Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküli segély - Kinél mi a tapasztalat a vírus miatt a munkaügyön 2020-ban? fórum

Munkanélküli segély - Kinél mi a tapasztalat a vírus miatt a munkaügyön 2020-ban? (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 5. 06:37

Sziasztok.


A segítségeteket szeretném kérni.


Sajnos a munkahelyem elvesztettem. Bementem igényelni az álláskeresési járadékot.


Azt mondta a hölgy, hogy előbb el kell mennem egy ö általuk meghirdetett állásra és ha nem kapom meg akkor tud csak felvenni a rendszerbe.


De ha nem kapom meg akkor is vigyék egy orvosi igazolást a betegségekrol hogy miért nem voltam alkalmas.


Volt kolléganőm is így járt.


Ez mióta van így?


Idáig mindig együtt működtem velük legyen szó munka, tanfolyam stb.


Máshol is így van?


Válaszokat előre is köszönöm.


UI: Bocsi telefonról írtam.

7. aranytincs (válaszként erre: 3. - Perla del Mar)
2020. júl. 21. 14:47

Kedves Perla del...!

Köszi a leveled!

Ha ennyire bele látsz az újpesti munkaügyi hivatalba, mert a barátnőd ott dolgozik, akkor magyaráz meg nekem v.mit. Az hogy lehet, hogy a kèt volt kolléganőm már règ kaptak munkanèlküli segèlyt?? Úgyan azon a napon rúgták ki őket is mint engem, csak annyi hogy az egyik csepelhez, a másik a VIII. kerületi munkaügyi hivatalhoz tartozik. A vírus miatt az összes kerületben hirtelen több lett a munkanèlküli. Akkor az hogy lehet hogy más kerület munkaügyi hivatala tudja kapacitással bírni, ès időben utalni a munkanèlküli járadèkot de újpesti munkaügyi hivatal az csak 3 hónap után tud utalni?? Onnan tudom hogy 3 hónap múlva kapok pènzt, mert ma kaptam egy határozotot amit ma bevittem a munkaügyre megmutatni, ès annyit sikerült meg tudnom, hogy augusztus közepén utalnak. Holott május 14.-èn regisztráltam, ès minden szüksèges papírt interneten keresztül beküldtem elsőre amit kèrtek. Ez hogy 3 hónap után utalnak ez egyszerűen kiüti a biztósítèkot. Albèrlerbe lakók plusz nem mondhatom a boltba, hogy majd 3 hónap múlva fizetek, mert az újpesti munkaügyi hivatalba húzzák az időt, mint a rètest.

6. aranytincs (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. júl. 21. 14:29

Kedves Channa!

Köszönöm leveled! Örülök, hogy legalább a fiad sikerrel járt. Azt nem indokolták meg, hogy mièrt 2 hónap munkanèlküli járadèkot ítèltek meg a fiadnak, ha 4 èv munkaviszonya volt??

Közben megkaptam a határozatot postán amin megállapították az időtartamot ès az összeget. Ezzel a határozattal újra bementem a munkaügyi hivatalhoz, ès azt a választ kaptam,hogy a postai vissza igazolást ha megkapták,hogy átvettem majd csak utána utalnak. Azt mondták kb augusztus közepén utalnak. Május 14.-èn regisztráltam.Csak azèrt ez elèg gáz, hogy 3 hónapig az ember / emberek nem kapnak pènzt az újpesti munkaügyi hivataltól. Más kerületben sokkal gyorsabban mennek a dolgok. Onnan tudom mert engem ès kèt kolleganőmet egyszerre rúgtak ki, ès ők már règ kaptak munkanèlküli járadèkot.

5. Perla del Mar (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. júl. 20. 23:06
Igen Újpesten. Ő az egyik recepciós.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Perla del Mar)
2020. júl. 20. 21:24

Újpesten?


Bent voltam és láttam, hogy mi van ott. Semmi változás a vírus előtti időszakhoz képest.


Kb. 10 pult van és ugyan ennyi ügyintéző ücsörgött. Fogalmam sincs, hogy mit csináltak, mert az ügyfelekkel, csak a recepciós foglalkozott és csak általános információt adott.

Meg is kérdeztem, hogy az ügyintézők miért ülnek bent, ha nem lehet hozzájuk menni.


Tehát, ha esetleg az ügyintézők nem egy recepciósra bíznak mindent, akkor valószínű, hogy haladnának is.

Ja, ez most sem változott...

2020. júl. 20. 21:03

Barátnőm itt dolgozik , mint recepciós. Kevesen vannak az ügyintézők ennyi emberre. Még márciusban mondta ezért csak kb-re emlékszem napi 20 helyett 100 új ember jelentkezett. Azóta gondolom még több. Nem tudom pillanaznyilag keresnek-e embert ügyintézőnek, de nem igen találni rá embert . Diploma elvárás , akinek van az meg jobban válogat erthető módon.

Bocsánat, csak én a barátnőm által a másik oldalt tudom,hogy mi van.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Aranytincs)
2020. júl. 20. 16:33

Szintén újpest a fiamnak.

Április 2-án szintén interneten beadott mindent, majd jött egy levél úgy az 50. napon, hogy nekik van 60 napjuk az elbírálásra, és pótolja az egyéb dokumentumokat.

Bement, megkérdezte, hogy mit kell pótolnia? Azt válaszolták, hogy semmit, ez egy olyan levél, amit mindenkinek kiküldenek, hogy lássák foglalkoznak vele.

2 nap múlva újra bement, hogy pontosan mondják meg, hogy mit kell pótolni. Nagy nehezen elővették a cuccait és közölték, hogy mindent és van rá 2 napja, mert különben elutasítják, így személyesen bevitte a cuccát.


Neki is azt mondták, hogy majd kap határozatot postán, majd amikor visszaér hozzájuk a tértivevény, akkor számfejtenek. Nagy nehezen meg tudtuk beszélni, hogy ne postázzák, hiszen kb. 50 méterre lakunk, így a fiam bement aláírta a határozatot és 2 nap múlva megkapta az első munkanélkülit 58 nap múlva. A határozatból kiderült, hogy pont 58 napra jár neki a munkanélküli de, hogy miért fogalmunk sincs, mert neki is van 4 év munkaviszonya.

ezután eltelt 1 hét és megkapta az utolsó munkanélkülit is.


Tehát, a helyedbe bemennék újra és név szerint nézzék meg, hogy hogy áll az ügyed és a határozatot se postázzák, hanem menj be és írd alá, mert különben újabb 10-15 nap csúszás lesz, illetve ha még is hiányzik nekik valami, márpedig biztos, akkor elutasítják lazán és kezdheted elölről a 60 napot.


Sok sikert!

2020. júl. 20. 14:39

Gratulálok az újpesti munkaügyi hivatalnak!

Regisztrációtól számított 67.-ik napon se utaltak munkanèlküli segèlyt, a 2 hónap alatt egyszer sem utaltak. Interneten regisztráltam a munkaügyre, minden okmányt beküldtem nekik az elmúlt 3 èv munkaviszonyról. Telefont nem veszik fel. Emailbe nem a kèrdèseimre válaszolnak. Ma szemèlyesen voltam bent, hogy mikor utalják a munkanèlküli járadèkot, mert lejárt a 60 nap elbírálási idő. Erre azt a választ kaptam küldenek egy határozott ès utána utalnak. Nem èrtem 67 nap alatt mièrt nem történik semmi se. Ha munkanèlküli az ember egyetlen pènzforrása a munkanèlküli járadèk.

Kinèl mi a tapasztalat a vírus miatt a munkaügyön 2020-ban??

Válaszokat köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook