Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
564. Dorka29 (válaszként erre: 563. - Trapiti)
2009. nov. 26. 22:33

Nem a megnyílással van a baj..


A háromból egy gondozónő -a legfiatalabb- szokott nekik hébe-hóba mondókázni, akkor azonnal azt kell mondanom itthon is. Ez két (!!!) alkalommal volt a bölcsikezdés óta. Szintén ez a gondozó szokott velük zenét hallgatni, többnyire Halász Juditot, erről is részletesen bezsámol Blanka, és akkor itthon is azt kell hallgatni.

563. trapiti (válaszként erre: 562. - Dorka29)
2009. nov. 26. 22:10
:(((( sajnálom... tényleg semmi? vagy csak Blanka még nem nyílt meg eléggé ahhoz hogy elfogadja tőlük?
562. Dorka29 (válaszként erre: 561. - Trapiti)
2009. nov. 26. 21:28

Szívesen.:)


Bár én hallanék már valami éneket vagy mondókát, amit nem ismerek, vagy legalábbis a bölcsiben énekelték neki először.

561. trapiti (válaszként erre: 560. - Dorka29)
2009. nov. 26. 21:20

köszikösziköszi :)))))))))))))))))

Igyekszem lépést tartani Lucával...

560. Dorka29 (válaszként erre: 557. - Trapiti)
2009. nov. 26. 21:09

"Nagybajuszú cincérbácsik sétálgatni mentek,

Tópartján a szúnyogok kalapot emeltek.

Estére elaludt katicabogárka

Éjjeli pillangó hazatalicskázta.



:)))


A naplóm 12. bejegyzésében (legelső oldalon) megtalálod leszolmizálva, ritmussal.:)

559. böbe83
2009. nov. 26. 20:51

Szia eltűnt:)

A salátafőzelék, inkábba sóskafőzelékhez hasonlít, fejessalátából készül:) Még régebben a babareceptek között néztem, de nem csináltam nekik... lehet kellett volna, h. szokják ...

2009. nov. 26. 19:02
Sziasztok. :) A saláta főzelék az nem olyan, mint a kelkáposzta főzelék? Mert az fincsi...
557. trapiti (válaszként erre: 549. - Dorka29)
2009. nov. 26. 18:59

Igen :) este már ott tartott, hogy holnap hozzuk haza Csabikát is a bölcsiből :)))))


Tényleg lehet mononucleosis is, és nyáron nekünk a madarászosok azt mondták, egyre fiatalabb korban fordul elő, egyre többet lának az 1-3 éves korosztályban is.


Salátafőzelék: már hallottam, de engem még a gondolata is elborzaszt...

Lucáék ma krumplifőzeléket kaptak csirkehusival, lelkes volt, még este is emlegette.


ja :) és már hozta is ma az első Zsuzsa Nénitől tanult dalt, ezt én nem szoktam énekelni, de most megtanultam Lucától :)

"Egyszer egy hétpettyes katicabogárka

elindult megnézni mi van a világba.

Hívta a gyönygyvirág, hívta a vadrózsa,

ide is, oda is bekukkant egy szóra."

A dallamot és a második versszakot megkérdezem holnap Zsuzsa nénitől :)))

556. kathlee
2009. nov. 26. 17:30

Sziasztok!


Délután mikor mentem Lucáért a bölcsibe, egy hatalmas hóember fogadott az előtérben. Nagyon aranyos kis "jószág", levegővel van teli és világít is. Amior kezdtünk öltözködni, Luca kiszúrta magának, alig várta, hogy közelebbről is szemügyre vegye. Aztán egy visfiú (Keve) elkezdett sírni a "szörnytől" és persze az én lányom is elkezdte mondogatni "Féjek a hóembejtőj!" Végül az összes gyerek elkezdett pöntyögni, ha már ez a divat. :)


Más! Nagyon meglepődtem amikor kérdezte Ildikó néni, hogy van e fényképezőnk. Először azt hittem, hogy a mikulás ünnepség miatt kérdezi. Hát nem! MOndta, hogy ha gondolom és beviszem a gépet, akkor szívesen fotózgat nekem napközben. Na ná, hogy gondolom! Már nekem is eszembe jutott, csak nem akartam ilyesmivel terhelni. Nagyon megörültem ennek a felvetésnek, már töltöm az elemeket... :)

555. böbe83 (válaszként erre: 553. - Dorka29)
2009. nov. 26. 14:24
akkor reméljük a legjobbakat, hogy mihamarabb elmúlik :)
554. Dorka29 (válaszként erre: 552. - Böbe83)
2009. nov. 26. 14:10
:)) Nem hallottam még salátafőzelékről... de nehezen is tudom elképzelni, hogy gusztusosan lehetne tálalni ilyesmit. Kisebb-nagyobb zöld levelek uszkálnak valami híg lében. ÁÁááá..
553. Dorka29 (válaszként erre: 551. - Böbe83)
2009. nov. 26. 14:08
A láz elmúltával jelentkeztek a kiütések, ez stimmel.
552. böbe83 (válaszként erre: 550. - Dorka29)
2009. nov. 26. 14:06

gondolom zöld:D

De én nem láttam, kint ekllett várakoznom, amíg ettek, vagyis nem ettek

551. böbe83
2009. nov. 26. 14:04
Szokott még hasonlót okozni mononukleózis, azt is vírus okozza. Bár kicsit idősebb korban jellemző. A 3 napos láznál mindig a láz elmúlása után szoktak jelentkezni a kiütések.
550. Dorka29 (válaszként erre: 545. - Böbe83)
2009. nov. 26. 14:04
Salátafőzelék?! Az meg milyen?
549. Dorka29 (válaszként erre: 544. - Trapiti)
2009. nov. 26. 14:03

Akkor már van egy kis barátja is, de jó!

(A következő az lesz, hogy este majd az egész csoportot el kell altatnod, már akinek tudjátok a nevét.:)

548. Dorka29 (válaszként erre: 544. - Trapiti)
2009. nov. 26. 14:02
Kedden látta doki, akkor jöttek elő a kiütések és holnap megyünk ismét kontrollra.
547. Dorka29 (válaszként erre: 543. - Böbe83)
2009. nov. 26. 14:02
Blankánál is ez a sorrend.
546. Dorka29 (válaszként erre: 542. - Kathlee)
2009. nov. 26. 14:00

Nem én mondtam, hogy a 3 napos láz, csak valaki hozta példának, hogy az is így ér véget, hogy pöttyös lesz tőle a gyerek.

3 napos láza volt Blankának, de akkor csak lázas volt, semmi pötty.


Most viszont köhögés, nátha, láz a tünetei, de a láz csak jóval később kezdődött, mint a többi.

A doki néni szerint torokgyulladás, bár azt nem fájlalja annak ellenére, hogy máskor szokta mondani, mutatni, ha ott fáj neki. Viszont hány, a széklete sem normális, keveset és rosszul alszik, és egyre pöttyösebb. Az az előző leírás teljesen illik rá.

Már végigszedtünk egy adag antibiotikumot és a kúra bejezése után egy nappal kezdődtek a kiütések. Adok neki Laktív B-t, nai felet már az ab. kúra elejétől kezdve és még most is.

Tegnap már olyan szörnyen nézett ki, hogy próba-szerencse alapon adtam neki egy calciomot, de meg sem moccantak a pöttyök, vagyis tényleg nem allergiás reakció.

545. böbe83
2009. nov. 26. 14:00

SZiasztok :)

egyébként nekünk is jó napunk volt... csak a salátafőzelék nem nyerte el Berci tetszését :) De mondjuk, lehet én sem enném meg:P

544. trapiti
2009. nov. 26. 13:46

Sziasztok!


Lehet szerintem is még a vírustól, de azért én megmutatnám még a hétvége előtt a gyerekorvosnak...


Nekünk megint jó napunk volt :)

Luca ma már ott is ebédelt a bölcsiben, és már van egy Csabika nevű kisfiú is :) Már az "gyanús" volt hogy amikor nem találtuk az ivópoharát,amit bevitt, Csabikával együtt ásták elő a kistűzhely sütőjéből :)

Eredetileg úgy volt, hogy ebéd előtt hozom el, 11-re mentem vissza, de szóltak, hogy még az udvaron vannak és már alig várja az ebédet, úgyhogy még vagy 3/4 órát az előtrében ültem :)

Amikor kijött, pukkadésig tele pocakkal újságolta, hogy "Nagyon finom volt a kumplifőzelék! Husit is ettem, Apa büszke lesz Lucára!" :)

543. böbe83 (válaszként erre: 541. - Dorka29)
2009. nov. 26. 12:36
Nálunk kb 4 napig tartott, először a törzsén jelentkeztek a pöttyök, aztán lábon, fejen , ha jól emlékszem...
542. kathlee (válaszként erre: 541. - Dorka29)
2009. nov. 26. 10:46

Sziasztok!


Bár nem engem kérdeztél, de szerintem, akkor nem 3 napos lázról van szó! Nálunk talán 2 nap alatt eltűntek a pöttyök.

541. Dorka29 (válaszként erre: 535. - Böbe83)
2009. nov. 26. 10:32

Böbe, ez a pöttyös időszak általában mennyi ideig tart?

Blankánál kedden jelentkezett, azóta egyre rosszabbodik.

540. Dorka29 (válaszként erre: 539. - Vikasz)
2009. nov. 25. 21:22

Arra emlékeztem, hogy a bárányhimlő máshogy néz ki, ezért rózsahimlőre gondoltam, de anyukám mondta, hogy akkor nagyobb összefüggő vörös foltok vannak (legalábbis Ő így emlékszik, én meg nem néztem utána).


Köszi!

539. vikasz (válaszként erre: 538. - Dorka29)
2009. nov. 25. 21:20

Annó én bárányhimlőre gyanakodtam, de tudtam, hogy itt a hoxán is több ismerős gyerkőc átesett hasonlón.


Jobbulást!

538. Dorka29 (válaszként erre: 537. - Vikasz)
2009. nov. 25. 21:15

Sziasztok!


köszi, megnyugtatattok, mert már kezdtem ideges lenni, mi a fene lehet.


Közben egy másik naplóban találtam egy leírást, ami nagyon ráillik Blankára, bemásoltam a naplóba, de ide is beteszem.


"Sok kisgyermek átesik, ezen a kezdetben ijesztő, de szerencsére könnyen magától gyógyuló megbetegedésen. Leggyakrabban ½ és 3 éves kor között fordul elő. Tavasszal és ősszel szezonális halmozódás figyelhető meg. A felelős kórokozó egy vírus, a humán herpeszvírus 6. A betegség cseppfertőzéssel terjed. A tünetek hirtelen alakulnak ki, magas láz (39-40ºC), enyhe légúti hurutos tünetek (orrfolyás, kis köhögés, torokfájás). A gyermekek általános állapota jó, de előfordulhat hányás, hasmenés, étvágytalanság, nyugtalanság, álmatlanság. Általában a betegség 3. napján a láz oldódik és megjelennek a kiütések, először a törzsön, főleg a háton majd ráterjednek a nyakra, a fejre és a végtagokra is. A kiütések nem viszketnek és pár napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ritkán tapinthatóvá válnak a nyaki nyirokcsomók. Szövődmény ritkán fordul elő. A terápiája tüneti. Fontos a lázcsillapítás, (a lázgörcs kivédése miatt), a megfelelő folyadékbevitel. Antibiotikum adására nincs szükség."

537. vikasz
2009. nov. 25. 21:13
Dorka, ez valószínű a 3 napos láz,aminek a vége a sok kiütés. Liliennek tavaly volt ilyen, a pöttyösödés után pedig gyorsan rendbe jött.
536. kathlee
2009. nov. 25. 17:39

Sziasztok!


trapiti! Szenzációs kiscsaj Luca! Csak úgy átszaladt a bölcsibe? :) Vagány!


Dorka! Lucának 1x volt tiszta kiütés a lába, még tavaly nyáron. Azóta sem tudjuk, hogy mitől volt, neki, pedig őt is vizsgálta orvos.

Na meg ugye a 3 napos láz, de azok olyan kis halvány pöttyök voltak...


böbe! Nagyon ügyesek a gyerkőcök, csak így tovább!

535. böbe83
2009. nov. 25. 15:39

Sziasztok

Mi is Bölcsizünk. Bori ma jobban bírta. Ma volt az első nap, hogy ott kellett hagyni őket.

Az ebédet ma is megették :) Bori nagyon jól eszik, mióta bölcsis. Lehet mert nem rágcsál összevissza mindent egész nap:P


Dorka, Bercinek is volt 3 napos láza, akkor utána pöttyösödött is, de vírusfertőzésekben nem ritkák a pöttyök :)

trapiti.Luca nagyon ügyes, mi még sehogysem állunk a wc üggyel :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook