Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014 áprilisi babák fórum

2014 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2013. aug. 21. 12:30

Ja, én áprilisban voltam 30. éves.

A fiam 28. évesen elmúltam mikor született, a második babánál még nem leszek 31(de csak éppen hogy:) ).

699. dorkahanna (válaszként erre: 697. - CsillagTM)
2013. aug. 21. 12:13
Nálunk is lombik volt és még csak a szűk család és néhány barát tudja. Egy hét múlva megyek UH-ra, akkor leszek 6+5 napos. Már nagyon kíváncsi vagyok. Néhány napja komoly hányinger és állandó teltségérzet (mintha fél téglát lenyeltem volna), tegnap pedig elért véglegesen.
698. Minipötyke83 (válaszként erre: 693. - CsillagTM)
2013. aug. 21. 12:12

Nekem 4+6 napon az SZTK UH-val még petezsákot sem látott a doki, csak megvastagodott méhnyálkát: 13 mm.

Múlt hét csütörtökön voltam dokinál akkor 6+6 volt, de a méretei alapján 6+2 és már volt pulzálás.

Menstruáció szerint lesz 6+1??

697. CsillagTM (válaszként erre: 416. - Dorkahanna)
2013. aug. 21. 11:18

amúgy az én tüneteim mostanában:

hasban minimál bizsergés/szurkálódás, kicsit mensi előtti érzés, sztem nyúlik a méh

mellérzékenység és feszülés, duzzadás

gyengeség, szédülés (néha)

rossz közérzet (ritkán)

puffadás, székrekedés

baromi álmosság

érzékenység :)

kb. ennyi. hányinger sehol :)

696. CsillagTM (válaszként erre: 528. - 1e6bc62919)
2013. aug. 21. 11:16
én is pár hete lettem 28 :)
695. CsillagTM (válaszként erre: 477. - Gyombike83)
2013. aug. 21. 11:15
én a 12. hét végéig (jövő hétfőtől, akkor leszek 6+4, azaz kb. másfél hónapig) táppénzen leszek. nem hiányzik a stressz. meg nekem ha sokat vagyok függőlegesben, akkor feszülget a hasam.
694. CsillagTM (válaszként erre: 442. - Meli02)
2013. aug. 21. 11:14
nálunk lombik volt, szóval aki arról tudott, az az örömhírt is megtudta. legjobb barátok, szülők, tesók. nagyszülőknek, többieknek majd a 12. hét után lelkendezünk :)
2013. aug. 21. 10:48

sziasztok!

még folyamatban van a visszaolvasás :) (egy hétig nyaraltunk), de aki már volt UH-n: mit láttatok? nekem múlt szerdán (4+6 volt) még csak petezsák látszódott (bár én sztem látom benne az embriót:)), meg h 12mm a méhnyálkahártya. volt még vki hasonlóan?

(köv. UH holnapután lesz, 6+1 naposan)

2013. aug. 21. 10:23

Sziasztok!

Jó régen voltam én sem győztem végig olvasni amióta nem voltam.:)

Szerintem én lehetek a legfiatalabb 24 múltam júniusban.Nevek vannak, ha fiú Richárd a párom után és ha kislány akkor az én nevemet szeretném neki adni.Vezetéknév:Vass

Van egy 4 éves németjuhász kutyusunk,imádom.

Egyre több a rosszullét.Sajnos.Azt hittem megúszom.

691. meli02 (válaszként erre: 671. - Clemi)
2013. aug. 21. 09:20
Még nem, a héten, vagy a jövő héten szeretném. Nem hiszem, hogy gond lesz. Velem örült az előzőnél is (ami megszakadt) amikor elmondtam. (Persze a pótlásom miatt annyira nem.) Egyébként én összetehetem a kezem, olyan főnököm van.
690. meli02 (válaszként erre: 663. - PVEnikő)
2013. aug. 21. 09:18
Hát mi tobzódunk háziállatban. Két kutya (kertben), macskák (teraszon, ami elég nagy, és onnan a kutyák miatt nem is mennek nagyon a kertbe, így almot is használnak, de annak a takarítását a férjem átvette), papagáj (bent a házban. Olyan szobába raktuk, amit én nem nagyon használok, ott meg most elkezdett depis lenni:( Ez pedig a papagáj pusztulását is okozhatja. Erre most ki kell találnunk valamit. Bár azon gondolkozom, hogy egy 7 éves papagáj, aki egész életét lakásban töltötte, nem hinném, hogy sok mindent terjesztene.)
2013. aug. 21. 09:16
Nekünk is mindenünk meg volt!De kölcsön adtuk a cuccokat és sajnos úgy voltak vele hogy nem az övéké így nem kell rá vigyázni!Így hát sajnos,venni kell jó pár dolgot!! :( Na de se baj!Ennyi gond legyen csak! :)
688. meli02 (válaszként erre: 654. - PVEnikő)
2013. aug. 21. 09:15
Én is minden nap többször is "fogdosom", hogy ugye még mindig érzékeny. Mert lényegében ez az egy testi tünetem van. Valamelyik reggel meg is ijedtem, mert nem éreztem, hogy érzékeny lenne. De aztán meg olyan érzékenységi roham tört rám, hogy úgy voltam vele, mindennek rendben kell lennie, magamtól nem lennék rendben, ezek a hormonok. De aztán a mellem is érzékeny lett azóta megint.
687. meli02 (válaszként erre: 625. - PVEnikő)
2013. aug. 21. 09:13
Én alapból marha sokat iszok, ez inkább már a túl sok kategória.
686. meli02
2013. aug. 21. 09:13
Sziasztok! Megjöttem én is a Balatonról, ami fantasztikus volt. A vízbe ugye nem mentem be, de kirándultunk eleget. De pl. megnéztünk egy várat, amit nem tudtam teljesen körbenézni, mert annyira elfáradtam. Meg is lepődtem, mert ennyitől azért nem szoktam elfáradni. Viszont lelkifurdalásom is van, mert használtam orcseppet, mert egyszerűen nem kaptam levegőt. A tengervizes orrspray viszont semmit sem segít. És most sem kapok levegőt, viszont így éjszaka aludni nem tudtam. Most el akarok majd menni gyógyszertárba, hogy tudnak-e valamit adni, ami ér is valamit, és lehet is használni.
2013. aug. 21. 06:44

Most mondjuk szinte nem kell vennem semmit.

Szóval most biztos nem lesz nagy bevásárlás.

A barátnőm kicsit több, mint 1 évre ránk szült és minden nála van...., babakocsi, járóka, ruhák, a légzésfigyelőt(bébiőrt) még most is használom, bébiőrként, így az is meg van.

Legaláb is bízom benne.Bár biztos fogok egy, két új dolgot venni a picinek is, mert nem fogom tudni megállni. :))

De a nagy dolgok megvannak.

Kis/nagyágyat is a fiamnak veszünk szerintem majd és a kiságya lesz a babáé. De nem hiszem, hogy elkapkodnánk, majd a vége felé....

684. Clemi (válaszként erre: 681. - Nike79)
2013. aug. 20. 21:47

Én igazából már most összevàsàrólnék mindent, de a férjem babonàs és igaza van addig még bármi történhet:(

Úgyhogy próbàlok várni kb.a 20 hétig, aztàn mindent bele lesz..:-)

Én H&M és C&A fan vagyok, szerintem elég jó minőségű cuccaik vannak és árban is kitűnők, itt Németországban van még pár neves bababolt, bár ott nem tervezek nagybevàsàrlàst tartani mert rámenne még a gatyànk is:-) de van amikor ebay-ről,

onnan is ki lehet jó dolgokat fogni ;-)

683. Clemi (válaszként erre: 676. - Brigo)
2013. aug. 20. 21:32

Én is ugyan ezt érzem:(

És sajnos én sem tudok hànyni. .akàrmit csinàlok nem megy. Ezt örököltem:)

És itt az a hülye érzés a mellkasomban..Nagyon rossz. Alig várom hogy munka után hazaérjek és irány az àgy.

Tényleg a 6. hét után jelentkeznek ezek a terhességi tünetek? Kitartás mindenkinek aki küzd a rosszulléttel;)

682. Minipötyke83 (válaszként erre: 681. - Nike79)
2013. aug. 20. 20:15

Szerintem mindenki máskor kezdi el.

Sokan apránként vesznek meg dolgokat, mert nem áll rendelkezésre a pénz, illetve nem babonások.

Van aki a végére hagyja.....

Én a fiamnál 32. hétig semmit nem vettem.

681. Nike79 (válaszként erre: 680. - Minipötyke83)
2013. aug. 20. 19:50

Minipötyke teljesen igazad van... Amíg élek aggódni fogok a gyermekemért.


Többedik babások a babakelengye vásárlásról mit tudtok mondani? Mikor érdemes? Hol?

2013. aug. 20. 19:33

Az aggódás szerintem tök normális.

Én is aggódom, főleg mert mostanában annyi ismerősömmel, barátnőmmel rossz történt, hogy ezért is bennem van a félsz. Bár a fiamnál is ugyan úgy féltem, mint most.

Mondjuk én mindig azt mondom, hogy akkor leszek nyugodt, ha kibújt és akkor is minden rendben van vele.

Bár szerintem az ember élete végéig aggódik onnantól, hogy van babája, pocóban, vagy már kint.

679. Nike79
2013. aug. 20. 18:22

Sziasztok!

Aggódás nálam is megvan...

Viszont, képzeljétek, a hányinger/hányás egy fokkal jobb. A napokban már tudtam enni, és bár émelyegem, de nem jött ki. Én most 7+3 vagyok.

678. Brigo (válaszként erre: 677. - Nojni)
2013. aug. 20. 17:44
Ezzel az aggódással én is így vagyok. Nekem első baba és folyton csak azon jár az agyam, hogy vajon minden rendben van-e odabent.
677. nojni (válaszként erre: 676. - Brigo)
2013. aug. 20. 17:36

Szia Brigo! Én a hányinger mellett szörnyű fáradtsággal küszködöm, állandóan aludnék, de a két gyerek miatt ez lehetetlen. Azt hallottam a B6 vitamin ezeket az erőteljes émelygéseket enyhíti. Ne aggódj, ez normális. Vannak ugyan szerencsés "tünetmentesek"... De pár hét és vége. Legalábbis nekem kétszer így volt, a 12-13. héten elmúlt.

Annyira irígyeltem akkor sok-sok kismamát: a rosszullétes idők után nyugodtan és boldogan várták a babájukat, stressz- és félelemmentesen. Én meg szakadtam meg az idegességtől minden egyes vizsgálat, vérvétel és ultrahang után. Állandóan az aggódástól ment a hasam. Szerencsére mindkétszer minden rendben volt, és két tündéri gyerekem van, de ez az aggódás úgy érzem most sem lesz másképp.

Ti hogy vagytok ezzel?

676. Brigo
2013. aug. 20. 16:45
Sziasztok! Újra itt vagyok. Pár napja rettenetesen érzem magam. Csak vagyok itthon, fekszek, alig bírok lábraállni és küzdök az egész napos hányingerrel. Szinte folyamatosan rosszul vagyok. Ezt nem lehet kibírni... Nálam kicsit extrém a helyzet, mert én nem igazán tudok hányni. Az elmúlt 20 évemben összesen talán 5 alkalommal hánytam és minden alkalommal be kellett valakinek cipelnie utána az ágyamba, szval küzdök. Most kicsit jobb, de nem tudom meddig bírom még. Nektek van valami tuti tippetek, hogy hogyan lehetne ezen javítani? Kétségbe vagyok esve kicsit.
2013. aug. 20. 08:46
Sziasztok! Bocsi, hogy így eltűntem. Küzdök a hányingerrel és hányással, hol jobban vagyok, hol kevésbbé. Én majdcsak szeptember 3-án kell menjek dokihoz, mert úgye mikor néztünk még nem volt szívhang. Én most kalkulátor szerint 7 + 2-nél tartok. Nekünk a vezetéknév Lehmann nem hétköznapi, lány névben eddig a Kinga vezet, fiú névben a Dávid, de ezek még változhatnak. Nekem az a megérzésem, hogy kislány van odabent. :)
674. BorsóB (válaszként erre: 668. - Clemi)
2013. aug. 19. 22:17
Majd csak 28-án lesz nekem az első, UH. Nagyon messze van még. :(
673. Clemi (válaszként erre: 670. - Tundi55)
2013. aug. 19. 19:38
Én hétfőn. .Még 7 nap. Nagyon messze van.
672. Minipötyke83 (válaszként erre: 669. - Clemi)
2013. aug. 19. 19:30

Nem mentem be most a Balatonba, mert a párom ment a gyerekkel.

De egy héttel előtte csak én voltam egyedül a gyerekkel, akkor mentem. A gyerektől nem szerettem volna megvonni semmit,de így, hogy ott volt apa is, nekem könnyebb volt:)))

Én amúgy már nem is vagyok annyira viziszörny. Szívesebben olvasok addig:)))

671. Clemi (válaszként erre: 442. - Meli02)
2013. aug. 19. 19:18

Szia meli02!

Elmondtad már a főnöködnek? Ha igen, mit szólt?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook