Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 januári babavárók fórum

2010 januári babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
25865. pandamama3
2011. szept. 30. 11:52
Nalunk ma nagyon szep napos meleg ido van. Napozni fogunk az udvaron, delutan meg elmegyunk Attilaval teniszezni. Most toltott kaposztat fozunk anyospajtassal, vagyis en csak asszisztalok ;)
25864. pandamama3 (válaszként erre: 25863. - Huanita80)
2011. szept. 30. 10:57
Jo reggelt! Jajj ezen olyan jot nevettem,hogy Monat is anyanak hivja Beni :) :D Neha ha olyanja van Marknak,nalunk mindenki mama vagy papa. :) egy idoben minden ferfi apa volt, hat volt par vicces, kinos szitum. Jofej a kis manom.
25863. huanita80 (válaszként erre: 25861. - Pandamama3)
2011. szept. 30. 09:37

Á...Nem vagytok lemaradva egyépként senki 3 éves korig kell beszélniük,csak utána van baj!

Beni is szavakat mond még,de mostanában próbálkozik újakat magától mondani.

Amiket mond mindig:Anya,Apa,(Mona is anya..)Papa,Mama,tütű,ka(kamion)tató(traktor)nínó,kakó(markoló)

tató(kakaó)té(kész)titta(tiszta)Ká(Káju a mese)ta(hinta)innye(dinnye)aama(alma)bábu.

brümmmmm(motor!)Ez az élete....:)

Ja és a ia(szia)Mindenkinek mindig köszön,a boltban ha meghallja hogy én mondom h viszlát,már mondja is:iaaaa!

Most ennyi jut eszembe,Mona 17 hósan kezdett szavakat mondani,aztán beindult 20 hósan már mondatokat mondott,Beni most 20 ésa itt állunk....ez van!:))

25862. pandamama3
2011. szept. 29. 23:49
Remelem,holnap is lesz idom benezni,jo ejszakat! Elolvasok par naplobejegyzest,ha nem csukodik le a szemem addig...
25861. pandamama3 (válaszként erre: 25858. - Márti86)
2011. szept. 29. 23:47
Marti,azert nem semmi,hogy miket tud mar Szabi. Hogy ragozva beszeljen, te uristen! Markom meg nem is nagyon tud szavakat, csak hogy mama,papa,anya,apa,hoppa,kaka,kuku(cs),cicc(cica),csi(repcsi), ja es persze,hogy AUTO! :) A tobbi "baba" is beszel mar ennyire,mint Szabi??,csajok. ? Csak mi vagyunk lemaradva.? Bar nem aggodom, nagyon ugyes es lelemenyes Markom, latom rajta,hogy kezdi igazan erdekelni a beszed. Probalkozik erosen. Ugyhogy hamarosan jol allunk majd ezzel a dologgal is. A bilizessel lealltunk... Nem haladunk. Nem szeret ucsorogni rajta...
25860. pandamama3
2011. szept. 29. 23:40
Sziasztok. Marti,orulok,hogy tetszik a munkad,es jol birod. Es ezek szerint Szabi is jol birja a bolcsit. Gratula. Ugyesek vagytok! Huanita, ez az ismerosom eleg erdekes anya,igen.. Rengeteget tudnek meselni rola, csak lesek en is,hogy miket tud mondani a szajaval... Ahh.. :) Es pl.a gyereket esetleg csak "kiteregette" az udvarra,mikor kicsi volt, amugy nem vitte sehova! :) ez komoly. Nem ment el setalni vele talan soha egyedul. Csak mikor autoval mentek a ferjevel boltba,akkor a babakocsival setaltak vasarlas utan egy oda-visszat a setaloutcaban, azt' csa. :( pedig egy kopesre laktak a parktol.. De a gyereket csak kirakta az udvarra a babakocsiban aludni,hogy addig hadd szellozzon. Bar ez sem volt gyakori...
25859. Orsy27 (válaszként erre: 25858. - Márti86)
2011. szept. 29. 21:49
Nagyon örülök, Márti, hogy ilyen szépen alakulnak a dolgaitok! :)
25858. Márti86
2011. szept. 29. 21:20

Sziasztok!


Én is leírom hogy állunk. :)

Reggel már nem kap semmit itthon Szabi mert a bölcsiben reggelizik ott a reggeli mellé issza a tejes valamit, itthon viszont ahogy haza érünk abban a percben "nyuszis kakaót kérek", és az esti rituáléjához is jön még egy üveg tej, ezeket cumisüvegből kapja, az külön program hogy összeszereli a cumis üveget. Engem nem zavar, majd elhagyjuk ha akarja :))

Egyébként önállóan eszik, kanállal is, villával is, levest, főzeléket, rizset, bármit.


Itthon már teljesen magától a bilibe pisil, kaki eddig nem volt bilibe, a bölcsibe még pelenkába tartják, de nem is tudnák másképp, mert nem szól csak megy és elintézi, azt meg bölcsibe nem lehet hogy csak gondol egyet és kimegy pisilni.


Beszélni nagyon szépen beszél, sok dolgot már ragozva mondd és már nem azt mondta hogy Szabi akármije, hanem hogy enyém, apáé, anyáé stb.


A cipőjét egyedül leveszi, felveszi.


A babakocsit már vagy 2-3 hónapja elhagytuk, jön szépen a saját lábán mindenhová, a bkv-n is tök jól el van.


Mostanában rendez jeleneteket itthon, de szinte biztos hogy így csapódik le rajta a bölcsi, ott ugyanis kitűnően elvan, szót fogad, tudja a gondozók meg a társai nevét, simán beszokott 1 hét alatt úgy, hogy hét közepétől már nem is voltam bent, csütörtöki hét vége felé meg már bent aludt úgy hogy be sem kellett menjek és aludt 2 órát és következő héttől meg már egész napos volt, szóval ennyi "bosszú" belefér. :))

Amiket a többiektől szépen eltanult a hagyjál békén, nem adom, add ide stb. :S


Nekem a meló tök jó megy és nagyon szeretem, a kollégák is nagyon aranyosak, szóval minden szuperül alakul. :))

25857. huanita80 (válaszként erre: 25853. - Pandamama3)
2011. szept. 29. 13:54

ATYAÉG!!!Milyen anya ő????

Köszi a gratulációt.:)

14 hós kortól ajánlotta a doki a tejet,kakaót azt jóval később kapott és csak néha,de ezt nem tudtam hogy élénkítő,bár mi csak nes@uiket veszünk,mert abban vannak vitaminok,bár én ezt is kiröhögtem....kakaóba vitamin,nekünk sem volt gyerekkorunkban azt mégis jó vol...:DDD

Szóval ez márkás csak nem élénkít,pláne hogy néhanapján kap,szereti a tejet.Ha jobban belegondolok este már kéri hogy:tató!De ha tejet kap is okés,szóval mindegy csak kapja meg az üveget...drága kisfiam,úgy imádom!!!!:)))

25856. ee7835cc73 (válaszként erre: 25850. - Huanita80)
2011. szept. 29. 11:06

Itt Cegléden így működik már több éve.Minden iskolának van suliváró programja és mehetnek a nagycsoportosok a különféle foglalkozásokra.Így megismerik az iskolát is meg a leendő tanítókat is és állítólag még választhatunk is hogy melyik tanárt szeretnénk majd osztályfőnöknek.Félév környékén majd a tanárok is kimennek az óvodákba és megnézik a nagycsoportosokat így ők is látják majd hogy melyik gyerek mennyire ügyes,okos vagy éppen gyengébb képességű.

Nálunk szerencsére az összes suli a központban van így a legmesszebb lévő is gyalog 15 percre van.

25855. pandamama3
2011. szept. 29. 08:24
Huanita, gratulalok a szepsegversenyen elert eredmenyetekert ;)
25854. pandamama3
2011. szept. 29. 08:06
Mark kakaot meg nem kap. Egyszer probalta csak anyospajtasom itatni vele,mert nem tudta,hogy meg nem adok neki. Olvastam tobb helyen is, hogy 2-3 eves korig nem igazan ajanljak, fokent nem az esti fogyasztasa,mert elenkito hatasu. De ezek szerint tobbotoknel bevalt, szoval biztos ez is gyerekfuggo, mint ahogy en pl egy nagy adag kave utan is jot tudnek szunyalni delutanonkent ,ha megtehetnem... :)
25853. pandamama3
2011. szept. 29. 08:02
Hu,most megnyugodtam, Mark is meg cumisuvegbol issza a tejet elalvas elott. Pontosabban tejitalt. En meg mindig tapszert adok neki, 1-2 eves korit. Szoval nem ugy,mint az egyik ismerosom,aki a legelso tapszert adta a gyereknek tobb,mint egy eves koraig! Mit sem torodve azzal,hogy nem veletlenul van 6 ho feletti,9 ho feletti, 12 ho feletti tapszer, mert mas az osszetevoje. Es a baba szuksegleteihez igazodik. Neem,o megallapitotta,hogy nekik az bevalt, aztan azzal tomte vegig a gyermeket. :)
25852. pandamama3
2011. szept. 29. 07:38
Remelem,jol vagytok. Kicsit visszaolvasgatok,hogy kepbe keruljek..
25851. pandamama3
2011. szept. 29. 07:37
Sziasztok. Nemreg visszatertem Angliaba, es ide a forumra is jovok mar. Jo volt otthon nagyon,kifogtuk a joidot, 3 hetet voltunk, szeptember elejen, 30fokban. Szuper volt :) Majd toltok fel kepeket,ha meglesznek a fotoink. Ugyanis az elmult 5 ev anyaga torlodott a kulso meghajtorol,kepzeljetek! Ma viszem szervizbe, es remenykedem,hogy sikerul visszakapni a kepeimet.
25850. huanita80 (válaszként erre: 25849. - Ee7835cc73)
2011. szept. 28. 21:09

Nem is hallottam még ilyet hogy látogatni lehet a sulikat első előtt!De jó ötlet,remélem nálunk is lehet majd!Bár nálunk annak függvénye is melyik suliba fog menni hogy hol fogunk lakni,ugyanis pont akkor telik le az öt évünk mikor megy elsőbe.Úgyhogy lakásvásárlásnál a sulikat is meg kell nézni a környéken,nyilván nem akarom a város másik felére reggel busszal vinni....:)))

Akármilyen suliba se akarom járatni úgyhogy egy jó suli mellett kéne lakást venni!!!:)

25849. ee7835cc73 (válaszként erre: 25847. - Kriszaaa)
2011. szept. 28. 15:23
Ezzel én is egyet értek én sem fogom vinni a gyerekeimet ilyen óráról olyan órára mert elég lesz nekik eleinte az iskolába belerázódni és csak heti max. 2-3 elfoglaltságot engedek majd.Most Evelinnel járjuk az iskolákat minden héten majd 3-szor ez bőven elég is neki.Aztán ha elkezdődik a suli akkor lehet hogy zeneiskolába is be fogom íratni mert nagyon jó érzéke van a zenéhez és szeretne megtanulni gitározni.Emellett,ha a suliban lesz tánc,sport vagy olyan program ami tetszik neki akkor választhat hogy melyiket szeretné.
25848. ee7835cc73 (válaszként erre: 25845. - Okinaaa)
2011. szept. 28. 15:16

Igen 4 iskola van és ebből 3 elég jó színvonalú,az egyik matek tagozatos iskola a másik 2 meg egyházi,de ezek abból jók,hogy az egyház sokkal jobban támogatja az iskolákat mint az önkormányzat így szebb is színvonalasabb is és jó tanárok is vannak meg sok ingyenes foglalkozás és sport is van iskolán belül.

A Hannáéknál már kiscsoportban is volt játékos matek persze csak a legegyszerűbb módja meg a környezetük megismerése is a sok séta kapcsán és ők minden nap tornáztak igaz benti ruhában és hetente 1-szer pedig tornaruhában.

Ami Evelint nagyon érdekli az a rajzolás,de imádja a matekot és biztos szeretni fogja majd az angolt is mert a suliváróban játékosan fogják tanulni meg ő amúgy szeretne angolt tanulni.

25847. Kriszaaa (válaszként erre: 25846. - Okinaaa)
2011. szept. 28. 13:51
Én is majd szeretném mihamarabb a nyelvet elkezdeni vele. Csak nem szeretnék abba a hibába esni, mint sok ismerősöm, hogy a gyerek annyira le van terhelve, hogy egy héten több napon is sokáig van elfoglaltság, ilyen zene olyan sport amolyan tánc. Én nem értek ezzel egyet, hogy egy kis gyereket ennyire le kell foglalni. És hol marad a felejthetetlen, gondnélküli gyerekkor?
25846. okinaaa (válaszként erre: 25844. - Ee7835cc73)
2011. szept. 27. 20:34

Most olvastam a naplódat,hogy 4 iskola van.:))

Gergő is elszámol 10-ig angolul!:))Nyáron tanítottam.Nem árt már most pár szót megtanulnia...:D

25845. okinaaa (válaszként erre: 25844. - Ee7835cc73)
2011. szept. 27. 20:31

Sok iskola van nálatok?Nálunk egy.(illetve kettő épület,az egyik a város egyik felén,a másik a másik szélén,de egy iskola tulajdonképpen)

Ma voltam szülőin,és már lesz matematikai foglalkozás,környezet és torna is.Középsőben.Biztos örülni fog Gergő,mert ismeri a számokat,mindig érdeklődik az óra iránt,remélem,jó matekos lesz majd egyszer!


Nálatok van,ami külön érdekli őket?

25844. ee7835cc73
2011. szept. 27. 14:44
Evelinnel ma elkezdjük a sulis élethez való szoktatást.Elmegyünk az általános iskolák suliváró programjaira így könnyebb lesz majd a választás is,hogy melyik iskola mellett döntsünk.
25843. Orsy27 (válaszként erre: 25842. - Ee7835cc73)
2011. szept. 24. 21:17
Köszi! :)
25842. ee7835cc73
2011. szept. 24. 20:39
Orsi boldog szülinapot!:)
25841. okinaaa (válaszként erre: 25840. - Ee7835cc73)
2011. szept. 24. 16:10

Hannám is hellót köszön mindenkinek.Meg néha sziát.:)

Nem is tudtam az új kormányrendeletet.De mi érdektelenek vagyunk ebben.Mi januárban kezdjük majd...:)

25840. ee7835cc73 (válaszként erre: 25839. - Okinaaa)
2011. szept. 24. 10:14

De annyira aranyos ahogy beszél és egész nap csak dumál és mindenkinek hellót köszön akivel találkozik :)))

Igen 1 új rendelet szerint már szeptemberben kezdhetik az ovit akik abban az évben töltik a 3-at.De szerintem nem lesz gond az ovival mert már most alig tudom hazarángatni onnan amikor reggel megyünk a lányokkal ő is bemegy velük a terembe és úgy kell kikönyörögnöm mert ő leül a szőnyegre és autózik vagy kockázik:))))

25839. okinaaa (válaszként erre: 25838. - Ee7835cc73)
2011. szept. 24. 08:19

Persze,de akkor sincs baj,ha megáll egy kicsit!:))

Jövő szeptemberben már kezdheti az ovit?Húú!Belegondolni is fura,hogy már ekkorák a "babáink"" :)

25838. ee7835cc73 (válaszként erre: 25837. - Okinaaa)
2011. szept. 23. 21:40

Köszi :)))

Hát remélem hogy itt nem torpanunk meg és folytatja amit elkezdett:)))

25837. okinaaa (válaszként erre: 25836. - Ee7835cc73)
2011. szept. 23. 10:49
GRATULÁLOK!:))
25836. ee7835cc73
2011. szept. 22. 21:44
Áron végre BESZÉL!!!:)))Egy hét leforgása alatt kb 10 szót kezdett el mondani az eddigi 4 mellé amit már hónapok óta mond.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook