Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 elvesztett Baba után kivizsgálnak minket. Mire számíthatunk? fórum

3 elvesztett Baba után kivizsgálnak minket. Mire számíthatunk? (tudásbázis kérdés)


12. Adelus (válaszként erre: 9. - Veroniks22)
2016. dec. 5. 21:05

Szia!

Szeretném megragadni a lehetőséget,hogy ne járj úgy mint én!7 éve küzdünk a babáért,volt 3 spontán terhességem,6 inszemináció és 2 lombik.De baba még nincs.Mindig csak egy-egy dolgot néztek meg,hátha az a probléma.Végül eljutottunk a genetikáig is,ahol kiderült hogy nagy baj van.

Mivel 3 babát veszítettél el,én a következőket javasolnám(saját naivságomból/tudatlanságomból tanulva):

-teljes hormonsor(3. és 21. nap)

-pajzsmirigy(TSH)

-inzulinrezisztencia(3 pontos cukorterhelés)

-immunológia:ebben benne van mindenféle trombofília is(TB alapon nincs benne NK funkció,javaslom Pesten a Synlab KFT.-t)

-genetika.

Illetve én ajánlanám még Pesten Fülöp Vilmos professzort(06/1-270-17-31).Nekem eléggé habituális vetélőnek tűnsz,akkor ő fog tudni neked segíteni.

Ne haragudj,hogy egy kicsit hosszú lett,de ha már másnak tudok segíteni,akkor megérte.

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok neked/nektek!

2011. aug. 10. 08:03
sziasztok.ezek a vizsgálatok a tb által támogatottak,vagy magán úton kell intézni.Most élem át a 3. vetélést,és elegem van abból,hogy az orvosok a természetes szelektációról beszélnek.Biztos valami bajom van.
10. 33b22c162d (válaszként erre: 9. - Veroniks22)
2011. máj. 23. 13:04
Attól függ mikor kezded el szedni a progit...Mert az bizony nagyon nem mindegy. Már a beágyazódás előtt kell szedni,tehát a ciklus 2.felétől.
2011. máj. 21. 17:13

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. A műtét után a kontrollon egyeztetünk a doktornőmmel a további vizsgálatokról.

A progeszteronra gyanakodtak/gyanakodtam (még az előző orvosom), most kaptam is rá gyógyszert, de nem segített. Max annyit, hogy nem barnáztam, de ugyanúgy csak a 9. hétig jutottunk.

Ha érdekel Titeket, akkor a későbbiekben beszámolok a fejleményekről.

8. Panda68 (válaszként erre: 1. - Veroniks22)
2011. máj. 21. 14:29

Nagyon sajnálom ami veled történt. Nekem is ment el magzatom. Hosszú keresgélés, utánajárás után mentünk el egy immunológiai kivizsgálásra és nagy %-ban a hasonló esetekben is mint a tied - bár én nem vagyok orvos- lehet arra következtetni, hogy a te szervezeted esetleg ellenanyagot termel a magzat ellen. Akkor történhet ilyen eset is mint tied. Nekem ezt a kivizsgáló doktornő mondta. Ez sima vérvétellel az immunológián kiderül, (2-szer kell menni minimum) ha gond van akkor adnak rá gyógyszert és nagyon szépen kezelhető.

Szerintem megér egy próbát.

Ha kell segíteni még esetleg írj privát levelet, mert nagyon sok mindenen keresztül mentem és esetleg tudok segíteni, ha gondolod!

7. 608d92130a (válaszként erre: 3. - Veroniks22)
2011. máj. 21. 14:08

Fel a fejjel,sikerülni fog!!!

Csak pozitívan szabad gondolkoznod!!!:)

2011. máj. 21. 14:07
Még egy trombophylia panelt is érdemes lenne csináltatni.
5. 33b22c162d (válaszként erre: 3. - Veroniks22)
2011. máj. 21. 13:51
Egy jótanács:a progeszteron szinted mindenképp ellenőriztesd!Nekem novemberben volt egy missed ab.-om.Kiderült alacsony progiszint,és most járok a 16.hetemben!
2011. máj. 21. 13:49

Alapos nőgyógyászati és belgyógyászati (endokrinológiai) kivizsgálás kellene.

Egy jó meddőségi Centrumot érdemes lenne fölkeresni, ahol nem csak segítenek megfogantatni a babát (mivel ez nálatok nem probléma), hanem megtartani.

Első körben kellene egy progeszteron-vérvétel, ill ami még az első 12 hét veszélye, az inzulin rezisztencia, ezt egy terheléses inzulin-cukor vizsgálattal lehetne kideríteni.

Ill. millió ok lehet még, genetikai stb vizsgálatot is elvégeztetnék.


Sajnálom a Veletek történteket és remélem, h minél előbb kiderül az ok és orvosolják.

Mihamarabbi babásodást kívánok!!!

2011. máj. 21. 13:34
1 vetélés és 2 magzatelhalás (hétfőn lesz a befejező műtétem) után végre kivizsgálnak minket. Várhatóan milyen vizsgálatokat fognak elvégezni rajtam, illetve a páromon? Alapos, részletes válaszokat szeretnék, mert ismeretlen területre érkeztünk.
2011. máj. 21. 13:33

Persze, csak jó helyre menj.

Nagyon sajnálom amúgy :(

Nekem 2 ment el, utána kivizsgáltattam magam és most itt a kislányom!

fel a fejjel és ügyes vagy h rájöttél h ki kell vizsgáltatnod magad, sokan még 3 után se jönnek rá h talán valami nem stimmel.

ha bármiben segíthetek, írj privit

2011. máj. 21. 13:32
3 elvesztett Baba után kivizsgálnak minket. Mire számíthatunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook