Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3036. Cassidie (válaszként erre: 3035. - Vájszi)
2022. máj. 13. 10:26
Fildust én is láttam Liliputi klubba, mi is bent vagyunk😅😁
3035. Vájszi
2022. máj. 13. 06:57
Fildus, ha jól láttam, te is benne vagy a Liliputis klubban! 😁 Jól láttam?
3034. Vájszi
2022. máj. 13. 06:55

Ja igen, és ami kimaradt.

Glutén. A férjem nagybátyja, és mindkét fia glutén érzékeny. Azt mondta a védőnő, hogy minél előbb be kell vezetni a glutént, hogy minél előbb kiderüljön, ha van baj. Érdekes, hogy mindenhol ezt is máshogy ítélik meg. Elvileg inkább női ágon öröklődik, ezt mondta a védőnő.

Torna. Én járok heti 1x, muszáj, egyrészt a kikapcsolódás, máshogyan nem is bírnám. Otthon pedig nem tudnám rávenni magamat, hogy mozogjak. Másrészt, 2 ujjnyira volt szetnyilva a hasizmom (már csak 1.5🎉), fájt minden porcikám, reggelente és este is, napközben okés volt. Nem tudok felülni az ágyban még mindig, nem funkcionál egyáltalán a hasizmom. És borzasztó csúnya is... Elkezdtem inni kollagént, sokaknak van vele pozitív tapasztalata. Nekem nagyon jól esik heti 1 alkalommal. Személyi edzésre járok, kifejezetten szülés utáni regeneráció.

3033. fildus (válaszként erre: 3031. - Nade92)
2022. máj. 13. 06:52

A két nagyobb gyereknél volt ekcéma, egyértelmű javulás volt tej/tejszármazék elhagyása után.


Tejfehérje csúnya dolgokat csinál. Idegrendszeri tünetet is (alvás zavar, magatartás zavar).

3032. Vájszi (válaszként erre: 3026. - Cassidie)
2022. máj. 13. 06:49

Sziasztok! 😁

Mi is jól vagyunk, a fiúk 7 kiló körül vannak, 6.5 hónaposak.

A héten voltunk szemészeten, teljesen rendben van a látásuk, mint egy időre született babának 🎉

Ma megyünk fejlődésneurológiára, kíváncsi leszek, mit mondanak.

Hasra fordulni tudnak, hátra is sikerül. Máténak is sikerül már megfogni a játékokat, de érdekes módon, neki ez annyira nem érdekes. Inkább nézegetni szeret. Néha hernyoznak, kinyomjak a popsijukat piramisba. Nagyon mennének már szerintem.

Hozzátáplálás nálunk is halad rendesen, jó sok mindent esznek már, szeretnek enni.

Ekcéma szeruseg nálunk is volt, nem tudom, hogy a krém és furdeto segített, vagy az idő mulasa. La roche Lipikart használunk. A gyógyszertári krémek nem segítettek. Ezzel sem foglalkozott egyébként senki igazán nálunk sem 🤷🏼‍♀️

3031. Nade92 (válaszként erre: 3029. - Fildus)
2022. máj. 12. 12:44
Nálatok mennyire volt komoly az ekcéma? Elmúlt, mióta diétázol a tejre?
3030. Nade92 (válaszként erre: 3028. - Cassidie)
2022. máj. 12. 12:42

Az ekcémára semmit nem mondtak, csak felírtak egy krémet, hogy azzal kenegessem. Piros és száraz a bőre kicsit egy-két helyen, nem olyan vészes (még). Gyanús, hogy nála is lesz valami ételérzékenység, mert nálam is van, de azokra diétázom, szóval passz, ha lesz valami fejlemény, rá fogok kérdezni.

Nagyon nehéz rávennem magam az edzésre, de muszáj az egyéb problémáim miatt is mozognom és egészségesen étkeznem. Mikor elkezdem szörnyű, de aztán hamar felveszem a ritmust. :D

A gluténtól és is tartok, de mit csináljak, ha egyszer ezt mondja a védőnő...? Bízok benne, hogy többet ért hozzá, mint én.

3029. fildus
2022. máj. 12. 12:01

Zselyke 9-én volt 8 hónapos.

Aktív cicis Ő is, egy étkezést váltottunk ki eddig.

Kóstolt alma, őszibarack, banán, cékla, sütőtök. Rizskása, sinlac, gríz.


Zselyke tejfehérje allergia gyanus (két testvére az) én vagyok diétán a cici miatt, illetve nála 1 éves kor alatt a tejszármazék bevezetése tilos.


Az ekcéma nálunk egyébként vezető tünet. Szóval ne hagyjátok szó nélkül.


Zselyke kúszik, próbálkozik a mászással, négykézlábra áll már, sőt négykézlábazásból kiül. Vidám, nyugodt baba.

3028. Cassidie (válaszként erre: 3027. - Nade92)
2022. máj. 12. 08:45

Ekcémára mondtak valamit, hogy mitől lehet?

Nálunk a picur mellkasán van egy folt, ami annak tűnik viszont senki nem foglalkozik vele...

Hogy van energiad edzeni?🙈 En is ugy edzenek, de mire oda jutok inkább kidolok😅 nekem viszonylag gyorsan lement a pocak es mar csak 3kg plusz van rajtam, viszont ha eszek az hamar meglatszik. Szétnyílt hasizom... Erre kéne ragyurni nekem is.


Mi elkezdtunk kostolgatni lassan 1 hete, eddig igazábol semmi nem izlett neki. Anyatejes baba, jobban ertekeli a cicit, mint az almát vagy sütőtököt. Most fogjuk az őszibarackot kostolni aztan hívom kell a védőnőt. Én a gluténnál azt olvastam hogy 6-7 hósan szoktak bevezetni, viszont nálunk kiaakarja tolni a védőnő, mert en gluténérzékeny vagyok. Szóval... Alakul a káosz a fejemben😅 még jó hogy tesómék segítenek ha elakadok.


Szerintem erről is jó lehetne itt beszélgetni, mert első babónál szerintem nehéz eldonteni hogyan csináljuk, mit adhatunk, mit nem es a védőnők is teljesen más állásponton vannak.


Vincuska 6 hónapos múlt, 8kg és 69 centi volt utolsó mérésen😊😁

3027. Nade92 (válaszként erre: 3026. - Cassidie)
2022. máj. 12. 08:24

Sziasztok! Mi jól vagyunk összességében. Azt leszámítva, hogy enyhe ekcémával küszködünk, pedig én aztán mindenre diétázok. Nálam inkontinencia alakult ki, muszáj leszek tornára járni miatta. A hasamra is edzegetek, mert estére olyan, mint 6 hónapos terhesen.

A mindennapok szépen kialakultak, ügyesen beilleszkedett a pici a családba. Lassan kezdjük a hozzátáplálást, nekem fura, hogy a glutént javasolják már a legelején. Nálatok is így volt?

Látszik a fórumon, hogy baba mellett már nem sok idő marad írogatni, pedig néha jól esik olvasgatni a sorstársak sztorijait.

3026. Cassidie
2022. máj. 4. 16:57

Sziasztok😊

Hogy vagytok? Ha még jártok erre, meséljetek kicsit, kinél mi a helyzet, hogy vannak a babócák😊

3025. Vájszi (válaszként erre: 3023. - Cassidie)
2022. márc. 25. 10:33

Levi 6,2 kiló körül van, Máté 6,5 kiló körül. 5 hónaposak. Mindketten 62 centi hosszúak, nem sietik el a növekedést 😆

Már egész szépen hasalnak, de még nem forognak, nem fognak (bár az utóbbi időben láttam erre irányuló próbálkozást). De járunk hetente tornára, remélem ez majd segít.

Esznek már krumplit, sárgarépát, almát, sütőtököt. Tápszert sokszor nem fogadják el sajnos, sokszor küzdünk az evéssel...

Most kapták meg a 4 hónapos oltást, mert nálunk is volt csúszás a covid miatt. Amiatt elég nyűgősek még mindig.

Alapvetően jókedvűek, sokat beszélgetnek, berregnek. Éjjel 13 órát alszanak 1 etetéssel megszakítva, napközben is vagy 3 vagy 4 alkalommal alszanak.

3024. fildus
2022. márc. 24. 10:47

Zselyke már 6.5 hónapos.

Nekünk a 4 hós oltást kitolták, így később kaptuk 6 hónaposan. Közbe szólt covid, karanténok, betegségek.


Mi már eszünk almát, céklát, sinlacot.

3023. Cassidie (válaszként erre: 3019. - Vájszi)
2022. márc. 16. 12:02
Nálatok miujság? Hogy vagytok? 😊
3022. Cassidie
2022. márc. 16. 12:02

Sziasztok🙂

Mi is jól vagyunk, csak ugy rohan az idő. Vincus 4,5 hónapos, ma voltunk vele a 4hós oltason, aztan halisten 1 eves korig már nem kap semmit.

66,5 centi és 7,4kg😁

Hetente járunk vele Dévényre, szépen fejlődik, imád hasalni, dumálni-beszélgetni, szépen fogja már a játékokat, nagyon jó baba, nagyon ritkán "sír". 1 hónapja már stabilan fordul hasrol hátra és már probalkozik hatrol hasra is, de eddig csak oldalra tudta nagyjából felnyomni magát😁 háton löki magát a labaival, igy mar szépen "elmaszik" a jarokaban, ha megtetszik valami játék. Imádja a zenélő, zörgő csörgő dolgokat 😊

Fogcsirak 2 hónapos korától már jönnek, szépen nyáladzik már😁 Éjszakánként 1x kelünk szinte csak annyi időre, míg megkapja a cicit és alszunk is tovább😊

Hozzátáplálást mi fél éves korig biztos nem kezdjük el, halisten van elég tejci és nagyon szépen gyarapodik😊

3021. bartaldora (válaszként erre: 3019. - Vájszi)
2022. márc. 11. 19:57
Múlt héten csütörtökön voltunk védőnőnél, közel 7 kg-ot mért, és 64 cm-t. 5. hónapot töltjük hónap végén.
3020. fildus (válaszként erre: 3019. - Vájszi)
2022. márc. 10. 19:24

Zselyke tegnap volt fél éves. 70 centi, 6800 gramm.

Tegnap négykézlábra állt. Hasról hátra, hátról hasra forog, hátán fekve felfelé kúszik, magasra emelt tárgyért nyúl, kézbe vesz, egyik kézből átvesz a másikba. Még mindig csak anyatejes. Tegnap és ma kótoltuk az almát.

3019. Vájszi
2022. márc. 9. 07:12
Egyébként kivel mi újság? Hogy vagytok? Mekkorák a törpök?
3018. Vájszi (válaszként erre: 3017. - Dominó123)
2022. márc. 9. 07:12

Áhh, így már értem 🙈

Hát, én úgy gondolom, hogy érdemes 5-10 percre ott hagyni a babát, hogy egyedül is el tudjon játszani picit, mert később is, amikor többet lesz ébren, muszáj lesz mellette csinálni a házi munkát.

Mondd anyosnak, hogy "hm" és csináld úgy ahogy nektek jó 🤗

Egyébként borzasztó zavaró tud lenni, tudom. Az én édesanyám azzal jön, hogy tartsunk kecskét és kecsketejet kapjanak a fiúk tápszer helyett 🤣 és hogy hülyeség a hozzátáplálási táblázat amit a védőnőtől kaptam. 🙈 Imádom, szeretem anyukám, de meghallgatom, és próbálom tartani az arany közép utat mindenhol, meghallgatva a védőnőt, gyerekorvost, anyut, anyósomat.

3017. Dominó123 (válaszként erre: 3005. - Vájszi)
2022. márc. 7. 14:50

Folyamatosan beszélni kell hozzá házimunkát csak akkor vegezzek amikor alszik és feszt szórakoztassam

. Ha alszik és dolgom van ne induljak útnak... Ezt a kedves választ kaptam

3016. bartaldora (válaszként erre: 3015. - Nade92)
2022. febr. 25. 19:07
Első. Én már ennek az egynek is örülök. Tudod, milyen sokat vártam rá?
3015. Nade92 (válaszként erre: 3013. - Bartaldora)
2022. febr. 25. 11:26
Sajnálom, hogy így alakult. Persze a lényeg, hogy jól vagytok. Első baba, vagy többedik?
3014. Nade92 (válaszként erre: 3003. - Andita1)
2022. febr. 25. 11:24
Azért jó hallani, hogy idővel javul. Köszi, hogy megírtad.
3013. bartaldora (válaszként erre: 3010. - Fildus)
2022. febr. 24. 18:58
Természetes úton indult a szülés. Aztán mikor nem tágultam, és nem imduét semerre a szülés, akkor császároztak meg. Egy ideig kerestem a választ, hogy mi volt az oka annak, hogy úgy végződött ahogy, de azt hiszem, hogy erre nem lesz válasz, csak örülhetek, hogy a baba is és én is életben maradtunk.
3012. Cassidie (válaszként erre: 3011. - Fildus)
2022. febr. 24. 07:16

Hosszú vékony csajszi lehet akkor😊

Vincu 6-án lesz 4 hónapos😊

16-án voltunk oltason, akkor mérték 65 centinek és 6,7kg😁

3011. fildus (válaszként erre: 3009. - Cassidie)
2022. febr. 23. 23:45
Nálunk is igény szerinti cici van. Zselyke 9-én volt 5 hónapos (70 cm, 6.5 kg) csak cicis
3010. fildus (válaszként erre: 3001. - Bartaldora)
2022. febr. 23. 23:42
Miért????????
3009. Cassidie (válaszként erre: 3008. - Vájszi)
2022. febr. 23. 08:08

Még akkor is ilyen sokat alszanak, amikor front van?


Nálunk 3 napja megy a küzdelem. Napkozben szinte semmi alvás, este viszont szinte végig alszik. Tegnap például 19.20kor cicin elaludt, utana 2x ébredt (éjfélkor es 4.30kor)felkomasan ivott pár kortyot es aludt tovább. Igény szerint szoptatok úgyhogy ezeket én mar nem számolom etetesnek😁

3008. Vájszi
2022. febr. 23. 07:08

Egyébként nagyon kemény, nálunk a fiúk még mindig iszonyat sokat alszanak 😅 nem is értem. Jó nyilván minden baba más.

Nálunk úgy néz ki a nap, hogy reggel fél6kor megetetjük őket, vissza alszanak fel9ig,akkor 1-1.5 órát ébren vannak kb. Amíg az egyik gyerkőc eszik, a másik a földön nézeget. Amikor mindkettő készen van mindennel, akkor már kb kezdhetem is altatni őket 🙄

11-11.30 között kelnek enni megint, ott megint 1-1.5 órát ébren vannak, aztán szunya, vagy ha jó idő van itt megyünk el sétálni. 2-2.30 között megint kaja, és megint 1-1.5 óra ébren lét, utána alvás. 5kor esznek megint, és innentől már elég nyűgősek, rajtunk szoktak már csak aludni, és 7.30kor megyünk fürdeni, 8.30kor már az ágyban vannak 😊 és akkor reggelig alszanak hála istennek.

3007. Cassidie (válaszként erre: 3002. - Dominó123)
2022. febr. 22. 09:33

Szia🙂

Mi lassan igaz betöltjük a 4 hónapot, de még konkrét napi rendünk nincs. Egyedül az esti rutin állandó, mert sokszor beesnek váratlan vendégek és akkor minden felborul. Plusz heti 1x járunk Dévényre, aznap fáradtabb kicsit, meg ha jönnek a frontok, amiből sajna sok van, minden borul.

De nagyjából reggel 6 és 8 között van ébredés, utana kicsit beszélgetünk, majd kéri a hasalást és játszunk zörgő-csörgő játékokkal. Kajci után elalszik vagy mostanában délig fent van... Játszó szőnyeg, hasalas, pihenőszék, zene, stb. Ha delbe alszik el, akkor többnyire sikerül 3 orat aludnia. Utana szoktuk a Dévényes itthoni tornakat csinálni, játékszőnyeg, beszélgetés, bohockodas😁 ezutan ha alszik, mikor felkel szintén beszélgetünk, hasalunk, jatszunk majd 6-9 között van a fürcsi, attól függ mikor dől ki és mennyit alszik.

Amikor szép idő van megyünk nagyokat sétálni délután.

Vincu se sírós, de szereti ha a közelében vagyok. Vannak anyás és vannak apás órák/napok, mikor mit igényel🙂

Az én anyósomnak is vannak érdekes beszolasai... Mindig van egy kéretlen tanácsa. Például múltkor megjegyezte, hogy már vághatnám a lábkörmét. Mondon, szoktam... Csak hát gyorsan nő a körme, csikis a lába, így alvás kozbe is megszenvedek vele😅🙈

Szerintem ne foglalkozz anyossal. Nekem nem sokon múlik, hogy "elbeszelgessek" vele, hogy Ő az én fiam es tudom mit kell csinálni. Ha majd kell valamiben segítség, szólok.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook