Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3096. Cassidie
2022. júl. 6. 17:20

Sziasztok😊

Bejelentkezünk mi is. Vincus ma 8 hónapos, kb 9kg és 74 centi (utolsó mérés alapján) 4 fogacskája van, jön az 5.teljes gőzerővel. Teljesen anyatej függő, semmi mást nem hajlandó enni🙈 próbálkozunk, de eddig nem nagy sikerrel. Használunk járókát, pont ma kellett teljesen leraknom, mert elkezdte magát felhuzni, amivel még baj nem lenne, csak a fogaival is kapaszkodni akart. Elkezdett szépen kuszni mászni, főleg a "tilos" dolgok után😅 Imádják egymást a kutyával, már most nagy csibészek együtt. Imad fürdeni, igazi balatoni gyerek lesz😁 kétszer már belelogattuk a lábát a vízbe, nagyon ment volna úszni.

Mindig cicin alszik el, így amikor ő alszik, semmit nem tudok csinálni. De amikor ébren van szépen eljátszik. Van közös időnk és van amikor ő játszik, én pakolászok.

Én most tervezek beszerezni egy matató falat, minden anyira érdekli, hátha kicsit jobban lekoti és nem kell fel másodpercenként felszednem a jarokaból kiugró jatekokat, amik a kutyahoz szöknek😁

3095. fildus
2022. júl. 6. 10:56

Zselyke elég extrém :D

9-én lesz 10 hónapos, mindenhol is feláll. Az asztal és kanapé mellett oldalazva lépeget. 2 fogunk van továbbra is. Éjjel egyszer kel, aktív cicis még mindig :)

3094. Vájszi (válaszként erre: 3091. - Bartaldora)
2022. júl. 6. 07:08
Kitartás! Remélem, picit fog alakulni az alvása! 😥 Nem lehet ez így egyszerű.
3093. Vájszi (válaszként erre: 3090. - Nade92)
2022. júl. 6. 07:07

Wishről van, mi használtan 30.000ért kaptuk meg.

[link]

3092. Vájszi (válaszként erre: 3090. - Nade92)
2022. júl. 6. 07:05

Igen, van babakarámunk! Használtan vettük egy ismerőstől, elemenként építhető össze, kapu is van rajta, illetve matato részek is.

Szerintem nagyon hasznos. Nincsenek benne egész nap, ha velük vagyok, kint vannak, de amikor nem tudok rájuk figyelni, akkor jó, hogy biztonságban tudom őket.

Mindjárt keresek egy linket, hátha meg tudom mutatni.

2022. júl. 3. 21:42
Sziasztok! Ismét itt vagyok én is. Nagyon leköt a baba, ne haragudjatok, és estére teljesen elfelejtem, hogy kéne ide is írnom. Inkább elmegyek én is aludni, mert korán kelünk, későn fekszünk. Gyorsan írok én is pár sort, hogy mi van velünk. 8 hónaposak lettünk, már szépen ülünk, és kúszúnk-mászunk. Sajnos az alvással még gondunk van, vagyis inkább a keléssel, mert este 9- negyed 10 körül megy aludni, de viszont van, hogy reggel 5-kor, van, hogy fél6-kor, nagyon ritkán később kelünk, inkább az első kettő a jellemző a kelésre. Akkor kicsit nyűglődünk, kúszunk-mászunk, játszunk, aztán valamikor napközben alszunk egyet. Utána elvagyunk egy darabig, amíg megint nem alszunk egy kicsit, és ez estig így megy, amíg végül elmegy aludni. Sajnos vagy nem sajnos, de nagyon ragaszkodik, szinte semmit nem tudok még tőle csinálni, bár már odáig eljutottunk, hogy el tudok menni wc-te, de pl. hosszú távon nem tudom magára hagyni, mert akkor sír. Van, amikor abszolút nem tudok csinálni semmit, mert annyira nyűgi, hogy csak én kellek neki. Már eszünk tápszer mellett mást is, napi 1x kap tápszert. Most voltunk vele nyaralni, és ha tudunk, még 1x elmegyünk idén pár napra. Mi csak belföldre járunk. Remélem, minden babuci és anyuci jól van. Sziasztok!
3090. Nade92 (válaszként erre: 3089. - Vájszi)
2022. júl. 3. 19:12
Nagyon ügyesek lehetnek ők is. Hol tornázgatnak? Használtok járókát? Mi most azt akarunk venni, vagy baba kerítést, még nem döntöttük el.
3089. Vájszi
2022. júl. 3. 15:51
Nálunk 8 hónaposak múltak a fiúk, kb 2 hete kúsznak, és Máté már kutyazik is! 😊 Már el kell pakolni mindent előlük, mint a kis tankok.
3088. Nade92 (válaszként erre: 3087. - Fildus)
2022. jún. 22. 19:51
Gratulálok! Mi most kezdtünk kúszni 6 és fél hónaposan, a telefonomért 1 métert is hajlandó megtenni, a játékokért kevesebbet.
3087. fildus
2022. jún. 22. 11:13
9hónaposan és 11 naposan az én kislányom felállt :)
3086. SR20200704 (válaszként erre: 3085. - Panna07)
2022. jún. 13. 21:08
Nagyon szépen köszönöm a kedves segítséged!😊
3085. Panna07 (válaszként erre: 3084. - SR20200704)
2022. jún. 13. 19:47
Szia! Először is gratulálok! Mivel 5 évet dolgoztál, ez kellő idő, h kaphass szülés után CSED ellátást, ez 180 napig jár, azután GYED jár a gyerek 2 éves koráig. Menj be a lakóhelyed szerinti kormányhivatalba, ott a tb osztályon segítenek, hogy mit hogyan tudsz elintézni.
2022. jún. 13. 17:07

Sziasztok!


Hasonló tapasztalattal rendelkező anyukákhoz szólnék, aki úgy járt mint én .Nos 5 évig dolgoztam egy cégnél kicsit stresszes volt a munkám az utóbbi időkben ,de úgy alakult ,hogy megváltunk egymástól.


Az oka a covid és munka termékek hiánya volt.


Így elkezdőttek a leépítések halistennek most azt mondom én is benne voltam aminek utólag egyrészt örülök.


Sikerűl meg nyugodnom nem volt az életem nagy része stressz és végre sok év próbálkozás és nyugodtságnak köszönhetően


szülők leszünk.🙏😇👼


2022.novemberben küldtek el el mentem munkanélkülire 3 hónapig volt jogviszonyom most nincs jelenleg és így ért minket a gyermek áldás.


Most az lenne a kérdésem ,hogy most kihez forduljak mert mondták már az államkincstárt a munkanélkülit de fogalmam sincs ,hogy mihez kezdjek vagy kinél érdeklőhetnék.🙄😔


Nagyon szépen megköszönem ha valaki tudna segíteni vagy egy jó tanáccsal

3083. Nade92 (válaszként erre: 3082. - Vájszi)
2022. jún. 13. 15:46
Igen, fürdetőt és testápolót vettem neki.
3082. Vájszi (válaszként erre: 3081. - Nade92)
2022. jún. 13. 07:03
A La roche-t? 😊 Szuper! Nagyon örülök! 🥰
3081. Nade92 (válaszként erre: 3048. - Vájszi)
2022. jún. 10. 13:42
Képzeld, kipróbáltam és egy hét után eltűntek a foltok a lábáról. Nagyon köszi a tippet! A védőnő is ezt a termékcsaládot javasolta, úgyhogy tettem egy próbát. Most a nyakán is van kipirosodás, azt nehezebb eltüntetni, mert fedésben van... hogy aztán mi okozza, ki tudja, de hátha erre is beválik.
3080. fildus
2022. jún. 7. 14:43
Mi belföldön megyünk nyaralni. Utazó ágyba én viszem az ikeás szivacs matracot :)
3079. Nade92 (válaszként erre: 3075. - Vájszi)
2022. jún. 6. 15:07

Már állítgattuk korábban az érzékenységet, elemet is cseréltünk, nem tudjuk, miért csinálja. Időnként bejelez, de eddig rendben volt a baba, mikor ránéztünk. Ismerősöknél sajnos volt valós probléma, ezért sem akarok kockáztatni.

A bérlés jó ötlet, köszi, eszembe sem jutott.

3078. Nade92 (válaszként erre: 3074. - Cassidie)
2022. jún. 6. 15:03
Jól bírja az autózást a kicsi? Mi nem mertük bevállalni azt a hosszú utazást, közben minden babás ismerőstől hallom, hogy nekiindulnak. Mi kicsiben kezdjük idén, balcsinál maradunk.
3077. Cassidie (válaszként erre: 3076. - Vájszi)
2022. jún. 5. 08:14

Ez a bolond időjárás szerintem mindenkit megvisel.

Viszont én amúgy már elgondolkoztam migrén piercingen. Sok jót olvasni róla és baba mellett jó lenne ha nem döntene le a lábamról a migrén, mert nem mindig van lehetőség olyankor segítséget kérni

3076. Vájszi (válaszként erre: 3070. - Cassidie)
2022. jún. 4. 06:44
Nekem hála istennek migrén még soha nem volt, de annyit fáj a fejem mostanában, napi szinten 😔
3075. Vájszi (válaszként erre: 3072. - Nade92)
2022. jún. 4. 06:42

Mi megyünk Fonyódligetre, férjem családjával, ha minden igaz 1 hétre, de ha nem érzik jól magukat a fiúk, előbb haza jövünk majd.

Utazó ágyban fognak aludni, légzésfigyelőt már egy jó ideje nem használunk. Megértem, hogy aggaszt, mivel becsipog néha. Jól van beállítva? 3-as érzékenység? Elem tuti jó benne?

A mi utazó ágyunk olyan, hogy van benne egy összehajtható "matrac" rész, az alá be lehet tenni, és az eleje lecipzározható kis alagút formában, ott ki lehetne vezetni a kábelt. Vagy, ha nem szeretnéd majd eladni, hanem rokonoknak, barátoknak tovább adni, ki lehetne vágni picit az oldalát, és ott átvezeni a kábelt akár 🙂

Másik megoldás, kölcsönözni pelenkara csiptetheto légzésfigyelőt, szerintem tuti van R lehetőség ☺️

3074. Cassidie (válaszként erre: 3072. - Nade92)
2022. jún. 2. 09:52

Tervezni tervezünk, Horvátba de akár már itthon is jo lenne..

Viszont alkalmazott problémánk van, igy nagy eséllyel itthon maradunk, eddig ugy néz ki.


Viszont ha mennénk, én semmi ilyesmit nem vinnék. Egy ágyba alszunk itthon is, igy max egy leesésgátlót szereznék be🙈 utazó kisagyat is ha vinnék, max azért hogy a jarokat "helyettesitse" amig mondjuk gyors megmosakszok. Csatos hordozót és pihiszeket vinném magunkkal, ez a 2 életmentő nálunk 😁

3073. Cassidie (válaszként erre: 3071. - Nade92)
2022. jún. 2. 09:38
Halisten jobb lett. Talán ez a bolond időjárás lehetett most, egyik nap hideg aztan kanikula..
3072. Nade92
2022. jún. 1. 21:04

Mentek a babákkal nyaralni? Ha igen, külföldre vagy belföldre?

Mi igen, és szereztünk egy utazó kiságyat, de a lapos légzésfigyelőt nem tudom, hogy kéne belerakni. Nem merek anélkül aludni, mivel nekünk néha becsipog. Ti ezt hogy fogjátok megoldani?

3071. Nade92 (válaszként erre: 3070. - Cassidie)
2022. jún. 1. 21:00
Sajnálom, remélem azóta jobban vagy. Van ötleted, hogy mi váltotta ki?
3070. Cassidie (válaszként erre: 3067. - Nade92)
2022. máj. 31. 20:18

Nekem most jött ki pár órája, ugy ahogy régen szokott. Először az a nyomott érzés, egyre erősödő fejfájással. Aztán a fogaim kezdtek fájni, hányinger és a szemeim is "fájnak".

Későn tudtam gyógyszert bekapni, úton voltunk és nem volt nálam 😔

3069. Mandarin90 (válaszként erre: 3068. - Nade92)
2022. máj. 25. 07:31
Nagyon szepen koszonom❤️
3068. Nade92 (válaszként erre: 3061. - Mandarin90)
2022. máj. 24. 20:26

Mi 2-es pelust vettünk otthonra, reméltük, hogy lesz 3 kg. Lett is, de elég nagy volt rá, utána kisebbet vettünk. A kórházba egy kisebb csomagot vittem a kisebb méretből, de az hamar elfogyott.

Ruhából 56-os volt a legkisebb, amit vettünk, kicsit lógott rajta, de ez van. Egyébként volt olyan 62-es ruhája, ami kisebb volt mint az 56-os

...

November végi babánk van, áprilisig én csak hosszú body hosszú rugi kombót adtam rá idebent, a rövid body pénzkidobás volt.

3067. Nade92 (válaszként erre: 3060. - Cassidie)
2022. máj. 24. 20:18
Nekem többször előjött és sajnos nem a fejfájás, hanem az aura része a rosszabb. Lelkileg is megvisel, annyira tehetetlennek érzem magam ilyenkor. De próbálok pozitív maradni, végül is ekkora terhelés mellett örülhetek, hogy nem romlott.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook