Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3006. bartaldora (válaszként erre: 3004. - Vájszi)
2022. febr. 22. 08:50
Hát nem. És a szép az egészben az, hogy előtte jó pár órát szenvedtettek, mert reggel 9 körül mentem le a szülészetre, akkor kaptam mindent, aztán du. fél5-kor császároztak meg.
3005. Vájszi (válaszként erre: 3002. - Dominó123)
2022. febr. 22. 07:20

Szia!

Nálunk amikor 2-3 hósak voltak a fiúk, még jó keveset voltak csak ébren, és ők sajnos sokkal többet sírtak, mint a te babád! 😅

Tornáztasd, énekelj neki, csörgőzz neki, hasaltasd, de kérdezd meg anyóst, hogy mire gondolt, mit kéne csinálni vele 😁 kíváncsi vagyok.

3004. Vájszi (válaszként erre: 3001. - Bartaldora)
2022. febr. 22. 07:17
Szia! Nem hétköznapi szüleselmenyed volt... ☹️ Örülök, hogy mindketten jól vagytok!
3003. andita1 (válaszként erre: 2997. - Nade92)
2022. febr. 21. 17:06
Sziasztok! Én csak úgy bevágódtam ide, már nem tervezek szülni, de így voltam én is. A varrásnál kívülről repedős érzésem volt, belülről pedig szúrós. A torna nem segített, csak az idő. Fél évvel a szülés után múlt el.
2022. febr. 21. 16:54

Sziasztok

Két kérdés akinek. 2 3 hó körüli babája van hogy alakul egy napotok?

Nálunk a reggeli kelés után pihenő szék játszó szőnyeg egy kis zene mondóka. Közben ha el nézelődik csinálom a háztartást délután ha az idő engedi séta. Na most meg kaptam anyostol h keveset foglalkozok vele.. De hát egy ekkora babával mit tudok ennél többet foglalkozni?ráadásul szerencsére nem sírós nem kell egész nap ölben tartani.


Másik fizikai kérdés szülés után a hüvelyfal ugyanolyan egyenes mint előtte? Kaptam folyasra kupot és olyan mintha több irányba is fel tudnám tolni a kupot...nem értem.. Ez normális?


Köszi

2022. febr. 18. 19:04
Na, sziasztok! Én is bejelentkezem így szülés után. Tavaly október 27-én született meg a kislányom. Üröm az örömben, hogy nem úgy sikerült, ahogy kellett volna, ugyanis hüvelyinek indult a szülés, de császározni kellett. Jó, vagy nem, hogy ki kellett venni a méhemet, és a jobb oldali petefészkemet szülés után, ez életmentő volt, mert különben én is és a babóca is meghaltunk volna. Amúgy jól vagyunk, elkezdtem már a hozzátáplálást, bár még nem vagyunk 4 hónaposak, de már próbálkozunk.
3000. Vájszi (válaszként erre: 2999. - Nade92)
2022. febr. 18. 07:45
Remélem már nem gyakorlat ez, régebben férjöltésnek hívták. 😅 De szerintem ilyet csak elvetemült dokik csináltak régebben.
2999. Nade92 (válaszként erre: 2998. - Vájszi)
2022. febr. 15. 09:29

3 hónapja szültem, nekünk is ez volt az első komolyabb próbálkozás, hátha legközelebb tényleg jobb lesz a helyzet. Neten a síkosítót olvastam, hogy ajánlják, azt bevetjük majd még. Nem tudom, milyen ha vkit szűkre varrnak, érzésre olyan, de lehet, hogy csak be kell járatni. XD

Köszi a bíztatást. <3

2998. Vájszi (válaszként erre: 2997. - Nade92)
2022. febr. 15. 07:33

Jaj szegény 😣 Nekem az első alkalom volt csak rossz, én borzasztóan kétségbe estem, aztán hála istennek utána már olyan volt teljesen, mint korábban, vagy még jobb néha.

Nem lehet esetleg, sok ilyet olvastam, hogy szűkebbre varrtak vagy ilyesmi?

Remélem, hogy hamarosan jobb lesz!

Mikor is szültél?

Esetleg nem tudom, hogy a gatizom torna tud e segíteni ilyen esetben.

2997. Nade92
2022. febr. 14. 15:46
Gátmetszés után kinek mennyire szenvedős az együttlét? Azt hittem túl tág leszek, ehelyett olyan érzés, mintha szét akarnék szakadni. Idővel ez javul? Vagy van valami bevált módszer, hogy ne fájjon annyira?
2996. fildus (válaszként erre: 2994. - Vájszi)
2022. febr. 10. 09:21
Nálunk van ételallergia. A védőnő azt mondta 6 hós korig csak cici.
2995. Cassidie (válaszként erre: 2994. - Vájszi)
2022. febr. 10. 09:15

Én is sok helyen utána olvastam és mi fél éves kora körül szeretnénk elkezdeni, mert szerencsére van elég tejem.

De azt olvastam a legtöbb helyen, hogy az anyatejes babáknál javasolják 6 hónaposan, tápszeres babáknál 4-5 hónaposan már ellehet kezdeni🙂

Ez az ételallergia dolog szerintem inkább genetikai kérdés, mint hozzátáplálás. Nekem például a cöli (glutén) csak 4 éve derült ki, viszont babakorom óta hasfájós voltam. Lehet, hogy születésem óta megvolt vagy gyerekként alakult ki, akkoriban ezt még nem vizsgálták.

Viszont nálunk a család nem fogadta túl jól ezt a döntést, mert eddig mindenkit 4 hósan elkezdtek hozzátáplalni, viszont azt elfelejtik, hogy tápszeresek voltak vagy vegyesen ettek. Én viszont kiszeretném használni, hogyha már van tejem, akkor fél évesen kezdjük csak el a hozzá táplálást. Úgyhogy szerintem fél éves koráig én nem bízom senkire, mert tuti megetetnék😅 nem mintha sokáig ellehetnék nélküle, cici függő let😁😅

2994. Vájszi
2022. febr. 10. 06:52

Ti hogy álltok a hozzátáplálás kérdéshez? Konkrétan mindenki mást mond 😅

Gyermekorvosnál voltunk tegnap, azt mondta, szerinte 4.5 hósan meg lehetne próbálni.

Védőnő azt mondta, hogy majd meglátjuk, hogyan felelnek meg a feltételeknek.

Kórházban az újszülött utógondozóban az orvos azt mondta, hogy 6 hónaposan kéne csak neki állni.

Hozzáteszem, hogy múltkor elszöktünk egy napra, anyumék maradtak otthon a fiúkkal, és anyu kóstoltatott velük alma levet 🤣 Levinek tetszett, Máténak nem igazán. Pocak probléma nem volt utána.

Próbáltam utána olvasni, de mindenhol mást írnak. Van, ahol úgy tartják, hogy ha későn van megkezdve a hozzátáplálás akkor később allergiás lesz, és van ahol pont fordítva.

2993. Cassidie (válaszként erre: 2992. - Fildus)
2022. febr. 7. 14:09

Erre gondoltam. Hasonlóan csinálnaltam, amig nem szopizott, csak más intervallumokkal.

10-10, 5-5, 3-3 vagy 10-10, 7-7, 3-3

2992. fildus (válaszként erre: 2991. - Cassidie)
2022. febr. 7. 11:38

Szaporító fejést csinálok


7-7 5-5 3-3 1-1 perc

2991. Cassidie (válaszként erre: 2988. - Nade92)
2022. febr. 5. 10:54

Szia😊

Nemtudom, hogy szopi mellett fejsz-e, viszont az is sokat segíthet még. Én nagyon sokat küzdöttem azért, hogy legyen tejem, szedtem és ittam mindent, viszont csak a megfelelő fejés és szoptatás hozta meg a sikert. (Vincu sokáig üveges volt)

Sokszor rakd arra a cicire, amiben úgy érzed kevesebb van, nyugodtan hagyd rajta tovább es ha van lehetőséged, szoptatás után fejj rá egy kicsit. Az se baj, ha csak pár csöpp jön, szépen be fog indulni.

Váltott fejést csináltam, amíg kevés tejem volt. Mióta rendesen tud szopizni és képes sokszor eljatszadozni cicin, mindkét mellemből rendesen jön a tej. Este van, hogy 2 órán át eljatszadozik rajta. Most valószínűleg a fogcsirak miatt is többet nyammog. Viszont ha van időm, akkor hagyom. Alapból 20 perc alatt megeszi, ami kell neki🙂

2990. Cassidie
2022. febr. 5. 10:49

Sziasztok🙂

Mi halisten jól vagyunk. Vincuska holnap lesz 3 hónapos, küzdünk a fogcsírákkal, de elég jól viseli, csak az öklét tömi egész nap. Már egy jó ideje csak szopizik, a cumisüveg nem kell neki, azóta sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lett🙂

Járunk dévény tornára is, alapból is vittük volna, de szükséges is, mivel kiflizik es a bal oldala, amit elfekudt a pocakban, kicsit merevebb. Viszont nagyon jol haladunk😊 Első kezelés utan is sokkal lazább lett, könnyebben mozog és pár napja már át is tud fordulni hasrol vissza a hátára🙂

Következő oltást 16-án kapja, akkor csinálják a 3 hós státuszt, igy itthon nagyjából lemertük. 64cm és 6,7kg😁

Nálunk leginkább az esti rutin alakult ki, napközben még sokszor felborul ha meglepi vendégek jönnek vagy front van. De pár kisebb "hisztit" leszámitva, szinte egész nap csak vigyorgás van😁

2989. Vájszi (válaszként erre: 2987. - Fildus)
2022. febr. 4. 05:47

Nálunk is nemrég volt apa pozitív! 😆 Nagyon örültem neki hogy 11 napig volt segítségem. Hála istennek csak két napig folyt az orra és fájt a torka.

Mit leírtam előző problémám sajnos még azóta sem rendeződött, közben valóban gyanús a tejfehérje allergia mert egyre több a puki és sok száraz folt van főleg Máté testén, illetve elő-elő bukkannak piros pöttyök is.

Tegnap voltunk korai fejlesztésen, a fejlődésneurológus már ki is állította javaslatot. Sajnos több helyen izomtónus probléma van többek között a szájukban (ezért van a csúnya evés), nyakukban, karjukban, vállukban (ezért nem tudják tartani a fejüket), de minden fejleszthető terápiával 😁 azt mondták hogy ahhoz képest hogy ennyi időre születtek jó állapotban vannak.

Jövő héten tudunk menni a háziorvoshoz hogy beszéljünk a tejfehérje allergiáról és megkapják a három hónapos kötelező oltást illetve az agyhártyagyulladás ellenit.

2988. Nade92 (válaszként erre: 2987. - Fildus)
2022. febr. 3. 11:15
Jobbulást nektek! Mi jól vagyunk, így 2 hónap után alakul a napirend, vannak napok, mikor csomó mindent meg tudok csinálni itthon napközben. Pár napja azt vettem észre, hogy az egyik mellemben jóval több lett a tej, a másikban kevesebb, most ezt próbálom helyrehozni azzal, hogy mindig azzal kezdjük a szopit és tovább hagyom rajta. Van még ilyen valakinél?
2987. fildus
2022. febr. 1. 19:36

Ki hogy van?


Mi karanténban, apa pozitiv lett :(

2986. Vájszi (válaszként erre: 2984. - Fildus)
2022. jan. 19. 07:04
Puki azért van rendesen, a kaki az rendben van zöld a tápszertől néha vannak benne sárgás darabok. Vér nem volt a kakiban.
2985. Vájszi
2022. jan. 19. 07:03

Tegnap voltunk az újszülött utógondozóban hogy ellenőrizzék a vérképüket.

Megemlítettem a doktornőnek egy dolgot amit itt a hozzászólásba elfelejtettem beleírni nektek, mert annyira rohantam. Ezt a dolgot már említettem a védőnőnek de nagyrészt csak legyintett rá.

Néha mintha azt vettem volna észre hogy Máténak sok a sava, de tényleg csak néha, ezért nem is sejtettem hogy ez okoz sokszor problémát. A védőnő erre megkérdezte hogy kapja e még a Biogaiat, mondtam hogy nem mert az újszülött utógondozóban azt mondták hogy meg lehet próbálni szünetet tartani hát ha már nincsen rá szükségük. A védőnő azt mondta hogy lehet hogy ezért sok a sava vagy mivel beindult a nyáltermelés több a gyomortartalom és emiatt néha visszajön neki de majd megszokja A szervezete 🤷🏼‍♀️

Na és elmondtam ezt az egészet a doktornőnek és azt mondta hogy lehet hogy csendes reflux. Javasolta hogy próbáljuk meg a Gastrotuss babyt és láss csodát tegnap nem volt üvöltés.

A doktornő is felvetette az esetleges tejfehérje érzékenységet, mert mondtam neki hogy néha itt ott van rajta egy két pötty. Kérdezte hogy van e a családban allergiás és hát a férjem elég sok mindenre érzékeny házipor, pollen, toll macskaszőr satöbbi.

Borzasztóan bánom hogy nem mentem ennek utána és hallgattam a legyintésre. Szegény valószínűleg ezért ordított annyit. 😣😣😣

Ezentúl sokkal jobban ki fogok állni a megérzésem mellett és hiába szeretem nagyon ezt a védőnőt nem fogom szentírásnak venni a szavait. Ez most borzasztóan bánt.

2984. fildus (válaszként erre: 2981. - Vájszi)
2022. jan. 18. 18:34

Van más tünet is?

Esetleg sok puki? Kaki rendben?

Lehet ám, hogy tejérzékeny...


Zselykénél most 4 hósan jött ki. Igaz nálunk vér volt a kakiban. Várható volt, mert a 3 tesó közül 2 tejfehérje érzékeny. Így most én vagyok teljes tejmentes diétán.

2983. Cassidie (válaszként erre: 2981. - Vájszi)
2022. jan. 18. 17:02

Nalunk is többnyire az esték a "rosszak", viszont volt olyan szeles idő, hogy egész nap nem tudott szinte semmit aludni es üvöltött egész nap. Van, hogy tul fáradt és nem tud elaludni, bántják a szelek vagy kaki lesz. Van időszak, amikor extra érzékeny a pelusra. Egy kis pisi és már visit. Van, hogy cicin is visit, de olyankor fáradt.

Tudom, ti tapszeresek vagytok, nekünk a szopizas hozott nyugalmat. 1,5 hete lassan nem kell neki at üveg.

Én lehet a helyedbe már most mas tápszert vennék neki es akkor elobb kiderul, hogy az volt-e a baj. De lehet növekedési ugras is, fogcsirak... Ha nem a tapszer a gond, akkor hamar beszélnek a védőnővel vagy dokival,legalabb megnyugtatasképp.

2982. Nade92 (válaszként erre: 2981. - Vájszi)
2022. jan. 18. 13:25
Nálunk a játszócumival legtöbbször csend lesz, de itt is az este a legnehezebb, mielőtt kidől az esti alvásra. Én arra gondolok, hogy addigra túlfárad, de nem tud elaludni. A férjem van, hogy fittlabdán ülve rugózik vele, olyankor mindig elhallgat, elszunnyad, de engem a frász kerülget, mikor borulnak fel a labdával. Én gyors zenére táncolok vele, minden irányba, arra is el szokott aludni egy idő után. De ha semmi sem segít, inkább kérdezz meg szakembert, hogy megnyugodjatok.
2981. Vájszi
2022. jan. 18. 09:03

Sziasztok!

Teljesen készen vagyok, hátha tud valaki segíteni vagy mondani valamit.

Máté szinte megállás nélkül folyamatosan ordít amikor ébren van. Ritka az a pillanat hogy egyedül elvan vagy nem kell rázni és mosolyog.

Tudom, jönnek mennek a frontok, lehet esetleg a három hónapos növekedési ugrás is, de szerintem ez már nem normális. Ha egyedül lenne tudna kézben lenni mindig de hát ugye az amúgy sem jó ha csak kézben van. Így szegény Levi sínyli meg, mivel folyamatosan üvölt a Máté ezért vele nem tudok annyit foglalkozni, pedig ő jókedvű mosolygós de mégiscsak igényli hogy beszélgessek vele csörgőzzek és ilyenek. A legrosszabb az esti utolsó etetés. Fürdés közben minden rendben van még öntözéskor is tűrhető aztán amikor leülünk vele enni elkezd üvölteni és sehogyan nem tudjuk megnyugtatni. Közben látszik hogy enne, de annyira nyugtalan vagy én nem is tudom hogy mi baja van, hogy alig tudja megenni a tápszert.

Végigmentünk mindenen hogy melege van fázik zavarja a fény meleg a tápszer hideg a tápszer ilyen cumi olyan cumi, semmi nem segített.

Komolyan már félek mindig az estétől előre én is és a férjem is.

A hasfájást azt el tudom különíteni ilyenkor nem fáj neki.

Akarok róla majd videót csinálni és megmutatni a védőnőnek és a gyerek orvosnak mert szerintem ez tényleg nem normális.

A héten lesznek 13 hetesek.

Lehet szimplán vajon a növekedési ugrás és a frontok az oka vagy ti is másra gondolnátok a helyemben?

Napközben az evések nincsen semmi gond csak az estinél.

Ettől függetlenül másik probléma hogy szinte csak kézben van el. Se hasaltatni nem tudom, se a hátára nem tudom lerakni. Kendőben sem lehet egész nap mert van neki egy tesója is, a hinta sem működik.

Nem tudom hogy esetleg a tápszer e a probléma de amit most kapnak az hiánycikk lesz úgyhogy most ki fogom próbálni egy másik fajtát. Hát ha azt fogja hozni a megoldást.

Teljesen készen vagyok, már fáj a fejem a sok üvöltéstől.

Ti mit tennétek vagy mire gondolnátok?

2980. Cassidie (válaszként erre: 2977. - Dominó123)
2022. jan. 18. 07:33

Nekem vagy vagy alapon megjott, a doki nem tudta megmondani. 6heten belül volt visszatero vérzés, azota semmi. Kérdezte, hogy szeretnék-e gyógyszert, ravagtam, hogy igen. Aztan rajottem, hogy en 1 eve eldontottem, hogy nem akarok gyógyszert szedni többé, elég volt 12 évig🙈😅

Szóval nem valtottam ki es marad a hagyományos védekezés, illetve a megszakitasos. Annyira nem parazok ra, majd szeretnenk kistesot a közeljövőben. Utána majd raerek gondolkozni, hogy kell-e esetleg mas módszer🙂

2979. fildus (válaszként erre: 2977. - Dominó123)
2022. jan. 17. 10:32
Sehogy, vagyis megszakítással. Mindig csak akkor lettem terhes, amikor akartam is.
2978. Vájszi (válaszként erre: 2977. - Dominó123)
2022. jan. 13. 07:10
Nekem már megjött. Én nem szeretnék többet gyógyszert szedni mert az előző alkalommal kikészítette a szervezetemet. Az orvosom egyébként ajánlott egy studyt amiben részt tudnék venni de azt mondtam hogy köszönöm nem. Úgyhogy mi hagyományos úton védekezünk.
2022. jan. 12. 20:33
Valaki aki esetleg már túl vab rajta és megjott neki ti ezen túl hogy védekeztek? Spirál gyógyszer?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook