Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
6409. telepocak (válaszként erre: 6408. - Anna9999)
2013. jún. 5. 08:26

Ajjaj... Ordít torkaszakadtából.Nálunk egy gyógytornász van,akit pályázat útján alkalmaznak.Így szegényt próbálják kizsigerelni amennyire lehet.A tornateremben van 3 paraván,ahol Száva tornájával párhuzamosan,kezeléseket csinálnak.A teremben 3 tornaágy,több matrac,bordásfal,amelyiken mindig vannak.Legalább 5-8 ember mindig van a gyógytornánk alatt,a gyógytornász míg Szávit tornáztatja adja a többieknek az utasításokat.Még mindig mi járunk jobban,mert a kislánnyal foglalkozik.OEP-től ennyi jár-Szávi ordításával kísért torna.Szerintem erősödött a nyakizma és talán a keze is,a fejecskéje is változott,már szimetrikusan lapsi.

Hasfájós babátoknak elmúlott a hasfájása?Én ugye váltottam tápot,kevésbé is fáj a pocija,de még a szelek mindig kínozzák.Reggelente adok BioGaia-t,és étkezéskor Infacol-t.

6408. Anna9999 (válaszként erre: 6400. - Telepocak)
2013. jún. 4. 10:38
Mi ma voltunk gyógytornán, Julcsinak is lett egy preferált oldala, emiatt kicsit balra görbül a gerince és nem szereti annyira használni a jobb kezét. Azt mondta a gyógytornász, hogy nem vészes a dolog, még 1x mindenképp megyünk, addig pedig gyakoroljuk a látottakat. Remélem "meggyógyul" minél előbb, mert végig ordított a torna alatt. Száva is sír közben?
6407. Anna9999 (válaszként erre: 6395. - Zsanna_85)
2013. jún. 4. 10:34
Nekem majdnem minden pelus jó volt, nem folyt ki belőlük a cucc, csak max 1-2x. Mi most az ára miatt a Müller-es BeautyBaby-t használjuk. A 3 méretet, ami 9kg-ig jó. Nekünk nagyon bevált.
6406. Kimora (válaszként erre: 6405. - Telepocak)
2013. jún. 2. 15:34

Régen a fiaimnál én is jégkockatartóban tettem el, de Zselyke alapon nagyobb mennyiséget eszik igy ez nem jó. Én kis üvegekbe tárolom, de hallottam hogy gyógyszertárban kapható kis tégelyekbe teszik el. Van aki műanyag pohárkákba tölti és fóliázza le. Most azt én is ki akarom próbálni.

Én is előre fagyasztottam le rebarbarát is pl.

Én mindent párolok, utána pürésítem.

Aventnak van egy okos kis pároló-turmixa. Nem olcsó, de megéri szerintem.

6405. telepocak
2013. jún. 2. 06:33
Mindig elfelejtek valamit!Mirkónál nem nagyon főzőcskéztem(júliusi),és a személyes tapasztalok sokkal jobbak.Kaptam egy babás könyvet, amiben az tűnik jó ötletnek,hogy előre lehet fagyaszgatni kaját jégkocka tartóban,majd ezeket egy egydobozban a mélyhütőben tárolni,és a megfelelő mennyiségű kockát kiolvasztani.Én még nem hallottam,jó ötlet!
6404. telepocak
2013. jún. 2. 06:18
De jó!Gondolom nem egy bonyolult receptek,de ami talán nektek evidensnek tűnik az előkészítésnél,készítésnél számomra,számunkra jól jöhet.Írjatok pár ötletet! Száva is ügyesen emelgeti a popiját,hason fekve is,fejét is,bár nem elég stabilan.Hasonfekve nem szeret,de "gyakorolnunk" kell, a jobb kezét nehezebben használja,a gyógytornász forgatja,de nem támaszt,"helyre" kell rakni a kezeit.
6403. Zsanna_85 (válaszként erre: 6401. - Kimora)
2013. jún. 1. 21:17
Édesburgonyát, sütőtököt mi is szeretjük,biztos baba is fog kapni ha eljön az ideje:)
2013. jún. 1. 17:17

Sziasztok! Alexandra teljesen anyatejes, de már én is próbáltam bébiételt adni neki, de eddig még mindig ordítás lett a vége. Majd 1-2 hét múlva újra megpróbálom.

Pelusból mi a Pampers-t próbáltuk először, de Férjem hozott kipróbálásra a rózsaszínű Auchan-os pelusból, és nekünk az is bevált.

Az éjszakát még nem alussza végig, van hogy csak egyszer ébred, van hogy háromszor, de ettől még nem vagyok fáradtabb. Nappal nagyon sokat van a játszószőnyegén, ügyesen forog, már emeli a popsiját csak a kezeit nem tudja még hogyan kell tenni. Pár napja már a játékokért is célirányosan nyúl, szépen fejlődik. Nagyon jó kislány, szerencsésnek érzem magunkat, hogy a ennyire nyugodt és türelmes.

6401. Kimora (válaszként erre: 6389. - Panini)
2013. jún. 1. 15:40

Én hozzátáplálok egy ideje..régen 10 éve a kisebbik fiamnál 3 hósan voltak bébiételek, ezeket most átcimkézték az unió és a nagy anyatejes kampányok miatt. Ha lenne tejem nem adnék neki, de éjszaka egyszer tud szopizni annyit hogy 3 órát bírjon ki vele.

Úgyhogy 3 hótól én már adok neki sütőtököt, édesburgonyát, burgonyát, répát, almát, stb...pépet is.

Nagyon nem érdekelnek a szakkönyvek így hogy már két gyermeket felneveltem. :-) Ki kell tapasztalni mi a jó nekik..Zselyke nem hasfájós és nem bántja semmi a pociját. Mindig egy két kanállal próbálkozom. Neki a tápszer már nem volt elég :(

6400. telepocak
2013. jún. 1. 07:39

Sziasztok!Hol is kezdjem,annyi minden történt...Száva aránylag jó babus,az éjszakákat végig alussza,van mikor fél nyolctól fél hatig alszik. A nappalok néha keservesek voltak a pocak fájás miatt,esküszöm mindent kipróbáltunk.Most saját kontómra kísérletezek vele,és tápot váltottam.A d.nő pocakfájós tápot írt,de szerintem Szávinak az túl tömény volt és talán jobban fájt a pocakja tőle.A d.néni széttárta a karját,hogy majd elmúlik,így kénytelen voltam a saját fejem után menni és vettem HA-s tápit,ami,lekopogom,egyelőre bevált.Nem telíti elannyira,mint a másik,de legalább megszüntek az órákig tartó szenvedések(Mirkó szerint a disznóölések).Járunk gyógytornára,heti kétszer,mert Szávi elfeküdte a fejét,főleg az egyik oldalára.Az "elején" próbáltam jobbra-balra fektetni,de ő mindig addig forgolódott,hogy hanyatt került(törölközővel kitámasztottam,de mégis-hej,ha tudtam volna,hogy létezik kitámasztós "párna").Kiderült,hogy jobb oldalon gyenge a nyakizma,kevésbé használja,arra nem fordul,így a bal oldalát feküdte el,eldeformálódott a koponyája.A gyógytornász nagyon ügyes,láthatóan erősödik a nyakizma és a jobb kezét is kezni használni(nem akar hason támaszkodni rajta).Egyelőre azt mondják,hogy a gyors születéskor történhetett valami,vagy rossz pózban volt a pocakomban.Június közepére kaptunk időpontot koponya,nyak uh-ra és a neurológushoz.Nagyon cukika,dumál-IMÁDOM.A napjaink pörögnek,reggelente,két gyerekkek be a városba,Mirkó ovi,doki vagy gyógytornász,vásárlás,most járogatok Flabélos-ra,fél egyre megyek Mirkóért az oviba.Ez még mind semmi,de Isten lássa lelkemet,nagyon szeretem a szüleimet,de fél napot is kibírni velük,teljesítmény.Anyára simán rámerem bízni a gyerekeket,de néha a "jó" tanácsaitól a falnak megyek,apaának stroke-ja volt,sokat fekszik,addig Szávit szórakoztatja(aminek megvan az eredménye,mert itthon is elvárja).Mint az elején írtam,hogy kivoltak a akadva a terhességemtől,most úgy imádják ezt a kislányt.Azért nem tudom nem elfelejteni,hogy anya két hétig fűtötte az agyamat,hogy "vetessem" el.Rájuk vagyok szorulva. Gyakorlatilag egésznap pörgök,házasságom 6 éve alatt,most mondta a férjem először,hogy mennyire tisztel azért amit bírok, és csinálok.Még próbálom tanulgatni,hogy nem kell mindennel most toppon lennem.Őszintén,most nem is bírnám,mert szerintem nekem van a világon a legrendetlenebb férjem és fiam...itt egy zokni,ott egy pohár,melegítő a földön stb. stb...Júni 11-től megyek naponta nyakmasszázsra,a neurológus írta fel,mert sokat fájt a fejem és a nyakam.Szerinte a tudatalatti és tudatos letertheltség megjelenhet szervi problémában-ez a nyakfájásom.Bizti jól fog esni!A menstruációm gyötrelemes,sokat szurkál a pocakom,bár nem tudom,hogy esetleg a cisztám is okozhat-e ilyen szúrkálásokat.A hüvelyplasztikára nem is merek gondolni,a dokim azt várja,hogy mikor mondok neki egy időpontot a műtétre.A munka nem hiányzik,amúgy sem szívesen megyek vissza, a szociális szféra ilyen formájában,úgy érzem,kiégtem.

Pelusban legszívesebben a Pampers Sleep & Play-t szeretem,és nagyon várom már,hogy pépes kosztot adjak a Szávinak,mostanában megfogok próbálkozni alma pürével."Kissé" hosszú voltam bocsi,de hiányoztatok.

6399. panini (válaszként erre: 6395. - Zsanna_85)
2013. máj. 31. 22:13
Nekünk csak a zöld pampers jött be, a többi kifolyt, főleg a libero.
6398. 84Lina84 (válaszként erre: 6395. - Zsanna_85)
2013. máj. 31. 21:12
Én most 3-as liberot adok, rá, állandóan kipisil belőle, de a kettes annyira jó volt hogy bevásároltam 5 csomaggal :(( abban bízok hogy kicsit erősödik akkor jobban illeszkedik rá, addig is lehet holnap veszek egy csomag pamperst, hátha addig jó lesz, 1-esből azt szerettem, a 2-es pampers nekünk sem jött be, abból is kifolyt a cucc...
6397. 84Lina84 (válaszként erre: 6392. - Panini)
2013. máj. 31. 21:09
Hat étkezésből három, ritkán kettő a tápszer. Szerintem majd lehet látni rajta hogy ízlik-e neki az újdonság. Én várom :)
6396. Zsanna_85
2013. máj. 31. 20:35
Huggiest is próbáltuk,kemény volt.
6395. Zsanna_85
2013. máj. 31. 20:27

Ti milyen pelenkát használtok?

Én most próbáltam a dm-eset az annyira nem jött be meg Rossmanos se, amíg pici volt használtunk P.Premium Care-t azt szerettem az anyaga miatt,de az már nem hálós állítólag a 4-es, meg már kevés is van benne, így nem túl olcsó,aztán a Libero,picit dörzsis a combjánál, a zöld Pampers meg nem jött be. Ami bejött: osztrák Babywell, jó áron van. Labellt vagy Dadát használ valaki?Esetleg mit ajánlatok?

6394. Zsanna_85 (válaszként erre: 6387. - Anna9999)
2013. máj. 31. 20:21
Én a legnagyobb Sudot használom,3,5 hónap alatt még több mint a fele megvan:)Szóval csak nagyon vékonyan kenem.Megpaskolgatom a popóját:)
6393. Zsanna_85
2013. máj. 31. 20:18
Én 5-6 hósan tervezem,bár a 6 hót nem hiszem hogy ki tudom várni:)eddig csak anyatejesek vagyunk. Pár kanál almalé,aztán mire meg kivált egy étkezést, ki tudja. Vida Ágnes babapszichológusnak vannak jó gondolatai,írásai a hozzátáplálásról, nekem az fog segíteni. Bár sok egészséges felnőttet láttam,aki 3-4 hósan már főzeléket evett,most ez az újabb felfedezés. Ezek alapján tápszeresekre is vonatkozik ez az 5-6 hónapos kor.
6392. panini (válaszként erre: 6390. - 84Lina84)
2013. máj. 31. 17:58
Ti is tápszeresek is vagytok?
6391. panini (válaszként erre: 6390. - 84Lina84)
2013. máj. 31. 17:58
szerintem 1-2 kanállal majd kóstoltatok vele, aztán úgyis lesz vagy 5 hónapos, mire rendesen bevezetem és ki is vált egy étkezést.
6390. 84Lina84 (válaszként erre: 6389. - Panini)
2013. máj. 31. 17:48
Én is szeretném elkezdeni, nekünk öt hónaposan ajánlották, de szerintem mikor mi a "divat".
6389. panini
2013. máj. 31. 17:45

van valaki, aki tervezi 4 hósan elkezdeni a hozzátáplálást?

Dani fele anyatejes-fele tápszeres, a dokink ajánlotta

6388. panini
2013. máj. 31. 17:44
mi is sudot használunk, eddig bevált :)
6387. Anna9999
2013. máj. 31. 15:46
Egy hónapig, amíg épp nem volt receptem én is Sudocremet használtam, ami szintén nagyon jól bevált. Mi egy jó nagy tégellyel vettünk. Ha elfogy a gyógyszertári, majd megint az jön. Nekünk mindkettő bevált, csak az árban jó nagy különbség van! :) Én is csökkentem a felvitt adagot, de azt hiszem mindig kenni fogom, mert a pelus sose száraz! :)
6386. Zsanna_85 (válaszként erre: 6382. - Anna9999)
2013. máj. 31. 08:20

Kaptunk nagy tubus Sudoc-t,ezért mi gyógyszertárit most nem használunk, de szerintem baja nem lesz, ha mindig odakensz abból picit. Én amúgy nem szoktam mindig, inkább ha kakilt, vagy ha látom,hogy sokat pisilt. Kendővel áttörlöm sokszor az is elég. Ha nagyon piros,akkor kend be mindig.

Nálunk csak egy helyen pirosas,ahol kakil.)

6385. 84Lina84 (válaszként erre: 6382. - Anna9999)
2013. máj. 30. 21:57
Eddig mindig használtam, de inkább akkor ritkázom, szerintem sem baj ha nem szívja a bőre folyamatosan!
6384. 84Lina84 (válaszként erre: 6381. - Panini)
2013. máj. 30. 21:56
Igazad volt, de jó túl lenni rajta! Nagyon sajnáltam, jó hogy itthon csinálták...
6383. panini (válaszként erre: 6382. - Anna9999)
2013. máj. 30. 12:35
A lányomnál mindig használtam, de most a fiamnál már nem. És lekopogom semmi baja a bőrének, így is szép, és legalább nem éri annyi káros anyag.
6382. Anna9999
2013. máj. 30. 12:31
Ti minden pelenkázásnál használtok popsikrémet? Én igen,de most elolvastam a gyógyszertári popsikrém útmutatóját, ami szerint azt naponta 2-3 alkalommal lehet használni. Na akkor most mi van?
6381. panini (válaszként erre: 6380. - 84Lina84)
2013. máj. 29. 19:02
Nem! Csak a lyukasztáskor fog sírni, utána semmi gond nem lesz! :)
6380. 84Lina84
2013. máj. 29. 17:29
Holnap jön a védőnő és füllyukasztás :((( Mire számítsak??? Nyűgös lesz aznap? Fájlalja majd?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook