Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2015. 01. 01. - Kezdő mocorgók és diétázók csapata fórum

2015. 01. 01. - Kezdő mocorgók és diétázók csapata (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
41. eliz96
2015. jan. 2. 14:59
Sziasztok! :) Először is boldog új évet-, sok sikert- és erőt kívánok minden(leendő)diétázónak! :) Szeretnék nektek segíteni azzal,hogy megosztom veletek én hogyan fogytam le kb. 78 kg-ról 59-re (és azóta is tartom a súlyomat). 15 éves voltam és a rendszertelen menstruációs problémám miatt (ami már 3 éve húzódott és nem találtak semmi belső elváltozást) aztmondták nekem, hogy le kell fogynom és akkor megoldódik a problémám (nem, nem oldódott meg a problémám de nagyon hálás vagyok magamnak amiért ezt végig csináltam mert ennek köszönhetem ahogy ma kinézek és tökéletesen jól érzem magam így! :) ). Szóval kaptam egy étrendet egy dietetikustól, napi max. 1100-1200 kcal vihettem be, napi 5X ettem és minden nap min. 2 l víz (Ezeket mindíg be is tartottam. Nagyon motivált voltam és akarattal teli.) Természetesen a mozgás is ajánlott volt de bevallom egyáltalán nem tornáztam vagy csak hébe-hóba de annak meg ugye nem sok értelme van de a diéta már önmagában is csodákat művelt. :) Továbbá a dietetikus felírta nekem mi az amit NEM szabad ennem: csokik,sütik,fehér kenyér (én barna kenyeret fogyasztottam),bármilyen pékárú,ömlesztett sajtok,bármilyen üdítőital (Csak és kizárólag mentes vízet ittam,de aztmondta nekem a hölgy ha nem szeretem a menteset akkor igyak szénsavasat.),bármilyen bolti gyümölcslé (még a 100%-osat sem!),a gyors éttermeket km-ekre kerüljem el,ugyan így a zacskós és egyéb félkész ételeket,rágcsálni valók pl.chipszek,krékerek és társaik,joghurtok (a rejtett cukortartalmuk miatt), müzlik (dettó mint a joghurt),(nekem természetesen ez nem volt :) de) ha valaki rendszeresen fogyaszt akkor az alkohol is és nagyjából ennyi volt a tiltó listán. Tudom hogy sokan azt mondják hogy nyugodtan lehet este 6 után enni okosan stb. stb. de amikor én diétáztam akkor nálam ez nagyon fontos volt hogy 6 után már ne egyek és így is tettem. Mindíg 50% alatti GI indexű ételeket ettem (Erre mindenképp keressetek rá!) de ha úgy érzitek frusztrál benneteket az ha nagyon hiányzik valami az étrendből akkor néha nyugottan egyetek olyat. Nem kaptam semmi speciális ételt. Pl. nem fehér lisztből hanem valami teljesen más lisztből készűlt ételt. Ugyan úgy ettem rántott húst meg krumpli pürét is csak a mennyiségen változattam! Persze nekem a desszert utána mindíg kimaradt. Nincs mese meg kell tanulni nemet mondani. Nem akartam édesanyámat azzal terhelni hogy nekem külön főzzön, nem mellesleg sokkal drágábban.. A húsnál mindíg az volt a jelmondatom hogy akkorát egyek mint a tenyerem és a köret sem volt sokkal nagyobb. A savanyúság a barátunk ezt ne feledjétek! Ha joghurtot akartam enni, vettem natúr joghurtot és tettem bele fagyasztott gyümölcsöt. Sok korpovit kekszet is ettem. Eleinte sok-sok vizet vesztettem ugye ez is jelzi a fogyás beindulását és ez még motiváltabbá tett! Ez nem villám diéta de szerintem egy atombiztos módszer ami nagyon tartós és nem utolsó sorban egészséges fogyást eredményez! Elsőre lehet hogy (kő)keményen hangzik de higgyétek el működik! Én 1 hét alatt 0.5-1 kg-ot fogytam. Ez a normális tempó egyébként is. Most is nagyjából ugyanígy élek. De csokit eszem és már rég visszatértem a fehér kenyérre is. A testem mintha átalakult volna teljesen. Autómatikusan ellenzem a gyors kajákat, pékárúkat, üdítőket és egyebeket. Egyszerűen nem kellenek pedig mielőtt lefogytam semmi normálisat nem ettem. Mindíg nassoltam valamit, tehát igen a nasit is el kell teljesen hagyni! Az nem hízlal amit nem eszel meg és ha nincs az otthonodban olyan étel ami veszélyes lenne a diétádra az már fél siker! Ha mész vásárolni rá se nézz a csokis és édességes sorra és akkor eszedbe nem jut ilyesmit venni/enni, csak haladj tovább. Gondolj arra hogy abból a pénzből mást is vehetsz ;) Ha munkába vagy iskolába mész mindíg otthonról csomagolt ételt vigyél és mindíg tessék reggelizni (a dietetikusok ezt nem győzik mondogatni és igazuk is van)! :) Remélem tudtam segíteni :)
40. hamm
2015. jan. 2. 13:03

Kömény, Karfiol, nehéz lehet... :-(

Szerintem muszáj lelki dolgokról is beszélni, végül is a kitartás, egymás támogatása éppen olyan fontos, mint a kalóriaszegény receptek megoszása, nem? :)

39. Kömény81 (válaszként erre: 33. - Carfiol)
2015. jan. 2. 10:43

Akkor mi egészen biztosan sorstársak vagyunk. Én is nemrégen vesztettem el az Édesanyámat, 4 napra rá szültem, úgyhogy a lelki okok nálam sem elvetendők.


1 éve vizsgálgatnak, nem sorolom el, hogy mennyi helyen jártam (és sokszor mennyiért..), azt hozták ki a végére, hogy pánikbeteg vagyok, mert szervi bajom nincsen.

Durva rosszullét? Egy szépséges pánikroham, igazi halálfélelemmel, hányás, hasmenés, és olyan erős mellkasfájdalom, hogy sírni tudnék. Valószínűleg ezért nem jöttek rá, hogy mi a bajom, mivel a hasam sosem fájt, csak mindig a mellkasom, de az iszonyúan. Most visszagondolva, lehet, hogy egy-egy jól sikerült kajálás utén fájt mindig jobban.


De igazatok van, ez a fogyis csapat! :) Bocsi az offért NoPa!

38. hamm (válaszként erre: 37. - Carfiol)
2015. jan. 2. 09:57

Rendben :) utolsó szó jogán azért: Ha mégis megmaradnak, ne halogassátok a műtétet, a hasnyálmirigy gyulladás nem tréfa.

De tényleg inkább fogyjunk és tornázzunk!!!

37. Carfiol (válaszként erre: 36. - *NoPa*)
2015. jan. 2. 09:42
Hiszek a vonzás törvényében, úgyhogy szót se többet kövekről :) Ez már a múlt.
36. *NoPa*
2015. jan. 2. 09:07
Hú, csajok! Kitartást, aztán a kilók mellett az a köveket is dobjátok le/ki a fenébe!
35. *NoPa* (válaszként erre: 32. - Hamm)
2015. jan. 2. 09:05
Nekem érdekes, az első kisfiammal 6,5 kg-t híztam, vele azonnal le is ment, nem is jött vissza. A másodikkal 8,5 kg jött fel, azonnal lement, de amint abba hagytam a szoptatást, vissza is szökött.
34. Carfiol (válaszként erre: 27. - *NoPa*)
2015. jan. 1. 21:42
Örökletes hajlam...zsíros, koleszterindús étkezés, de sokszor nagy fogyások vagy koplalás után jön ki. Lelki okok is vezethetnek idáig...nálam leginkább ez lehet a ludas. Szeretném műtét nélkül rendezni ezt az állapotot. Kövem nincs csak homok...ami kb. mini kő.
33. Carfiol (válaszként erre: 24. - Kömény81)
2015. jan. 1. 21:37

Milyen az a durva rosszullét?

Nekem egy húgyuti fertőzés elmúlása után jött ki. Megittam egy kupak Urogint és 1 óra múlva olyan fájásaim lettek, hogy azt hittem megszülök...rendszeresen jöttek a görcsök. Ez kitartott egy éjszakát...közben többször az ügyeletre való bevánszorgást fontolgattam, de kibírtam reggelig, amire elmúlt. Akkoriban zabáltam a mézes fokhagymát, ittam a csalánteát meg mindent és volt, hogy egy héten 3-szor ettem pizzát és nehéz kajákat. Már előtte is volt hányingerem, voltam picit étvágytalan, de nem gondoltam arra, hogy az epém lehet a ludas. Aztán elkezdett fájdogálni a derekam, a hátam...voltam többször dokinál, de csak nem jöttek rá addig, hogy mi a bajom, amíg kifejezetten el nem kezdett fájni a jobb oldalam...szurkált meg minden. Anyukám és a nagymamám is epés volt...biztos, hogy örökletes is valamilyen szinten...meg szerintem lelki okok is nagyban közrejátszanak. Sajnos anyukámat pár hónapja vesztettem el és előtte is volt egy lezáratlan ügyem meg nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna.

Én azért már bátrabb vagyok, de 3 hétig elég durván nyomtam a diétát...mondjuk koplalni nem tudtam...de tényleg csak mini sóval pépikéket meg kompótot nyomtam. Engem nem zavar, hogy a család mi finomat eszik, mert inkább nem kockáztatok...csak ne fájjon. Ez a kaja már így is jobb, mint a vízben főtt krumpli-alma kombó. Azért arra rá lehet unni. Azért a csoki és a jégkrém hiányzik :)

32. hamm
2015. jan. 1. 20:55
Én mindkétszer olyan 64-65 körül indultam, és majdnem 25 kilót híztam, aztán másfél év kellett hogy leadjam... Az az 5 kg amit most akarok leadni már terhesség előtti , gondolom azért is nehezebb.
31. Kömény81 (válaszként erre: 27. - *NoPa*)
2015. jan. 1. 20:21

Nálunk senkinél nem volt a családban, nekem a két terhesség hozta ki valószínűleg.

1 éve próbáltak rájönni, hogy mi a bajom, de mivel a hasam sosem fájt, csak a mellkasom, senki nem gondolt epére. :(

30. csibész25 (válaszként erre: 29. - Hamm)
2015. jan. 1. 20:07
Köszi, csak azért 8-10 kg felesleggel indulok így az a cél, hogy tényleg csak annyit hízzak, ami szüléssel le is megy
29. hamm (válaszként erre: 26. - Csibész25)
2015. jan. 1. 19:04
Csibész 20 hetesen 3-4 kg, hát az tök kevés... Mondjuk én rossz példa vagyok, sokat híztam mindkétszer, a szoptatástól ment le lassan lassan. Szóval nem voltam az a Katalin hercegnő alkat :)
28. hamm
2015. jan. 1. 18:59
Hát, szerintem örökletes, nekem anyukámnak és nagymamámnak is volt. És a terhesség általában ront rajta, nekem a második hozta ki végképp. Nőknél sokkal gyakoribb... De nem volt nagy műtét.
27. *NoPa*
2015. jan. 1. 17:23
Ez az epe gond mitől alakul ki?
26. csibész25 (válaszként erre: 9. - Kömény81)
2015. jan. 1. 16:14
Nekem is a nassolások és a késői kaja a gond. De olyan jó a férjemmel közösen enni. Meg nekem az a gond, hogy kisfiam ebédel akkor is bekapok vele valamit, aztán 2 órával később jön a férjem akkor vele is eszem persze. Ugyanez van vacsinál... De terhesen állandóan éhes vagyok!!! Most vagyok 20 hetes (na jó leszek pár nap múlva) és sajnos már 3-4 kg feljött.
25. hamm
2015. jan. 1. 14:42

Hú, látom, mennyien epések közületek! Én tavaly tavasszal már egyszer belekezdtem ebbe a két-gyerek-után-helyrerántom-magam-projektbe, de aztán a nyári epeműtétem után valahogy megtört a lendület, és most kb ugyanott tartok, mint tavaly januárban :)

Vagyis nem, mert no epe, no görcsök :)

24. Kömény81 (válaszként erre: 15. - Carfiol)
2015. jan. 1. 14:39

Kezdő epediétázó, jó szó. :) Magamra is alkalmazom, ha nem bánod.

Én mivel hétfőn megyek ERCP-re, és múlt szombaton durva rosszullétem volt, jóformán csak húslevest és gyenge rántott levest merek enni. :(


A család pedig "rendkívül diétás" disznótorost kapott enni. :D

23. hamm
2015. jan. 1. 14:32
Sziasztok, csatlakozhatok hozzátok én is? Mozognom is kellene, okosabban ennem sem ártana :)
22. *NoPa* (válaszként erre: 20. - Sitoranna)
2015. jan. 1. 13:00
Leves: hetente 2-3x van leves, senki nem ugrál érte. De akkor is zöldborsókrém, sajtkrém, fokhagymakrém... Nagy ritkán krumpli és zöldség.
21. *NoPa* (válaszként erre: 20. - Sitoranna)
2015. jan. 1. 12:59
Van chilis-fokhagymás alapporom. A csirkemellet felkockázom, a porral összekeverem, sütőzacskóban pedig megsütöm. Ha kész, egy serpenyőbe teszem, hozzáadom az áttört, egy kanál tejföllel elkevert túrót, összefőzöm és kész is. A zöldborsót pedig csak mellé szedem köretként.
20. sitoranna (válaszként erre: 18. - *NoPa*)
2015. jan. 1. 12:27

Azt hogy csinálod? A túrós cuccal megtöltöd a csirkemellet? A zölborsó pedig köret?


Én nagyon szeretem a leveseket, mégis ritkán csinálok. Ezen is változtatni szeretnék. Te szoktál levest is enni?

19. sitoranna (válaszként erre: 13. - *NoPa*)
2015. jan. 1. 12:16

Van tőle YouTube-on is videó, vagy a saját honlapján is találsz gyakorlatokat, nagyon jók.


Szívesen látlak én is. :)

18. *NoPa* (válaszként erre: 17. - Orchi26)
2015. jan. 1. 11:52
Nha én időközben módosítottam a mai menüt: chilis-fokhagymás túrós csirkemell lesz, zöldborsóval. :)
2015. jan. 1. 11:35
Nálunk vega rakott krumpli sajt nélkül. :) a nasi nálam is ördögi tud lenni, valamint imádok sütni --főzni. kemény menet lesz, de a siker tudata visz majd előre :)
16. *NoPa*
2015. jan. 1. 11:22

Sziasztok. :)


Örülök, hogy csatlakoztatok.


Mindenkinek sok sikert!


Az 5-6 étkezés megoldása nekem sem egyszerű. Ma ismerkedem a rendszerrel. Lassan neki látok főzni. :) Brokkolis-karfiolos töltött csirke lesz. Nem rég bukkantam a receptre, kipróbálom.


Ti mit esztek ma?

2015. jan. 1. 10:31
Sziasztok!Nem vagyok kezdő diétázó és kezdő mocorgó sem. Fogalmazhatunk úgy, hogy kezdő epediétázó és újrakezdő mocorgó :) Sajnos az utóbbi fél évben a rendszeres mozgás szinte teljesen eltűnt az életemből. Először egy bőrbetegség miatt kellett kerülnöm, hogy minél kevesebbet izzadjak, aztán egy húgyuti, legutóbb pedig a fájós epém miatt nem esett jól még a házimunka sem. Talán mostanra elmondhatom, hogy kezdek kilábalni ezekből a nyavalyákból és szeretném megelőzni is a kiújulásukat. Nem célom már többet fogyni, inkább szeretnék újra fitt lenni, levezetni mozgással és meditációval a felesleges feszültséget, mert hiszem, hogy a stressz hozta elő az összes nyavalyámat. A táplálkozásom zsírszegény, leginkább természetes édesítőszereket használok, de eddig nehézséget okozott betartanom, hogy naponta 5-6-szor keveset egyek. Összességében nagyon rossz volt a 2014-es évem, de lezártam és most tiszta lappal, újult erővel törődök magammal. Eddig nagy hibám volt, hogy a feszültséget kajával és rágcsálással oldottam, ezzel le fogok számolni.
2015. jan. 1. 10:02
sziasztok! én is csatlakoznék. elértem már egyszer az álomsúlyt, tartottam is szépen, de egy éve, kislányom születése óta van rajtam pár kg felesleg. nem vagyok otthon a fogyokúrákban, nem tudom, hogyan kéne elkezdeni. szívesen cserélnék én is ötleteket. fogyásban gazdag, boldog új évet kívánok!
13. *NoPa* (válaszként erre: 10. - Sitoranna)
2015. jan. 1. 09:59

Otthoni dvd, vagy fent van valahol online is?


Persze, nyugodtan, bár még nem sok minden van benne. Én is jöhetek a Tiédbe?

12. sitoranna (válaszként erre: 9. - Kömény81)
2015. jan. 1. 09:59
A nassolással nekem is problémám van, de leginkább, ha nem köti le semmi a figyelmem. Igyekszem az édességet is egészségesre váltani, natúr joghurt gyümölcs kombóra, vagy simán gyümölcsre. És bár tudom, hogy az is cukor, szénhidrát, kalória, de még mindig jobb, mint egy Mars szelet. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook