Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3156. Cassidie (válaszként erre: 3154. - Bartaldora)
2022. okt. 24. 09:26

Nekem is voltak és vannak ilyen gondolataim, szinte gyerekkorom óta borzaszt ez a téma, hiába ez az élet rendje. Én pár éve pánikrohamokkal küzdöttem, akkor nagyon felerősödött a halálfélelmem. Viszont letudtam győzni, de nem tartozik a kedvenc témáim közé. Nem kértem segítséget, elég ha van valaki, akinek őszintén tudsz erről beszélni vagy veszel egy füzetet és kiirod magadból ezeket a gondolatokat🙂

Személy szerint én majd szeretnék kistesot (kis korkülönbséggel) akivel reményeim szerint jó kapcsolatuk lesz és mindenben számíthatnak majd egymásra 😊

3155. fildus (válaszként erre: 3154. - Bartaldora)
2022. okt. 24. 08:37
Simán lehet depresszió is, de lehet felelős gondolkodás része is. Ha egyke a gyermek, lehet vállalnék még egy gyermeket, hogy ne legyen egyedül a világban.
2022. okt. 24. 06:36

Elég sokat foglalkoztat a gondolat már több ideje, sokat gondolok rá, és remélem, hogy nem kapok ezért a témáért a fejemre tőletek.

Szóval sokat szoktam gondolni arra így 37 évesen, a kislányom most lesz 1 éves, hogy mi lesz vele akkor, ha mi már nem leszünk. Én megmondom òszintén, hogy sokat gondolok arra, hogy szeretném látni felnőni, hogy miként alakul az élete, és szeretnék vele maradni élete végéig. Tudom, hogy ez hülyeség, hiszen ez az élet rendje, de valahogy egyre többször jön elő ez a gondolat. Páromnak nem meséltem el, mert úgyis azt mondaná, hogy hülye vagyok. Szerintetek ez halálfélelem lehet? Nem csak a szülés után, előtte is voltak ilyen gondolatok a fejemben. Köszi, ha nem szeditek le a fejem a téma miatt.

3153. bartaldora (válaszként erre: 3152. - Fildus)
2022. okt. 16. 18:26
Akkor csak én tartom cikinek, ha egy olyan embert választok, akinek köze nincs hozzánk. Csak ugye a családtagokra nem nagyon lehet számítani ilyen téren.
3152. fildus (válaszként erre: 3151. - Bartaldora)
2022. okt. 16. 12:23
4 gyerekem van. Első kettőnek barátok lettek a keresztszülők, nem ciki egyáltalán :)
2022. okt. 16. 06:42

Sziasztok!


Mi is jól vagyunk, 2 hét múlva 1 éves a picilány. Már nagyon szépen megy egyedül. Szeretnénk megkereszteltetni, de szerintetek nagyon ciki, ha egy vadidegent választunk keresztazülőknek? Akiket szerettünk volna, nem vállalták, a másik, akiket megkérdeztem, ott a lány nincs megkeresztelve. Van ugyan egy nővérem, de ő az irigyem lett a lány születése után, a sógorom anyanyelve pedig francia, hiába kettős állampolgárként él itt. Szerintem így nem engednék, és megmondom őszintén, hogy nővéremet nem is szeretném, így, hogy az irigyem, mert nem hiszem, hogy félre tudná tenni az irigységet. Szóval Ti kit választanátok, ha ilyen szitu lenne nálatok? Nagyon ciki, ha mondjuk munkatársat választ valaki keresztszülőnek?

3150. Nade92
2022. okt. 7. 12:17
Sziasztok! Nálunk 10 és fél hónapos a csajszi. 2-3 önálló lépést tud megtenni játékkal a kezében, most azt gyakorolja. Darabkákat a tálcáról felcsipeget, eszegeti, ami szimpatikus neki. Eddig egy pici foga van, pár hete bújt elő. Az első szava a nem, azt ismétli néha, mikor mondom, nagyon cuki. Tapsol, pár játék nevét megérti.
3149. Vájszi (válaszként erre: 3147. - Franc22)
2022. okt. 5. 07:11

Sziasztok!

A fiúk e hónap 22-én lesznek egy évesek 🎉

8-8 foguk van. Jön további 4-4.

Levi kúszik féloldalasan, Máté mászik. Mindketten kapaszkodva lépegetnek, Máté ügyesebben kicsit. Még mindig járunk tornázni, Dévényre. Itthon is tornázok, velük, már amennyiben hagyják 😁.

Az éves változó, már szinte mindent adok nekik, a magvakat és a mézet, tejet kivéve. Van, hogy jó evők, van, hogy nem. 😁

3148. fildus (válaszként erre: 3147. - Franc22)
2022. szept. 29. 14:02

Szia :)


Kapaszkodva lépeget és egy két lépést önállóan is megtesz.

Jelenleg 4 foga van. BLW-zünk, csak darabos, falatkás kaját eszik és mindent, amit mi is, mellette cicis :D

3147. Franc22 (válaszként erre: 3146. - Fildus)
2022. szept. 20. 15:18

utólag Nagyon Boldog Születésnapot Neki!


Miket tud??? Hány foga van? Mit eszik??


Jó lenne írnál magatokról.


És persze ez csopitagokra mind vonatkozik :)


Már lassan Mindenki az első élet évét eléri.


Hihetetlen milyen gyorsan megy az idő, és milyen gyorsannővünk.

3146. fildus
2022. szept. 14. 11:16
Zselyke 1 éves lett 9-én :)
3145. Franc22
2022. szept. 4. 09:48

Sziasztok!

Hihetetlen milyen ügyik itt már sokan.

Nálunk Gabesz ül, mászik, feláll és megy a kanapé vagy szekrény mellett. Most szinte mindent járás segítőnek néz(szék, sámli, nagy autók...) . 10hónapos, de nincs fogunk :( Hát az evése változó. Van mikor elfogadja a kaját, gyümölcsöt, de van mikor az istenért se. Sokszor darabostól öklendezik. A Kuki és a Manneres babapiskóta ügyesen tudja enni.

Mi is járunk játszóra lányommal és ilyenkor a hinta Gabesznak nagyon bejön. A csúszdán feszeng. A homokozóba inkább enné a homokot. A füvet dettó és a sódert szintén.

Kendőt nem viseli el, ezért el is adtam. Kocsiból tekint a világra és szeret aludni benne a sétákkor.

Iszonyat anyás mostanában .

Sokszor pillázok, hogy most született.

3144. Dominó123 (válaszként erre: 3125. - Cassidie)
2022. szept. 3. 20:53
Na ez a fulladozas nálunk is elojott. Csomó mindent tök szépen eszik.. De már kétszer kellett a torkába nyúljak úgyhogy most kicsit félek a darabostol őszintén.
3143. Dominó123 (válaszként erre: 3141. - Vájszi)
2022. szept. 3. 20:50

Cukik lehetnek.

Az enyém 7 hónapos kora óta imád hintazni.

Kendobe felkoltve a forgót egy két kör erejéig 4 hónaposan kipróbálta akkor se v egy szava se

3142. Nade92 (válaszként erre: 3141. - Vájszi)
2022. aug. 29. 20:42
Nagyon vagányak vagytok! Ezen felbátorodva ma mi is kipróbáltunk 2 játszóteret, ami útba esett. Nem aratott túl nagy sikert, rezzenéstelen arccal hintázott. :D Legközelebb hátha lelkesebb lesz.
3141. Vájszi (válaszként erre: 3140. - Nade92)
2022. aug. 29. 07:13
Felváltva hintáznak, beülős hintát jobban szeretik, fészek hintát kevésbé valamiért. Kavicsba le szoktam tenni őket, nagyon jó kis inger nekik, de nagyon kell figyelni, hogy ne egyék meg... 😅 Csúszdára is már tettem rá őket, azt nem annyira élvezték. Akkor van egy olyan játék, amire ha ráül több gyerek, forgatni lehet körbe, azt is használtuk már.
3140. Nade92 (válaszként erre: 3111. - Vájszi)
2022. aug. 25. 15:09
A játszótéren mit szoktak csinálni a fiúk? Mi még nem voltunk, mert nem gondoltam, hogy már ellenne valamivel a bébi.
3139. fildus (válaszként erre: 3138. - Nade92)
2022. aug. 24. 21:06
Dettó beülős gumi, nekünk tesóról volt. Szintén dm-es vizipelus
3138. Nade92 (válaszként erre: 3137. - Cassidie)
2022. aug. 23. 22:06

Mi a beülős sárga úszógumit vettük, csak olyat árultak a bazárban, ami 6 hónapos kortól jó. A többi pici baba is ilyenben volt a vízben, akiket láttunk.

Vízipelusból dm-eset vettem, az jött szembe először. Nem volt vele gond, mondjuk a kakit mindig megúsztuk, a pisi meg kitudja hova ment... :D

3137. Cassidie (válaszként erre: 3136. - Nade92)
2022. aug. 23. 07:37

Mi Karosra készülünk wellnessezni, remélem minden rendben lesz🙂

Milyen úszógumit vettetek? Én olyat szereztem be, mivel imad locsizni, amibe bele kell kötni és kezével lábával tud kalinpalni a vízben, de a feje meg is elvan tartva a víztől. Alig várom, lássam mit szól hozzá😊 jah igen, úszópelenkat milyet hasznaltatok? Eldobhato vagy mosi?


Szólj ha találsz valami jót😁 nálunk bármit adok is a kezébe, ugy viselkedik vele, mintha cici lenne aztan felhergeli magát, hogy nem tud inni🙈

3136. Nade92 (válaszként erre: 3131. - Cassidie)
2022. aug. 22. 17:29

Balcsinál voltunk 2x, és egyszer a Mátrában. Mindegyik wellnesses hely volt, elvolt a hideg és a meleg vízben is. Az úszógumijában kergeti a kislabdáját a vízen, nagyon cuki.

Mi csőrös poharat használunk, cumisüvegből egyszer csak nem volt hajlandó inni. De gagyi a csőrösünk, most nézegetem a csodapoharakat. :D

3135. Cassidie (válaszként erre: 3133. - Vájszi)
2022. aug. 21. 07:21

Ez igy tényleg jól hangzik😊😊


Nálunk a kiságy/utazó ágy nem téma, mert velünk alszik🙈 cicin pedig bármikor altatható, elvileg😁

3134. Cassidie (válaszként erre: 3132. - Vájszi)
2022. aug. 21. 07:20

Akkor lehet nekem is meg kell várnom, amíg a férjem többet lesz itthon🙈

Darabosnal ti mivel kezdtetek?


Annyira kitudja amugy nezni a kaját a szánkból és nyúl érte, viszont ha kóstoltatunk vele, akkor vágja a pofakat😅

3133. Vájszi
2022. aug. 20. 20:52

Mi is voltunk nyaralni, Balcsin, 1 hetet, egy kis nyaralóba, férjem családjával. Nagyon jó volt, hogy sok kéz volt a gyerekekre, el tudtunk egy kicsit szabadulni így.

Viszont mi elvittük magunkkal a kiságyakat 😂 mert utálják az utazó ágyat. A nappali alvás teljesen rendben volt, este Mátét altatni kellett ez volt a "legnagyobb probléma", szóval minden tök jól alakult.

3132. Vájszi (válaszként erre: 3124. - Cassidie)
2022. aug. 20. 20:46
Jajj, ez az ökölődés nálunk is nagyon ment 🙈 de most már gyönyörűen esznek darabosat. És ez a férjem érdeme, mert én nem mertem volna még így adni nekik.
3131. Cassidie (válaszként erre: 3128. - Nade92)
2022. aug. 20. 12:19

Merre voltatok amugy nyaralni? Nekünk is az első pihi egy wellnes lenne.

A be es kipakolastol tényleg tartok, mert kettőnkre is mire bepakoltam... Szerintem Vincu is külön bőrönddel jön🙈

1 hete még azt mondtam volna, hogy a kocsival nincs baj, imádja. Viszont bízom benne, hogy csak a szepa miatt akadt ki és ha hárman megyünk minden rendben lesz.

Amúgy én is remélem, hogy jövőre hosszabb nyaralásra eltudunk menni. Idén alkalmazott probléma miatt megyünk rövid időre.

Tegnap igaz csak magunknak főztem meg egy gyors kaját kb 2ora alatt😂 közben mindent is csinaltam, mert nyűgös volt. De ma már itt a kendő, fel fogom avatni😁 Tegnap én is banánt adtam neki etetőcumiba, minden is banános volt😅

Ti még cumisüveget használtok vagy csőröst, itató poharat?


Ugyan így vagyok vele, nehéz lenne, viszont jó is😊

Én a 2 évnek jobban örülnék köztük, de ugye nem ezen múlik, majd kiderul😁

3130. Nade92 (válaszként erre: 3123. - Cassidie)
2022. aug. 19. 23:21
Jah, én sem tudom, mikor lenne időm foglalkozni még egy gyerekkel, de érzem, hogy jó lenne és valahogy biztos megoldanánk. 2-3 évet szeretnénk köztük, aztán meglátjuk, összejön-e.
3129. Nade92 (válaszként erre: 3123. - Cassidie)
2022. aug. 19. 23:18
Nagy siker, mikor végre megeszi, amit főzöl. Én annyira utáltam, mikor összekentem a fél konyhát, énekelve főztem neki a kaját, hogy közben szórakoztassam, majd kapartam ki a kukába, mert kiköpdöste. Nálunk banánnal minden jobban csúszik. Ha vmi megmarad, belerakok pár karika banánt, mindjárt lemegy. Néha vizet kér közben vagy meg akarja fogdosni a kaját, aztán folytatja.
3128. Nade92 (válaszként erre: 3123. - Cassidie)
2022. aug. 19. 23:12
A nyaralás előtt a bepakolás a legrosszabb, az fél nap, persze a baba érzi, hogy vmi készül, ezért nem alszik délelőtt, de végig nyöszörög, mert fáradt. Aztán útközben jó esetben alszik, rossz esetben nem, olyankor énekléssel kell szórakoztatni, ha megunta az összes játékát, mert nem akar lekötözve lenni egyhelyben. A nyaralás rész már jó szokott lenni, csak sok idő elmegy az alvással, etetéssel, nem lehet jól időzíteni mindent, hogy a napon is jókor legyünk,stb. Ètteremben van, hogy hozdozgatni kell, mert elfogy a türelme, de olyan is volt, hogy mire jött a kaja, vihettük pelenkázni, öltöztetni, mert kakibalesetezett. Az a jó, hogy nincs házimunka, ki vagyunk szolgálva, de a tervezett programokból alább kell adni. Aztán mikor hazaérünk jön a kipakolás, kajaszerzés, mosás, visszaállítani mindent a régi kerékvágásba. Jó elmenni nyaralni, de jövőre a sok rövid helyett inkább egy hosszú nyaralásra megyünk, gyerekkel optimálisabb szerintem.
3127. Nade92 (válaszként erre: 3121. - Fildus)
2022. aug. 19. 22:54
Az előző hozzászólást erre válaszul akartam írni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook