Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020-ban babásodjunk! fórum

2020-ban babásodjunk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2112. Panna07 (válaszként erre: 2111. - MMano)
2020. júl. 31. 22:46

Nincs mit! Ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan 😉

Tudom, hogy milyen rossz lehetett szembesülni a problémával, de gondolj arra, hogy legalább hamar kiderült, és lehet rajta segíteni. Drukkolok Nektek! 😊

2111. MMano (válaszként erre: 2104. - Panna07)
2020. júl. 31. 21:21

Koszi a tanacsot :)

Hat konkretan kontrollra nem kerte vissza amit furcsallunk is, de mindenkepp szeretnenk majd ujabb vizsgalatot kerni. Igazabol talan az szomorit el, hogy mar a kezdetekben nehezsegekbe utkoztunk de ezeket is legyurjuk majd!

2110. Linácska2020 (válaszként erre: 2109. - Panna07)
2020. júl. 31. 15:23
Igen, ha a következő ciklusban sem lesz, akkor nem hagyom magam lerázni, meg akkor szerintem már a doki is "komolyan vesz" majd. Próbálok azért pozitívan hozzáállni, hogy ez csak egyszeri eset volt. Év elején is voltam dokinál akkor is pont pé körül és akkor ott volt a szép domináns tüsző, úgyhogy ez egy kicsit megnyugtat.
2109. Panna07 (válaszként erre: 2108. - Linácska2020)
2020. júl. 31. 15:11
Szia! Próbálj meg nem aggódni, remélhetőleg tényleg csak arról van szó, hogy ez a hónap kimarad. De az jó, hogy az orvos a következő hónapban is megnéz ultrahanggal, ha akkor se lesz domináns tüsző, akkor remélem az orvos elküld hormonlaborra, ha nem, majd kérd te. Értem én, hogy náluk ez régi hozzáállás h egy évig várni kell, és utána vizsgálódni, de én mikor először mentem nőgyógyászhoz (9 hónap után), azt mondta, hogy ha van valami gyanú, akkor pláne nem kell egy évig várni, hanem ki kell azt vizsgálni.
2020. júl. 31. 14:54

Sziasztok Csajok!


Voltam dokinál, tudjátok írtam nektek, hogy 6hónapja próbálkozunk, de egyenlőre nem sok sikerrel. Na szóval megnézett uh-n a 13. ciklusnapon voltam 8mm volt a méhnyálkahártya vastagság, azt mondta az normális viszont domináns tüszőt nem látott. Eléggé elkeseredtem, de mondta, hogy ne ijedjek meg, ez is normális, hogy 1 hónap esetleg kimarad. Kérdeztem, hogy nem lehetséges, hogy már volt pé. és azért nem lát domináns tüszőt, mondta, hogy ő is gondolt rá, látott egy kis folyadékot ott, de a "leeresztett" tüszőt nem látta, így az a valószínűbb, hogy nem volt/lesz pé-m ebben a ciklusban.

Mielőtt ultrahangozott volna mondta amúgy, hogy még a 1-2hónapot várjunk, mielőtt nekiesnénk különböző vizsgálatoknak,meg hogy az 1 évet meg szokták várni.

Ultrahang után mondta, hogy következő ciklus 12-13.napján menjek és megint megnézzük a tüszőket, aztán meglátjuk, hogy merre indulunk... Ja és a szokásos szöveg türelem, türelem...

Egy kicsit hosszúra sikeredett, bocsi😊 csak gondoltam leírom, hogy mire jutottam.

2107. Panna07 (válaszként erre: 2106. - 621bb5db60)
2020. júl. 31. 12:45
Egyetértek! Emellett a tesztek nem mindig megbízhatóak, a tárolás sem mindegy, hogy alacsony hőmérsékleten szállítják őket a boltba.. Sokszor hallani, hogy a terhességi teszt semmit nem mutatott vagy halvány pozitív, de a HCG vérvételen meg kijött a kb 1000 magasságú HCG. Ezért a tuti biztos a vérvétel meg az ultrahang, és ez igaz a peteérésre is, a progi érték meg az ultrahangon a sárgatest jelenlét bizonyíthatja a peteérést. Persze tök jó, hogy vannak tesztek, sokaknál úgy működik, ahogy kell, de pl. reprodukciós eljárás előtt/alatt vérvétel alapján állapítják meg ezeket, az a biztos.
2106. 621bb5db60 (válaszként erre: 2097. - Andrea1618)
2020. júl. 31. 12:38
Én egyébként meg vagyok győződve róla, hogy vannak olyanok, akiknek a vizeletében nem választódik ki a hormon olyan nagy mennyiségben (pedig a vérében megfelelő szinten van) és azért nem működnek az LH meg a terhességi tesztek. Plusz simán lehet, hogy a te szervezetedben már egy alacsonyabb LH szint is képes ovulációt kiváltani és azért van csak halvány csík a teszten. Az LH szint egyénenként nagyon eltérő lehet, ezért is elég tág a normális tartomány. Valakinek a legalacsonyabb érték is bőven elég, hogy rendesen ovuláljon, míg másnak egy jóval magasabb szint kell, hogy kiszabadulhasson a petesejt.
2105. tyityu (válaszként erre: 2097. - Andrea1618)
2020. júl. 31. 11:57
Uh sajnalom egy ebben a honapban nem tudtatok egyutt lenni. Idegesito tud lenni az ilyen de remelhetoleg a vizsgalatok utan okosabbak lesztek. Nagy fura neked ezek az ovu tesztek, nekem 2-3 nappal az lh csucs elott voltak ilyen csikjaim. De ha vervetel igazolja hogy van ovud akkor biztosan ugy van, lehet hogy tenyleg mashogy reagalsz az lh-ra.
2104. Panna07 (válaszként erre: 2103. - MMano)
2020. júl. 30. 20:45
Akkor gondolom a Profertil szedés után lesz majd spermakontroll a párodnál. Tanácsolnám az érdeketekben, hogy párod menjen el HBA tesztre is, mielőtt bárki belevág az inszeminációba, kötelezővé kellene tenni, mert ez a teszt megmutatja, hogy a spermiumok meg tudják-e maguktól termékenyíteni a petesejtet.
2103. MMano (válaszként erre: 2099. - Panna07)
2020. júl. 30. 20:40

A spermakep eredmenyei utan elkezdett magneziumot, szelent, E es D vitamint szedni, utanna meg vervetele is elkuldte az orvosa hogy kizarjak a hormonalis problemat. Ott jo eredmenyei lettek szerencsere es a dokija Profertil szedeset javasolta.

En augusztus vegen megyek ujbol kontrollra kikerem majd az en dokim velemenyt is ujra de o az eredmenyek lattan az inszeminaciot javasolta.

Addig is emesztgetjuk az eredmenyeket es igyekszunk hatha termeszetes uton is sikerul.

2102. Panna07 (válaszként erre: 2100. - Willuv)
2020. júl. 30. 20:10
Persze, reméljük helyreáll a peteérésed magától. 😉
2101. Willuv (válaszként erre: 2097. - Andrea1618)
2020. júl. 30. 19:54
Jaj ez pech... :/ De hátha a vizsgálaton kaptok egy jó eredményt, ami megnyugvas!!!
2100. Willuv (válaszként erre: 2095. - Tyityu)
2020. júl. 30. 19:51

Köszi mindenkinek,

Panna07 már közegészségügy meg se fordul a fejembe. :) De még nem akarok vizsgálódni, hátha helyrerazodom.

Andrea1618 pedig az az általánosabb, ami veled van ahogy olvasgattam. A te eseted lehet az is, nem, hogy nagyon rövid a csúcs. Hot nem mersz hozzá? Vagy nem tudsz/akarsz?

2099. Panna07 (válaszként erre: 2098. - MMano)
2020. júl. 30. 18:56
Szia! Üdv közöttünk! Egyáltalán nem volt hosszú az irományod. 🙂 Eldöntöttétek, hogy hogyan folytatjátok, mentek meddőségi központba?
2098. MMano
2020. júl. 30. 18:20

Sziasztok!

Mi a parommal tavaly ev vegen dontottunk ugy h belevagunk a baba projektbe. Januarban kiesett 4 napot ami nalam nem jellemzo. Februarban a dokim talalt egy cisztat. Marciusban visszahivott kontrollra, sajnos mivel nem szivodott fel mutetet javasolt viszont addigra a koronavirus miatt nem vallaltak tobb rutin mutetet. Megbeszeltuk hogy ha mar ugyis mutetre kerul a sor akkor mar egy atjarhatosagi vizsgalatot is csinalnak es ellenoriznek endometriozisra. Ezek elvegzesehez kellett egy spermavizsgalat a paromtol. Sajnos nem kaptunk tul jo hireket, alacsony a spermaszam. Aztan a mutet soran kiderult, hogy a jobb petevezetek el volt zarodva illetve endometriozis volt amit cisztanak lattak.

Olvasgattalak mar titeket es megy a drukk mindenkiert!

(Bocsi hogy hosszura sikeredett)

2097. Andrea1618 (válaszként erre: 2094. - Willuv)
2020. júl. 30. 17:26

Szia!

Üdv közöttünk. :)

Az, hogy egyàltalàn nincs csík nem tudom mitől lehet, de nekem meg egyàltalàn nem volt még soha pozitív ovu tesztem, bàr halvànyabb csík megjelent. ( ovum pedig van, a progi szintek alapjàn.)

Nekem tegnap volt az ovum (elmeletileg, a legerősebb csík is tegnap volt de csatolom, h milyen. Ma màr nincs csík a teszten. Szoval gondolom tènyleg tegnap lehetett.

Lehet vannak olyan emberek, akiknek nem eleg eros ez az Lh vagy en nem tudom..

Bàr lehet, neked inkàbb a fog. Kavart be.

Sajnos mi nem tudtunk együtt lenni, mert pont ezen a heten van a fèrjemnek az önmegtartóztatàs a sperma vizsgàlat miatt... 🙄

2096. Panna07 (válaszként erre: 2094. - Willuv)
2020. júl. 30. 16:48

Szia! Üdv itt 🙂

Az ovulációs teszt úgy működik, hogy az LH nevű hormont mutatja ki, minél magasabb szinten van az LH, annál erősebb a csík. Igen, sanszos hogy a gyógyszer miatt nem mutat semmit a teszt, a szervezeted még nem állt vissza. Ha 1-2 hónap múlva is ez van, én azt tanácsolnám, hogy menj el egy magánlaborba, hogy megnézd a női alap hormonokat, mert azoktól függ a peteérés. Ne legyen így, de van, hogy a fogigátló abbahagyása után nem tud magától helyreállni a hormonháztartás, de egy kis segítséggel simán vissza lehet állítani. Azért írtam a magánlabort, mert az a legegyszerűbb, az orvosok hajlamosak pár hónap után elzavarni az embert.

2095. tyityu (válaszként erre: 2094. - Willuv)
2020. júl. 30. 16:45

Szia udv itt nalunk. Itt jo kis csapatban talalod magad, szurkolunk egymasnak es orulunk a masik sikerenek es ha tudunk tanacsot adunk 🙂.

Az ovu tesztre nem tudok mit mondani, azert hogy 10 napig meg egy halvany csik sincs nagyon fura. Valoszinuleg tenyleg a gyogyszer elhagyasa lehet, meg nem allt vissza a szervezeted. Vagy nagyon koran volt ovud a mensid utan.

2094. Willuv
2020. júl. 30. 16:39

Hello csatlakoznek hozzátok ha nem gond :) rögtön egy kérdésem is lenne.

Első hónap hogy utat adtunk a bebinek, csináltam ovuteszteket a 11. naptól. Képzeljétek semmi második csík nincs, se halvány se semmi. Már 10 napja. Volt még így valaki? Májusban tettem le a fog.gatlot. gondolom ez a dolog nyitja...

Amúgy olvastalak titeket, hajrá mindenkinek :)

2093. Panna07 (válaszként erre: 2090. - Orsóka6)
2020. júl. 30. 16:26
Szia! Azt elhiszem, hogy a 4 év már nagyon megviselt. Mi férjemmel két és fél éve várjuk, ez is nagyon rossz már lelkileg. Nálam is a barátnőimnek mind van kisbabája, sokat találkozunk, nagyon jó babázni velük, meg belegondolni, hogy majd milyen jó lesz a sajatunkkal, mégsem segít. Persze nem mindegy, hogy van-e fizikai probléma, ami miatt nem sikerül, meg mindenki abban hisz, amiben akar, a pszichés hozzáállás is fontos. Én is azt kérdezném, mint Tyityu, hogy ennyi idő után voltatok-e orvosnál, kiderült-e valami. Mi kivizsgáltattuk magunkat, van egy kis férfigond, remélhetőleg szeptemberben mehetünk lombikra.
2092. tyityu (válaszként erre: 2090. - Orsóka6)
2020. júl. 30. 14:51

Szia! Drukkolok neked, hogy ezuttal sikeruljon a baba, 4 ev nagyon hosszu ido.

Öszintén en nem hiszek ebben, hogy megvaltoznak a hormonok, jon az anyai oszton stb. Abban viszont hiszek, hogy ha nagyon ragorcsolunk akkor nehezebben jon ossze. Gondolom ennek koze van ahhoz hogy egy stresszes allapot kevesbe megfelelo egy terhesseg kialakulasahoz mint egy nyugodt allapot. Nalam bejott, ha ragorcsoltem nem estem teherbe, ha elengedtem azt a honapot akkor pozitivat teszteltem.

Orvosnal gondolom voltatok ennyi ev utan. Vmit talaltak?

2091. tyityu (válaszként erre: 2089. - Tokmaglany)
2020. júl. 30. 14:47
Sok turelemre van szukseg az biztos. Eddig mindig turelmesen vartam de most az elozmenyek utan szeretnem minel hamarabb tudni hogy most minden rendben van e. Na mindegy ez van.
2090. Orsóka6
2020. júl. 30. 14:09
Sziasztok! 4 éve várunk babára, aki hasonló helyzetben van/volt, tudja milyen érzés ha körülötted babásodnak. A közeli barátnőmnek is lett babája, keresztszülők lettünk, eleinte rengeteget sírtam, alig akartam velük találkozni, megfogni a picit, sajnáltam magunkat, hogy nekünk nem jön össze. Sokat gondolkodtam az utóbbi időben és tudatosan elengedem a negatív gondolatokat. Elkezdtem kinyílni, és a legutóbb mikor megöleltem a babát, eufórikus érzés lett úrrá rajtam, úgy éreztem sose akarom elengedni. Ilyen azelőtt senkinél sem volt. Hallottam arról, hogy segít a baba eljövetelében, ha babázunk, megváltoznak a hormonok, jön az anyai ösztön. Mi erről a véleményetek? Nagyon reménykedek most is, 1-2 napra vagyok a nemvárttól, tipikus tünetek megvannak, plusz rózsaszínes barnás valami, bár az se rendkívüli. Alig merek már reménykedni, de mégis...
2089. tokmaglany (válaszként erre: 2085. - Tyityu)
2020. júl. 30. 11:31
Ó te jó ég! Hogy lehet ezt csinálni?! Felháborító! Addig meg a kismamák rágják le az összes körmüket? En biztos megőrülnék..
2088. tokmaglany (válaszként erre: 2059. - Panna07)
2020. júl. 30. 11:27
Annyira sajnálom! :(
2087. tyityu (válaszként erre: 2086. - Nixi86)
2020. júl. 29. 15:48

De itt is van down szures a 12. Heten, azt is a magan dokim csinalta. Persze most vegig hivhatnam a kornyek osszes magan dokijat, de igy augusztusban nem nagyon lehet szabad helyet talalni, uj pacienst pedig a legtobb nem fogad. Na mindegy mar kicsit lenyugodtam, ehhez itt hozza kell szokni, mikor a kislanyomat vartam akkor is teptem nehanyszor a hajam.

Meg mindig ott a lehetoseg, hogy bemegyek az ugyeletre vmi mondvacsinalt problemaval, akkor megnez egy doki. De a fel napom ra fog menni, raadasul aprilisban 2x is mennem kellett az ures petezsak miatt, csak visszajonnenek a rossz emlekek, inkabb kihagyom ha lehet.

2086. Nixi86 (válaszként erre: 2085. - Tyityu)
2020. júl. 29. 14:55

De fura, és akkor ott nem is nézik a 12. héten a down-kórt, h van-e, v bmi fejlődési rendellenesség?

Nem aggódják túl a dolgot...

És másik magánhoz nem tudsz menni esetleg?

2085. tyityu
2020. júl. 29. 13:03
Hat Lanyok nem akarok a francia egeszsegugyi rendszerre panaszkodni, en dontesem hogy itt elek, de azert ezt csak elmondom mert tiszta ideg lettem. Csak idegesit, hogy ilyen keson van idopontom a magan dokimmal, raadasul nem akarok pesszimista lenni, de elozo heten a ferjem itthon van, ha ismet gond van a terhesseggel tudna vigyazni a gyerekre mig en ugye intezem a dolgokat. Na felhivom a legkozebbi korhazat ahol tavaly augusztusban szultem, es kerek barmelyik nogyogyasszal sztk idopontot arra a bizonyos hetre. Az asszisztens kozli, hogy az egesz korhazban az osszes nodoki csak a 16. terhessegi hettol fogad pacienseket!!! Szoval megkerdezem tole, hogy az egesz korhazban nincs egy orvos aki meg tudna nyugtatni hogy a terhessegem egeszsegesen fejlodik??? Kozolte hogy nincs !!! No comment meg le kell kicsit nyugodnom 😡
2084. tyityu (válaszként erre: 2083. - Panna07)
2020. júl. 29. 10:18
Koszi, ez van, szamitottam ra hogy szabin lesz. Azert remelem nem fogok megint rossz hirt kapni ennyi varakozas utan. Bar az ures petezsakkal egy hettel kesobb kerultem dokihoz, most meg hamar is megyek... Csak addig megol majd az ideg☹️
2083. Panna07 (válaszként erre: 2082. - Tyityu)
2020. júl. 29. 10:05
Szia! Uh, sajnálom, hogy ennyit kell várnod. 🙁
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook