunk így működik.

24. mamcili (válaszként erre: 23. - Pné Veronika)
2010. máj. 31. 00:17

Egyetértek veled,

minnél korábban ágyba, mese, nyugi sötétség, stb., ami megszokott :)

23. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 23:13
Akkor csak az marad, hogy előbb kezdesz neki az esti rituálénak. :-)
22. bebekriszti (válaszként erre: 21. - Pné Veronika)
2010. máj. 30. 23:12
Hát ez az! Reggel 9 és f10 között érek be vele a bölcsibe,mert reggel nem tudom kihúzni az ágyból.Nagyon -nagyon sokat és mélyen tud aludni,mint én. A bölcsi azért nem volt gond eddíg,mert én állandó délutános vagyok jelenleg és csak 10 re járok dolgozni.De szept.től f8-ra kell majd járnom a gyerekkel együtt és ez nem tudom hogy fog menni.Minden nap f8-kor kel (jelenleg) és akkor is nagyon nehezen! Az esti csörtéből semmi nem maradhat el,mert kicsi még és mindenhez nagyon ragaszkodik....
2010. máj. 30. 23:02
És a bölcsibe hányra vitted, hogy nem okozott gondot? Szerintem simán menni fog az oviba való átállás. A bölcsi ugyanaz, csak kicsibe...
20. bebekriszti (válaszként erre: 5. - Nagymara)
2010. máj. 30. 23:00
Igen,alszik még délután,sőt nagyon mélyen! Bölcsis 2 éves kora óta! Teljesen megszokta az ottani napirendet,nincs is evvel semmi baj. A baj ott van,hogy akár alszik nappal akár nem,este csak 10 után alszik el. Akkor is ha pl.9-kor ágyban van..
19. Tamianyu (válaszként erre: 12. - Nagymara)
2010. máj. 30. 22:59

Nem egyformák a gyerekek,van akinek kevesebb van akinek több az alvásigénye.És ez nem csak szoktatás kérdése,vagy én hogy látom jónak.Nekem a 3 közül kettő nagyon jó alvó,a középső sosem volt az.(én is nagyon rossz alvó vagyok,mindig is az voltam)Ő egy éves alig múlt,azóta nem alszik délután.A kicsi másfél elmúlt,van,hogy még mindig 2x alszik napközben is.Viszont ami csakis szoktatás kérdése,hogy mikor tesszük ágyba a gyereket,és mennyi időt hagyunk a felesleges viaskodásokra.Nálunk erre egyetlen perc sincsen.Tudja mind a 3,ha villanyoltás van,akkor aludni kell,nem pisilni,inni,enni...stb.

Minden este ugyan az a rutin,vacsi,fürdés,kis hancúr,mese,fél 8-kor ágyba mindenki,fél óra zene.A középső(4,5 éves)amíg nem volt ovis,sokszor előfordult,hogy 10-or sem aludt.Motyogott énekelgetett halkan magának.De 8 után nem beszélhetett hangosan,és nem jöhetett ki.

Rossz alvó,az egy dolog,az meg egy másik,hogy mit engedünk rá és mit nem.Barátnőméknél kész cirkusz a 3 gyerek fektetése,én megőrülnék tőlük.Mondjuk én általában egyedül vagyok velük olyankor este még,de egy jó óra alatt végzünk mindennel.

Mi is 8 előtt érünk oda az oviba.

18. nagymara (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2010. máj. 30. 22:29
:-)))
17. Pné Veronika (válaszként erre: 12. - Nagymara)
2010. máj. 30. 22:27
Sosem volt egy álommackó, a gyerekorvost amikor kérdeztem, kiderült, hogy "relaxál" a kis drágám. Amíg én azon tipródtam, hogy elaludjon, és pihenjen, ő bizonyos időnként "elpilledt", majd úgy folytatta amit addig csinált, mintha egy jó órát aludt volna. Nem pörög túl, ő "ilyen fajta". Az idejét kialussza + még relaxál... Jó neki. :-))
16. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Lizoka)
2010. máj. 30. 22:20

Amúgy ez tényleg így van, hogy oviban jobban elfáradnak, és hamarabb alszanak este.

Érthető is, a nagy nyüzsgés hamarabb elfárasztja az ember(ké)t, az én fiam pl. már régóta nem alszik itthon délben, de az oviban mindig, mert elfárasztja a társaság. :-)

2010. máj. 30. 22:12
Az igazi megoldás csak a Ti kezetekben van, ezek valóban csak jó tanácsok:-)
14. tündér74 (válaszként erre: 10. - Nagymara)
2010. máj. 30. 22:09

Próbáltam már így is úgy is. Én is rendszerességre törekedtem mindig.

Amikor jó az idő, szinte egész nap a levegőn vagyunk, délelőtt és délután is. És mégis. Kisfiam sokszor fáradhatatlan, hihetetlen energiája van. Én előbb elfáradok:))

13. nagymara (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. máj. 30. 22:08
Úgy látszik, hogy óvoda válogatja, nekünk is nyolcra kellett beérni.
12. nagymara (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2010. máj. 30. 22:07
Másfél éves kora óta nem alszik? Annyi idősen szinte még kétszer kéne aludnia. Talán estére egy kicsit túlpörög, az lehet a gond.
11. lizoka
2010. máj. 30. 22:07
sziasztok!kislányom 4 éves múlt.amig nem került be az oviba mi is minden este küzdöttünk a lefekvéssel.10előtt nem tudtam elaltatni.bekerültünk az oviba és 1-2 hét után az én drágám este 8-9kor aludt.az oviban jobban kifáradnak és elalszanak korán.ja és mióta ovis nem alszik csak fél-1órát délután,szerintem ez is számít.
10. nagymara (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. máj. 30. 22:05
Próbáld meg a sorrendet megcserélni, hogy előbb vacsora és azután fürdés. Eleve nem jó teli pocakkal lefektetni, a fürdésben meg pont az a legjobb, hogy kicsit megnyugtatja, elálmosítja és zutty, mehet az ágyba. Persze az esti mese, dal el ne maradjon. Amúgy lányaim 10 és 11 évesek és mai napig legkésőbb fél 9-kor ágyban vannak és reggel fél hétkor kelnek. Ezt kicsi koruktól betartom és nem okoz semmi gondot.
9. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - Nagymara)
2010. máj. 30. 22:05

Ez sem bevált minden gyereknél, ugyanis az én lányom másfél éves kora óta nem alszik délután, mégsem tudtam soha hamarabb ágyba dugni. :-(

Csak akkor tudott elaludni, ha a szokásos esti rutin úgy alakult, ahogyan nap mint nap megszokta.

8. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Nagymara)
2010. máj. 30. 22:02
Van ovis gyerekem, pont ezért kérdeztem, nálunk 9-ig kell beérni, akkor kezdődik a "kötelező" program.
7. nagymara (válaszként erre: 4. - Kitrákotty)
2010. máj. 30. 21:59
Az oviba azért kell 8-ra beérni, mert kezdődik a napi program, amit szintén meg kell szoknia.
6. tündér74 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 21:58

Nehéz tudom. Kisfiam is szeptembertől lesz ovis és gondolkodtam már én is, hogy mi lesz majd a reggeli kelésekkel.

Nálunk 7-kor fürdés van, utána vacsi. 8-kor megyünk az ágyikóba, mondok neki mesét, halkan énekelgetek, simogatom, már nincs semmiféle ugrálás, hangoskodás, és picike fiam mégis 10-kor alszik csak el.:((

5. nagymara (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 21:57

Szia!

Először is szeretném megkérdezni, hogy délután alszik még a kis lurkó? Mert ha nem, akkor azt feltétlenül be kellene, illetve ismét vissza hozni. Sajnos nagyon sokan csak intenek az alvás fontosságára. Viszont ha délután alszik, akkor lehet azt kéne egy kicsit előbbre hozni, hogy estére kifáradjon.

4. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 21:53

Amúgy milyen praktikára gondoltál? :-))


ki kell iktatnod az ökörködést, meg a felesleges köröket, aztán hajrá!


Miért kell oviba 8-ra beérni? nem a mh-edre?

3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 21:53

Szia.

Próbáld az esti "ökörködést és a felesleges köröket" előrébb hozni.

Mi 6-kor fürdünk, vacsi, aztán mehet még a (feleslegesnek hitt)hancúr, játék, mese és egyebek.

A fogmosással és az ilyen apróságokkal, hogy pl. kérek inni, pisilni kell, fújjuk ki az orrom....sorolhatnám, még mindig elmegy egy csomó idő, de ez van. Hamar hozzászokik majd a fekvés-kelés időrendhez, ne izgulj.

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2010. máj. 30. 21:51

Neked kell a sarkadra állnod este, és azt mondani, most aztán alvás. Vacsi, fürdés, mese, aztán szundi. Nálunk ez a sorrend, és idejében el kell kezdeni, hogy ki tudja aludni magát.


TUdom, milyen rossz érzés, én is nap mint nap úgy "húzom" ki őket az ágyból, pedig időben ágyban vannak este.

2010. máj. 30. 21:49
Este soha nem tudom időben lefektetni,mert a játékkal,az ökörködéssel és a felesleges körökkel elmegy az idő.Ha végre ágyban van onnantól kezdve is kb.30 perc míg elalszik. Innentől kezdve a reggel egy őrület,nem tudom felkelteni,mert alszik mint a bunda és ha AKÁRMIT csinálok akkor sem tudom felébreszteni és mindíg mindenhonnan elkésünk.Szeptembertől óvoda és oda be kell érnünk f8-ra !!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook