Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020-ban babásodjunk! fórum

2020-ban babásodjunk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2082. tyityu
2020. júl. 29. 09:45
Sziasztok Lanyok! Termeszetesen a dokim nem dolgozik azon a heten amikorra elore akartam hozni az idopontomat igy marad aug 24..... Addig biztos idegbajt fogok kapni.
2081. Panna07 (válaszként erre: 2080. - Nixi86)
2020. júl. 28. 20:14

Igen, ezek érthetetlen esetek.

Amúgy az a baj, hogy furcsán vagyunk összerakva, mert a spermiumoknak nem tesz jót a hüvely savas környezete, sok elpusztul ott, de azt csak nemrég tudtam meg, hogy ha eljutnak a méhszájig, az is sokat el tud pusztítani. Szóval nem is értem, hogy miért vagyunk így összerakva. És ha mondjuk lassabbak a spermiumok, akkor kisebb az esély a spontán fogantatásra, nálunk ez van.

2080. Nixi86
2020. júl. 28. 19:54

Azon gondolkoztam egyébként h van aki konkrétan az előváladéktól lesz terhes, az hogy van akkor?!

Nekünk meg itt van akkor, párom mintájában pl 1.4 millió teljesen egészséges spermium, akkor azokkal is jöjjön már össze basszus! Most volt egy cikk, hogy egy amerikai lány új lett véletlenül terhes, hogy a stác az ujjával vitte be a hüvelyébe a spermiumokat véletlenül, én nem is értem ezt!

2079. Panna07 (válaszként erre: 2078. - Nixi86)
2020. júl. 28. 18:58
Megértelek, hogy nem szeretnéd, ha csak emiatt venne el. Nem egyszerű az élet.
2078. Nixi86
2020. júl. 28. 18:49

Nem, az is jó persze, csak közös megegyezéssel akkor már inkább házasság.

3 éve vagyunk együtt egyébként, és már az elején beszéltünk róla, hogy nem felt ragaszkodnánk a házassághoz, ő gondolom azért sem mert egyszer már rosszul sült el, én meg egyébként sem. De ellene se vagyunk, úgyhogy... hát ezt a témát itt felfüggesztettük 1 hónapja mikor meglett a vizsgálat eredménye 🙂 Azért ha úgy döntene h megkéri a kezem, amiben tudom h nagy szerepet játszana ez a sok beavatkozás, azért szeretném h mégse úgy legyen h csak emiatt, az nagyon kiábrándító lenne...

Mmint szeretjük egymást, együtt szeretnénk családot alapítani és együtt tervezzük a jövőnket, annyi h a “papír” az most emiatt fog kelleni előbb-utóbb... Áh, béna egy helyzet 🙂

2077. Panna07 (válaszként erre: 2076. - Nixi86)
2020. júl. 28. 18:33

Ez tényleg nagyon biztató, hogy első lombikból született a kisfia. 😊

Igen, szerencsére azért így is van jó sok millió mindkettőnk uránál, ebből azért lehet válogatni. :D Az borzasztó lehet, amikor azoospermia van, ami 0 spermiumot jelent, sokszor úgy, hogy nem derül ki az oka. Olyankor a herebiopszia jöhet szóba, mert onnan is ki lehet nyerni egy-két spermiumot, vagy a spermadonor.

Magyarországon élettársak is jogosultak a Tb általi beavatkozásokra, valaki mást mondott neked? Annyi kell, hogy közjegyzői papírt kell vinni a reprodukciós intézetbe.

2076. Nixi86
2020. júl. 28. 18:11

Nem, itt Magyarországon. Egyébként páromnak már van egy kisfia, korábbi házasságból, akkor is hasonlóak voltak az értékei és 5 év próbálkozás után elmentek lombikra, és elsőre sikerült. Úgyh én is bízom benne h ha a pasinál van a gond (és azért nem akkora h semennyi sincs), akkor a lombik az segíteni tud 😊 És nagyon szép, okos, cuki kisfia lett ráadásul 😉

Mindenesetre nagyon érdekel amiket írsz h mi hogyan zajlik, mert néhány hónap / fél év, nem tudom, után valószínűleg én is ezen az úton leszek, de addig is még kicsit bizakodok h hátha nem kell...

2075. Panna07 (válaszként erre: 2074. - Nixi86)
2020. júl. 28. 17:58

Sajnálom h nálatok is herevisszér van. Férjemnek már többször nézték, 42 millió és 192 millió között volt már minden az összmennyiség. Az inszem-be úgy vágtunk bele, hogy legutóbb 192 millió volt, a motilitás 78 %, a progresszív motilitás (ez a fontos) 35 %, a morfológia 3 %. Kísérteties, hogy párodnál is ennyi a morfológia és a progresszív motilitás. Most inszemkor, mikor leadta a mintát, 42 millió volt az összmennyiség, de a biológus bíztatott, mert a morfológia most jó lett, a motilitás 60 % lett, a progresszív motilitást nem nézték. Az a baj h a herevisszér miatt nem mindig megfelelő a hőmérséklet a herében, ami pedig károsan hathat a spermaképződésre, ezért ugrál a mennyiség. Persze nem esélytelen kategória spontán teherbeesni herevisszérrel, mindenféle csoda sztorik vannak, lehet h 8 évet kell várni ilyen esetben a spontánra, csak hát fiatalabbak nem leszünk. Nálunk még volt HBA teszt is, ez megmondja, hogy a spermiumok be tudnak-e maguktól hatolni a petesejtbe, hogy megtermékenyítsék, enélkül az inszem értelmetlen, de sajnos nem reklámozzák az orvosok. Nálunk ez jó lett, 78 % jött ki. Ha 60 % alatti az érték, akkor javasolt egyből a lombik. Szóval mi minden érték alapján, plusz az andrológus javaslata alapján próbálkoztunk az inszeminációval, hogy hátha.


Külföldön éltek, hogy drága lenne élettársként a beavatkozás?

2074. Nixi86 (válaszként erre: 2073. - Nixi86)
2020. júl. 28. 17:28
Meg én titkon reménykedem még h összejöhet természetes útom is 🙄 Vitaminokat szedünk mindketten, bár mivel nála is visszér okozza, ezért nemtom mennyire segíthetnek
2073. Nixi86 (válaszként erre: 2072. - Panna07)
2020. júl. 28. 17:25
Azt megkérdezhetem h mennyire rosszak a párod eredményei? Csak mert nálunk is ugyan ez a helyzet, nálam nagyjából minden ok, és neki lettek rosszak az értékei. (Felraktam a leletét a képek közé). Nem lehetetlen, de kevés az esély... mi még egyelőre nem léptünk az ügyben semmit, főleg mivel nem vagyunk házasok, és nagyon sokba kerülne így a beavatkozás...
2072. Panna07 (válaszként erre: 2071. - Tyityu)
2020. júl. 28. 15:44
Igen, szerencsére nem kell sokat várni. Addigis lesz egy-két inteznivaló, el kell mennem ciklus elején és 21. napon hormonlaborra, meg rákszűrésre is, most fog lejárni az 1 év, kelleni fog majd a lombikhoz.
2071. tyityu (válaszként erre: 2070. - Panna07)
2020. júl. 28. 15:25
Mindenesetre jo hogy nem kell sokat varnotok a kovetkezo konzultaciora. Aztan pikk pakk mar kezdhettek is. Gondolom most nektek is csak vanszorogni fognak a napok/hetek.
2070. Panna07 (válaszként erre: 2068. - Tyityu)
2020. júl. 28. 15:04
De végülis jól írtad, hogy az esélyek elég jók lesznek nálunk. Tulajdonképpen tényleg esélyekről lehet beszélni, garantálni sajnos nem tudnak semmit, az már orvosi Nobelt jelente.
2069. Panna07 (válaszként erre: 2068. - Tyityu)
2020. júl. 28. 15:01
Igen, férfi probléma esetén többnyire sikeres szokott lenni a lombik, ha a nőnek jó a méhe és a többi. De sajnos nem ennyire egyszerű a dolog, mert annak ellenére, hogy a biológus által megtörténik a megtermékenyítés, az embriónak jó minőségűnek kell lennie genetikailag, és ebben benne van, hogy a hímivarsejt DNS-e mennyire jó és a petesejt DNS-e mennyire jó. A létrejött emriókat csak morfológiailag értékelik, azaz kinézet alapján, hogy hány sejtes, szabályos-e az alakja, de a tartalmába nem lehet belelátni, hogy mennyire ép a DNS-e. Vagyis lehetséges belelátni, van egy eljárás hogy mintát vesznek az embrióból, lefagyasztják, amíg megjön az eredmény, ez több hét. Aztán majd csak az egészséges DNS szerkezetű embriók kerülnek beültetésre. Ez az eljárás Mo-on nem engedélyezett, Csehország állt rá nagyon erre az eljárásra, kb másfél millió Ft-ba kerül így a lombik, vagy még többe, viszont a mintavétel eredménye sem 100%-os, hogy a bevizsgált egészségesnek minősített embrió valóban az, vagy hogy be fog ágyazódni. Leginkább az idősebb párok szoktak elmenni ilyen lombikra Cseho-ba, mert az idő a legnagyobb ellenség, a lehető legtöbb információ alapján próbálják meg a beültetést, ami érthető.
2068. tyityu (válaszként erre: 2067. - Panna07)
2020. júl. 28. 14:44

Most gondolom nagyon laikus leszek de ha jol ertelmezem amint a megtermekenyules megtortenik mar « csak » a te testedre van szukseg hogy kialakuljon a terhesseg. Tehat ha neked nincs egeszsegugyi problemad akkor jo eselyeitek lesznek a lombikra.

Viszont a ferjednek nehez lehet lelkileg hiszen neked kell a sok hormont szedned es a lombik fajdalmait elviselned mikor te egeszseges vagy. Biztosan nehez lehet neki, ehhez biztos labakon kell allnia a kapcsolatnak.

2067. Panna07 (válaszként erre: 2066. - Tyityu)
2020. júl. 28. 14:29

Elhiszem, hogy vánszorognak a napok.


Nálam minden ok, bár most a D vitamin szintem mint kiderült, nagyon alacsony, fel kell turbózni. Férjemnek herevisszere van, ez pedig kihatással van a spermaképződésre. Sokszor voltunk andrológusnál emiatt, ő a férfi termékenységgel foglalkozó szakorvos, voltunk mindenféle vizsgálaton, és azt mondta, hogy jók leszünk az inszeminációra. Ahogy magam is utánajártam a dolgoknak, lehetett hinni az eredmények alapján, hogy hátha segíteni fog az inszem. Viszont a meddőségis nőgyógyászom mondta, hogy inkább lombikkal próbálkozna, az inszeminációnak nagyon alacsony a sikerrátája. Persze előre nem lehetett tudni, hogy mi lesz. Legalább már rutinosak leszünk a lombiknál a szurizásban.

De sokszor egyik félnél sincs probléma, és olyankor is inszem-mel kezdenek.

2066. tyityu (válaszként erre: 2065. - Panna07)
2020. júl. 28. 14:13

Koszonom meg vagyok. Huzodik a hasam, de emiatt nem aggodok ismerem ezt az erzest minden terhessegemnel volt. Varom hogy teljenek a napok de most nagyon lassan telik. Holnap azert megint csinalok tesztet.


Nalatok mi a problema, miert kellett inszem? Nalad a gond vagy a parodnal vagy mindkettotoknel?

2065. Panna07 (válaszként erre: 2064. - Tyityu)
2020. júl. 28. 13:45

Köszönjük! Még nyalogatjuk a sebeinket egy kicsit, aztán megyünk tovább.


Te hogy vagy?

2064. tyityu (válaszként erre: 2063. - Panna07)
2020. júl. 28. 13:42
Nagyon drukkolok hogy a lombik meghozza nektek a sikert !!
2063. Panna07 (válaszként erre: 2062. - Élni)
2020. júl. 28. 11:33

Valóban szörnyű ez az idegőrlő várakozás. 😞


Lombikkal folytatjuk, augusztus végén lesz konzultáció az orvosommal, remelem a rá következő ciklussal kezdhetünk.

2062. élni
2020. júl. 28. 11:23

Óóó a csudába :-( sajnálom Panna...Mi lesz a következő lépés?


Nekem is megjön szerintem lassan...tegnap mintha már láttam volna valami kis barnát és a hőm is ereszkedik...nem örülök neki mert a hőm szerint a 7.dpo-n vagyok ...bár a ciklusom meg most van a végén a naptár szerint ,már ha a sok pecsételő vérzés között a múlt havi erősebb vérzést menstruációnak vesszük....Jajj annyira lassan mennek a napok örülnék is egy mensinek meg nem is tiszta bizonytalan még mindig az egész. Aug 4. én lesz újra Uh vizsgálat remélem a cisztának se híre se hamva...

2061. Panna07 (válaszként erre: 2060. - Tyityu)
2020. júl. 28. 11:05
Köszönöm!
2060. tyityu (válaszként erre: 2059. - Panna07)
2020. júl. 28. 11:04
Nagyon sajnalom pedig annyira drukkoltam ☹️
2059. Panna07
2020. júl. 28. 10:58
Nem sikerült, HCG 0. Két órán keresztül hívtam az ügyfélszolgálatot, ahol a diszpécser rendszerhibára hivatkozott, hogy azért nem kaptam meg. Mivel továbbra sem jött semmi, újra hívtam, megadta a labor számát, ahol azt mondták, hogy tegnap este validálták a leletemet és elküldték, de persze semmit nem kaptam, a spam mappát ezerszer csekkoltam. Jól kiosztottam őket, hogy ez már nonszensz h nem tudnak elküldeni egy e-mailt, mire benyögte a nő a 0 eredményt. Erre kellett ennyit várni! 😡😡
2058. élni (válaszként erre: 2056. - Panna07)
2020. júl. 28. 10:37
néha nekem előfordul hogy a spam mappában landol a lelet!
2057. tyityu (válaszként erre: 2056. - Panna07)
2020. júl. 28. 10:24

Meg mindig semmi??? Nincs egy teszt a kozeledben amire rapisilhetnel ? 🙂

Azert ennyi varakozassal mar megerdemled hogy jo hir legyen 🙂

2056. Panna07 (válaszként erre: 2055. - Tyityu)
2020. júl. 28. 07:50
Nem tudom mit tökölnek, de megmondom a magamét nekik. Igen, marha jó volt így aludni menni. 😞
2055. tyityu (válaszként erre: 2054. - Panna07)
2020. júl. 28. 07:40
En meg mar leragom a kormom 😂. Lehet, hogy elfelejtettek elkuldeni ? Meg itt is par ora alatt megvan egy hcg eredmeny pedig a franciak semmit sem sietnek el... Gondolom jo ejszakatok volt a ferjeddel. Majd jelentkezz ha tudsz vmit 🍀
2054. Panna07 (válaszként erre: 2053. - Tyityu)
2020. júl. 28. 07:36
Nincsen, hogy kapná be a Synlab! 8tól lehet őket hívni.
2053. tyityu
2020. júl. 28. 07:00
Panna meg mindig nincs eredmeny ?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook