Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3126. Nade92 (válaszként erre: 3122. - Cassidie)
2022. aug. 19. 22:52
Több ismerőstől is hallottam hogy elkapták mostanában. Mi lehet, hogy gyerekmedencében szedtük össze, de ki tudja, a hotelben is sok gyerek volt, adtunk neki gyümölcsöt a svédasztalról pl. Úgy voltunk vele, gyűjtsön egy kis bacit, hogy edződjön az immunrendszere, de nem gondoltuk, hogy ilyen "jól" fog sikerülni.
3125. Cassidie (válaszként erre: 3124. - Cassidie)
2022. aug. 19. 07:56

*szóval attol is tartok ha például adok neki egy darab banant vagy barackot, nagyot harap belőle és megfullad.

Kostoltatok vele mindnet, de tényleg semmi nem csúszik neki, pépesnél már nem ökölödik, darabosnál egy rizsszem méretű kajától is ökölődik, egyszer kapott tölcsért (védőnő javasolta), nah hát abbol sikerült egy hatalmasat harapnia, majdnem megallt a szívem.

3124. Cassidie (válaszként erre: 3120. - Fildus)
2022. aug. 19. 07:53

Úristen, nagyon hihetetlen, most született😊


Miota BLW-ztek és hogy kezdtétek? Lehet nekünk is rá kellene állni, de folyton ökölődik mindentől és megijedek. Nálam ez hatalmas mumus.

Miket adtál neki az elején és mekkora darabokba? Mert bevallom attol is tartok ha adok neki ehy

3123. Cassidie (válaszként erre: 3119. - Nade92)
2022. aug. 19. 07:50

Majd mesélsz picit a nyaralásokrol, hogyan élted meg? Mi majd szeptemberbe megyünk 2 mini kikapcsolódásra, de picit izgulok milyen lesz.


Én sokáig szeretném Vincut szoptatni, de nagyon boldog lennék, ha 1 étkezést kitudnánk váltani, sőt már annak is örülnék ha enne valami mást is rendesen🙈


Még nekem se jött meg, viszont ettől független össze jöhet a kisteso, szoptatás alatt, mensi nélkül is lehet peteérés. Én valahogy nem várom, hogy visszatérjen🙈 de nálunk is beszédtéma a kistesó, nem szeretnék nagy korkülönbseget.

Egyik felem retteg, hogy nem lesz annyi időm a kis Hercegemre (nagyon össze vagyunk nőve), másik felem viszont vágyik újra átélni a várandósságot és megadni a kicsimnek az egyik legnagyobb kincset, egy tesót, akivel majd mindig számíthatnak egymásra. Ezek a nézőpontok nagyon egymásnak feszülnek amikor gondolkozok.

3122. Cassidie (válaszként erre: 3114. - Vájszi)
2022. aug. 19. 07:42

Náluk is megjelent a szepa, de sokat is vagyunk kettesbe, szóval ez is lehet rátesz egy lapáttal🙈

Férjem elfelejtett bemenni érte este az automatához, így még ezt a napot valahogy ki kell bírnom😅

Jól hangzik a konduktor is, biztosan nagyon élvezik😊

Nálunk szerencsére nem viseli rosszul a dévényt, csak ha épp pont nem sikerült előtte aludnia. Hetente járunk és pont tegnap mondták, hogyha elkezdi csinálni szépen a mászást, akkor kicsit elengedik a kezét és már ritkábban kell mennünk

3121. fildus (válaszként erre: 3119. - Nade92)
2022. aug. 18. 20:49
Dettó, nekem a fiam hozta haza az oviból. Hugin jöttek először a kiütések, utána tesón is. Hát nem egy leányálom ez a kép és láb fertőzés
3120. fildus (válaszként erre: 3113. - Cassidie)
2022. aug. 18. 20:47

Zselyke már 1 éves lesz szeptember 9-én. BLW módszer vált be, nem akar kanalas kaját enni, csak egyedül akar enni. Ma épp krumplis tésztát nyomott ezerrel. Az ilyen gyümölcspürék is mennek (szigoruan egyedül).


2 fogunk van. Kapaszkodva lépeget.

Havonta egyszer megyünk már csak dévényre.


Extra cicis még mindig. LEgalább egyszer kel éjszaka.

3119. Nade92 (válaszként erre: 3105. - Cassidie)
2022. aug. 18. 16:53

Sziasztok!

Örülök, hogy megint újraéledt a fórum, azt hittem már nem olvasgatja senki. :)

Nálunk elég mozgalmas a nyár, több rövid nyaralást vállaltunk, ami már soknak érződik mostanra, alig várom az őszt. :D

Megvolt az első betegség, az egyik utazásból hazatérve elkaptuk a kéz láb száj vírust, a gyerek kezdte, aztán mi is kidőltünk tőle. Szerencsére a láz nem tartott sokáig, csak a kiütések és a torokfájás, a pici igazi hős volt, jól viselte ahhoz képest, minket mennyire megviselt. Mondjuk a gyerekbetegségekre ezt mondják, hogy a szülők nehezebben bírják, mint a gyereket általában.

A leányzó nagyon szépen fejlődik, lassan 9 hónapos, már ül, mászik, minden mellett feláll, sokszor csak egy kézzel kapaszkodik. Egy időben átaludta az éjszakát, mostanában viszont többször kel, eszik is, fogunk viszont még nincs.

A hozzátáplálás is halad, a hússal bajban voltunk kezdetben, mert amibe belekerült, azt nem volt hajlandó megenni, viszont rájöttünk hogy gyümölccsel lemegy. A tejcsivel nem tudom mi lesz, volt, hogy azt éreztem, kevesebb termelődik, akkor belehúztunk a pürékbe, azt hittem, hogy akkor fokozatosan kivezethetjük a tejcsit, de most megint több lett és emellett eszik egyre több babakaját.

Nem bánnám, ha kevesebb lenne a szopi, mert nekem még nem jött meg szülés óta és várom, hogy beálljon a ciklusom majd a következő baba miatt. Persze addig még van idő, de nálam mindig is rendszertelen volt és megnyugodnék, ha magára találna a testem. Nektek megjött azóta?

3118. fildus (válaszként erre: 3108. - Cassidie)
2022. aug. 18. 16:00
Soha nem használtam főzéshez, én nem merem!
3117. fildus (válaszként erre: 3110. - Vájszi)
2022. aug. 18. 15:59
Izombetegségem van, nem tudok hátra nyúlni a karjaimmal egyáltalán. Vki kell, aki bekapcsolja hátul
3116. Vájszi (válaszként erre: 3113. - Cassidie)
2022. aug. 18. 11:36
Jajj a hozzátáplálásra is akartam válaszolni. Nálunk is csomoszor ez a helyzet 🙈 csak tápszerrel.
3115. Vájszi (válaszként erre: 3113. - Cassidie)
2022. aug. 18. 11:35
Konduktornál aktív torna van mondókákkal és énekkel, amit itthon is tudok csinálni velük, és így fejlődik a lazasag vagy feszesség. Játékos az egész foglalkozás, nálunk a Dévényt végig üvöltötték a fiúk, konduktornál nincsen sírás, jobban érzik magukat.
3114. Vájszi (válaszként erre: 3112. - Cassidie)
2022. aug. 18. 11:33

Nálunk is amúgy ilyen a helyzet, sőt még a szepa is szépen beindult... 🥹

Én azt tudom tanácsolni, hogy kitartás a karikással, ha majd megjön! Nézz több fajta videót. Nekem először nagyon nem jött be, nem tudtam megkötni, utaltam. Most meg 2 perc alatt feldobom és imádom

3113. Cassidie (válaszként erre: 3111. - Vájszi)
2022. aug. 18. 10:02

Nagyon durvan rohan az idő, mindjárt 1 évesek🙂

Mennyiben más a konduktor?


Mi minden héten járunk Dévényre, nekünk rengeteget segitett. Vincu is szeptember elején már 10 hónapot tölti, van 6 fogacska, kúszik, stabilan felül, mászassal próbálkozik, illetve mar pronalja felhuzni magát állásba. Hozzátáplálást 6 hósan kezdtük, azóta is csak anyatejen él🙈 neha pár kanal joghurt lecsuszik, de ezen kívül semmi más😅

3112. Cassidie (válaszként erre: 3109. - Vájszi)
2022. aug. 18. 09:58
Sajnos nem tudok róla, hogy lenne, viszont a csoportban vettem használt kendőt, ha esetleg még sem jön be, ott majd tovább tudom adni🙂 amugy liliputi csatossal elégedett vagyok, csak még bena vagyok hozza🙈 de bizakodó vagyok karikassal... az elmúlt pár napban nem ismerek a kicsikémre, olyan nyűgös. Remélem "csak" ez a meleg front.
3111. Vájszi (válaszként erre: 3105. - Cassidie)
2022. aug. 18. 07:50

Nálunk minden okés, mindjárt 10 hónaposak a fiúk 🎉

Máté mászik, feláll, támaszkodva felül.

Levus kúszik, feláll.

Járunk konduktorhoz, amíg nyári szünet van a fejlesztő iskolában, sokkal jobban tetszik, mint a Dévény torna.

Sokat járunk a jasztoterre, parkba bandázni. ☺️

Mesélj te is!

3110. Vájszi (válaszként erre: 3107. - Fildus)
2022. aug. 18. 07:48
Megkérdezhetem, hogy miért nem tudod egyedül felvenni a csatosat?
3109. Vájszi (válaszként erre: 3105. - Cassidie)
2022. aug. 18. 07:47

Sziasztok!

Cassidie, nincs a környéken hordozós klub? Érdemes lenne próbálni kendőt, mielőtt veszel! ☺️ Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Mi is nyuzzuk a karikást, egyenlőre saját nincs, klubbosat használok, szeretjük nagyon. Érdemes nem csak Liliputit nézni, ami az enyém lesz valószínűleg, az egy nandu karikás, de rengeteg jó karikás van ami nem Liliputi, és az ára is kedvezőbb, a dizájn is sokféle. Vannak csoportok is erre, ha érdekel írok nevet 😊

3108. Cassidie (válaszként erre: 3107. - Fildus)
2022. aug. 17. 16:38

Köszönöm😊

Csatos most nagy segítség volt nekem a napokban, viszont a hátamra nem tudom jól felrakni. És megrendeltem a karikást én is😅

Karikással amugy konyebben tudtad végezni az otthoni teendőket? Elsősorban a főzés érdekelne, mert ha csak beteszem a lábam a konyhaba, egyből "hisztizni" kezd, pedig lát a jarokabol. Minden mast csinalhatok😅

3107. fildus (válaszként erre: 3105. - Cassidie)
2022. aug. 17. 13:26

Ameddig bírod! A fiammal nagyon sokáig használtuk.

Elvileg 15 kg-ig jó. Most én is vettem egy új kendőt, mert csak rájöttem, hogy kell az nekem a csatos mellé. A csatost egyedül nem tudom bekapcsolni, a karikásba egyedül is be tudom tenni.

3106. fildus (válaszként erre: 3105. - Cassidie)
2022. aug. 16. 22:49
holnap irok Cassidie!
3105. Cassidie
2022. aug. 14. 07:44

Sziasztok😊

Ki hogy van? Meséljetek🙂


Fildus, lenne hozzád egy kérdésem hurci ügyben. Karikást meddig lehet kihasznalni és könnyen meglehet kötni?

Szeretem a csatost, de hátul nem érzem még az igaznak és lattam hogy karikással lehet csípőn hordozni.

3104. Vájszi (válaszként erre: 3101. - Nade92)
2022. júl. 9. 06:46
Az biztos, hogy óriási hely kell hozzá. Nálunk erre tökéletes a lépcső alatti kihasználatlan nagy hely, szóval útban sincs szerencsére!
3103. Nade92 (válaszként erre: 3097. - Fildus)
2022. júl. 8. 20:54
Ez is jó taktika, nálunk amerikai konyha van és az a célom, hogy főzés, evés közben ellegyen a baba biztonságban. A pihenőszék egy darabig működik, de ott le van kötözve.
3102. Nade92 (válaszként erre: 3096. - Cassidie)
2022. júl. 8. 20:50
Ez a matatófal érdekesnek tűnik, szerintem nálunk is sikere lenne, mert mindent babrál. Mi most voltunk nyaralni és nagyon bejött neki a víz, úszógumival nyomatta, annyira cuki volt.
3101. Nade92 (válaszként erre: 3093. - Vájszi)
2022. júl. 8. 20:46
Ez szuperül néz ki, kár, hogy kicsi hozzá a lakásunk. A nappaliban kb 2 m2-es hellyel tudunk gazdálkodni, így valószínűleg járóka lesz belőle.
3100. Nade92 (válaszként erre: 3091. - Bartaldora)
2022. júl. 8. 20:43
Ez az éjszakai alvás szerintem jónak számít nálatok, legalábbis mi is így alszunk éjjel, de az ismerőseimtől sokkal durvább sztorikat hallok. Napközben próbáld lefárasztani a babát fizikailag és szellemileg is, úgy könnyebben elalszik napközben. Nálunk bevált, persze abban én is jobban el szoktam fáradni.
3099. fildus (válaszként erre: 3098. - Cassidie)
2022. júl. 7. 08:38
Nekem is, kutya miatt van lezárva tőle egy rész
3098. Cassidie (válaszként erre: 3097. - Fildus)
2022. júl. 6. 21:37
Nalunk az állatok miatt van még igy, aztan szép lassan Vince is jön ki a jarokabol a foldre🙂 csak még meg kell szoknia azt is, hogy ne fejelje le a padlot
3097. fildus
2022. júl. 6. 18:15

Nekem a földön van Zselyke.

A lakásba tettem fel egy rácsot, így a konyha, fürdőszoba, wc, előszoba tabu a gyereknek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook