Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2015. 01. 01. - Kezdő mocorgók és diétázók csapata fórum

2015. 01. 01. - Kezdő mocorgók és diétázók csapata (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
71. Kömény81 (válaszként erre: 69. - Hamm)
2015. jan. 4. 15:24

Húú, ez nagyon jó. Már sürgetném az epeműtétet, hadd jöjjön a mozgás! :) Ilyet is régen éreztem. :))


Látom ez az étkezések közti nassolás mindenkinál mumus. Meg ugye a főzés közbeni kóstolás. Hú, de jó lett, bekapok még egy kanállal. Kemény dió....


Orchi26, valami hasonlót én is csináltam egy időben. Amikor keltem éjjel a picihez tápszert csinálni, valahogy mindig lecsúszott egy szelet süti, egy keksz vagy valami, ami a kezem ügyébe került. Borzasztó volt. Úgy hagytam abba, hogy hajnalban, amíg melegedett a víz a tápnak, elpakoltam a csöpögtetőtálcáról az esti mosott edényt. Aztán egy idő után a rögzült éjszakai evést elhagytam.

70. hamm
2015. jan. 4. 14:09
hmmm, az úszás baromira hiányzik! na majd ősztől, ha a kicsi is ovis lesz, hátha
69. hamm
2015. jan. 4. 14:09

Carfiol, erre:

[link]

30 napos program, 10 naponta kell váltani eggyel erősebbre, de lehet, hogy én 2 hetente fogok. Elég imponáló eredmények vannak a neten, mondjuk én akkor mondom majd, hogy elértem a célom, ha ezt az évet úgy nyomom végig, hogy megvan a napi fél óra mozgás... szóval nem 1 hónapra gyúrok :)

68. kicsikincs72 (válaszként erre: 66. - Carfiol)
2015. jan. 4. 13:52

alapvetö védelmet én is bevetek:erösitem az immunrendszerem multivitaminnal(ezt minden évben ösztöl tavaszig egyébként is teszem)

csak papucsban vagyok az öltözöben és csak a medence szélén lépek ki belöle, tusolás közben is ki-belelépek és nem a tusikabinban mezitláb, nem ülök le puci fenékkel a padokra az öltözöben sem és a lában nem éri a taplót hanem szigoruan papucsot használok ott is.uszás alatt uszoszemüveg több okból is használom végig.igy egy csomó fertőzés forrást ki lehet zárni és ezen felül agyonklórozzák a vizet is a medencébe és önmagában a rendszeres edzés is erösiti az immunrendszert. igy amit tudok megtettem ugy érzem a többi az immunrendszer dolga.:-)

67. kicsikincs72 (válaszként erre: 61. - *NoPa*)
2015. jan. 4. 13:47
sok mindent kiprobáltam már sok sok év alatt de attol hogy van 2 gyermekem még szeretnék büszkén nézni a tükörbe és nem lógós , xxxl es ruhákban járni ami eltakarja a hurkákat, és bemenni egy boltba úgy hogy nem 4 méretet viszek be(hiuságból is) egy nadárgból hátha be tudom gombolni ha behuzom jól a hasan, és ne ugy kezdödjön egy nadrág kiválasztása hogy hogy a legnagyobb méret tessék mondani eladó hölgy? ez elég nagy motiváció nekem:-)
2015. jan. 4. 11:59

Sziasztok!

Hamm! Szuper :) Te mire tornázol? Lehet, hogy írtad már csak elkerülte a figyelmemet.

Kicsikincs72 de jó is az úszás. Én is nagyon szeretek, de félek, hogy az usziban összeszedek valami nem kellemeset.

*NoPa* mi is mindig kétfélét főzünk. A párom odáig van a magyaros, hagymás, pirított, fűszeres, zsíros kajákért, na meg a csokikért, sütikért, kekszekért. Nem mondom, hogy én ne szeretném ezeket, de régebben sem ettem igazán...inkább zöldségeket, magvakat, gyümiket, gabonákat, tejtermékeket, tojást. Elvagyok napokig hús nélkül is. Még a hűtőben is kétfelé pakolunk, mert amit ő ehet azt én nem, amit meg én ehetek olyat ő nem is akar :D

Orchi26 ez az éjszakai evés valami brutális lehet. Ezek szerint csak olyat eszel éjszaka, amit napközben megtiltasz magadnak? Ennél lehet még az is jobb, ha inkább ebéd után megeszel egy kis darabka sütit és akkor nem érzed azt, hogy bármiről is le kell mondanod. Talán nem kísértene éjszaka és reggelre nem lenne bűntudatod sem, főleg, ha aznap még tornázol is.

Ma már 2 pipám megvan: meditáltam reggel, pontosabban szólva pozitív állításokat hallgattam a telefonomról reggelizés közben és bevásárlás után a cipekedéstől bemelegített karjaimra súlyzóztam 20 percet.

Úgy érzem, hogy az idén mindnyájunknak menni fog és elérjük a célunkat bármi is legyen az. Nagyon bizakodó vagyok. Jó kis csapat jön itt össze :)

65. orchi26 (válaszként erre: 64. - *NoPa*)
2015. jan. 4. 10:29
nincs különösebb oka. egyszerűen felkelek arra, hogy ennem kell, különben meghalok. próbáltam már, hogy olyankor vizet iszom. működik is egészen kb a 3. ébredésig. olyankor szinte csak azt veszem észre, hogy már meg is ettem, amit épp megettem. ez valami szörnyű. hiába megy nap közben szépen aránylag, az éjszaka elront mindent. elkezdtem a kalóriabázist is használni és ismét tudatosult bennem, hogy mennyi plusz kalóriát viszek be szimpla 2kávéva vagy energiaitallall... amiket eddig nem számoltam sehiva, mégis majd 300 kalória
64. *NoPa* (válaszként erre: 62. - Orchi26)
2015. jan. 4. 09:51

Ugyanezt vettem észre én is. Állandóan falatoztam miközben főztem.

Miért eszel éjjel? Van bármi oka?

2015. jan. 4. 09:39
bocsi, elküldte, mielőtt a helyesírási hibákat kijavítottam vilna. nézzétek el nekem, de az érintőképernyő nem akarja, amit én :D
2015. jan. 4. 09:37

sziasztok fogyitársak! kicsit lemaradtam, kisányom megfázott és kibújt egyszerre 3 őrlőfoga. de visszaolvastam becsületesen :)

kemény dolog ez a diéta, most szembesültem vele igazán. tegnap előtt almás pitét sütöttem (imádok sütni, ez nagyon jól ki tud kapcsolni) és elgondolkodtam, hogy bizony, hiába gondoktam eddig azt, hogy keveset eszek egy nap. ahogy sürgök forgok egy szelet süti, egy pohár tea, egu falat keksz, stb, stb. elszomorodtam, hogy valószínűleg ezekkel a kis falatokkal a napi aj'nlott kalóriát máris bevittem és még csak nem is ettem semmi tisztességes kaját. elkeseredtem :'( szóval valami nagyon drasztikus változás kell. a másik nagy problémám, hogy terhesség óta éjszakai evő vagyok. ha sikerült is megállnom, hogy nappal ne egyek a sütiböl, éjszaka félálomban mindig jól belakok. reggel meg gyötör a bűntudat. ezzel mit kezdjek szerintetek? tudom, nem kéne sütnöm, de a családom igényli ()

61. *NoPa* (válaszként erre: 57. - Kicsikincs72)
2015. jan. 4. 09:27

Gratulálok és üdv köztünk. :)

Motiváló olvasni a soraid.


Nekem is illene neki kezdenem mozogni, úgy hogy ma keresek is valami videót.

60. *NoPa* (válaszként erre: 55. - Hamm)
2015. jan. 4. 09:25

Ismerős... :)

Nálunk eddig mindig két menüt főztem - az elmúlt három napban ugye -, de most nézelődtem és vannak olyan receptek ami elég diétás, de könnyen normális étellé varázsolható.


Nekem mára még van tegnapról ebédem. Csinálok mellé egy kis uborkasalátát. A fiúknak burgonyapüré lesz, meg három ízesítésű rántott hús.


Holnap viszont úgy tervezek főzni, hogy mindenki egy félét ehessen. Gyros lesz, csak nekem pita és sültkrumpli nélkül. Bár a krumplit már nagyon régóta sütőben csinálom, nem fogok enni belőle. Kibírom és kész, mindegy mennyire imádom. :D

59. kicsikincs72 (válaszként erre: 58. - Hamm)
2015. jan. 4. 08:00
szia!köszönöm a biztatást de az igazsághoz tartozik hogy 4 hónapja egyik ismerösöm egy növényi alapu tbl-t láttam hogy szed fogyás miatt be-fit a neve és napi 2x2-lehet szedni.ez az elsö 2 hpnapban nekem is igy volt de mellette mindent ettem de csökkentett mennyiségben és vacsi csak szigoruan vagy gyümi vagy sali. már 2 honapja ebböl a tbl-bol csak az ebédhet 1x2 tbl eszek meg de 1 hónapja elkezdtem ujra uszni heti 3 alkalommal alkalmanként 3000 méter a táv/edzésnap. nekem ez bevált. köszönöm a biztató szavakat mégegyszer:-)
58. hamm
2015. jan. 3. 23:16

Szia Kicsikincs, imponáló ez a mínusz 10 kiló, és kitartást a többihez :)

Carfiol, én is tornáztam ma este, de én már 30 perc után kidőlök... igaz, elég kemény ez az amerikai csaj ;)

2015. jan. 3. 22:39

szia mindenkinek!

szereteték csatlakozni hozzátok.

soxszor nekifutottam a fogyokurának,igy most is épp benne vagyok. sok mindent kiprobáltam, de ugy fest most sikerül. áprilisban volt egy keményebb vizsgaidöszakom ami végére sikeresen 178 magassághoz 93.5 kg-ra hiztam fel és xxxl es ruhákat kelett vennem.:-(. Utánna volt egy 10 honap alatt gyógyuló sérülésem.

a vizsga után elkezdtem kaloriabázist használni és odafigyeltem a kajámra,(sérülés miatt nem tudtam sportolni sem)majd kb 1 honapja elkezdtem sportolni ujra. idáig lement -10 kg mai mérés szeint:-) és 70 kg a cél december 31 re .ha hamarabb összejön akkor is boldog leszek.kitartés mindenkinek:-)

56. Carfiol (válaszként erre: 50. - Sitoranna)
2015. jan. 3. 21:00

Ez a nap étkezés szempontjából sokkal jobban sikerült, mint a tegnapi. Kis adagokat ettem 4-szer és közben nasiztam egy pici darab kakaós piskótát és pár szál ropit. A ropit változatlanul nem bírom. Ki is iktatom, helyette inkább pufi rizst eszek.

Ami a mozgást illeti ma már 50 percet mozogtam, ebből 40 volt a szobabicikli. Amikor tekerek, ahogy a csövön kifér, akkor mondogatni szoktam, hogy most távozik belőlem az összes feszültség és mérgező gondolat. A 3. pipám még nincs meg, mert ahhoz meditálnom is kellene. Ami késik, nem múlik.

55. hamm
2015. jan. 3. 19:45

Én is szeretem, csak nem szoktam minden nap húst csinálni

Muszáj kicsit ráállni agyilag, hogyan variáljam át a napi menüt nekem meg a családnak, hogy legyen nekem mindig vmi fogyisabb alternatíva...

54. *NoPa* (válaszként erre: 53. - Kömény81)
2015. jan. 3. 17:03

Én pont ma regisztráltam. A mai napom már felvittem, egyenlőre ismerkedem az oldallal, de eddig tetszik. :)


Szerencsére én imádom a túrót és a tojást is, hús is gyakran van, kérdés mikor fogok ráunni. :D

2015. jan. 3. 16:31

A fehérjével nekem is gondok vannak, általában túróval "érem utol magam". Kalóriabázis-t használja valamelyikőtök?


Heti egyre gondoltam én is, bár dec. 28-án voltam a sürgősségin, akkor pont holnap lesz egy hete, hogy mázsán álltam. Na, meglátjuk mit hoz a reggel. :)

52. *NoPa* (válaszként erre: 48. - Kömény81)
2015. jan. 3. 16:09

Még nem mertem mióta elkezdtem. Nekem ma is van bűn a listámon, szaloncukor... De azt leszámítva gyönyörű a napom. Ma pedig már csak egy gyümölcsös babakaját eszem. :)


Hetente egyszer rá kellene szánnom magam a mázsálása egyébként.

51. hamm (válaszként erre: 50. - Sitoranna)
2015. jan. 3. 15:02

Szia! Én megvagyok, igaz elcsesztem a zöldbabfőzeléket, túl vastag lett a rántás :) párolva nem bírja a gyomrom, na meg az tuti nem elég ebédre.

Hosszú távon ezen biztosan változtatnom kellene, nem eszem elég fehérjét. De nem tudok minden nap húst csinálni, a fehérjepor gondolatától pedig kiráz a hideg... asszem sovány túróval tofuval v valami iylesmivel fogom kiváltani

2015. jan. 3. 14:05

Heló csajok! Hogy vagytok?


Nekem a mai nap eddig tökéletes, de nem akarom elkiabálni. Sokkal kevésbé vagyok éhes, miután barna kenyérrel indítottam reggel.


Nektek hogy megy?

49. hamm
2015. jan. 3. 12:50
Sziasztok! Én igyekszem, hogy mindig legyen otthon gyümölcs, saláta, joghurt, azt próbálom eszegetni ilyenkor. De ha nem gondolom végig, mit fogok így estefelé pluszban eszegetni, annak nálam is rossz vége lesz... A tervezés szerintem nagyon fontos, és általában akkor vásárolok meg gondolom végig a napi kaját amikor még nem vagyok farkaséhes, optimistán azt gondolom elég lesz pár répa este 😄
48. Kömény81 (válaszként erre: 47. - *NoPa*)
2015. jan. 3. 12:22

Köszi Lányok, akkor elindul a használata. Egébként én is Aldiban vettem, a Tescoban ahhoz képest nagyon drágán láttam.


Ha bűnözni támadt kedvem fogyókúrás időkben, akkor kis Korpovit (Amit egyébként szeretek, de ilyenkor nem igazán a kedvendem. :(), és narancs, ami jó édes.


Milyen időközönként terveztek mérlegre állni?

47. *NoPa* (válaszként erre: 43. - Kömény81)
2015. jan. 3. 08:53

Én egy időben csak ezzel sütöttem-főztem. Nem ad mellékízt az ételnek, nem érzed olajosnak, zsírosnak. Olyan mintha tisztán ennéd az ételt. Nagyon finom. :)


Most tervezek visszatérni rá, az Aldiban most elég olcsó. Bár én eddig csak a tégelyes változatát vettem.

46. *NoPa*
2015. jan. 3. 08:51

Szép reggelt. :)


Nem hazudok, ha azt mondom kivagyok, mint a fene. A gyomrom korog. csokihiányom van... :D


Ma úgy döntöttem veszek zabpelyhet, túrót ízesítek, csinálok salátát, hogy be tudjak kapkodni valami bűnmenteset ha "rohamom" van. ;)


Adjatok ötleteket, Ti mit falatoztok, ha olyanotok van?

45. hamm (válaszként erre: 41. - Eliz96)
2015. jan. 2. 19:35
Szia Eliz, Köszi, hogy leírtad, asszem aki normálisan lefogy és nem hízza vissza, az mind hasonló elven eszik 😊
44. sitoranna (válaszként erre: 43. - Kömény81)
2015. jan. 2. 18:57
Én még nem használtam, de anyukám sütött már vele palacsintát. Nincs íze, olyan állaga van, mint a sertészsírnak, állítólag nagyon egészséges zsiradék. Szerintem mindenképpen próbáld ki!
2015. jan. 2. 18:30
Próbáltátok már a kókuszzsírt? Én sok mindent hallottam-olvastam róla, vettem is pár hónapja, de csak áll a hűtőben. Hogyan használja, aki használja?
42. Kömény81 (válaszként erre: 40. - Hamm)
2015. jan. 2. 17:21
Talán még fontosabb! :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook